Pupínky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
17. říj 2022

Dobrý den,

už skoro 14 dní mám na sobě tyto pupínky, které svědí.

Nevíte, co by to mohlo být?

Děkuji

Dobrý den,

neznám přesně Vaši historii, než se vyrážka objevila, zda jste náhodou neprodělali nějakou virózu, nebo to mohla být reakce na léky. Pokud nic takového neproběhlo, může to být reakce na potraviny, známka intolerance některých problematických potravin nebo množství. Kožní kopřivky se objevují v souvislosti s přetíženým střevem a játry.

Pokud neodezní samo do cca deseti dnů, začala bych pátrat v dietě a případně také pozor na kožní kontaktní dermatitidu, reakce na prací prostředky a kosmetiku se takto také mohou projevovat.

Přeji Vám krásný den.
Pavla