Pupínky u 6leté dcery. Jak se jich zbavit?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

posledních pár měsíců dceru (6let) trápí špatná pleť. Lékař doporučil kortikoidy a přes důkladnou hygienu se stav nelepší.

Můžete nám prosím poradit, kde a s čím začít?

Děkuji.

Dobrý den, tento typ výsevu může mít příčinu v potravinových intolerancích, nemusí to být vůbec věc hygieny ani zevní péče, naopak ryze chemická a lékárenská kosmetika tomu může spíše ještě více ublížit. Inspirujte se netoxickou péčí a volte produkty bez agresivní chemie, z běžně dostupných značek zkuste například produktovou řadu weledy Skin food light, ta je běžně dostupná, případně Alverde ultrasensitiv, cpož je také cenově dostupný a nedráždivý krém:https://www.dm.cz/alverde-naturkosmetik-denni-pletovy-k...
V zásadě ale není nutno to příliš mazat, krupička se mazáním může spíše horšit. Je potřeba hledat příčinu, v tomto věku to mohou být potravinové intolerance.
Jao první se doporučuje eliminovat na několik týdnů mléko a mléčné produkty, pokud by se výsev vůbec nelepšil, pak se zaměřit na lepek, drobné krupičky na kůži jsou u dětí často příznakem citlivosti na lepek.

Zklidnit můžete zkusit také ředěnou dračí krví, sangre de drago, které použijete buď neředěné, nebo ředěné převařenou či destilovano vodou. Tuto kůru bych doporučila na noc, protože sangre barví kůži lehce do červena.
Pryskyřice sangre de drago má mírně antimikrobiální účinky, zklidňuje, hojí a stahuje pupínky.https://www.prirodaregeneruje.cz/draci-krev/
Přes noc nechte působit, rozetřete jednu nebo dvě kapky (dle potřeby) na postižená místa. Pryskyřici lze nanášet neředěnou i ředěnou, vyzkoušejte, co vám bude vyhovovat více. Ráno zbytky setřete navlhčeným tamponem a pokud bude kůže příliš suchá, pak naaplikujte krém dle doporučení výše.

Přeji Vám krásný den.
Pavla