RAW vitamin C pro 3 leté dítě. Jaký vybrat?

Zodpovězené
4. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Jaký by byl nejvhodnější vitamin C nebo multivitamin pro 3 leté dítě, které je často nemocné? Jak je to s vitamíny, které jsou dostupné ve všech lékárnách? Jsou k něčemu nebo to je jen chemická směs + umělá sladidla a aromata? Moc těmto přípravkům nevěřím, nikdy nezabíraly ani u mne, i tak jsem byla často nemocná. Při hledání jsem se zaměřila na RAW vitamin C, ale všude je až od 4 let dítěte.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro tříleté dítě bych nevolila multivitaminy, většinou to jsou směsi syntetických vitaminů a aditiv.

Vitamin C pro takto staré dítě vhodný určitě je, mohu doporučit například raw prášky z aceroly, ta je chuťově pro děti nejpřijatelnější a obvykle dobře snášená i u intolerancí. V ČR seženete v dobré kvalitě například zde, máme ozkoušeno. Legislativa obvykle neumožňuje udávat na obale informaci o vhodnosti podání dětem mladším 3let, zejména kvůli riziku vdechnutí prášku nebo u kapslí naopak díky nespolehlivosti, zda dítě již umí polykat (riziko udušení). Pokud však prášek smísíte s vodou a dáte do pití, nebo do kaše, přesnídávky, jogurtu, není z hlediska složení žádný důvod k obavám a můžete podávat již v tomto věku. Výjimku by tvořily alergici, kteří reagují na ovoce, tam je to pak o pokusu, zda zrovna raw vitamin C z určitého ovoce bude nebo nebude tolerovat. https://www.lekarna.cz/mycomedica-acerola-90-ze...

Přeji Vám krásný den.
Pavla