Štípanec. Od čeho by to mohlo být?

Zodpovězené
12. dub 2021

Dobrý večer,

udělaly se mi hlavně v okolí dekoltu, ale i na rukách a břichu takovéto malé "kousance". Včera jsme si dovezli štěně a večer mi to začalo - svědění celého těla, a pak i takovéhle štípance (fotka je velice přiblížena), jsou miniaturní, musím se na to dívat opravdu z blízka a ještě s hodně světlem, ovšem mě svědí celé tělo. Záda, ruce, vše. Ještě jsem měla večer červené hroznové víno, babička to měla taky a říkala, že jí svědí ruce, ale žádné pupínky nebo tečky neměla. Vzala jsem si ráno už prášek na alergii, ale nezabralo to vůbec. Štěně ale blechy nemá a v okolí štípnutí nebo kousnutí nemám žádný velký flek pouze mini tečka krvavá.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z fotky toho nedokážu moc vydetekovat, ale usuzuji z těch okolností, že by se mohlo jednat o bleší kousnutí, blechy běžně zkouší "ochutnávat" i lidskou krev, jejich sliny jsou silně alergizující, tudíž nastává už i po jednom kousnutí u citlivých jedinců svědění, mnohdy trvající i dny. Zkuste mazat non toxic zinkovou mastí (například tato je k sehnání i v kamenných prodejnách, DM drogerie např.
https://www.dm.cz/purity-vision-bio-mesickova-z..., pokud by bylo nutné, tak nasadit Fenistil nebo Claritine a hlavně důsledně štěně odblešit veterinárním přípravkem (nikoli šampony, ty mají minimální účinek). Doma pak vše přeprat na vysoké teploty, vysát, přežehlit hlavně ložní prádlo.

Přeji Vám krásný den.
Pavla