Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
6. pro 2022

Dobrý den,

syn prodělal 7. nemoc, když odezněla, začal se hodně drbat. U lékaře nám řekli, že to může být pozůstatek po nemoci nebo začátek atopického ekzému, ale přijde mi, že je to horší a úplně mi to nepřipadá jako atopický ekzém.

Každý den promazáváme kůži 2x, na noc dáváme Zodac a stejně se škrábe.

Nějaké nápady? Zkušenosti?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jakákoli viróza, infekce, může rozběhnout potravinové intolerance zejména pokud dítě bralo a bere léky. Nemá smysl podávat Zodac, pokud nepomáhá, akorát prohlubuje narušení mikrobiomu.

Netuším, jak je dítě staré, pokud je mu více než tři roky, můžete na potlačení histaminu nasadit například medicinální houby, kvalitní reishi je vhodná pro děti a alergiky. Doplnit o vitamín D vhodný pro děti a ideálně i omega3 z dobrého zdroje, vše podporuje zdravou imunitu a rekonvalescenci po infekcích.

Výbornou zkušenost u dětí mám s novou dětskou řadou od Trime, tam můžete použít jeden produkt, který spojuje jak kvalitní omega3, tak vitamín D a K2, ze zdrojů a v poměrech, které jsou ideální a splňují kritéria NT.

https://trime.cz/?ref=01upf200bb

Pokud by se u něj vyvinul atopický ekzém, pak je potřeba zvážit eliminační dietu a samozřejmě by měl mít non toxic péči, zejména prací prostředky, mazání. Inspirovat se můžete sortimentem na NT eshopech, www.prirodaregenerujenas.cz, netoxickadomacnost.cz, naturapura.cz

reishi:
https://www.prirodaregenerujenas.cz/reishi-gano...

Přeji Vám krásný den.
Pavla