Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
15. črc 2023

Dobrý den,

udělala se mi vyrážka, která přetrvává kolem 5 dní. Mám ji na obou předloktí a pár samostatných pupínků na další části ruky. Přemýšlela jsem, jestli to není alergie na lepek.....

Nkdy jsem žádné projevy neměla. Je to možné? Popř. mám s tím někam zajít?

Vyrážka hrozně svědí a už si nevím rady.

Děkuji

Dobrý den,

pokud vyrážka svědí, pak může jít jak o projev alergie, aka autoimunita, tak o kožní infekci typu mykóza, dermatofytóza atd., diagnózu by měl primárně určit lékař, proto bych radila nejprve navštívit lékaře specialistu (dermatolog) a dle typu vyrážky lze pak postupovat.

Přeji Vám krásný den.
Pavla