Vyrážka v obličeji, za ušima a v hlavě u novorozence. Čím mazat?

Zodpovězené
28. črc 2019

Dobrý den.

Syn, 4 týdny, se trápí s vyrážkou. Používam černý čaj, ale nemizí. Čím doporučujete mazat?

Děkuji!

Dobrý den,

mohlo by se jednat o novorozeneckou seborheu, vhodná by byla úprava stravy, pokud je plně kojený, pak zkuste dočasně vyloučit ze své stravy cukr a mléčné výrobky, vyjma kefíru.

Během koupele můžete přidat odvar z dubové kůry do koupele. Pokožku příliš nemastit, pouze před koupelí lehce promazat kvalitním kokosovým nebo meruňkovým olejem a během koupele jemně odloučit pomocí žínky šupinky a zbytky oleje.

Přeji Vám krásný den.
Pavla