Zimní ekzém. Jak s tím bojovat?

Zodpovězené
23. říj 2021

Hezký den,

potřebuji poradit s ekzémem u dcery, které se od 1 roku objevují na tvářích malé jemné pupínky, spíše taková krupička, občas lehce načervenalá, a vždy se to objevuje na podzim a v zimě. Přes léto tyto problémy nemá. Dost reaguje na přechod zima venku - teplo doma. Mažu zinkovkou od Purity Vision. Jinak nemá žádné alergie zpozorované. Má 3,5 roku.

Děkuji za radu, jak s tímto bojovat. Loňskou zimu si to totiž při usínání škrábala a k vyléčení pomohlo jen to, že jsem jí to na týden zalepila náplastí.

Děkuji a pěkný den.

Dobrý den,

přechodové ekzémy jsou časté. Pleť se neumí dobře vyrovnat s rozdílnou vlhkostí a teplotou a může to chvíli trvat. Trpí na to i dospělí. I já mívám v toto období sušší tváře.
Pokud by jí nevadilo mastnější máslo, tak bych vynechala Zinkovou mast s měsíčkem BIO Purity Vision

Zinková mast s měsíčkem BIO Purity Vision 70 ml

  1 zkušenost

Zinková mast s měsíčkem BIO Purity Vision 70 ml je z tradiční zinkové masti.

a zkusila cca půl hodinu před tím, než půjdete ven:

ALTEYA Květová voda Meduňka bio

ALTEYA Květová voda Meduňka bio je 100% čistá párou destilovaná meduňková květinová voda. Nejvíce je vhodná pro mastnou pleť, akné a rozšířené póry. Používá se jako poslední krok čištění pleti. Obsahuje antioxidanty a posiluje imunitu. Je vhodná i na vnitřní užívání.

Bambucké máslo BIO Purity Vision 200 ml

Bambucké máslo BIO Purity Vision 200 ml je tuhé a rozpouští se při teplotě těla. Má příjemnou oříškovou vůni. Je vhodný pro všechny druhy pokožky a to i pro miminka a dospělé. Má extrémně hydratační vlastnosti. Vhodný je hlavně na suchou pokožku. Pomáhá aktivovat tvorbu kolagenu.

ALTEYA Mangové máslo bio

ALTEYA Mangové máslo bio s obsahem 100 ml má lehkou krémovou texturu. Neucpává póry a nezanechává mastné zbytky na pleti. Obsahuje vitamíny jako A a E, esenciální mastné kyseliny a přírodní antioxidanty.

Dračí krev Inca Botanica 25 ml

Dračí krev Inca Botanica 25 ml je neředěná čistá pryskyřice. Zdrojem této látky je vysoký strom Croton lechleri. Po naříznutí kůry vytéká tmavá pryskyřice (latex) jakoby strom plakal. Zemí původu je Peru. Používá se na vnitřní i vnější aplikaci.

Přeji Vám krásný den.
Pavla