Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zimní ekzém. Jak s tím bojovat?

Zodpovězené
23. říj 2021

Hezký den,

potřebuji poradit s ekzémem u dcery, které se od 1 roku objevují na tvářích malé jemné pupínky, spíše taková krupička, občas lehce načervenalá, a vždy se to objevuje na podzim a v zimě. Přes léto tyto problémy nemá. Dost reaguje na přechod zima venku - teplo doma. Mažu zinkovkou od Purity Vision. Jinak nemá žádné alergie zpozorované. Má 3,5 roku.

Děkuji za radu, jak s tímto bojovat. Loňskou zimu si to totiž při usínání škrábala a k vyléčení pomohlo jen to, že jsem jí to na týden zalepila náplastí.

Děkuji a pěkný den.

Dobrý den,

přechodové ekzémy jsou časté, pleť se neumí dobře vyrovnat s rozdílnou vlhkostí a teplotou a může to chvíli trvat, trpí na to i dospělí. I já mívám v toto období sušší tváře. Pokud by jí nevadilo mastnější máslo, tak bych vynechala zinkovku a zkusila cca půl hodinu před tím, než půjdete ven, nastříkat hydrolát, a pak lehce vpracovat bambucké Karité od Purity Vision nebo mango máslo (pěkné raw mango máslo má v nabídce Alteya) a na noc lehce dračí krev, dobře rozpracovat malé množství do takové pěny, kterou pak na noc rozetřete na ty pupínky. Přes den ale spíše nesušit, uzamknout vlhkost tím máslem. Máslo ale nemazat na suchou pokožku, ale vždy nejprve zvlhčit.

https://www.netoxickadomacnost.cz/ALTEYA-Bio-Ma...


Přeji Vám krásný den.
Pavla