Vyšetření před ivf. Je to dosatečné?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

minulý měsíc jsme s manželem podstoupili vyšetření v ivf centru. Já odběry krve na hormonální profil, imunologii a další, muž kompletní spermio a vše v pořádku.
Já mám cyklus cca 34 dní. Snažíme se skoro dva roky, před rokem jsem otěhotněla, ale nedopadlo to. Doporučují rovnou ivf příští měsíc. Můj dotaz je, zda je běžné jít přímo na ivf bez toho, aniž by mi lékař udělal ultrazvuk, zda ovulace opravdu probíhá. Moje gynekoložka s postupem souhlasí, prý ovulaci určitě mám, když už jsem těhotná byla a cyklus je pravidelný, takže ji sledovat nechce a hormony jsou prý zbytečné. Ta teda doporučuje počkat do konce roku a pak přímo ivf.

Děkuji.

Dobrý den,

nevidím žádný důvod pro okamžité provedení IVF. Jaký by měl být důvod? Šance na přirozené těhotenství je slušná. Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz