Nejčastější chyby při IVF

etajenka
7. lis 2014

Napadlo mě založit mylníček...

Za mě zatím:

* obejití "obvodního" gynekologa: už dávno jsem mohla mít hotový nejen hormon. profil, veneru a cytologii, ale i imunologické vyšetření a částečně i genetiku

* odběr hormonálního profilu nedlouho po snídani: konkrétně hormon Prolaktin je přirozeně zvýšený po spánku a po jídle, takže odběr má být správně až 3 hodiny po těchto, většina lékařů s tímto myslím počítá, ale proč to neudělat správně, že

* zbytečné zdržení absolvováním IUI při věku 35+ ve snaze nepostupovat zbytečně radikálně (moje chyba): pokud to rok ani při povedeném sexu nešlo, tato metoda šanci o moc nezvýší, ale ubere drahocenný čas (zvlášť když by člověk rád děti alespoň dvě), na pokusy s IUI bude dost času v mezidobí po případných neúspěšných IVF

*

etajenka
autor
7. lis 2014

Ještě 1 věc:

* vyčerpala jsem si zbytečně dovolenou, místo neschopenky: ke konci stimulace může bolest překážet práci a po operaci to první dny také není nic moc, a to nemluvím o život ohrožujícím hyperstimulačním syndromu... naopak by si člověk rád vzal jen pár dní volno po KETu, ale dovolená už je fuč...

etajenka
autor
6. pro 2014

* Utrogestan (progesteron) se má užívat 1h. po jídle (dle příbal. letáku, ale kdo by to četl, že...) a je rozumné ho brát v pravidelných intervalech

kvakuska
6. pro 2014

@etajenka Utrogestan je lepší vkládat do pochvy, takže je úplně jedno, kdy bylo jídlo ... a vkládá se taková dávka, aby byla pro tělo vždy zabezpečená dostatečná rezerva, tudíž je možné vkládat ráno při probuzení a potom večer před spaním, aniž by interval musel být přesně 12 hodin 😉

etajenka
autor
6. pro 2014

@kvakuska Záleží na tom, jakou dávku a jaký způsob doktor předepíše. Při polykání hladiny více kolísají.
Ale fakt je, že vkládání je účinnější a při něm na intervalech tak nesejde.

kvakuska
7. pro 2014

@etajenka Utrogestan se vetšinou vkládá i z ryze praktických důvodů, orálně se totiž často berou i jiné léky + vitamíny, tak proč zbytečně zatěžovat žaludek, a když se k tomu potom přidají třeba těhotenské nevolnosti, je na problém s Utrogestanem zaděláno 😖

mica82
9. pro 2014

utrogestan se vkládá, neboť zvyšuje hladinu progesteronu lokálně - tzn. v děloze. Když se polyká, žvyšuje se hladina progesteronu obecně - v celém těle. Dle gynekologů je účinnější zavádění.

jawuna
18. únor 2015

@etajenka Jednou jsem zkusila Utrogestan polknout a vůbec jsem o sobě nevěděla, motala se mi hlava a bylo mi blbě. I kvůli vedlejším účinkům se doporučuje ho zavádět. A jak psala @mica82, je lepší, když působí lokálně.

jawuna
18. únor 2015

@etajenka Jinak teda co se týče chyb při IVF, viděla bych daleko zásadnější 🙂
Dlouho jsem vybírala centrum, než jsem se rozhodla, kde chci IVF podstoupit a to je podle mě první zásadní chyba, že spousta holek jde tam, kde to mají blízko nebo kam je pošle gyndař. Většina holek, co nemá zkušenost si myslí, že je to všude stejný...
Pak je podle mě hrozně důležité pozjišťovat si jak se kde postupuje...třeba transfery do 3. dne nebo i dřív, transfery blastocyst, apod.
Jaký všechny vyšetření dělají úplně na začátku, než se začne cokoliv řešit...
A hlavně jaký mají výsledky...

Mám za sebou 4 potraty po spont. těhu a teď už čekám druhé mimčo po IVF. Kdybyste chtěla některá poradit, napište SZ.