Bolest (asi) kostrče. V čem může být problém?

Zodpovězené
6. únor 2020

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, zda Vás nenapadne, co s mým problémem. Od doby po prvním porodu (4 roky) mě občas v noci (když ležím) probudí intenzivní bolest kostrče, která způsobuje puzení jít na wc, ale stolice se nedostavuje. Bolest po pár minutách zmizí (třeba na 2 týdny), ale je opravdu tak silná, že bych to ráda řešila, jen nevím s kým.

Může být problém v nějakých nervech okolo kostrče/konečníku? Nebo v něčem jiném?

Nevím, za kým s tím jít, přece jen je to intimní část těla 🙂. Žádnou souvislost s menstruací, pohybem, apod. jsem nevypozorovala.

Děkuji za reakci.

Dobrý den,

doporučuji navštívit odborného fyzioterapeuta, který se specializuje na oblast ženského zdraví. Při bližším vyšetření se může podívat na postavení kostrče, popřípadě ošetřit svaly pánevního dna. Mohlo by se jednat o sled několika událostí. Například spoušťové (bolestivé) zóny ve vlastních pánevních svalech a nebo bolest způsobená cestou n. pudendus v malé pánvi.
Ve většině případů je třeba naučit pánevní dno dobré relaxaci, uvolnění.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz