Bolest v kříži a kyčlích. Je lepší jít na neschopenku?

Zodpovězené
27. pro 2019

Krásný den,

chtěla bych se zeptat, co se dá dělat s bolestí v kříži a kyčlích. Jsem teprve v 19. týdnu těhotenství a už trpím jak pes. Občas mi při došlapu jakoby rupne v zádech a "vypne" mi noha, jako by nebyla moje. Musím se vždy chytnout, abych nespadla.
Mám už doma syna 4,5 r. a u něj jsem v těhotenství, kromě velkého břicha, neměla vůbec žádné potíže.
Další věc, mám sedavé zaměstnání, sedím u PC 6 hodin, 5 dní v týdnu.

Myslíte, že by bylo pro mne lepší jít na neschopenku?

Ty bolesti jsou horší po dlouhém sezení nebo naopak dlouhém chození.

Děkuji

Dobrý den,

každé těhotenství nám přináší hormonální koktejl, na který se musí naše tělo připravit. První trimestr bývá největší "šok pro tělo", protože jeho efekt je změkčující na měkké tkáně. Každé další těhotenství nám přináší silnější dávku tohoto koktejlu. Pokud se dostaví potíže pohybového rázu znamená to, že tento změkčující efekt je možná příliš silný a naše stabilita těla obecně slabá. Je tedy třeba začít správně cvičit. Platí, že pokud se projeví v těhotenství potíže s pohybovým aparátem, vstoupili jsme již do samotného těhotenství v neoptimální formě.
Je poměrně snadné si správným cvičením pomoct, je třeba jen pravidelnost. Doporučuji Vám tedy navštívit odborného fyzioterapeuta, který Vás povede. Sedavé zaměstnání je rozhodně nepřítel těhotenství a přesně jak píšete, se zdravými zády nejde příliš dohromady.
Druhý trimestr bývá mnohem klidnější a často nám přináší zmírnění potíží.

Pokud budete tápat, můžete se mi ozvat na e-mail ve spodní části a já Vám cvičební video program zdarma zašlu. Chápu, že je někdy v těhotenství těžké najít čas 😉

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz