Bolest kyčlí v těhotenství. Jak ji zmírnit?

kaca261
14. kvě 2020

Ahoj holky,
trápí mě nesnesitelné bolesti kyčle, už asi týden.. každým dnem je to horší a horší..
Nemáte nějaké rady a tipy jak to aspoň trochu zmírnit?
Jsem teprve 11 týden a nedokážu si představit fungovat takhle do 40.
Děkuji za rady 🙂

petix19
14. kvě 2020

Zdravím,

Hodně pomáhal balón, cvičení z YouTube a mě ještě nahřát pytel pecek a teplo 🤷‍♀️

jana_zofie
14. kvě 2020

Ortopedická/anatomicky tvarovaná obuv? Ale asi bych si radši zašla za lékařem nebo fyzioterapeutem. Nevím, jestli to má souvislost, ale mě kyčel víceméně jen pobolívala, nicméně u porodu jsem s každou kontrakcí měla pocit, že mi nohy v kyčlích řežou pilkou na železo. Takže mám v plánu se u příštího těhotenství zeptat nějaké fyzioterapeutky, jestli to má souvislost a jestli se tomu nedá nějak předejít...

jade85
14. kvě 2020

Je to normální. Měla jsem to taky kolem 3 měsíce, pak to přešlo a vrátilo se to někdy v 8 měsíci, asi týden před porodem to přešlo a vrátilo se ještě v šestinedělí, kdy jsem šla k ortopedovi, který mi napsal fyzioterapii - moc to pomohlo, litovala jsem, že jsem nešla dřív 🙂

tasimia
14. kvě 2020

@kaca261 přidám se k tobě, protože jsem v 28tt a mazec. V noci nemůžu spát, zkoušela jsem cvičení různé rady z internetu a nic.

zuzita15
14. kvě 2020

@kaca261 mne to sice zacalo az pozdeji, ale nepomohlo na to vubec nic, v noci jsem se prevalovala ze strany na stranu. Nekdy ulevila perina mezi kolenama - aby byla kolena stejne daleko jako kycle. Je to tim, jak se to dole roztahuje. Abych te “uklidnila”, nejakej tyden/mesic po porodu se to zacne zase vracet zpatky, ale to uz neboli tolik 😆😆

syslounek
14. kvě 2020

Mě teda nebolely vysloveně kyčle, ale v kříži a přiléhající části pánve a pomohl mi vápník jako doplněk stravy. Zkusila jsem to právě na radu doktorky. Ráno jsem se nemohla vůbec narovnat.

lucca0
15. kvě 2020

Taky by me zajimalo.. me od 13tt boli jakoby kostrc..asi.. nemuzu lezet na zadech.. jsem 27tt a nepreslo to ..

petix19
15. kvě 2020

@petix19 Ja na to šíleně trpěla od 6-7měsíce. Bez kojícího polštáře v posteli ani ránu. Mě boleli kyčle, kostrč a kříže. A můžu říct, že stydká kost je pěkná potvora :/ křupala jako blázen. V noci jsem se budila bolestí, přetočit se ze strany na stranu bylo s brekem... a po porodu? Jakoby nic! Okamžitě to přestalo.

lenka_tom
21. kvě 2020

@kaca261 pomáhala mi kombinace polštáře mezi nohama při spaní, magneziový olej lokálně na kůži a nahřívání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru