Přídavky. Mohu nějak zjistit, jestli je bývalá manželka pobírá?

Zodpovězené
8. zář 2022

Dobrý den,

chci se jen zeptat, jestli můžu nějak zjistit, jestli bývalá manželka pobírá přídavky nebo jestli žádala o jednorázový příspěvek 5 000 Kč na dítě.

Děkuji

Pěkný den,

účastníkem správního řízení je pouze žadatel, tedy Vaše bývalá manželka. Nejjednodušší způsob je samozřejmě domluva s manželkou. Vzhledem k tomu, že jste zákonným zástupcem dětí, můžete vznést dotaz na místě příslušném Úřadu práce, jestli Vaše děti dávky státní sociální podpory pobírají.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice