Hezký den, asi rozpoutam vášnivou diskusi , ale může my někdo vysvětlit že už skoro všichni máte nazdobený stromeček vždyť to podle mě ztrácí to kouzlo Vánoc 😞
Já třeba za sebe můžu říct, že Vánoce miluju a nejvíc právě ten ozdobený stromeček, když koukáme večer na televizi, jak svítí a tak...A přijde mi, že za Vánoce si ho moc neužiju, protože zhruba od 25. do 30. jezdíme po návštěvách, jelikož máme velkou rodinu....a pro mě to představuje právě tu vánoční atmosféru na kterou se tak těším 🙂
taky to moc nechápu,my strojíme ráno 24.12. 👍
A není to jedno? U nás se vždy zdobil 24.12. Ale letos ho uděláme asi už o víkendu. Ježíšek totiž děti poprosil o pomoc se zdobením 😉. Každý po svém.
Však vy si to udělejte podle sebe a je to.🙂 Nevím proč někteří lidé musí neustále řešit co kdo jak dělá.😀 Kdyby byli všichni stejní a dělali vše stejně, tak by to byla nuda. Jsme lidi ne ovce😉
Já zase nechápu na co kdo čeká 😂 týden před Vánoci mi to příjde prostě normální. Patří to k prvkům Vánoc.
Uplně s chlapem milujeme když si ho večer rozvistime dáme si kakao, koukáme na seriály a těšíme se na štědrý den. O todle bych se nenechala ochudit 🙂 Vánoce jsou přeci TENHLE ČAS ne jeden den 🙂
Mně osobně je to jedno, každý ať si zdobí stromeček, kdy uzná za vhodné. Já jsem zvyklá již odmala, že zdobíme stromeček až 24 ráno, tak to dodržuji dodnes, 😉synek je ještě malý, tak zatím otázky proč již někdo stromeček ozdobený má a my stále ne, řešit nemusím😅
Já teda nechápu, proč má někdo pořád takovou touhu řešit to, jak dělají věci ostatní. Každý ať si dělá vše podle sebe. Nejsme ovce, aby všichni museli mít stromek v jeden den.
Vždy jsme zdobili 23-24.12. Letos je to poprvé kdy jsme stromek nazdobili dřív protože jsme zrovna museli dat věci na půdu tak jsme rovnou sundali i věci na vánoce... a moc mi to teda nevyhovuje. Př rok na půdu klidně na 3x 🙂 .. ale ať si každý dělá podle sebe a jak je zvyklý žejo 🙂 někteří to maj prostě rádi od 1.12. Jini “na poslední chvílii” 🙂 tak uživej pohodu a neřeš 🙂
@delariva Přesně, celý vánoce jezdíme po rodině a ani nemáme čas si stromeček užít. Takhle večer když sedíme u televize, tak to je ta pravá atmosféra se svítícím stromečkem. 😍 Vůbec mi nevadí že ho nezdobíme na štědrý večer, to mám úplně jiný starosti s dětma a chystáním. Manžel stromek nezdobí, tak bych pak nevěděla kam skočit.
U nás už je týden ozdobený a kouzlo vánoc máme každý den 🙂..pouštime koledy, pohádky, purpuru, aromalampu s vánočním olejickem ..vůbec nechápu že to někdo řeší?pokud se vám něco nelíbí nechte si to pro sebe proč kazit radost jiným??
Já nechápu tolik věcí. Ale kdybych je měla řešit tak mě asi jebne.
Každý ať si má kdy uzná za vhodné ne?
Pro mě to kouzlo neztrácí, naopak mě pohled na stromek těší a umocňuje to to těšení. Není to žádná novota, mívali jsme to tak i v mém dětství. A nechápu, proč to pořád někdo řeší, ať si každý nazdobí stromek, kdy mu vyhovuje 🙂
Letos zrovna nemáme ale loni jsem touto dobou už měla. Užívám si tu atmosféru. A pro mě to nějak Štědrým dnem skončí. Pak už mě to nebaví. Stromeček pak horko těžko preziju do Silvestra a na Nový rok letí. Pak už prostě se těším na jaro.
Není to úplně jedno a každého věc? To vážně lidi musí stále řešit, kdo co má a nemá?
každého věc ne 🙂 máme stromek nazdobený kvůli dceři dříve... pro mě za mě, já bych se bez stromku obešla, i bez Vánoc. V dnešní době tam kouzlo moc není, vše je jen o shonu, co nejvíc nakoupit, všude milion lidí, k tomu ve spěchu napéct, uklidit, nachystat vše. Klidné Vánoce to moc nejsou...
@barinkas klidné jsou pro toho, kdo si je tak udělá 🙂 Já se nehoním a užívám si to.
Můžeš mi prosím dát odkaz, kde najdu návod, jak se dělají správné Vánoce?
To je furt jak u blbečků na dvorečku. Vánoce si každý slaví v duchu svých tradic, nikde není dané, co je správně, tradice se vyvíjejí. A proto...
- někdo má stromeček až před Štědrým dnem, někdo daleko dřív, někdo vůbec a stačí mu větve
- někdo má slaměné ozdoby, někdo skleněné koule, někdo řetězy, jiný nechápe, jak může někdo dávat na stromeček světýlka
- někdo má umělý stromek, někdo si bez živého neumí Vánoce představit
- někomu nosí stromeček Ježíšek, někde ho zdobí s dětmi, někde ho prostě nazdobí pro děti rodiče
- někdo peče cukroví, jiný necháme, jak to někdo může kupovat
-někdo dělá rybí polévku, někdo by jí nepozřel
- někdo má na Štědrý den kapra, jiný řízek, někdo lososa, nebo třeba kachnu
- někdo dělá bramborový salát s vajíčkem, jiný si klepe na čelo, proč tam vejce je,někde salát není vůbec
- někdo lije na Vánoce olovo, někdo rozkrajuje jablíčko a někdo na to kašle úplně.
Je milion věcí, které se s Vánoci pojí a každý má ty své tradice a postupy. Ale zjevně existuje velká část lidí, kteří mají patent na ty správné Vánoce a neustále se podivují nad tím, že to někde mají jinak. 🙄😎
Bože, další moralista, která ví jak nejlíp to mají dělat jiní. Kdyby se tak lidi starali o sebe, to by bylo na světě krásně
Já pro změnu nechápu, proč toto někdo stále řeší?
V čem je to menší kouzlo Vánoc, když je stromek nastrojený už o Advent? V čem to má větší kouzlo, když se nazdobí den před Vánoci/ na Štědrý den, následně se jezdí po návštěvách a člověk si ho doma neužije?
U rodičů se stromek zdobil vždy na Štědrý den a když se kouknu zpětně, přijde mi to hektické. S taťkou a bratrem jsme zdobili stromek, což zabralo značnou část dne, mamka chystala jídlo, připravit pomalu stůl atd atd. Najednou večeře, dárky a odpadli jsme. Od 25. návštěvy a já většinou jela až do Nového roku k babičce,naší mezi svátky do práce a najednou tu byli 3. Králové a odstrojení stromku, takže jsme si stromek neužili.
Když jsem se odstěhovala, tak stromek jsme měli hned první adventní neděli až do 3. Králů. Mám ráda vůni stromku, světelné podsvícení které navečer vzniká rozsvícením ozdob atp. Nemluvě o tom, že dcerka má čas si na stromek zvyknout (nesundavat ozdoby atp), má z něj každý den radost, když jej rozsvítíme, takže Štědrý den je v klidu a nemusím hlídat, zda nesundala půlku stromku. To, že salát připravujeme 2 večery před a řízky večer před, abychom měli opravdu celý Štědrý den klid a pohodu, bych raději asi neměla ani psát, abych také někoho nepobouřila. 🙂
Však ať si to každý dělá po svém, aby měl radost a svátky si užil. 🎄🤞
A proč to řešíš? Není to každého věc? I kdyby ho měl někdo nazdobený už v září, kde je psáno, že je to špatně? Řekl to někdo? Kdo? 🙈
Samozřejmě je to každého věc jen mě zajímalo proč to tak máte já nikomu nic nevyčítám já mám třeba vánoční stromek ve vzpomínce s babičkou s kterou jsem zdobila 24. a koukání u toho na pohádky
My si zdobíme stromek dřív abych neměla ten bordel co z toho je na Štědrý den a nebo vecer před a také proto že se nám prostě líbí a také kvůli malé a také protože se mi odjakživa zdá divné že by ho nosil Ježíšek protože my ho máme aby nás Ježíšek našel a ne aby se chudák ulital pamatuji si z dětství jak byla mamina akorát naštvaná že vše dělala sama a táta celé dopoledne zdobil a ona při všem ještě pak uklízela a že štědrého dne měla prd
Jo a víš co ještě my nejenže ho máme dřív ale my ho máme i dýl většinou do 31.1.
to je asi poslední věc, co by mě iritovala. Každého věc přece. Někdo si ty Vánoce chce vychutnávat už dřív.
My stromek už máme, protože v neděli jedeme na pět dní za taťkou, je v květináči, takže už stejně bude muset na balkon. Ale máme to tak s mužem každý rok, milujeme to osvětlení, atmosféru. Po 24. už to pro mě prostě není ono, takhle si se synem pořád vyprávíme, proč svítíme a kam Ježíšek přinese dárečky. Pro mě je tohle pravé kouzlo Vánoc, to těšení se. Ale každý, ať si to dělá jak chce a jak mu vyhovuje 😉
A co je ti po tom? :D Kdyby se každej staral o sebe, bylo by o všechny postaráno :D
A tobě to nějak vadí? My třeba zdobíme den před Štědrým dnem ale když někdo zdobí dřív a dělá mu to radost tak ať si ho ozdobí ne?
A nějak nechápu co by si na tom chtěla vysvětlit
A neni to jedno? My mame od 1.protoze se nam to libi a chceme si to uzit. Stejne tak mame radi i Santu a ze jsou nekteri uplne zaslepene nenavistni je mi celkem nekde. Bydlime snad spolu? Ne. Kazdopadne nechapu tydle vecne diskuze, to je snad kazdeho vec jak to ma, kdyby byl nekdo bez stromecku, ze mu to leze krkem, jeho vec, jestli si nekdo ustroji stromecek uz v listopadu, taky jeho vec. Kdyby se lidi konecme zacali starat sami o sebe, na svete by bylo fakt krasne. Ctu to tady denne a je to horsi jak prezidenstke volby.
Děvčata, klíd, jsou Vánoce 🙂 Vánoce jsou prostě spojený s emocema, a tak vznikají (byť pořád ty samé) vášnivé diskuze. Tak pokoj v duši všem, ať už zdobí kdykoliv ❤
Mě by se okoukal, tak ho nemáme.
My s manželem budeme zdobit 23 večer aby si malá ráno myslela že ho donesl Ježíšek 🙂 je ještě malá nerozumí tomu ale chceme si tuhle tradicí takhle udělat
@malenka3 moc pěkně napsané 🙂 souhlasím
Rada - projeď si KZ zpětně tak 3 dny a počti si...je to stále dokola tyhle otázky...