icon

Hezký večer takové věčné témata kolik mají prosím vaše děti ve druhé třídě kapesné děkuji

avatar

150,- mesicne. Mladsi bracha (v lete 5 let) ma 50,-.

20. kvě 2024
avatar

@rencinka87 děkuji

20. kvě 2024
avatar

50kc/tyden

20. kvě 2024
avatar

Náš dostává nějaké peníze k svátku, narozeninám, Vánocům a za vysvědčení. Celkem se mu to za ty roky nasčítalo, takže kapesné zatím nedáváme. Navíc skoro neutrácí, tak jsem mu založila účet, kde má většinu peněz.

20. kvě 2024
avatar

Má 100 měsíčně s tím, že si může přividělat, když pomáhá s domácími pracemi.

20. kvě 2024
avatar

Loni měl Vašek nejprve 50, následně 80Kč. Teď ve třetí třídě má 100

20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar

Moje děti meli 50kc na týden 1-5 třída. Teď 8 a 6 třída 500 měsíčně.

20. kvě 2024
avatar

V 2. tride nemeli nic. Jen penize treba za vysvedceni od babicek.
Ted v 7. tride, resp. sekunde, maji 50 Kc/tyden. S tim, ze si z toho nemusi nic platit. Svaciny jim delam, kdyz jedou na zavody, vylet atd., penize jim dame. Maji to ciste pro svoji potrebu. A zatimco syn ma uz hodne nasetreno (kapesne + darky), holka je vecne svorc.

20. kvě 2024
avatar

50 Kč měsíčně

20. kvě 2024
avatar

Zadne

20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar

Syn ve druhé třídě kapesné nedostává.

20. kvě 2024
avatar

@eloise02 děkuji

20. kvě 2024
avatar

Nic. Je ve druhé třídě. Možná nebude mít ani příští rok. Nějak k tomu zatím nevidím důvod. Peníze si odkládá co dostane.

20. kvě 2024
avatar

2. a 3.trida, oba mají 200 na měsíc, mají to na kraviny, tj v létě zmrzlina, když jsou venku sami a v zimě si šetří 😁peníze nepotřebují, mají to čistě vyukove, aby věděli, že když všecko utratí, mají smůlu, až zase za měsíc

20. kvě 2024
avatar

0,- ale setri si z penez co dostanou od babicek k narozkam apod.

20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar

Syn v první třídě má 50 na týden, v druhé bude mít stejne, ale pokud bude chtít vic, dostane 80. On si to šetří, chodí mu to každé pondělí na účet, vlastně ty peníze zatím na nic moc nepoužil, jen si koupil deskovků, když dostal výjimečně tisícovku. Babička mu tak ob měsíc pošle na účet taky nějaké peníze.

20. kvě 2024
avatar

Ve druhé třídě nemá kapesné...když jede se školou na výlet, tak peníze dostane...když j venku teplo, jdou s družinou na zmrzlinu a to si někdy peníze vezme své, někdy dostane 🙂

20. kvě 2024
avatar

@glumy
@biton děkuji

20. kvě 2024
avatar

U nas 2.+5.trida 50Kc/tydne

20. kvě 2024
avatar

@claire90 děkuji

20. kvě 2024
avatar

když byl ve 2. třídě, tak měl 200,-

20. kvě 2024
avatar

Zámek Zbiroh super s wellness

20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar

@weri1
@misi.21 děkuji

20. kvě 2024
avatar
20. kvě 2024
avatar

Dcera je v 1.třídě a má měsíčně 100,- na ruku a 200,- na účet. Několikrát do měsíce ji dám ještě co mám po kapsách nebo zbyde z nákupu.

20. kvě 2024
avatar

@mona19841 děkuji

20. kvě 2024
avatar

3 třída 100 Kč týdně

20. kvě 2024
avatar

Kapesne jako takove nedostava, nepotrebuje, nema zadne vydaje. Neplati zadny bus a svaciny nosi z domu. Ma dost penez z narozenin a vanoc. Minuly tyden jsme zavedli placene domaci prace v radech desetikorun, zatim ho to motivuje. Predminuly tyden mu to hodilo 80 kc, minuly 250,-.

20. kvě 2024
avatar

50/mesic, ale skoro zadne prilezitosti utracet, takze ten vychovny ucel, jak nekdo zminoval vyse, to moc neplni. Co by delal s 300/mesic, kdyby je mel utratit, si vubec nedovedu predstavit, to uz by si musel asi kupovat i obleceni, ne 😃🤔 , abysme nemeli byt plny nesmyslu.

20. kvě 2024
avatar

@malytlustyhroch setri si treba na nejakou vetsi vec - u nas to bylo lego.

20. kvě 2024
avatar

80 na měsíc. Každý týden dostává 20kc. Ale naše děti si sami nikde nic nekupuji. Zatím ani moc nechtějí ( naštěstí). 😅

20. kvě 2024
avatar

Syn bude dostávat od první třídy stovku měsíčně ať se učí finanční gramotnosti. Teď si šetří do kasičky drobné .

20. kvě 2024
avatar

1./2. třída 50kč, od třetí 100kč.. teď budou 6. a 4. a příští týden jim zřídím karty a limity na účty, věčně válčím s hotovostí 😀

21. kvě 2024
avatar

Nic, dostává nárazově od babicek. Občas si chce něco koupit, ale jinak si peníze šetří a má jich víc než spotřebuje...

21. kvě 2024
avatar

První třídou začínali 20/týden a každý rok se jim zvedá o 5kč. Dcera v 7ce to dostává už měsíce 250 na kartu a syn v 5ce týdně 40. Jinak koupím vše co potřebuji, tohle je na úplné kraviny.

21. kvě 2024
avatar

Syn ve 2.tride nic a od 3.tridy 20kc/týdne.

21. kvě 2024
avatar

U nas zacinaly deti s 5,-/tyden uz ve skolce, kdyz mel syn 6 let. Ted 50,-/mesicne (prvni trida a predskolacka). Ano, nepotrebuji to a nemaji ani kde si co bezne kupovat, ale ciste jen pro financni gramotnost. Meli i na nastence obrazky, co se da za kolik koupit (lizatko hned nebo pockat a mit nanuk atd.), ze jedna dvacetikoruna je to same jako 4 x 5,- Pokud na vylete/pouti atd. chteji neco navic, hracku v obchode nad ramec domluvy, plati si to ze sveho.

21. kvě 2024
avatar

50 na měsíc.

21. kvě 2024
avatar

@mabs děkuji

21. kvě 2024
avatar

1.-3.trida 30,-/týden

22. kvě 2024
avatar

@ester_ka děkuji

22. kvě 2024