Maminky, jdu si pro radu.
Budete nechávat dětičky ve školce první den i spinkat, aby si zvykli na režim, nebo je vezmete po o, aby toho na ně nebylo moc?
Já pro Adama přišla po obědě a on mě vyhnal, že tam chce spinkat 🙂 Tak spal 🙂
U nas ve skolce jsou prvni dny jen na zvykani. Takze treba jen na hodinu, dve...
půjde hned 1.9. do odpo.mám teda volno,ale to on neví.bohužel muž dělá na směny a já hodinu dojíždím do práce.hlídání žádné nemáme,ale už celé léto chodí na hlídání,tak si myslím,že to bude ok.už tak 14dní se denně natěšeně ptá,kdy už bude září a půjde tam 😂
Ano, syna jsem nechala hned i spát, nastupovala jsem další měsíc do práce, tak aby si proste co nejdrive zvykl
dcerka musela hned a osvědčilo se mi to( pak ji pár dní brala poo babička hrůza,vyloženě mi řikla,že prostě na babičku počká a nebude si s ničím hrát). U synka to udělám stejně...
Ta naše se tam tak těší že nechám i spinkat 😊
Obě rovnou na spaní.
Po o
Od prvního dne jsem nechávala i na spaní. Paní učitelka se tvářila trochu vyděšeně, když jsem jí to hlásila, ale proběhlo to úplně bez problémů. Když jsem je přišla ten první den vyzvednout, všechny děti už byly po svačině a hrály si, jen naši ještě spali 😄 A to mi doma po obědě už dávno spát nechtěli 😄
Vítek půjde po o, protože můžu a druhák taky nebude v družině, kdyby to nešlo, tak by spal (preloni normálně spal po obědě).
u nas ze začátku jen na chvili, pak po domluve s ucitelkami podle toho jak to dite snasi
U nás chodili od prvniho dne tak, jak potom chodili normálně. Takže starší dcera chodila po obědě, tak do oběda. Mladší spala tak byla hned do odpoledne
Nechala jsem starší jen dopoledne a všichni to nedelrj pak tam nebude chtít spát a je fakt že byl problem
Syn si jde zvykat, takže budeme přidávat postupně jak dny tak odpoledne
Po obědě
Po obědě.
Jsem doma, tak ted jeste po obede, v pondeli uvidim dle situace a kdyz bude vse ok, uz chci aby spal.
Naše školka má první den otevřeno jen do 13 hodin, takže po o půjdou všichni.
První den byl syn ve školce dvě hodiny, druhý den do oběda, po obědě chodil ještě celý týden a pak už tam spal.
po obědě domů
Záleží na dítěti 😉 některé vydrží v pohodě celý den a druhé sotva dvě hodiny
Po o.
Po o 🙂
První dva dny na dvě hodiny, další týden do oběda..pak se uvidí. Máme na zvykaní měsíc..pak jdu do práce.
Ve 2letech8mesicu co nastupoval jsem ho brala po obědě, pak za dva měsíce měl spinkat kvůli práce a začlo peklo denně že spinkat nechce. Ale ono mu to zůstalo do teď, školku nesnáší. Brečí denně co ho odvedu i teď ve 4,5letech.
U druhého je strategie jasná, spaní denně už od začátku a děj se vůle boží 🙈🙈🙈
My hned cely den , vesměs ti co se naučili ze začátku po o pak strašně vyšilujou , když tam mají spát ..
Čtvrtek a pátek půjde po obědě od pondělka už bude i spinkat
Ano hned celý den
Obe deti hned spaly a sly dom kolem ctvrte, dceri v dobe nastupu necele 3 roky, syn 2,5 roku. Ale oni jsou oba velmi spolecensti...
Vsechny deti z batoleci tridy jdou domu v 10.
Syn 3,5 jde poprve. Vim ze ma horsi adaptaci takze na zacatek poo protoze muzu. A spinkani necham na nem pokud to pujde, jinak mu vysvetlim proc to jinak nejde. Jsme tak domluveni a jsem zvedava na praxi. Dneska po schuzce nechtel domu 🤣🤣
Loni šla dcera poprvé, syn jako predskolak a rovnou spala. Letos bude hned taky
Dost záleží na povaze. Starší je introvert a mamánek. Do školky nechtěl a když věděl, že jsem doma s mladším ,tak bylo možné jedině po o. A to vždy ještě při ranním předávání řval ještě dubnu :D Teď se do školky těší, ale spát se mu tam pořád nechce. Rvát to přes koleno nebudu, když jsem doma s mladším. Ale už teď vím, že mladší by tam už dnes v klidu spal až do večera, ten mě ve dvou letech už nepotřebuje.
Kolegyně nechávali hned od prvního dne naplno … malá ještě nemá tři roky a ze nejsou uzpůsobeni na takový prcky , tak do tři let bude chodit adaptacne na tři dopoledne … a od tři naplno .. protože jdu do práce …
Tak dnešek náš prcek 2,5 roku zvládl úplně super i se spaním a těší se na zítra 😁
Ked šla mala prvy krát tak nespala, ale po týdnu uz ano. Sla som do práce. Aj včera, nespala isla po obidku, to je posledni šance, ked muze takto brzy. Inac sa nedostane, az po spaní.
Jelikož budu já i manžel v práci, bude spát. Poo bude bonus pro statečné kluky ☺️.
Syn nastoupil den po svých druhych narozeninách a hned tam i spal. Zvládl to v pohodě
Syn nastoupil ve svých 2,5 letech. Při seznamovací schůzce někdy v květnu mi doporučili rovnou ho tam dát tak, jak tam bude i v budoucnu. Takže ráno na sedmou do školky, v půl čtvrté domu. Prvních několik dní si vzpomněl na maminku před spaním (v té době už přes den rok nespal, takže na to nebyl úplně zvyklý) a pak už byl naprosto v pohodě.
Až v posledním roce školky ho děda naučil na pátek po O.
Letos nastoupil do první třídy a hned chtěl zůstat i v družině. Tak bude, do půl třetí, a to i presto, že shodou okolností jsem dneska doma.
U nás ve školce prvních 14dni ani spát nesmí. Nejdřív se chodí na dvě hodiny, pak do oběda a pak až spát.
Celou školku chodila po obědě domu , spát tam nechtěla a já ji nenutila ..ALE my jsme měli možnost volby ...hlídání atd ... Navíc u nás děti spát nemuseli je lehnout dokud neusnou ostatní a pak si hrali v jiné třídě s nesoavci či si tvořily ... samozřejmě potichu 🙂
Bude tam zrovna do půl třetí 🙂 Vždy jsem to tak udělala 🙂