Holky 🙏🙏 Prosím Vás... Řekněte mi, že vanilkový rohlíčky s mandlama jsou úplně v pohodě a dají se žrát 🙏🤣🤣 Byla jsem zhnilá zajet do obchodu pro vlašáky, tak jsem stárkovi nakecala, že je to úplně jinej level, novinka a bude to to nejlepší, co kdy jedl 🤷♀️🤦♀️🤦♀️ Ale já nevím o tom, že by to někdo dělal z mandlí 🤣🤣🤣
Ale jo, mandlove rohlicky. Ale nedelam je, jen vim, ze existuji 🙃
Ja delam z mandli a za me jsou o dost lepsi nez z orechu, jemnejsi 😋😉
já mám recept, kde je to půl na půl
Ja delam taky z mandli a jsou dobry!
Jsou uzasne ! Mam recept po prababi a ten je jen s mandlema a zmizek vzdycky jako prvni
prý jsou ještě lepší ,já se na ně taky chystám
Děkuji!!! 🙏🙏🙏 ty kráso... 🤣🤣 fakt mi spadl kámen ze srdce!! Šak mu říkám, že to bude luxusní, ne? 🤣🤣 Teď už si za tím můžu stát 🤣
Ja delam jen mandlovy a jsou vyborny. Nekomu ale chut mandli prijde nevyrazna ;)
@hyacintka11 já se spíš bojím o to, že jsou dost tučný 🤨 nebude se to moc rozpadat?
parádní jsou .. a ještě pistáciový .. mňam ..
Dělala jsem je o víkendu a jsou moc dobré
Jinak nedělám jen s madlemi.
@vlaxyz delala jsem pred chvili, tento rok s emi testo nepovedlo, malinko se rozpadavaly, ale kdyz jsem jw nechala trosku vychladit a az pak ibalila v cukru, tak drzely, jen jsem musela byt hodne nezna :D loni jsem mela jiny recept a ty se vubec nerozpadavaly, akorat jsem si, blbec, nenapsala ten recept, ale byl to nejakej z netu, tak to treba trefis 🙂
@hyacintka11 jo tak to já dělám vždycky, že je nechám malinko schladnout 🤣 mě se rozpadají vždycky 🤣
Z ořechů jsem nikdy nedělala, protože to bylo dusivy, z mandlí dělám třetí rok a Mandlové rohlíčky patří mezí nej cukroví 👍
A me chutnaji vic nez klasický 🙂
Děláme, jsou luxus 😄
Od nepaměti děláme mandlový, jsem překvapená, že někdo ne 😃
Delam z mandli a s tema z vlasaku se to vubec neda srovnat, ty mandlovy jsou jemnejsi,nam moc chutnaji 🙂
Jiné už ani nedělám. Jsou výborné, zrovna dneska jsem je pekla a už mizí 😀
U nás doma se celý život dělají z mandlí. Peču celé rodině, jsou vyhlášené a v hubě se jen rozplývají 😁
Vanilkový rohlíčky jedině z mandlí 😍
Před chvílí jsem je dodělala a dělám jedině z mandlí, jeden rok jsem je vyzkoušela a od té doby u nás nikdo ořechové nechce.
Taky delam z mandli 🙂 za me mnohem lepsi nez z vlasaku 👍
Já je mám raději než z vlašáků. Dělám jen z mandlí a pak dělám jen z lískáčů.
jsou úžasné a krásně bělonké
Dělám jedine z mandlí
Jedině mandlové, ty se úplně rozpadají a jsou vláčné. Já dávám mandle i do lineckého. Mám recept po babičce a ta dávala vždy mandle 🙂
@maybe72 Určitě 😉
VANILKOVÉ ROHLÍČKY - MANDLOVÉ
* 375 g hladké mouky
* 250 g másla
* 50 g moučkového cukru
* 125 g mletých mandlí
* 5 žloutků
(aby se rozplývaly na jazyku, můžeme nahradit trochu mouky bramborovým škrobem 20-30 g)
- já nedávám
Všechny uvedené suroviny smícháme, dobře propracujeme a necháme těsto v chladu odpočinout. Vytvarujeme spíše menší rohlíčky a pečeme na 170 °C asi 12 min. Zespodu musí zezlátnout. Před obalením ve směsi moučkového a vanilkového cukru nechávám trochu zchladnout, jinak se lámou.
@lith podelila by ses, prosim, o recept?
U nás taky mandlové...a ještě děláme z toho mandlového těsta i skořicové a kakaové....😁
@zlesaakapradi ale delavame je 50/50 cili 100 hl mouky a 100 mandli
@lith Moc dekuji 🌼


To si piš, že je to pecka.