avatar
mapla založila diskuzi
21. kvě 2026    

Lehké punčochy na křečové žíly v létě. Máte tip?

Neměl by někdo typ na kvalitní lehké punčochy na krečové žíly? Ideálně aby v nich nebylo moc vedro v létě. Nedovedu si představit v nich chodit už teď, když je přes dvacet stupňů. Natož v tropických t

avatar
klokanka31
Zpráva byla změněna    21. kvě 2026    

Já mám takovou radost 🤩 Dneska jsem byla na kontrole, a vše v naprostým pořádku 😊 Protilátky jsou bezvýznamné, miminko v naprostým pořádku. Jak bylo celou dobu o týden mladší, tak to krásně dohnalo, a rozdíl je teď jen 2 dny. Snad bude vše bezproblémové i dál, přece jen už nejsem úplně mladá máma...A slyšela jsem jeho srdíčko ❤

Momentka z víkendového výletu na Ameriku

avatar
ela2 založila diskuzi
21. kvě 2026    

Jak postupovat při vracení daňových bonusů na děti?

Ahoj. Dnes za mnou přišla mzdovka, že budu muset vracet daňové bonusy na děti. Mám 4 vlastní děti, jsem rozvedená 5 rokem. Doteď jsem uplatňovala pomocí čestného prohlášení na základě dohody s ex, že

Jak poznat, že vaše dítě nosí špatné boty? 6 signálů, které byste neměli přehlížet

Děti nám málokdy samy řeknou, že je bota tlačí. Jejich nervová zakončení v chodidlech ještě nejsou plně vyvinutá a práh bolesti mají posunutý. Jak tedy bezpečně poznat, že vybraný pár patří spíš do koše než na procházku? Sledujte těchto 6 varovných signálů.

Jako rodiče chceme pro své děti to nejlepší a výběru první i desáté obuvi věnujeme spoustu času. Většina z nás v obchodě automaticky kontroluje jedinou věc – velikost. Palcem zatlačíme na špičku, zeptáme se: „Netlačí to?“ a pokud dítě zavrtí hlavou, máme splněno. Jenže délka stélky je jen polovina úspěchu.

Skutečný problém moderního obouvání dětí se schovává v celkovém tvaru, tvrdosti a flexibilitě boty. Dětská noha se vyvíjí, je neuvěřitelně tvárná a přizpůsobivá. Bohužel se přizpůsobí i botě, která jí vyloženě škodí. Tak jak teda poznat, jaká bota je v pohodě a jaká ne? A jsou barefoot boty jenom trendem, nebo se investice do nich opravdu vyplatí?

1. Zarudlá místa a varovné mapy

Když dítě po celém dni vyzujete, pořádně si prohlédněte jeho chodidla a prsty. Jakékoli zarudnutí, otlačené pruhy na nártu nebo červené skvrny na patě a kloubech palců znamenají jediné – bota v těchto místech vytváří permanentní tlak. I když se neudělá puchýř, kůže vysílá jasný signál, že uvnitř není dostatek prostoru.

2. Otlaky a ztvrdlá kůže

U dětí by kůže na nožkách měla být dokonale jemná. Pokud na bříškách pod prsty, na patách nebo na bocích palce objevíte ztvrdlá místa, mozoly nebo suché otlaky, bota nutí nohu k nepřirozenému tření. Chodidlo se tímto způsobem pouze brání špatnému tlaku a nevhodnému vzoru chůze.

avatar
kuki012 založila diskuzi
20. kvě 2026    

Kam na výlet v Polsku s kočárem?

Nemáte, prosím, někdo tip co navštívit v Polsku? Moře asi letos kvůli malé (9 měsíců) opět vynecháme. Tak jsem si říkala, že v Polsku jsme ještě nebyli a nemáme to zase tak daleko (přes Náchod). S ter

avatar
sabi_vi založila diskuzi
20. kvě 2026    

Máte zkušenosti s alternativní léčbou hydrosalpinxu?

Dobry den, s muzom sa snazime niekolko rokov otehotniet a na novej klinike mi doktor diagnostikoval hydrosalpinx na oboch vajcovodoch, minimalne 10rokov s tym ze jedina moznost je ich odstranit a nasl

avatar
inah91 založila diskuzi
20. kvě 2026    

Spaní s miminkem v nemocnici. Jak to udělat?

Dobrý den, mám takový dotaz pro ty, jejichž děti běžně spí s maminkou v posteli, ideálně "nonstop" u prsa.... Vim, že v nemocnicích chtějí dítě v postýlce -> na monitoru dechu v bezpečí. Nás čeká druh

Je, prosím, nějaká podobná knížka, nebo série, jako je deník malého poseroutky? Syn nechce číst nic jiného.

Zajimají mě vaše nedávné zkušenosti s rekonstrukcí domova, konkrétně výměna podlah - odstranění staré podlahy, nivelace a pokládka nové podlahy. Kolik vás renovace vyšla, na jaké ploše a jaká podlahová krytina? U nás cca 60m2, lepený vinyl, středočeský kraj. Zajímá mě ale i jiné části ČR pro porovnání. Děkuji.

Holky, pojedeme na pár dnů do Bratislavy. Máte tip na nějaké fajn restaurace poblíž centra? Pokud možno ne klasické turistické pasti a kdyby to bylo vhodné pro děti, tak super. Co se týká vyžití, tak máme v plánu procházky centrem, hrad a ZOO. Ještě něco nemáme vynechat? Kdyby jste měly nějaké info kolem případného parkování, tak taky moc ocením. Pohybovat se budeme, a i bydlet, fakt hlavně centrum. Případně moc děkuji a začínajícím dovoleným zdar.

avatar
pucalka1501 založila diskuzi
20. kvě 2026    

Graco Myavo. Mohl by mi někdo změřit šířku sedadla, délku zádové opěrky nebo celkovou délku plochy pro dítě?

Ahoj holky 🙂. Už jsem se ptala snad ve všech skupinkách kde jsem a všude ticho po pěšině. Nemáte některá [[/kocarkopedie/graco-myavo/|graco myavo]] a byla by jste ochotná mi změřit šířku sedadla a dél

avatar
jennyska založila diskuzi
20. kvě 2026    

Dobří lidé nevymřeli. Děkuji za dnešní kávu!

Dobří lidé nevymřeli ❤️ Dnes ráno jsem šla nakoupit. Normálně chodím až po práci, ale dnes to nějak vyšlo jinak. Po cestě jsem dostala chuť na kávu, tak jsem si ji objednala. Viděla jsem terminál, ta

Víte mi poradit, kde bych sehnala kvalitní vanu? Chtěli bychom do koupelny něco designovějšího, asymetrického. Mně se líbí i černé, ale vůbec netuším, jak je to s údržbou, protože doma máme docela tvrdou vodu😉

avatar
hezz17 založila diskuzi
20. kvě 2026    

Dárek pro učitelku MŠ. Máte tip?

Letos bude syn koncit v Ms, deti tam chodily dohromady 6 let. Jedna z ucitelek tam byla s detmi celych 6 let, v par vecech nam fakt hodne pomohla a chtela bych ji dat neco hezkeho na rozloucenou. Samo

avatar
mirabella111 založila diskuzi
20. kvě 2026    

Odběr krve v 16. týdnu těhotenství. Musím být nalačno?

Ahojte, idem na odber krvi v 16tt a zabudla som sa spýtať dr. či musím ísť uplne nalačno alebo môžem aspoň lahké jedlo. Ráno mi nalačno býva strasne zle, nechcem tam sebou seknúť. Na žiadanke je hema

avatar
barbara93jsemja založila diskuzi
19. kvě 2026    

Je možné, že kvůli endometrióze předchozí těhotenství neprospívalo?

Ahoj, máte někdo zkušenost jako já? Podle poslední MS bych měla být 4+5 TT na utz nebylo vidět dnes nic. Odebrána krev s tím, že výsledek bude zítra a pak se uvidí. Začala jsem slabě krvácet, sem tam

Kašel po viróze
Ahoj holky, možná poradíte. Po každé viróze mám podrážděnou sliznici v krku a nutí mě to k dráždivému kašli. Je to jakoby mě lechtala v krku peříčka a to mě nutí kašlat. Občas z toho i zvracím. Už mě to fakt štve. Cucám lišejník, dávám stoptusin, piju dost, už nevim co víc. Máte na to nějaké tipy? Moc děkuji za každou radu.

Prosím o radu, co je nejlepší podávat při střevní viróze ( zvracení)? Dcera zvracela v noci, dnes si dala suchý brambor a rohlík a po chvilce to letělo zase ven.
Děkuji.

Prosím, mohl by mi někdo doporučit únikové hry v Praze? Třeba nějakou firmu, kde mají na výběr více témat, ale pozor-ne strašidelné. Že bych koupila voucher a obdarovaný by si vybral.
Hledám dárek pro paní učitelku.
Děkuji za tipy.

avatar
marko1996 založila diskuzi
19. kvě 2026    

Řešili byste sterilizaci ženy nebo vasektomii muže?

Keď pár už nechce mať ďalšie dieťa, alebo nechcú mať deti vôbec, riešili by ste to sterilizáciou ženy, alebo vasektomiou muža?

avatar
marko1996 založila diskuzi
19. kvě 2026    

Preferujete obřezaný nebo neobřezaný penis u muže?

Preferujete viac obrezaný alebo neobrezaný penis u muža?

avatar
janajanice83 založila diskuzi
19. kvě 2026    

Jak vybrat vhodný sportovní kočárek na vesnici?

Dobrý den, prosím o radu a zkušenosti s vhodným kočárkem, sporťákem na vesnici. Pročítám a koukám a už mi z toho jde hlava kolem. Chtěla bych s vhodným odpružením, 4 kola, ať jde složit do auta, opěrk

Prosím o doporučení dětských chůviček, bez kamery.Je tolik značek a druhů, že se v tom vůbec neorientuju🙈 Děkuji 😊

Strana