Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Někdy člověk už až moc pozdě přemýšlí, co mohl ještě trochu změnit a udělat trochu lépe, ikdyž to bylo težké. Teď už zbývají jen vzpomínky a otázka co kdyby to bylo jinak... nejen teď, ale i předtím
Snad už jsi babičko s dědou a máte se tam krásně.. ❤️ Byla jsi svá, ale měli jsme tě rádi.
Haló jste tam? aneb Online hodina v 8. třídě
Den - úterý
Čas - 8:00
Prostor - virtuální
Počet členů - 24 (stabilní)
Já: Dobré ráno, jak se máte? (dlouhá pauza)
Aneta: Dobře
Takhle při neděli vám přináším recept na kokosové bezlepkové a bezlaktózové sušenky. 🍪 Sušenky jsou opravdu výborné a velmi, velmi žravé. Jestli milujete kokos tolik jako naše rodina, tak směle do nich. Já už je zařadila mezi naše tradiční sušenkové recepty.
🍪★ Kokosové hvězdičky ★🍪
……………………….
100 g kokosu
50 g Sinlac od #nestle
35 g moučkového cukru
2 vejce
Těsto dobře zpracujeme rukama a necháme nejlépe přes noc v lednici. Na pomoučeném (bezlepkovou moukou) válu rozválíme a vykrajujeme 5 mm vysoké hvězdičky. Pečeme jen do lehkého zezlátnutí. Já je peču horkovzduchem na 170°C.
Krásný zbytek víkendu. 🌬❄
Na víkend ke kafi...zase něco trochu jiného,mrkvový cheescake...kdo má rád nepřeslazené moučníky,tak vyzkoušejte...
Recept jsem si trochu upravila,ořechy jsem nasekala,k bodu 6 jsem se nedostala 😆,zakončení cheescaku udělala po svém,množství surovin na formu 24cm neodpovídá,ale to každému dojde během přípravy,že je třeba lehce improvizovat😉
V jádru se ale z toho receptu vyjít dá😆😉😊
Musím se, holky, s vámi podělit o jednu nemilou zkušenost. Já jsem hodně nekonfliktní člověk, tolerantní, mám spoustu pochopení. Nicméně, ač to samé očekávám od ostatních, lidi jsou různí.
Jak jistě víte, před třemi týdny jsme se nastěhovali do bytu. První poschodí. Docela pofiderní vchod. Je tady pár takových indiviuí (o tom jsem předem nevěděla). Hned první večer sem volali policii, aby vyvedla nějakou slečnu, co tady dělala bengál.
No, ale k věci. Hned druhý večer u nás klepal soused z přízemí. Že by byl rád, kdyby děti nedělaly rámus. No a prý má své páky nato, abychom ten rámus nedělali. Koukám na něj jak tele, o čem to mluví, vždyť si normálně hráli v pokojíku, nijak extra se neprojevovaly a pak to přišlo. Od toho dne denně mlátí o topení, když třeba Beník jezdí po zemi autíčkem, když mi vypadla krabice z ruky a rozsypaly se mi hračky, když jsem vysávala, pustila sušičku... Nevěřily byste. Došlo to až k tomu, že tenhle neurotický pan se rozhodl nás vyštvat a začal chodit po sousedech s peticí za naše vystěhování. Protože tady prý mám dva psy a dvě děti a ty pořád hulákají. Podotýkám, že psa jsme tady měli jednoho, ale pod tíhou situace jsem ho dočasně dala k našim, ať mu fakt nedávám důvod vyšilovat. Navíc, domů chodíme po půl šesté, takže děti si ani nestíhají hrát hlučně, ani kdyby chtěly sebevíc. Protože stíháme akorát večeři, vanu, pohádku a spánek. Klepou na topení, když se Beník proběhne na WC, páč už moc musí, když si hraje se zatloukačkou... Prostě pořád. Když si zpíváme (a to nehulákáme). Podotýkám, že tenhle chlap má dvouletýho syna a žije tam se stejně pošahanou manželkou. Moje děti vstávají v sedm, v posteli jsou před osmou... Noční klid neruší ani omylem. Je mi z toho celého smutno, protože se stěhovat ještě alespoň půl roku neplánuji, ale popravdě, hned jak to půjde, tak balím kramle a jdu.
Vtipný je, že prý stejně se choval i k předešlé rodině, co tady bydlela, akorát, že oni uznali, že jejich děti jsou proti těm mým torpéda a fakt hluční. No a tak si tady žijeme... Povedlo se mu sesbírat dva podpisy na tu svoji petici a z toho byl jeden jeho. Naštěstí, lidi jsou tady alespoň rozumní.
Tak, je to ze mě venku :D Lidi, buďme rozumní a tolerantní.
Zapečené žampiony s mletým masem. Děláte? Můžu poprosit recept?? Děkuji 🙂
Ahoj,
tato otazka je skor na slovenky zijuce v čr, konkretnejšie s prechodným pobytom a nezamestnana 🙂
Neviete ako to funguje pri podávani žiadosti o MD? Viem, že nemám nárok, keďže som nezamestnaná a ani som nebola. Mám prechodný pobyt, stačí zaniesť žiadosť na socialku v okolí prechodného pobytu? Alebo to musím zaniesť na socialku v mieste trvalého pobytu (čo je u mňa na slovensku) ?
ALebo nepotrebujem vobec vyjadrenie od socialky pri vybavovani RD?
Snáď som to napísala zrozumiteľne :D
Budem rada za každú radu a skúsenosť pred tým ako budem volať na pracák.
Ďakujem moc za odpovede ♥
Doufám, že vás dnešní téma zaujme 🤰🏻
Pojďte nám dnes prozradit, kolik KILOGRAMŮ jste nabraly v těhotenství? A za jak dlouho po porodu jste se nahraných kil zbavily?
Jistě budete „LAJKEM“ souhlasit, že návrat k původní váze je snem velké většiny maminek. Je to tak? 👍
Snad budete i souhlasit, že s redukčním jídelníčkem není vhodné začít bezprostředně po porodu. Záhy po porodu je vhodné myslet především na své zdraví a zdraví miminka. To je po porodu to nejdůležitější. Důležitější než touha zhubnout zbytečně rychle.
………………………………………………………….
Já vám s mojí srovnávací fotkou prozradím, že jsem se na svou váhu, kterou jsem měla před třetím porodem, dostala právě teď, kdy jsou Natálce přesně 2 roky. 😁 V každém ze svých třech těhotenství jsem nabrala 18 kg! 😎
Krásný den. Mám prosím dotaz. V září skrz insolvenci společnosti,kde jsem byla zaměstnaná, byla ukončena moje smlouva. RP mám do 4 let dítěte, měla minulý týden 3 malá. Měla jsem někde poznámku, kdy se nahlásit a proč na nějaký úřad - soc.zdrav.. jen mi z toho udělaly vystřihovánky. Tak než začnu zas vše obvolávat, neví někdo, ať nejsem úplně za vypatlanou maminku 🤣🙈 Moc děkuji
Nemáte prosím někdo tip na nějaké pěkné softhellové bundy ideálně vlastní tvorby? Potřebuju synovi koupit nějakou bundu, ale všechno je totál probrané. Objednávam na netu už na potřetí a už mě moc nebavil pořád něco vracet kvůli kvalitě nebo velikosti☹ Unuo nechci. Kupujeme kalhoty, ale bundy s temi naplety se mi nelibi...
Škoda, že jsem to včera nestihla vyfotit, ale viděla jsem rudě 😁
Emička počmárala půl pokojíčku červenou pastelkou, protože prý došel papír (musela jsem hodně počítat, abych jí nepřetrhla).
Každopádně, opravdu pomohla nano houbička. Stačilo jen namočit a pomalinku sundavat pastelku a na zdi není ani flíček 🙏 Na bílou barvu to funguje na 100%, barevnou zeď by to nejspíš stahovalo dolů.
Za mě je nano houbička opravdu zázrak nad zázrak 👌 Dají se sehnat u #vileda nebo i no name 🙂
Dnes rozdávám nahromaděná 💙💙💙 za komentáře i lajky. 😊
Připravila jsem si pro vás kvíz a zajímavosti o hruškách a švestkách. Poznáte, který odstavec patří kterému ovoci (hrušky x švestky)? 🧐
A) Patří pravděpodobně k nejstaršímu druhu ovoce. Stromy se pěstovaly nejprve v Asii. Do Čech je přivezl císař Karel IV. z Francie, proto se jim říkávalo KARLÁTKA. 😊
Mimo to podporují tvorbu krve, podporují zdraví vlasů, nehtů, zubů a kostí.
B) Tento druh ovoce pochází z jihozápadní Číny. Dlouhověký strom se dožívá až 200 let. Ovoce obsahuje velké množství vody. Šťáva z tohoto ovoce je výborná na zpevnění cév.
Plody mají schopnost snižovat krevní tlak.
Máte rádi naší paní ministryni Schillerovou? Po tomhle kousku Městského divadla Brno ji budete vyloženě žrát 😂
Už dlouho mě nic tak nerozesmálo👏

Kouzlo vzpomínek (aneb fotky nám umožní uchovat vzácné chvíle napořád)
Těhotenství je pro každou ženu jedinečné a nezapomenutelné období. Některé ženy ho prožívají od začátku s radostí a s nadšením, některé mají z počátku určité obavy, některé se cítí báječně, jiné trpí hlavně v prvním trimestru nevolností a raději by to už měly celé za sebou. Jedno mají ale všechna těhotenství společné – je to zázrak, kdy uvnitř ženského těla vzniká z pouhých dvou miniaturních buněk nový člověk.
I když se může zdát, že těhotenství trvá dlouhou dobu, věřte, že těch devět měsíců, nebo chcete-li čtyřicet týdnů, hrozně rychle uteče. Pravda, poslední týdny, kdy už se miminko v bříšku celkem pronese a některé běžné úkony se jeví jako nadlidský úkol, se můžou zdát trošku nekonečné. Ale pak najednou stojíte před zrcadlem a ty ruce, které ještě nedávno spočívaly na vašem těhotenském bříšku, drží nového človíčka a vy se nemůžete vynadívat. To bříško už je pomalu ale jistě pryč. Nezapomněly jste si ho během všech těch příprav zdokumentovat? Protože kdyby náhodou ano, už to nepůjde napravit!
Fotografie jsou úžasné v tom, že dokáží uchovat okamžiky a vzpomínky napořád. A těhotenství určitě k takovým okamžikům, které si uchovat chceme, patří. Těhotenské focení se proto v posledních letech těší stále větší oblibě. Někdo se fotí rád, někdo si před foťák stoupne jen z donucení. Ale těhotenské bříško si nějakou fotku určitě zaslouží, ať už patříte k milovníkům focení, nebo ne. Vždyť v dnešní době není problém pořídit si pěkné fotky s troškou šikovnosti i doma.
Pokud však chcete opravdu krásné vzpomínky, určitě není od věci domluvit si profesionálního fotografa. Ale pozor, s dostatečným předstihem! U dobrých fotografů klidně i půl roku. Máte z takového focení strach? Vůbec nemusíte. Tady je pár tipů, jak na to, aby byli spokojení i ti, kteří si před objektiv s moc velkým nadšením nestoupají.
Výběr fotografa
Tohle je nejzásadnější věc, pokud zvolíte profesionálního fotografa. Je hrozně důležité, aby vám vyhovoval jeho styl (určitě se vyplatí prohlédnout si jeho portfolio), ale také, abyste si sedli lidsky. Těžko se uvolníte před někým, kdo vám nebude sympatický. Proto je ideální ještě před focením domluvit společnou schůzku a tam se o všem pobavit (a taky se nenápadně oťukat).
Krásný večer (u nás teda pěkně upršený),
jdu zase jedné z vás udělat radost vyhlášením výherkyně soutěže o sadu svačinových boxů od #dm 🎁
Bez zbytečných průtahů - moc děkuju všem za zapojení, opět vás bylo strašně moc - vyhrát však tentokrát mohla jen jedna. Výherkyní se tedy stala.... tramtadadáááááá.... @elinka89 - moc gratuluji a brzy se ozvu ohledně doručení výhry ❤
PS: A dneska jsme společně s vedením dm doladili výhry na další 4 měsíce a myslím, že se máte opravdu nač těšit - čekají na vás krásné a hodnotné ceny 😍 A je jich fakt hodně 😎
Dáme zase #odpoved_za_srdicko ?
Dneska velmi jednoduše, která "věc" vám v současné době plné restrikci nejvíc chybí? Přímo konkrétně vám, vaší osobě - vím, že většina z vás by kvůli dětem řekla školu, takže tu ponechme stranou.
Za mě to jsou zcela bez váhání plesy. Zimu totiž mám moc ráda i kvůli nim a letos mi to tancování opravdu neskutečně chybí. No a pak hned sauna 😁
Moje těhotenství
🐷 Kolik jsem přibrala: 12kg
🍫 sladké, hermelín
📆 Předpokládaný termín porodu - 2.5.2019
🏥 porod - přirozený
Pohlaví - holka
❤️ Jméno - Veronika
🏥 Datum narození - 1.5.2019
💪 Hmotnost - 2900g
📏 Délka - 49cm
⏱ Hodina - 15:15
Dnes padlo konečné rozhodnutí. Poslední 2 pracovní týdny. Ve středu 17.2. se jedu rozloučit do práce a od 18.2. nastupuji na MD. Teď si uvědomuji jak rychle to uteklo 🙀
Nicméně tentokrát je to trošku jiné, nebo alespoň to tak teď cítím. Už vím do čeho jdu 🙂 (teda tuším 😃 ).
Termín pro možný nástup na MD mám 5.-19.2. a já se rozhodla zůstat “v práci” co nejdéle. Nahrává tomu naštěstí i mé bezproblémové těhotenství 🙏 (ťuky ťuk).
Jak jste to měly / máte vy s nástupem na MD? A se zvládáním práce v posledních týdnech? 🙂
#fisherprice





















