Začínáme s příkrmy. S největší pravděpodobností budu zase kombinovat domácí a skleničky (dělala jsem to stejně u Emičky).

Ty rozdílné ceny Čechy x Německo mě opravdu zaráží. Naštěstí jsem naklikala nákup v Německu a taťka mi to vyzvedne 🙂

Jedete jen domácí, jen skleničky nebo kombinujete? Do kolika let mají děti skleničky? Já dávala cca do roka, pak už jen s námi (vždy z našeho jídla šlo něco odebrat) 🙂

(2 fotky)

Zkušenosti s Persil Discs Sensitive 4v1

My mámy musíme dělat kompromisy neustále. Jsme mistryněmi v tom, aby byl vlk sytý, i ovce zůstala celá. Ale u činností, které vykonáváme každodenně, jako je například praní, na ústupky není prostor. Od pracího prostředku očekáváme, že bude šetrný k pokožce, že v něm můžeme vyprat prádlo pro sebe i děti, bílé i barevné, a v neposlední řadě, že si skutečně poradí se skvrnami. Vy budete mít možnost jeden takový prací prostředek zanedlouho testovat.

Co budeme testovat?

Pokud hledáte prací prostředek, speciálně vyvinutý pro osoby s citlivou pokožkou, který je vhodný zejména pro praní dětského oblečení, ale i pro alergiky, Persil Discs Sensitive 4v126 jsou tou správnou volbou. Jsou bez barviv a konzervantů, dermatologicky testovány, obsahují složky na přírodní bázi. Hypoalergenní parfémování nedráždí pokožku, ale propůjčí vašemu oblečení jemnou, velmi decentní vůni aloe vera. V neposlední řadě se jednoduše dávkují a dokážou perfektně odstranit skvrny, zatímco jsou opravdu velmi šetrné k vláknům oblečení.

Koho hledáme?

Hledáme 23 novopečených maminek s malým miminkem, které upřednostňují bezpečný způsob praní. Maminky, kterým není lhostejné složení pracích prostředků a dbají o to, aby využívaly takové, které nezpůsobují alergii či podráždění pokožky. Měly by být aktivní, komunikativní a ochotné podělit se s ostatními maminkami na Modrém koníku o průběh testování. Pokud jste se v popisu našly, pak hledáme právě vás!

Jak se zapojit?

Ještě, že existují baterie a není doma díky interaktivním hračkám ticho 👍 Dnes jsme bez el. proudu. Kubíkovi to je jedno, ale být doma bez kávy, to odjedu asi raději někam na nákupy 😂

Jak byste strávili den bez elektřiny vy? 😊
#fisherprice

Ženy, po kolika odpracovaných hodinách mám nárok na stravenky? Budu pracovat 7hodin..neni to normálně plný úvazek, tak se ptám jestli mám nárok na stravenky?? Moc díky. @malenka3 co ty na to?

Přílohy pro děti

Vhodně vybrat správnou přílohu není až tak složité. Někdy mi ale dochází nápady, někdy něco nezkombinuji dobře a dcerku bolí bříško. Jaké přílohy volit? A kdy je správný věk na jejich zavedení?

Pro přehlednost jsem se pokusila rozdělit jednotlivé druhy příloh do kategorií, jak by k sobě mohly patřit.

OBILOVINY

Rýže

Druhů existuje nespočet. Pro děti zvolíme na první příkrm co nejobyčejnější, později můžeme zavést i rýži jasmínovou či indiánskou, pro větší děti pak i rýži natural.

Rýže je přirozeně bezlepková. Je dobře stravitelná, vhodná je i při průjmech (staví stolici, nenadýmá, je šetrná k zažívání), ale pokud má dítě potíže naopak se zácpou, měli bychom s rýží postupovat opatrněji, stejně jako s mrkví.

avatar
misicka1988
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    

Tři zvířátka na fotce 😊❤️ To třetí zvířátko je zodpovědné za ten nehorázný bordel v pokojíčku 😆 #cutechallenge #pozvednutiducha

avatar
apacheeeAMBASADORKA
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    

Pořád jsem tu v souvislosti s lyžováním chválila staršího, hlavně proto,že s ním většinou lyžuju já.

S Tobim lyžuje tatínek, ale tenhle týden mi úplně vytřel zrak, jaký už je to lyžař. Naprosto suverénně a radostně sjede červenou téměř dvoukilometrovou sjezdovku 👏

Můj malý čtyřletý chlapeček 😍 Je to frajer ❤️

Ma nekdo radu, jak pomoci LEVAKOVI, aby si nerozmazaval loktem vsechno, co napise? Nejaky trik?

Maminky, je tu nekdo, kdo ma také dite typu POZOROVATEL a PREMYSLEC? Moje ctyrleta dcerka me občas privadi k silenstvi, kdyz se ve skolce prevleka stylem naaaandaaavaaaam siiii teeeplaaackyyyy... Rozhlizi se, pozoruje ostatni deti... Zustavame tam pokazde posledni. Kdyz ji popohanim, tak se ji to nelibi, a to bych musela jen porad rikat pospes si, honem... A to me taky nebavi.
Navic v ni nechci vyvolat dojem, ze je pomala a ze je to spatne🤷‍♀️. Tak proste nevim, tezko se mi to zvlada. Mate nekdo tip, jak na to?

avatar
misicka1988
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    

Moji psí kolegové v práci ❤️😍 #cutechallenge #pozvednutiducha

#cutechallange Naše Amy, její nejoblíbenější činnost 🤣😍 a hlavně páníček.

Ahoj mamky, chystám se do Prahy na 3 dny, jedu já a 4 děcka (1 dospělé, ostatní 7-14let). Jakou jízdenku na mhd je dobré pořídit? Prodává se něco jako zvýhodněné rodinné? díky

Ahoj, dnes otázka na ty co mají koně . Máte někdo zkušenost s atrofii oka a měsíční slepotu ?:(

Holky, jak se srovnáváte s faktem, že někdo z vašeho blízkého příbuzenstva - rodiče, prarodiče sourozenci atd. věří a šíří videa desinformátorů o tom, že Ukrajina se ve skutečnosti chce k Rusku přidat, že si Ukrajinci střílí do vlastních lidí, a že Putin je vlastně hrdina a za vším stojí spiknutí elit z USA a NATO? 🤦🏼‍♀️
Já vím, že to můžu ignorovat, ale prostě to nejde, vnitřně mě to hrozně se*e zvlášť, když to šíří blízcí lidé z rodiny. Přijde mi to neskutečně hanebné, sprosté a neuctivé vůči všem lidem, kteří teď na Ukrajině trpí.
Bohužel nestačí říct, že mě tyto desinformace nezajímají a nechci se tím vůbec zabývat a ani nestačí vysvětlovat, že jedná o snadno vyvratitelné kraviny (například nějaký Čech žijící v Kanadě jménem tvrdí ve svém videu, že ti, co utíkají z Ukrajiny jsou jen herci, a že to je vše jen nahrané🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️)
🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️✌️🕊️🕊️🇺🇦🇺🇦🇺🇦

avatar
viridie
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    

Toto je neonatolog Dr.Demydov z nemocnice v Okhmatdytu, která se musela evakuovat při náletech.Miminko v náručí však potřebuje přístroje, které patrně nejsou mobilně k dispozici, zůstal s ním tedy na oddělení. S brokovnicí.

Za hodnocení v Centru recenzí se dostáváte do losování o dárek! 🤩🎁

Začátkem března vybereme tři únorové recenze pod značkou Fisher-Price a odměníme vás za ně dárkem - jezdícím a kutálejícím se zvířátkem 🎁🤩

Jak se zapojit do losování o dárek?
1) Přidej hodnocení v centru recenzí v sekci Fisher-Price
https://www.modrykonik.cz/recenze/hracky-fisher-price/
2) V komentáři pod touto zprávou nebo pod původní soutěžní zprávou napiš "recenze"

Přeji hodně štěstí v losování 😉

#fisherprice

avatar
rosie18
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    

A co vydry? Prijdou vam roztomile? Me hodne moc. Namocila bych si je do caje 😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️
#cutechallenge

🤣🤣🤣

avatar
rosie18
Zpráva byla změněna    27. únor 2022    
avatar
apacheeeAMBASADORKA
27. únor 2022    

I když své anděly nevidíš, neznamená to, že neexistují ❤️

Ale radši jsme si ty naše ukázali 🍀

Jako na mateřské fórum docela haluz, ale situace si to žádá, no...Organizace Paměť národa,která na UA posílá bezpečnostní techniku, drony, vysílačky apod. teď akutně potřebuje neprůstřelné vesty, sdílím FB screenshot s výzvou.Ženský, probuďte svoje muže, kdo by měl možnost pomoci, ať se ozve ! Diky 😊

A tvoje holčička ještě neleze?

A tvoje holčička ještě neleze? Ne, neleze! Až na to bude připravená, začne lézt. (A nestarej se, řeš si svoje – ale to už křičí jen hlas v mé hlavě…) Znáte to? A naše Mařenka tohle, sousedovic Jeníček tamto! A v hlavě mi akorát rezonuje: jsi špatná matka, máš zabrzděné dítě. Tohle snad poznala každá z nás. A stejně tak každá z nás má pocit, že má to nejúžasnější miminko na světě. Je normální, že se mamince nelíbí žádné děťátko tolik, jako její vlastní. A je to tak správně. Jenže jako by nestačily sousedky, kamarádky, nebo kolegyně babiček z práce, jsou tu chytré matky na FB, které šíří zvěsti o tom, jak jejich dítě válí násobilku už v půl roce. Pravda, zatím jen malou, ale to dožene! Aranžované fotky na Instagramu, čisté a rozkošné miminko, vyfiknutá máma. A vy držíte telefon, rozhlížíte se po svém bordelu, vlasy v rozpadajícím se drdolu, vytahané triko, je vám do pláče. Znáte to? A pokud u fotky krásného miminka stojí, že já zrovna 10m a umí nespočet slov? Chcete si skočit. A nebo vám je alespoň líto, že vaše děťátko to tak nemá. Málokterá z nás se racionálně zamyslí a řekne si, že je to blbost. Když dítě v roce zvládá 2-3 smysluplná slova, je to adekvátní, některé děti k tomu dospějí ve dvou letech – a ani to není problém. Vždycky se cítím sklesle, když čtu, že si miminko v 10m třeba samo čistí zoubky. Vždyť je to blbost! Dcera si v roce vezme kartáček a kouše si ho. Jasně, chválím ji, jak si zoubky krásně čistí, ale proboha, vždyť jen kouše kartáček, stejně, jako předtím kousala plyšovou hračku a bude kousat klidně tubu od zubní pasty, je jí to prostě fuk! Těžko influencerky s desetitisíci followers budou řešit, že je z jejich postu někdo smutný, nejsem blázen, nikdy si můj postřeh nepřečtou. Ale třeba si ho přečte některá normální máma, co má normální dítě a občas ji trápí pocit, že její děťátko není tak top, jako to instagramové. Ale ono je. Je úplně stejné. A pokud si náhodou opravdu desetiměsíční hošíček čistí zuby sám a zvládá nespočet slov, tak alespoň můžeme být rády, že sledujeme cestu mladého genia od kolébky až k Nobelovce.

(https://prekvapenamatka.blogspot.com/2021/03/a-tvoje-holcicka-jeste-neleze-aneb-jak.html)

Strana