Výsledky vyhledávání pro slovo #video

  Zruš hledání

  Moje první akce pro Nedoklubko 💜

  Ještě jedno ohlédnutí na naše společně setkání a tentokrat z výšky 💜💜 tady se vyplatilo mít brachu dronaře ☺️☺️👍🏻

  Procházka v Havlíčkově Brodě pro MIMINKA DO DLANĚ 2023

  Nedoklubko 💜

  https://www.youtube.com/watch?v=1C0B1iYla7w
  redakce
  28. dub 2023    Čtené 1137x

  Jak bojovat s toxickými radami na sociálních sítích? Pomozte dětem na cestě za zdravým sebevědomím

  Každá generace se musela vypořádat se změnami, které přinesla její doba. Strach a obavy z něčeho nového jsou přirozenou součástí života, především pokud se změny týkají našich dětí. Se stejnými rozpaky kdysi přijímali rodiče walkmany na uších, vždy zapnutou televizi v obýváku, nástup internetu či videohry. S postupem času se s těmito výdobytky smířili a našli způsob, jak jejich využívání regulovat do takové míry, aby přinášely užitek a nebyly pro děti nebezpečné. Mladší generace má obecně lépe vyvinuté mechanismy přizpůsobování se novým výzvám a schopnost adaptovat se. Rodiče pak často mají pocit, že jsou proti svým dětem v nevýhodě. Zatímco pro ně jsou některé nové technologie a trendy obtížně pochopitelné, pro mladé jsou neodmyslitelnou součástí každodenního života. Do této kategorie jistě patří i sociální sítě. Proto je důležité, aby se rodiče vzdělávali o bezpečném a zodpovědném používání technologií, drželi s dětmi krok, nebo ještě lépe: byli o krok napřed. Aby dokázali sledovat jejich on-line aktivity a byli schopni si povídat o škodlivém obsahu, se kterým se děti mohou v digitálním prostoru setkat, aniž by si to uvědomily.

  Kdo chce se zlem bojovat, musí ho znát

  Ať už se nám to líbí, nebo ne, sociální sítě jsou neodmyslitelnou součástí života našich dětí, které na nich tráví až 3 hodiny denně¹. Je to místo, kde komunikují, udržují sociální kontakty se svými přáteli, hledají rozptýlení, zábavu i informace.

  Stejně jako jsme svědomitě připravovali své děti na první cestu ze školy bez doprovodu a vysvětlovali jim, jaké nebezpečí na ně může číhat, tak je třeba je připravit i na život v on-line světě. Pokud bychom sami nikdy nepoužívali semafor, neprocházeli přes frekventovanou křižovatku a neznali, jak se používá přechod pro chodce, velmi těžko bychom je mohli připravit na to, co je může na takové obyčejné cestě ze školy potkat.

  A tak je to i se sociálními sítěmi. Pokud netušíte, co je TikTok, reels, tutoriál nebo na jakém principu fungují nejrůznější výzvy na internetu, vaše děti se vám budou stále více vzdalovat a vaše schopnost porozumět nástrahám, které na ně číhají, nebude dostatečná.

  Tato problematika se stále více dostává do povědomí, a tak si mnozí rodiče se svými dětmi povídají o kyberšikaně, zneužití fotek, o choulostivosti sdílení osobních údajů, kontaktu s neznámými lidmi a vysvětlují jim, jak se nestát obětí sexuálního predátora.

  Často se však zapomíná na nepřítele, který se šíří potichu, nenápadně a je pro dospělé lidi s dostatečně vyvinutým kritickým myšlením mnohdy nepostřehnutelný, nebo je jimi dokonce přehlížený. Tímto nebezpečným fenoménem jsou toxické rady, kterým jsou děti dennodenně vystavovány.

  Toxické rady ohrožují nejen sebevědomí, ale i zdraví

  V průběhu roku 2020 se na populární síti TikTok virálně šířilo video, které prezentovalo, jak docílit rovných zubů. Influencerka se statisíci sledujících v něm radí, jak můžete pomocí pilníku na nehty obrousit zuby na stejnou délku. Vy mávnete rukou a řeknete si, že tohle by vyzkoušel jen totální blázen. Jenže jak zareaguje dítě, co se trápí kvůli svým zubům, které je možná pro svůj vzhled šikanováno nebo je vystavováno uměle vytvořeným ideálům krásy, nekontrolovatelně se šířících na sociálních sítích?

  Děti jsou doslova zahlceny obsahem na sociálních sítích a ne vždy jsou schopny vyhodnotit, zda je rada škodlivá. Nejde přitom jen o snížení sebedůvěry, často je ohroženo i jejich samotné zdraví. Je velmi důležité tuto problematiku začít řešit a naučit děti, jak toxické rady filtrovat a jak s nimi zacházet.

  Nenechte v tom své děti samotné

  Sociální sítě navštěvuje denně 94 % českých dětí. Slouží jim z 86 % pro zábavu, z 85 % jako platforma k propojení s přáteli a ze 77 % jako zdroj informací¹. V průměru stráví sledováním sociálních sítí 3 hodiny denně¹. Vědci však upozorňují, že skutečnost, zda sociální sítě ovlivní život mladých lidí pozitivně nebo negativně, nezáleží ani tak na frekvenci, ale na způsobu používání.

  Co můžete jako rodič udělat?

  1.    Začněte otázkou – Zeptejte se svého dítěte, jaké typy obsahu sleduje na sociálních sítích a jak se cítí, když vidí negativní komentáře nebo toxický obsah. Tímto způsobem zjistíte, jaké zkušenosti má a jak se cítí.

  2.    Vysvětlete význam slova „toxický“ – Vysvětlete svému dítěti, co znamená slovo „toxický“ a jak se to projevuje na sociálních sítích. Řekněte mu, že negativní obsah ho může znechutit, nebo dokonce poškodit jeho zdraví.

  3.    Ukažte, jak rozpoznat toxický obsah – Poukažte na příklady toxického obsahu, jak se na něj dívat z různých úhlů pohledu a jak si učinit vlastní názor.

  4.    Mluvte o důsledcích – Vysvětlete svému dítěti, jaké mohou být důsledky sledování toxického obsahu, že je může být obtížné překousnout a že sledování pozitivního obsahu může pomoci udržet psychické zdraví.

  5.    Umožněte dítěti vyjádřit se – Ujistěte se, že vaše dítě má prostor k vyjádření svého názoru a pocitů. Pokud máte pocit, že si prochází něčím těžkým, pomozte mu najít řešení a podpořit jej v jeho rozhodnutích.

  6.    Buďte příkladem – sledujte na sociálních sítích pozitivní a vysoce kvalitní obsah. Ukažte dítěti, že i on-line svět může být pozitivním místem. Někdy mají i dospělí nízké sebevědomí a je možné, že tím, že kritizujete sami sebe, nevědomky učíte špatným návykům i své děti.

  Projekt sebedůvěry Dove

  Mladé dívky dnes musí čelit velkému vlivu sociálních sítí. Všudepřítomný ideál krásy a filtrovaná realita zkresluje jejich pohled na sebe a jejich život. Projekt sebedůvěry Dove se snaží reagovat na tento fakt a pomáhat u dětí a jejich rodičů budovat silné sebevědomí. Zdůrazňuje jejich jedinečnost, pravou a přirozenou krásu. I to je důvod, proč již od roku 2004 do reklamních kampaní obsazuje místo modelek „skutečné ženy” různých tvarů a etnik. Na různorodost a unikátnost vzhledu upozorňuje každý rok novým tématem. Po loňské kampani, která díky své edukační činnosti pomohla více než 80 tisícům dětí v Česku a na Slovensku, přichází Projekt sebedůvěry s cílem upozornit na nebezpečí, která představují toxické rady na sociálních sítích.

  Projekt sebedůvěry Dove svojí edukací necílí jen na mládež, ale také na rodiče a školní pedagogy, kteří by měli být jejich vzorem. Rodiče mohou na webu www.projektsebeduvery.cz najít interaktivní návody, jak komunikovat se svými dětmi o sociálních sítích a posilovat jejich sebedůvěru. Budování sebedůvěry v dětech totiž představuje účinnou prevenci proti nechtěným zásahům do jejich zdraví, ať už fyzického, tak psychického. 

  Tento článek vyšel s podporou Dove

  * Data z průzkumu společnosti AMI Digital o používání sociálních sítích realizovaném v květnu 2022 

  pr_clanek
  23. bře 2023    Čtené 42x

  Na zotavení po porodu vám může pomoci i kolagen

  Dámy znají kolagen spíše jako prevenci vrásek a pomoc na vypadávání vlasů, ale ve skutečnosti mohou být jeho účinky mnohem širší. Zjistěte, jak vám může kolagen pomoci po porodu a během kojení.

  Kolagen je totiž základní stavební bílkovina, kterou má v těle každý z nás. Bez něj by nám nemohly fungovat tkáně, kosti, klouby – kolagen tvoří totiž podstatnou část pohybového aparátu. Je to pojivo buněk, existují desítky typů kolagenů a ty se od sebe liší podle funkce. Samozřejmě, to co dámy už zřejmě vědí je, že nejvíc ho máme v pokožce a v kloubních chrupavkách.

  Jenže co už neví každý, je fakt, že kolagen se nachází také ve sliznicích. “Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je důležitou součástí vaziva, chrupavek, kostí, zubů, stěny cév, bazálních membrán, rohovek a je také hlavní stavební jednotkou kůže. Tvoří třetinu všech bílkovin v těle. Biologický význam kolagenu je velký,” zmiňuje ve svém materiálu zveřejněném v odborném časopise Medicus news Dr. Tůmová z Katedry farmakologie a toxikologie Farmaceutické fakulty UK v Bratislavě. A bohužel jej lidské tělo tvoří v dostatečném množství jen do určitého věku. Proto je vhodné si jej doplňovat. Zejména v obdobích, která jsou zatěžkávací zkouškou pro tělo, může kolagenová kúra pomoci ve více směrech. 

  Z mnoha produktů na trhu byste měli volit kolagen, který je bioaktivní, tedy jej lidské tělo dokáže na maximum využít. Například česká značka Inca Collagen vsadila při výrobě na šetrné enzymatické štěpení, čímž vznikly bioaktivní kolagenové peptidy. 

  Jelikož se jedná o mořský kolagen, není nutné jej tepelně upravovat, jako by to vyžadovaly kolageny z dobytka. Zároveň neobsahuje Inca Collagen žádné další látky. Je ve formě prášku, nepotřebuje tedy konzervanty, je neochucený a bez dalších vitamínů. Sáček s denní dávkou si stačí jednoduše nasypat do sklenice, zalít vodou a vypít. Je však důležité užívat jej denně alespoň po dobu tří měsíců. Tak jako užívání jiných vitamínových doplňků, i kolagen potřebuje alespoň 2-3 měsíce k tomu, aby se jeho účinky projevily navenek.

  Maminky občas váhají, jestli je Inca Collagen pro ně vhodný i během kojení. Odpověď zní: ano! Je to přírodní bílkovina, která nemá jak uškodit. Jelikož je 100% čistý a neobsahuje ani konzervanty, není se čeho bát. Může vám pomoci například takto:

  • Pomáhá k celkovému zotavení po porodu, zlepšuje hojení ran, 
  • pomáhá zastavit vypadávání vlasů po porodu související s hormonálními změnami,
  • zlepšuje kvalitu nehtů, 
  • pomáhá také regeneraci kůže celého těla, 
  • může pomoci i na strie,
  • pomůže vám na problémy s pletí, například s hormonálním akné.

  Kromě toho je Inca Collagen skvělou kloubní výživou pro ty maminky, které chtějí začít postupně sportovat. Díky svým maximálním účinkům si tento mořský kolagen získal již více než 200 tisíc věrných zákazníků, mezi nimi mnoho maminek:

  Lucie Březinová: “Hned po porodu jsem nasadila tento 100% bioaktivní kolagen. Ano maminky, můžete ho i při kojení. Za mě must have po porodu. Ráno zaliješ vodou, vypiješ a o zbytek se postará Inca Collagen.”

  Markéta Holubová: “Po třetím porodu jsem hledala něco na zlepšení růstu vyplešatělých vlasů a bolest kloubů, Inca Collagen 100% zabral, zlepšil mi tím velmi sebevědomí.”

  Pokud jste ještě kolagen nezkoušeli, doporučujeme dát této přírodní bílkovině šanci. Sáhněte po kvalitě a účinky se dostaví. Inca Collagen je jedničkou na českém a slovenském trhu, která skutečně pomáhá dostat se po porodu co nejrychleji do formy.

  Zdroj foto: Envato Elements.

  nabertekurzOvěřená organizace
  8. bře 2023    Čtené 158x

  Hraní je jenom pro chlapy! Ale co když?

  "A pak mi vlastně říká - Chceš to zkusit? tak jsem to zkusila a samozřejmě jsem vyhrála že... jako šťastný začátečník."

  Šárka si prošla závislostí na hracích automatech. V rozhovoru si můžete poslechnout její začátky, samotný zlom když jí hra přerostla přes hlavu. Mluvíme také o obavách sdílet tohle "tajemství" s okolím nebo třeba o tom, jak sama vnímá pohled společnosti na ženy - hráčky.
  Pokud i Vy přemýšlíte nad tím, jak to s hraním máte - za zeptání nic nedáte.
  Jsme zde anonymně a zdarma.
  Tým Naberte kurz, Linka pomoci pro hráče hazardních her a jejich blízké.

  Celý rozhovor lze shlédnout zde https://1url.cz/@i_zeny_mohou_hrat

  Podívejte se na video, které natočila moje úžasná kamarádka - přechodná pěstounka. Je o tom, proč mimnka nemají být ani den sama v nemocnicích a také tom, že se to bohužel stále děje ☹

  https://www.youtube.com/watch?v=v-210Wv4uZE
  nabertekurzOvěřená organizace
  9. led 2023    Čtené 12x

  Ohlédnutí za rokem 2022

  Rok 2022 za námi 🙂 Těšíme se na Vás i v novém roce #nebojseptat #nabertekurz 

  Přinášíme Vám ohlédnutí za akcemi a webináři.

  Stejně jako v loňském roce se nám společně podařilo otevřít plno zajímavých oblastí a získat nové úhly pohledu.
  Pokud Vám běží hlavou nějaké otázky nebo tipy na nová témata - i v novém roce je rádi zapojíme 🙂

  Tým Naberte kurz
  ______________________________________________________________ 

  www.nabertekurz.cz
  m.me/nabertekurz.cz
  +420 777 477 877
  kontakt@nabertekurz.cz

  petuliiik01
  Zpráva byla změněna    13. pro 2022    

  Cestování s chodítkem Steady Speed si užijete 🤩 Je to takový malý auťák, v kterém najdete vše potřebné pro parádní zábavu 🤩
  #fisherprice

  https://www.youtube.com/watch?v=_Dxla5Zhfk4
  pr_clanek
  12. pro 2022    Čtené 972x
  Ecstatic Mama Fashion

  I těhotenská móda může být ženská - Ecstatic Mama Fashion

  Na začátku těhotenství pozorujete každý den bříško v zrcadle a těšíte se, až se krásně zakulatí. Jak postupně bříško roste, odkládáte klasické džíny i trička, vybíráte volné šaty, do kterých se vejdete, až se na konec váš výběr zúží na pár kousků a musíte se porozhlédnout po těhotenské módě.

  Možná se vám zdá, že výběr těhotenské módy není úplně nic moc a říkáte si:

  Copak to, že jsem těhotná znamená, že nechci vypadat dobře, svůdně, žensky?

  Copak tu těhotenskou módu nenavrhuje žádná žena, který by byla těhotná a věděla, co doopravdy potřebuju? 

  Pokud si takové otázky pokládáte, pak právě pro vás je kolekce Ecstatic Mama Fashion.

  Ecstatic Fashion je autorská česká značka udržitelné víceúčelové módy, kterou tvoří ženy pro ženy.

  A tak ve chvíli, kdy její zakladatelka Lilia Khousnoutdinova otěhotněla, vytvořila kolekci Ecstatic Mama pro těhotné a kojící ženy.

  V čem je Ecstatic Mama Fashion jiná než běžná těhotenská móda?

  Jedinečnost těchto šatů spočívá v tom, že jsou pečlivě promyšlené do nejmenších detailů, důsledně jsme je zkoušeli a upravovali jsme střih tak, aby šaty, sukně i trika opravdu posloužily v těhotenství, při kojení, ale také stejně skvěle padly i potom.

  Nejdůležitější je materiál. Základem této kolekce je bambusová viskóza. Ta je specifická v tom, že je velmi elastická a po vyprání se přirozeně vrací do svého původního tvaru.

  Co to v praxi znamená? Že se šaty krásně přizpůsobí těhotenskému bříšku, větším prsům, a pak je vyperete a zase v nich budete vypadat skvěle i bez těhotenského bříška.

  Slovo víceúčelové za svou skrývá spoustu hodin práce na střihu. Šaty Mamma Mia Creative  tak zakryjí rostoucí bříško, pohodlně v nich nakojíte, ale přitom vypadají skvěle i na ples nebo do divadla.

  Krásným příkladem víceúčelového módního kousku je sukně Swirl, kterou můžete díky širšímu elastickému pasu nosit i přes těhotenské bříško, ale také vám v podobě ponča poslouží jako diskrétní zahalení při kojení.

  A v neposlední řadě jsou šaty vytvořeny v Čechách a pokud potřebujete stačí do objednávky zadat poznámku a švadlena vám šaty upraví podle potřeby.

  Tvorba šatů z kvalitních materiálů, které budete ráda oblékat mnoho let, to je to, co nám na Ecstatic dává smysl.

  Podívejte se na náš výběr těhotenské a kojicí módy na www.shop.ecstaticmama.cz nebo si pusťte představení kolekce ve videu:

  ladyhacek
  Zpráva byla změněna    4. pro 2022    

  #tipnafilm
  Ježkovi oči to bylo hezké, nic jsem nečekala a překvapilo.
  Taková milá romantika ❤️

  Zdravím všechny maminky, babičky, tety ke čtení mého blogu.
  Přeji všem pokojný Advent a krásné radostné a pohodové Vánoce. :*)

  https://www.youtube.com/watch?v=rXXwY6k9WLY
  katerina108
  Zpráva byla změněna    2. pro 2022    

  Pojďmě si udělat #vanocni_playlist
  Jde mi hlavně o méně známé vánoční písně, které máte rádi. My jsme si teď připomněli moc pěkné vánoční písničky od Svěráka a Uhlíře
  Světové vánoce

  https://www.youtube.com/watch?v=JqOrRfo-Ir8


  Tajná místa

  https://www.youtube.com/watch?v=mLfPC_4sceg


  S dětmi ve třídě hodně posloucháme a zpíváme, tak ať mi z té Ewy Farné, Kryštofa, Gotta či Ztraceného necuká za pár dní oko, ucho či srdce.
  Děkuji

  Baby, v tom adventu, místo věnce jeden song, který mě vždycky rozpláče....

  https://www.youtube.com/watch?v=alyXBC6XFBQ

  Ahojte holky dlouho jsem tu nic nepřidávala a tak se s vámi podělím o jednu hezkou vánoční písničku která se mi zatím moc libí když už se blíží ty vánoce

  https://www.youtube.com/watch?v=vboadXPx3M8

  Jaká zábava vás čeká s novým ledním medvědem a jeho kamarády Linkimals? Mrkněte na krátké video 😉

  Máme je doma všechny - je to skvělá parta ❤️ Jejich hlas je pro nás velice příjemný a rádi si s nimi hrajeme 🤩😉

  https://www.youtube.com/watch?v=-XRFa1cl7Qs

  #fisherprice

  #hadanka #poznejfilm
  3.
  Přiznám se, že tenhle film jsem hodně dlouho neviděla.
  Myslím, že ho nemusím moc představovat 🙂
  Fotku jsem však hledala hodně dlouho, nechtěla jsem aby to bylo hned jasné, s hlavním hercem a typickým výrazem

  kocarkopedie
  15. lis 2022    Čtené 698x
  Nová kolekce ABC Design na rok 2023.

  Nová kolekce ABC Design na rok 2023 je tu!

  Holandská značka ABC Design představila novou kolekci na rok 2023. V ní najdete nejen nové sety a barevné varianty stávajících modelů, ale přibyly rovněž funkce s praktickým využitím a dokonce také model kočárku. Na své si zkrátka přijde každý. Pojďme si všechny tyto novinky představit.


  Nový kočárek ABC Design Vicon 4

  Hned na úvod začneme novým modelem kočárku Vicon 4, který se pyšní přívlastkem nejlehčího kombinovaného kočárku značky ABC Design. V první řadě zaujme moderním a jednoduchým designem, který je pro značku typický. Jeho bezúdržbová kola s odpružením ho předurčují spíše na městský povrch, ale poradí si i s lehkým nerovným terénem například na vesnici.

  Vicon 4 je dostupný v 2v1 kombinaci s hlubokou korbou a sportovním sezením. Samozřejmostí je i možnost s pomocí adaptérů na konstrukci nasadit autosedačku (vajíčko) podle vašeho výběru.

  Hluboká korba

  Hluboká korba je prostorná a díky ergonomické matraci zajišťuje miminku maximální pohodlí. Během horkých letních dnů oceníte panoramatické okénko z přední části hluboké korby i ventilační okénko po rozepnutí stříšky. Nechybí ani praktická paměťová funkce tlačítek, se kterou pohodlně odejmete korbičku jednou rukou. Pokud máte menší kufr auta, tak oceníte i možnost složení korby na placku.

  null

  Sportovní sedačka

  Sportovní sedačka patří k těm prostornějším, takže se nestane, že vám z ní dítě rychle vyroste, jak je to u kombinovaných kočárků časté. Disponuje polohovací opěrkou nohou i zad a dostatečně dlouhou prodlužovací stříškou s větracím okénkem, které zároveň slouží ke snadné kontrole dítěte. Maximální nosnost sedačky je 22 kg, dalších 5 kg uveze nákupní košík.

  null

  Rukojeť

  Rukojeť je hranatějšího tvaru a potažena koženkou. Příjemnému ovládání napomáhá i nastavitelné rozpětí 100–110 cm.

  Barevné varianty

  Vybírat můžete ze 4 barevných variant kočárku:

  • Pine
  • Ink
  • Reed
  • Lake
  null

  Nové nastavitelné hluboké korby u modelů ABC Design Samba a Salsa 4 Air

  Nově mají hluboké korby funkci polohování. Díky ní můžete nastavit výšku podle potřeb miminka. Tuto funkci ovšem mají pouze modely ABC Design Samba a ABC Design Salsa 4 Air, a to v těchto barevných variantách: Nature, Asphalt, Herb, Basil, Lake, Cream a Toffeee. Poznáte je podle označení hluboké korby 2. generace. Starší hluboké korby a korby na ostatních modelech jsou bez polohování.

  nullnull

  Nové barvy potahů z kolekce Diamond Edition, Classic a Pure

  Nejoblíbenější model značky Salsa 4 Air lze zakoupit i v praktickém setu s přebalovací taškou a fusakem v nových barvách potahů z Diamond edice. Vybírat můžete mezi zeleným odstínem Basil s černou matnou konstrukcí, nebo modrým odstínem Lake s bílou konstrukcí.


  Startovací set

  Mimo tohoto setu je v nabídce i tzv. startovní set v nových barevných provedeních, který navíc obsahuje, mimo dalšího příslušenství, i autosedačku Tulip.


  Klasika v novém kabátku

  Další proměnou prošly i oblíbené potahy Classic, nově k nim přibyly tyto barevné varianty:

  • mentolově zelená Pine s černou koženkou a konstrukcí,
  • černou Ink s černou koženkou i konstrukcí,
  • zeleno-béžovou Reed s hnědou koženkou na černé konstrukci
  • modrou Lake s hnědou koženkou a bílou konstrukcí.

  Z lásky k přírodě

  S novou edicí Pure jde ABC Design příkladem v boji proti plastovému odpadu. Tkaniny potahů Pure jsou vyrobené z PET lahví, přičemž na jeden kočárek připadá až 100 recyklovaných PET lahví. U barevné varianty Toffee to jsou dokonce nejen potahy, ale i veškeré plastové díly.


  Praktická funkcionalita, kvalitní zpracování, výhodná cena a moderní design v trendy barvách, to vše najdete u kočárků značky ABC Design, které se těší čím dál větší popularitě.

  Foto-zdroj: abc-design.de


  Přeji pohodové kočárkování.
  Katka
  Kočárková poradkyně Modrého koníka

  #novinky

  nabertekurzOvěřená organizace
  7. lis 2022    Čtené 65x

  Týden zodpovědného hraní - Léčba a rozdíl mezi hraním a zahráváním si

  DNES 7. listopadu startuje druhý ročník Týdne zodpovědného hraní #TýdenZH. Připojte se k nám a skrze akce, webináře anebo besedy si budeme povídat o kontrolovaném hraní, finanční gramotnosti ale i o tom, kde hledat účinnou pomoc.  

  V pondělí od 18:00 se podívejte na webinář s Mgr. Annou Rejmanovou na téma  - Ambulantní léčba pro hráče a sázkaře – co od ní čekat?

  Webinář bude zaměřen na to jak se ve službách zorientovat, jak samotná sezení probíhají a jaké jsou vůbec možnosti.

  Více na naší stránce: https://1url.cz/@a_proc_to_nezkusit
  Přidat se můžete i k události aby vám webináře neutekl https://fb.me/e/2l2hHEg1s  

  V úterý od 18:00 si můžete pustit webinář s odborným ředitelem a terapeutem ze Společnosti Podané ruce o.p.s. Mgr. Lukášem Carlosem Hrubým, a to na téma: Hraní nebo zahrávání?

  Více na naší stránce Naberte kurz: https://1url.cz/@hrani_nebo_zahravani

  Přidat se můžete i k události aby vám webináře neutekl https://www.facebook.com/events/1308983583260707/?app=fbl

  Kdo by chtěl vidět z naši dovolené v NY více, zde je odkaz na má videa na YT

  https://www.youtube.com/watch?v=GjTUNkgeL0c


  https://www.youtube.com/watch?v=NNELhhpw05g
  lulinenka16
  Zpráva byla změněna    15. říj 2022    

  Hmmm to vypadá zajímavě 😁. Asi se pak pos.eru z každé větší panenky 😂😂😂😂.

  https://www.youtube.com/watch?v=V4UbCK3PAOM
  vonratajAMBASADORKA
  30. zář 2022    Čtené 315x

  Jak snadno a rychle na sterilizaci dudlíků od NUK

  Většina příslušenství, která je určena miminkům vyžaduje nějakou, často pravidelnou, péči. A zrovna dudlíky jsou toho skvělým příkladem.

  V péči o dudlíky lze využít rychlého omytí za použití vody a #nuk Mycího prostředku na láhve a savičky. Nebo dudlík můžete nečistot, bakterií, virů a plísní (jejich zárodků - typicky kvasinka je ta, která umí pozlobit) zbavit sterilizací, která je ve výsledku důkladnější.

  Nemusíte ale vždy dudlíky “házet” do hrnce a vyvařovat je po dobu 10min. Ke každému silikonovému dudlíku od NUK náleží i plastový box, který slouží jednak jako hygienické pouzdro pro úschovu a současně jako sterilizační nádoba určená pro sterilizaci dudlíků NUK v mikrovlnné troubě, alias “mikrovlnce”.

  Proces je snadný, rychlý a pohodlný. Jak na to, najdete ve videu.

  Budu ráda, když se se mnou podělíte, jaká je/byla vaše zkušenost s tímto postupem.😊

  Příjemný pátek všem přeje

  Renča🌸

  kocarkopedie
  19. zář 2022    Čtené 264x
  Novinka kočárek Hauck Walk N Care.

  Hauck Walk N Care – jedinečný a pohodlný kočárek s výškově nastavitelným sedadlem

  Německá značka Hauck přišla po loňském úspěchu (s modelem Vision X) na trh s jedinečným a pohodlným sportovním kočárkem Hauck Walk N Care.

  Kočárek Hauck Walk N Care.  Plusy:
  + Cena/Kvalita – poměr nízké pořizovací ceny s kvalitou provedení výrobku je potěšující.
  + Výškově nastavitelné sedátko s možností nastavení do tří různých výškových pozic.
  + Prostorná hluboká korba je s vnitřními rozměry 78×38 cm jednou z těch větších na trhu.
  + Skladnost sportovní varianty kočárku, která se s rozměry 74×60×31 cm po složení vejde i do kufru malého auta.
  + Využitelnost od narození až do 3–4 let nebo do 22 kg váhy dítěte.

  Mínusy:
  - Voděodolnost – chybí základní informace od výrobce, zda jsou použité látky voděodolné.
  - Příslušenství – obsahuje pouze nánožník a držák na sklenici.
  - Nákupní košík – je síťkového provedení a má nižší nosnost (pouze 3 kg).


  Sportovní sezení

  Sportovní otočné sedátko kočárku Walk N Care je jedinečné tím, že si jeho výšku snadno nastavíte až do tří pozic, a přizpůsobíte ho tak své momentální situaci. Návštěva kavárny se díky tomu stane potěšením nejen pro rodiče, ale také pro děti, protože mohou v kočárku sedět pohodlně u stolu.

  Na Walk N Care byly použity exkluzivní vysoce kvalitní materiály s odolnými látkami a snadnou údržbou. Sedadlo je měkce polstrované a otáčí se jediným klepnutím, ať už vám jde o přímý oční kontakt s dítětem, nebo chcete, aby mělo výhled na to, co se děje v okolí.

  Opěrku zad nastavíte do lehu jednou rukou a díky nastavitelné opěrce nohou můžete kočárek (spolu s vhodně zvolenou dokoupitelnou ergonomickou podložkou) používat hned po narození miminka.

  Navíc má ve výbavě i velká zadní gumová kola (30,5 cm), která jsou bezúdržbová a disponují kvalitním odpružením tlumícím nárazy. Snadno tak překonáte vysoké obrubníky nebo nerovné stezky ve městě, ale i na vesnici!

  Rodičovská rukojeť a dětské madlo jsou oproti látkám sedáku z barevně kontrastní hnědé eko kůže, a dodávají tak kočárku image, se kterou vás nikdo nepřehlédne.

  Sluneční stříška XXL rozměrů je z kvalitních textilií. Se zabudovanou ochranou SPF 50+ poskytne dítěti ochranu před sluncem, hlukem a větrem. Stříšku se třemi zónami snadno nastavíte podle potřeb dítěte, a to díky zipům, které ji prodlužují. Ve stříšce je po rozepnutí zabudované i náhledové okénko ze síťoviny.

  Teleskopická rodičovská rukojeť je nastavitelná do 5 pozic v rozmezí 92 až 107 cm. Díky jejímu měkkému polstrování bude tlačení jednou rukou nebo zdolávání delších procházek obzvlášť pohodlné a šetrné k vašim zádům. Zároveň odstup od kočárku nabízí dostatečný prostor pro nohy, a to i v případě, že jste s partnerem různě vysocí.

  Walk N Care má celkovou nosnost 25 kg, a to díky hliníkové konstrukci, která mu zajišťuje vysokou stabilitu. Celková nosnost sestává z nosnosti prostorného neuzavíratelného nákupního košíku (3 kg) a z nosnosti sportovního sedadla (až 22 kg).

  Jedete na návštěvu? Nebo možná na dovolenou? Pár pohybů a kočárek jednoduše složíte do kompaktních rozměrů 74×60×31 cm, a to jen jednou rukou! Sedadlo může být nasazeno na kočárku ve směru, ale také proti směru jízdy. Samostatné stání po složení je samozřejmostí. Díky jeho malým rozměrům po složení ho také snadno uložíte doma nebo do malého kufru auta.

  Hluboká korba kočárku

  Ke kočárku lze samostatně přikoupit i prostornou hlubokou korbičku Walk N Care Carrycot, která je rovněž vyrobena z kvalitních textilií se zabudovanou ochranou SPF 50+ a chrání dítě před sluncem, hlukem a větrem.

  Nasazení hluboké korby je díky speciálním tlačítkům s paměťovou funkcí velmi snadné a jednoduché. Stačí je postupně zmáčknout, a to pouze jednou rukou, přičemž druhou ruku máte stále volnou. Tímto způsobem hlubokou korbičku také snadno sesadíte, zvednete z konstrukce za rukojeť a přenesete.

  Zdá se vám, že je venku až příliš horko? Zip na stříšce ukrývá zabudované ventilační okénko (tzv. vložku ze síťoviny) s průzorem, přičemž druhý zip z boku korbičky zase ukrývá panoramatické okénko. Obě odvětrávání tak umožňují optimální ventilaci a cirkulaci vzduchu. Hromadění tepla zabraňuje i nová ventilační funkce korby, která je zabudovaná v ploše na ležení.

  V korbě je kvalitní prodyšná bavlněná matrace s potahem, která vyrovnává teplotu a reguluje vlhkost. Měkká vložka matrace zároveň chrání hlavičku dítěte, a to mimořádně silným polstrováním. A pokud se vám stane nehoda? Nevadí, potah jednoduše vyperete v pračce!

  Cestujete? Tak jednoduše složíte korbičku „na placku“ a ušetříte prostor pro její uskladnění v autě či doma.


  Cestovní systém

  Dokoupením polohovatelné autosedačky (tzv. vajíčka) vytvoříte cestovní systém. Volit můžete autosedačku mateřské značky Hauck nebo na podvozek pomocí adaptérů připevníte autosedačku jiné známé značky, jako jsou Cybex, Maxi-Cosi a další.


  Design

  Walk N Care je dostupný v 5 barevných provedeních:

  • Black
  • Dark Navy Blue
  • Dark Grey
  • Beige
  • Dark Olive

  Obecné informace ve zkratce:

  • Cena: sportovního kočárku je cca 9 000 Kč, cena dvojkombinace a trojkombinace v době vydání článku není známa.
  • Věkové rozmezí: od 0 měsíců do cca 3–4 let (max. 22 kg).
  • Průměr kol: přední – 20,5 cm, zadní – 30,5 cm.
  • Nosnost sportovního sedáku: 22 kg.
  • Nosnost nákupního košíku: 3 kg.
  • Rozměr ve složeném stavu (vך×d): 74×60×31 cm.
  • Vnitřní rozměr hluboké vaničky: 78×38 cm.
  • Čištění: praní v pračce na 30 °C.

  Příjemné kočárkování
  Vaše Ľudka

  #novinky

  kocarkopedie
  16. zář 2022    Čtené 308x
  Nový kočárek Tutis Jogo.

  Nový kočárek Tutis Jogo: Čím zaujme tento nejlehčí model značky Tutis?

  Oblíbená značka Tutis brzy představí, na našem trhu nový, model Jogo. Jedná se dokonce o její nejlehčí kočárek! Pojďme se podívat, co nabízí.

  Kočárek Tutis Jogo.


  Jaké má kočárek vlasnosti?

  Jogo je cestovní typ kočárku inspirovaný aktivním životním stylem. Užijete si s ním pohodlnou jízdu na výletech, pochůzkách po městě či při cestování, váží totiž necelých 8 kg.

  Skládání kočárku je jednoduché, protože disponuje automatickým systémem, stejně jako nedávná novinka Petite&Mars Cross, kterou jsme vám také představili v samostatném článku. Stačí stisknout tlačítko a kočárek se automaticky „dosloží“ do velmi kompaktních rozměrů. Ušetří díky tomu místo v autě na cestách i doma při uskladnění.

  nullnull

  Sezení

  Tutis Jogo má dostatečně prostornou a měkce polstrovanou sedačku, zajistí tak maximální komfort malému pasažérovi až do jeho 3 let, nebo dokud nedostáhne 22 kg hmotnosti.

  Opěrka nohou i zad jdou plynule napolohovat podle potřeb dítěte – až do úplného lehu. Délka ložné plochy je 85 cm, což je plně dostačující pro pohodlný spánek.


  Stříška

  Stříška je prodlužovací a vybavená náhledovým okénkem s ochranou proti dešti a slunci, díky kterému budete za jízdy snadno udržovat kontakt s dítětem, bez zbytečného zastavování. Pro nerušený spánek i při teplých letních dnech, oceníte další větrací okénko na zadní straně zádové opěrky, které je uzavíratelné na zip.


  Barevné provedení

  • Mentha
  • Black
  • Bacio

  Vybírat můžete ze 3 barevných provedení. Mimo klasické černé, je to menta, neboli jemná, pastelově mátová barva, která je u modelů kočárků této značky nejžádanější. Pokud dáváte přednost přírodním tónům, tak vás určitě zaujme bacio, která je v poslední době u kočárků velmi oblíbená a která perfektně podtrhuje celkový moderní design.


  Příslušenství

  V balení najdete barevně sladěný nánožník pro tepelný komfort při procházkách v chladnějším počasí. Navíc ho lze prakticky připevnit ke konstrukci, takže nikde nesjíždí. Dále lze dokoupit držák nápojů a cestovní tašku.  Plusy kočárku Tutis Jogo

  + Lehký a kompaktní
  + Snadno manipulovatelný
  + Prostorné a pohodlné sezení
  + Možnost úplného lehu s odvětráváním
  + Polohovatelná opěrka pro nožičky
  + 5bodový bezpečnostní pás
  + Výklopné madlo pro snadný přístup k dítěti
  + Rukojeť a madlo z eko kůže
  + Prodlužovací stříška s větracím okénkem
  + Otočná přední kola s možností aretace
  + Centrální brzda ovládaná nohou
  + Snadno rozložitelný
  + Samoskládací
  + Po složení sám stojí

  Mínusy

  • Náhledové okénko ve stříšce nelze zakrýt

  Foto-zdroj: Tutis.It


  Přeji krásné podzimní dny a pohodové kočárkování.
  Katka
  Kočárková poradkyně Modrého koníka

  #novinky

  kocarkopedie
  10. zář 2022    Čtené 1204x
  Recenze kočárku Thule Urban Glide 2.

  Thule Urban Glide 2: Jak zvládl běh, sport a jízdu lesním terénem?

  V předchozím článku o sportovním kočárku Thule Urban Glide 2 jsem popsala své zkušenosti z běžného života. Představila jsem vlastnosti kočárku, který je skvělým společníkem nejen na sport, ale také do města i na vesnici. Teď bych ráda popsala své zkušenosti při běhu, in-line bruslích a na výletech v terénu, které jsem s ním zažila.

  Kočárek Thule Urban Glide 2.

  Thule Urban Glide 2 je variabilním kombinovaným kočárkem, a tedy správnou volbou nejen pro aktivní rodiče, ale i pro ty nejnáročnější, kteří chtějí dopřát svému dítěti pohodlí a kvalitu. Patří do kategorie Top kočárků, ve které najdeš ty nejlepší kousky na trhu. Bohužel většinou jsou to zároveň ty nejdražší kočárky.

  Pokud hledáte sportovní kočárek, který budete primárně používat pouze pro běh a sport, tak se můžete podívat i na jeho bratrský model Thule Glide 2. K Běhu má přizpůsobena tři velká nafukovací kola, přičemž přední je pro maximální komfort rychlé jízdy neotočné a zadní jsou zase měkce odpružená a pro lepší skladnost i jednoduše odnímatelná.

  null

  Vlastnosti ve zkratce

  Thule Urban Glide 2 přináší oproti předchozí verzi řadu vylepšení. Má moderní a odlehčenou konstrukci, která by měla vyhovovat jak na běh a procházky v přírodě, tak při jízdě na in-line bruslích. Lákadlem je jeho jednoduché ovládání a možnost snadného skládání.

  Kočárek koupíte jako jednomístný nebo dvoumístný, v černé, šedé nebo zelené variantě na černém rámu. A od podzimu 2020 také v barvách Cypress Green (na černém rámu), Majolica Blue (na hliníkovém rámu) nebo Dark Shadow Gray (na hliníkovém rámu).

  null

  Můj první dojem

  Můj první dojem jsem již podrobněji popsala v předchozí recenzi, ale pojďme si ho ve zkratce připomenout.

  Když jsem poprvé kočárek uviděla v celku, v duchu jsem si řekla: „Wau, tak tohle je super stylová designovka!“ Čisté linie a v dobrém slova smyslu „jednoduchý sporťák“, na kterém není zbytečně nic navíc. Stříbrná barva konstrukce a zelený odstín potahů zvýrazňují jeho výjimečnost a eleganci, dodávají mu určitou prestiž a vysokou úroveň.

  První běh a in-line brusle
  Vyběhla jsem s ním ven hned v den jeho příjezdu, ačkoli trošku mrholilo. Okamžitě jsem věděla, že tohle je nejsnáze ovladatelný kočárek, jaký jsem kdy měla v ruce (a víte, že jsem jich měla možnost vyzkoušet už několik)! Manipuluje se s ním tak jednoduše, jako by šel sám. Nepotřebujete obě ruce, dokonce ani jednu, stačil prst. Samozřejmě v rámci bezpečnosti vždy držím kočárek alespoň jednou rukou!

  Díky ergonomicky propracovanému čistému tvaru konstrukce a její lehkosti lze s kočárkem běžet opravdu velmi rychle. Ale jelikož já nejsem běžecká nadšenkyně, po pár minutách (tedy asi po čtyřech) jsem své tempo zpomalila. Když se mě někdo ptal na první dojmy, přirovnala jsem Thule Urban Glide 2 k novým, měkkým, lehounkým a rychlým běžeckým botám, se kterými v představách lámu rekordy.

  Na první bruslení jsem si musela počkat pěkných pár měsíců, jelikož kočárek ke mně dorazil někdy začátkem listopadu 2021. Dojem byl ovšem velmi podobný, nebo spíš stejný jako u běhu.


  Bezpečnost dítěte na prvním místě

  V terénu a při sportu – vždy zaaretujte přední kolečko! Je to hlavně z bezpečnostních důvodů, konkrétně pro zajištění dostatečné stability! Možnost volby aretace lze nastavit jednoduše otočným kolečkem se symbolem zámku umístěným u předního kola.


  Plusové vlastnosti

  + Odpružení
  Na rovině nebo asfaltu se s Thule Urban Glide 2 pohybuje úplně jinak než v terénu, to ale neznamená, že si s ním kočárek neporadí. Pozitivně mě překvapilo odpružení zadních šestnáctipalcových kol, která se v lese snadno vypořádala s nerovnostmi. Rychlost jsem samozřejmě vždy přizpůsobila terénu, ale ani minimální otřesy syna nikdy neprobudily.

  + Stabilita
  Kromě velkých kol, která neměla problém ani na sněhu nebo mokré asfaltce, oceníte menší otočné kolo vpředu. To se hodí hlavně pro pomalé procházky, do města, autobusu, MHD nebo do obchodů v nákupním centru.

  + Brzda
  Bezpečnou jízdu a kontrolu rychlosti při běhu v kopcovitém terénu, také při jízdě na kolečkových bruslích nebo turistice v lesním terénu přináší integrovaná otočná ruční brzda. Zkušení běžci či bruslaři ji možná tolik při sportu nevyužijí jako já, ale věřte mi, že hlavně na bruslích a turistice při sjíždění dolů z kopce ji minimálně jako pojistku jednoznačně oceníte!

  Brzda je umístěna uprostřed (hodí se pro leváky i praváky) na rodičovské rukojeti, která je ergonomicky tvarovaná, má protiskluzovou pěnovou úpravu a nastavitelnou výšku. To se hodí, pokud jste s partnerem rozdílně vysoký (jako já a můj manžel).

  + Reflexní prvky
  Z hlediska bezpečnosti jsem uvítala i reflexní prvky na stříšce a v ráfcích kol. Kočárek je tak nepřehlédnutelný i za šera.


  Mínusové vlastnosti

  Zatím to vypadá jako naprosto dokonalý kočárek, že? A já jsem s ním opravdu spokojená. Přesto bych měla pár menších připomínek. No řekněme si to upřímně: Úplně dokonalý kočárek neexistuje!

  - Sedadlo sportovní části
  Prostor sedáku je pro dítě o něco menší a užší v porovnání s jinými podobnými Top kočárky patřícími do této kategorie. Pro příklad uvedu Baby Jogger Summit X3, který má sedátko o dost prostornější.

  Sedací část Thule Urban Glide 2 také není tak hluboká, a sklon zádové opěrky proto nutí dítě být relativně dost vleže. Na pohled to vypadá zvláštně, ale mého syna to očividně netrápilo, ve výhledu mu to totiž nevadilo. A má-li chuť, tak se sám posadí do aktivního sedu.

  Logika takového sklonu spočívá v tom, že dítě má mít „nuceně“ opřenou hlavu, protože ze zdravotního ergonomického pohledu je to ta nejlepší možná varianta pro jeho záda i krční páteř. A to hlavně pokud s kočárkem vyrážíte sportovat nebo do terénu, kde jsou větší nerovnosti. Hlava a krční páteř mu tak neposkakují jako „pejskovi na palubní desce auta".

  - Chybějící polohování nohou
  Prostor pro nohy není polohovatelný, takže si dítě nemůže nohy pohodlně položit, což každému nevyhovuje. Já jsem ale nezaznamenala, že by to synovi při běžné jízdě nějak překáželo. Dříve mu opěrka nohou chyběla při spánku, protože musel mít nožky buď pokrčené, nebo mu volně visely.

  Každopádně na tuto častou výhradu maminek, co jsou majitelkami kočárku, zareagovalo několik šikovných maminek a firem, které začaly vyrábět a prodávat nástavec, díky němuž může mít dítě nožičky nahoře! Dokonce zareagoval už i samotný výrobce značky Thule, který začal opěrku nohou také nedávno vyrábět a prodávat.

  - Chybějící základní příslušenství
  Nejen pro pohodlí dítěte, ale také pro váš lepší pocit, doporučuji dokoupit alespoň základní příslušenství, jako je bezpečnostní madlo a pláštěnka do deště. To bohužel není v základní výbavě, takže si za něj musíte připlatit. Osobně jsem ho pro krátkost testovacího času kočárku nekupovala. Testovala a využívala jsem ho cca 5-6 měsíců, podotýkám, že vedle jiných kočárků. Ale pokud bych byla majitelkou Thule Urban Glide 2 jako hlavního kočárku pro syna, tak si určitě základní příslušenství dokoupím.

  - Bezpečnostní poutko na ruku
  Co bych ještě vyloženě kočárku vytkla, je krátké bezpečnostní poutko na ruku, kterým si pojistíte, že vám kočárek neujede. Je to skvělá věc při procházkách a při sjíždění dolů z kopce, protože nemusíte spoléhat jen na brzdu nebo svou pohotovou reakci.

  Bohužel při běhu ho nemůžete pořádně využít, protože je příliš krátké, a přitom právě při něm by se měly střídat ruce (jedna drží rukojeť, druhá kmitá podél těla). Jenže pokud máte jednu ruku připoutanou ke kočárku příliš krátkým poutkem, je jasné, že ji s druhou nevystřídáte.


  Údržba a správná manipulace

  Pokud se o Thule Urban Glide 2 budete dobře starat, pravidelně mu provádět údržbu a budete s ním manipulovat podle pokynů od výrobce (což znamená, že ho zaaretujete vždy, když se nebudete pohybovat na hladké a rovné cestě, a zároveň vždy, když s ním půjdete rychleji, nejen při běhu a in-line bruslení), předejdete možnosti vzniku tzv. „rozkmitaného“ předního kola –⁠ což je nejčastější důvod reklamací! Mnohdy totiž u jiných maminek vidím nezaaretované přední kolo v terénu, pak se ale nemohou divit, když se jim ten mechanismus vykývá a poškodí.

  Celkové závěrečné shrnutí

  Plusy:
  + odpružení
  + velikost kol
  + aretace
  + ruční brzda
  + kotoučové brzdy zadních kol
  + reflexní prvky ve stříšce a na ráfcích kol
  + ergonomický tvar madla s protiskluzovou pěnovou úpravou
  + stabilita
  + lehkost
  + skladnost
  + manipulace jednou rukou
  + vhodný pro výškově rozdílné rodiče nebo vysoké rodiče

  Minusy:

  • menší sedátko
  • krátký popruh na ruku při běhu
  • chybějící opěrka nohou
  • pořizovací cena
  • příslušenství je třeba dokoupit zvlášť (madlo, pláštěnka, moskytiéra, opěrka nohou atd.)

  Celkově bych opět zůstala věrná svému původnímu hodnocení, a tedy dala Thule Urban Glide 2 těch 9 bodů z 10 možných. Byla jsem s ním nadmíru spokojená 🙂. Je to opravdu fantastický kočárek, který mě v žádné situaci nezklamal!

  Vaše Ľudka
  Kočárková poradkyně
  #redakcni_recenze

  Hezký večer, zítra všem školákum, skolkackum a hlavně prvnackum krásný zítřejší den.

  https://www.youtube.com/watch?v=FYn8wWmcsdQ