Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

skrizanova
21. dub 2010

Ahojky děvčata. Koukám, že dnes pěkně vykecáváte. To je dobře, že se to tu poslední dobou tak krásně rozjelo. My jsme taky moc přemýšleli o barvě dítka 😀 - když to řeknu takhle. A shodli jsme se na tom, že romské dítě v žádném případě - právě hlavně kvůli našemu okolí. Ale černouška nebo mulata bych brala hned, ale manža má zábrany - přesně mi nevysvětlil, proč se tomu brání, ale prostě řekl ne, tak to respektuji. Když jsme byli v kojeňáku, tak tam byl jeden skoro roční mulat a byl naprosto úžasnej. Bylo to to nejkrásnější dítko z té skupinky, ve které tam vyrůstal. A to nám pak paní psycholožka řekla, že už je to asi páté dítě, že ta paní, co ho odložila, už tam dala čtyři jeho sourozence a že předpokládá, že není poslední.
Ale já abych pravdu řekla, tak už stále víc a víc myslím na to, kdy nám už zavolají. Už se nemůžu dočkat. V práci to taky poslední dobou za moc nestojí, tak už mám nutkání volat na sociálku a ptát se, jak to s námi vypadá. Dneska je to přesně rok, co u nás byla zubatá, ale připadá mi to už jako věčnost 😖

klaraemma
21. dub 2010

ahoj holky,
nedočítám, nestíhám. my jsme včera byly na pohovoru ohledně druhého a docela jsem zaskočená, nebo já nevím, jak to napsat. prostě čekačka dlouhá, přednost mají bezdětný žadatalé, tak prý tam jsou čekatelé na druhé dítě třeba 6tým rokem, hrůza. Záleží teda na požadavcích, my jsme tolerantní, jako u prvního dítěte, takže nám nevadí poloromský. Nejdřív jsme teda chtěli bílý, vzhledem k emmče, ale po rozhovoru jsme ustoupily a dali tam i to poloromský, stejně jsme to tam měli i u prvního, tak co a říkala paní, že tím pádem máme větší šance, že 90 % chce zdravý, bílý dítě. Ukazovala nám fotky poloromských a kdybych to nevěděla, nepoznám. Jediný, z čeho mám strach je povaha, ale shodli jsme se, že hodně se dá ovlivnit výchovou a vůbec prostředím kde dítě vyrůstá. tak uviíme. Ta čekačka mě ale fakt dostala, asi jsme zhýčkaný z emmči, tak to byla rychlovka. Zase nechceme, aby nám bylo skoro 40, to půjdem na maturák v 60??? To zase nechci. A vůbec učit ho jezdit na kole, bruslit, plavat abysme i tohle ještě zvládli no a o vnoučatech ani nemluvím...........................................

mila30
21. dub 2010

skrizanová, přesně tak..taky jsem viděla mulata a oni jsou nádherní..vím, že o to vůbec nejde, ale prostě k nim nebo k černouškům prostě nemám zábrany...u romského bych se prostě bála... 😖 . Sousedi mají příbuzné a ti si vzali 3 romské bratry najednou a do ca 14-15 let pohoda a pak..prostě oni mají ty geny tak silný, že tu rodinu úplně opustili a flákají se, nepracují nic..a to je vychovávali tak, že ani mě rodiče nedali tolik jako oni jim. Ale těžko říct...

zejm
21. dub 2010

Někdy mám dojem, že jenom straší, aby člověk byl potom překvapený, že to šlo docela rychle... No, aspoň se tím utěšuju 😉

wrtulka
21. dub 2010

Ahojky Kláro 😵 sem ti koukala do albíčka🙂máte krásného pesana..
no to vím že druhožadatelé čekají už vůbec dloho..tak mě příjde že čekat na první dítko 4-5 let jako je to u nás je hodně.. nedovedu si představit jak dlouho se bude u nás čekat na druhé..
však taky proto jsem uvažovala o sourozencích..
jo toho mulatka bych brala hned jsou krásní!!!! No uvidíme třeba ještě manžu přesvědčím.. nebo jinak máte pravdu že je dost času a projdeme si ještě přípravkou a tak takže se názory změní..doufám že budeme jen benevolentnější.. protože čekat těch 4-5 let..
holky a jak se díváte na dítko co je od feťačky i když zdravé?

zejm
21. dub 2010

Zas na druhou stranu mě dost vyděsila zpráva jedné maminky v diskuzi, že dali žádost o pěstounku na 6-7 let starou neromskou holčičku. Jediný požadavek byl, aby zvládala ZŠ. No, čekají už tři roky. Kde jsou ty děti z plných ústavů???

zejm
21. dub 2010

Prý jsou děti drogově závislých matek na tom zdravotně lépe, než děti silných kuřaček, natož alkoholiček...

mila30
21. dub 2010

Zejm..to jsem taky slyšela...
Wrtul na první dítko se u vás čeká 4-5let????????, 😕

wrtulka
21. dub 2010

Aha děkuju za zajímavou infošku..
Mila ano to je infoška kterou řekla paní "zubatá" manžovi když si vyzvedával ty formulářek k adopci..
ale samo se jedná o čekačku na zdravé, bíle dítko do roka..

jajkaz
21. dub 2010

Ahojky,
taky se vám musím pochlubit.... Máme 7 mm a podle utz 6+4tt 😉 Podle dr. vše v pořádku. Jestli viděl srdíčko nevím, mě to neukázal. Ale dostala jsem průkajdu, tak si říkám, kdyby měl pochybnosti, ještě by mi ji nedával 😵
A naše adopce asi zamrzla při těch strašných mrazech v zimě. Už je to půl roku od podání žádosti a žádná reakce.... 😒 Trochu mě mrzí, že se to tak pomalu hýbe, už jen kvůli těm ostatním čekatelům, co se jim nedaří... ☹ To mě ale připomíná, že budu muset zavolat paní na sociálku 😉

zejm
21. dub 2010

Teda, Jajko, to už máte velkého mimíska! Tak se pěkně opatruj a odpočívej!!!

juvik
21. dub 2010

Ahoj holky,

jste se tady dneska rozpovídaly 🙂
Koukám, jak jsou ty přípravky i některé části firmulářů k adopci v různých krajích rozdílné. My jsme taky žádný pracovní posuek nemuseli mít, zato na nás psala posudek naše starostka 😀 To jsme vůbec netušili, jednou za náma došla domů, že ji to přišlo za sociálky, že žádáme o adopci a ona má o nás něco napsat...tak chtěla různé info a psala doslova slohovku 😀
A taky jsme nikde neměli na zatrhnutí možnosti jestli dítě z babyboxu nebo utajeného porodu....a i jiné věci, co jste tu mluvily, ale už všechno nevím

Jajkaz, moc gratuluju 😵
Hele, ty jsi z Frýdku-Místku? Jestli jo, tak se ozvou po podání žádosti klidně i za víc než půl roku. My jsme dávali žádost a z kraje nám pak psali ohledně přípravky až za 8 měsíců 😲 ...byl to mazec, to čekání

skrizanova
21. dub 2010

no co nám říkala paní psycholožka, tak dítko od drogově závislé ženy je prý lepší než od silné kuřačky. Říkali nám to i na přípravkách a o alkoholu to samé, prý je to taky lepší, než to kouření.
Takže po poradě s psycholožkou jsme zaškrtli dítě od drogově závislé matky - ale bez abstinenčních příznaků. Také jsme zaškrtli dítě z babyboxu nebo utajeného porodu. Ale tohle všechno jsme vlastně vyplňovali až na posledním sezení u paní psycholožky - měli jsme už psychotesty a přípravky za sebou. Ona říkala, že u nás se to dělá až když je po všem, protože právě na těch přípravkách se o tom hodně mluví, člověk se dozví něco víc, než věděl do té doby a většinou přehodnotí své požadavky a tak se to nakonec stejně všechno dolaďuje. No a když se nás ptala na to, jestli bychom přijali třeba dvojčata, tak já hned že jo a manža se trochu ošíval, tak vlastně ani nevím, jestli jsme souhlasili nebo ne, ale když se ptala, jestli bychom přijali třeba sourozence, když bychom třeba dostali jedno dítko a potom by se třeba objevil další jeho sourozenec - jako že by matka odložila další dítko, tak jsme řekli, že nevíme, že na to jí neodpovíme, páč ještě ani nevíme, jak zvládneme to jedno, že jsme spolu prakticky 15.let sami - vlastně se psem a že když budeme mít teď dítko, tak že nám to nejspíš zpřehází celý náš dosavadní život tak, že se z toho oba po.ereme 😀 😀 . Tak uznala, že je to pravda a opět nevím, jestli teda vůbec máme zaškrtnuté sourozence, či nikoliv. 😀 😀
Teď, když po sobě tak čtu co jsem napsala, tak doufám, že nám jednou zavolají, že pro nás mají těch pět tmavých sourozenců, co jsme si odsouhlasili 😅 😕 😀 😀 No to by mi z toho asi hráblo

juvik
21. dub 2010

Skrizanová, tak teď jsi mě pobavila s těmi 5 sourozenci 😀 To by byl šok, co? 😅
Nám taky říkali, že je lepší dítě od drogově závislé matky než od alkoholičky. V kojeneckém ústavu jsme viděli holčičku, která měla fetální alkoholový syndrom a byla to hrůza...se mi chtělo brečet, jak jsem tu malou viděla 😢

Jinak ohledně čekání nám taky nejdřív řekli až 5 let....u přípravky pak psycholožka říkala, že i kratší dobu....cca 3 roky

skrizanova
21. dub 2010

nám slíbili, že bychom se mohli dočkat už tyhle vánoce, tak jsem zvědavá, jak se předvedou 😀 . Ale začínám se na to dost upínat, je duben a já se asi po deseti letech poprvé těším na vánoce. 😀 😀 Čím to asi bude? Jestli nám to do vánoc nevyjde, tak pojedu na úřad a té paní co nám to slíbila, vyškrábu oči 😀

juvik
21. dub 2010

Tak to by bylo krásné, kdyby vám to už vyšlo 😵 Já si taky pořád říkám, že snad letos koncem roku...ale asi až ten příští, to vidím reálněji.

zejm
21. dub 2010

Tak jsem se konečně odhodlala a přidala na fotoblog text, ve kterém jsem si vypisovala dušičku, když mi bylo těžko. Bylo to hrozné, ale ze čtyř těhotenství mám dvě děti, což je výrazně lepší skóre, než, chudáci, zažíváte vy...
No a teď mám dokonce vyhlídku na třetí, tak věřím, že se to podaří 🙂 A snad v řádech měsíců a ne let, jak pořád všichni straší. Uvidíme, co nám řekne paní na sociálce, až to tam půjdeme v pondělí podepsat.

wrtulka
21. dub 2010

Zejm teda přečetla jsem to jedním dechem a ani nevím co napsat.. snad jen že máš můj obdiv jak jste o malého bojovali za každou cenu.. a myslím že to chápu.. přeju ti jen to nejlepší..

b.e.r.u.s.k.a
21. dub 2010

Teda holky,tak jste se tu pěkně rozepsali a je to super,alespoň vím co nás čeká a díky za rady.Já už jsem zvědavá co se dovíme v pondělí na první schůzce,už se těším a zároveň se toho bojím,ale dali jsme se do boje,jak o vlastní dítko,tak o adopčátko,tak to snad zvládnem a brzy se zadaří. 😉

petula82
21. dub 2010

Zejm,to jsi statečná,takhle bojovat až do vyerpání.Ale asi bych se zachovala stejně.
A teď žádáte pěstounskoupéči,že.Do adopce vlastně dítě nedávají,když už tam děti jsou.Skřižanova,no nám řekli září2011,ale asi to nebude pravda.V pondělí jsme se byli ptát co je nového.Je to špatné,děti nejsou ☹ .Jihomoravský kraj na tom není moc dobře.Tak snad aspoň u vás to bude rychlejší.Holky,už mám tu kombinézku doma.Chcete ji vidět?

skrizanova
21. dub 2010

U nás je prý dětiček téměř nejvíc ze všech krajů. Kapacita mosteckého kojeňáku je 108 dětiček a mají prý stále plno. Tak doufám, že mluvili pravdu a opravdu se kolem vánoc můžeme těšit na krásný dárek. I když to beru trochu s nadsázkou, ale fakt bych to brala. Tak uvidíme, jak to dopadne, třeba se do té doby ještě povede vlastní 😅

petula82
22. dub 2010

Skřižanova: Ahojky, tak to je super,že tam je dětí dost,ikdyž jak se to veme,na jednu stranu jsou to chudáčci.No vídíš,tak ty mě předběhneš.Prosím tě,kdy vy jste dávali žádost? Třeba se vám povede vlastní miminko.To by bylo super. 😉 Holky,mě bolí dost břicho,ale kontrolu s ultraz.mám až 30.,budou mě kontrolovat jestli jsem se sama vyčistila.

zejm
22. dub 2010

Petulo, neblázni, jestli Ti je zle, radši tam honem naklusej, ať si ještě neuženeš nějaký zánět - to by Ti tak ještě scházelo. Hlavně ať jsi brzo v pořádku.
U nás je taky kojeňák, zrovna dnes jsem potkala tety s dětmi na vycházce. Člověku srdce usedá, když ty broučky vidí... Všechno to byli bobísci tak mezi rokem a dvěma. Řekněte mi, proč, PROČ ty děti nejsou v rodinách???!!!

petula82
22. dub 2010

Zejm,ahojky.No už je to lepší než ráno.Tak jsem asi jen prochladla.To je hrozný kolik tam je těch dětí,co.Tak sis mohla rovnou vybrat,aspoň mě by to asi lákalo.Škoda že to tak nefunguje.Holky,doufám že se všichni dočkáme co nejdřív. 😉
Manželovi přišla v noci smska,jeho spolužákovi se narodily dvojčátka,holčičky.Tak kdoví kdy je půjdou zapít 😉

skrizanova
22. dub 2010

petula: 30. dubna to bude rok, co jsme datumově zařazeni do pořadníku. Je pravda, že kojeňáky jsou plný dětiček, ale jen malá trošička z nich je právně volných. A to je ten největší problém. Matky dětičky odloží, ale nemají tu soudnost, aby po šestinedělí přišly a podepsaly souhlas s adopcí. To je největší kámen úrazů, proč jsou kojeňáky pořád plné. Pak to jde všechno přes soudy a všechno to jde strašlivě pomalu. Přitom by stačilo tak málo - třeba jen upravit zákon. Já bych ho krapánek otočila a to tak, že by neplatilo, že musí matka po šestinedělí přijít a podepsat souhlas s adopcí, nýbrž, pokud se po šestinedělí neozve a neřekne, že dítě k adopci nechce dát, bylo by dítě právně volné a mohlo by se dát k adopci. Pak by to šlo jako na běžícím páse, to my holky věřte. Ale ti pitomci co sedí ve vládě se pořád handrkují, aby si oni urvali co nejvíc peněz pro sebe a na tohle kašlou. Někdy když koukám na to o co se přou, tak bych tam nejraději vlítla a pořádně je profackovala, aby se ti kreténi probrali.

Za měsíc jdu na hysteroskopii a když dopadne dobře, mastíme do CARu. Tak doufám, že to přinese nějaké ovoce 😝

zejm
22. dub 2010

Já myslím, že ty plné kojeňáky jsou důsledkem toho trendu - biologická rodina nade vše. Pěstouni by mohli vyprávět. Teď je to tak vyhrocené, že je pěstounská péče vnímaná jako dočasné řešení a veškerá snaha úřadů je co nejvíce podporovat kontakt s bio rodinou a ideálně tam dítě časem vrátit. Spoléhám jen na to, že pokud bio rodiče děti nechali v kojeňáku, tak o ně fakt zájem nemají. Asi by mě kleplo a o tom, co by to udělalo s dětmi ani nemluvím. Každopádně kdyby se to zvrtlo, o úřady se v tomto nejde opřít. Bio rodina chce - dítě je jejich... Brrr... Radši si tu myšlenku nepřipouštím.
Jinak při návštěvě kojeňáku byl zrovna návštěvní den, spousta rodičů byla v herně, povídali si s dětmi, dávali jim tatranky... Dost mě to překvapilo. Přece pokud dítě chci, mám ho u sebe a starám se o něj ne? A pokud se o něj nechci starat... Asi to nechápu. A sociální situací to být nemůže, je přece spousta azylových domů pro matky s dětmi.

b.e.r.u.s.k.a
22. dub 2010

Holky já to taky nechápu,proč se s tím dělají takové cavyky.Když někdo dítě nechce,tak honem za náhradníma rodičema.Vždy se mi chce brečet,když vidím jak někdo odložil miminko nebo mu nějak ublížil.Co my bychom za ně dali,že?No snad se všechny brzy dočkáme.

karamelka.nova
22. dub 2010

Ahoj holky, tak se jdu na Vás po nějaké době podívat. Máme za sebou přípravku a jsem v očekávání - papír o zařazení/nezařazení mezi čekatele zatím nepřišel. Jáké s tím prosím máte zkušenosti? Jsme měsíc a 2 dny od úplně poslední konzultace s psycholožkou. Předem díky za info

skrizanova
22. dub 2010

karamelko: my byli zařazeni rychle - v půlce října jsme měli druhou přípravku a cca začátkem listopadu nám volali z kraje, domluvili jsme si schůzku na 30.listopadu - na poslední sezení s psycholožkou - už jen na upřesnění požadavků na dítko a dva dny před vánoci jsme dostali písemné vyrozumění o zařazení do evidence. Tak vydrž, určitě už to nebude dlouho trvat a nebo můžeš zkusit zavolat na úřad a poptat se 😉

frenkina
22. dub 2010

Ahojky holky,tak jsme dnes byli s malym na kontrole už je to lepší ale musíme dobrat kapičky atd.byli jsme i na kontrole na neurologii a malej je úplně v pořádku,dr z něj měla radost že je moc šikovnej a už tam nemusíme a ani cvičit vojtovku,tak jsem moc ráda.jinak byla jsem malýho ukázat v Pronatalu kam chodíme na ivf byli z něho nadšený,drželi ě tam hodinu a nechtěli nás pustit.malej se jim strašně líbil a bylo vidět na sestřičkách že mají i za nás upřímnou radost 🙂 tak mě to pohlůadilo na srdíčku 🙂 no a já zítra jdu k zubaři tak se moc betěším teda.jinak malej je moc hodnej stále dělá nám jen radost.jinak všem přeju aby se taky brzy dočkali vytouženého adopčátka myslíme na Vás na všechny papa Marta s Tomíkem JOOO A DALA JSEM NOVÉ FOTEČKY TAK JUKNĚTE 😉 🙂