• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

22. března 2017 
@hope1 ahoj - jak jiz jsem tu psala driv, na toto tema moc lidi nechodi, mame uzavrenou skupinu pokud mas zajem se pridat k diskutujicim tak mi napis do IP zpravu :slight_smile:
29. lis 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerrinka Jé, to je hrozně krásná zpráva a krásné sousloví MAMINKY ZE SRDÍČKA :slight_smile: My se s manželem snažíme 4 roky. Mám za sebou 2x IUI a 3x KET a stále nic... O adopci uvažuji už dlouho, nehledě na to, že nechci být úplně stará máma a přáli bysme si velkou rodinu, takže by mi nevadilo, kdyby se pak třeba po adopci povedlo vlastní. Ale manžel se drží zuby nehty a o adopci nechce (zatím) slyšet. A tak stále čekáme ...
3. pro 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mugo168 Ahoj manžel o tom také nechtěl slyšet a ted máme 15 měsíců od podání žádosti a zítra jdeme na psychotesty :grinning:
9. pro 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hatapkaiva Tak dnes držím palečky, ať psychotesty dopadnou :grinning: a můžeš být brzy maminkou ze srdíčka :wink:
10. pro 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mugo168 Děkuji , snad jsme to zvládli
13. pro 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
rozhodli jsme se pro adopci
a chtěla bych poradit co všechno nás čeká a jak dlouho se čeká a zda s jedním vlastním dítětem máme na adopci vůbec šanci předem moc děkuju za jakékoliv info :slight_smile:
17. pro 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle ahoj...nevím jestli mé vezmete mezi sebe do diskuze, ale jsem po nevydarenych 2x ivf, 5x iui, 2x ivf nativ a 1x ivf nativ s minimalkou...a už mé to fakt nebaví a proto bych se rada přidala k vám do diskuze, protože se s manželem chystame zazadat....naše rodina o tom ještě neví a nemám se o tom s kým pobavit....dik
29. led 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifet ahoj - napíšu ti do IP kontakt na zakladatelku skupinky, jen ona te muze pridat , ale urcite tam neni zadny problem :wink:
29. led 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle dikes moc...
29. led 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nemužu spát tak se zeptám ..... mám za sebou druhé IVF a nic čekají nás ještě dvě v mazáku nic.... no a když to neklapne jden na 100% do adopce tedy chceme :slight_smile: zeptám se od první akce do poslední jak dlouho to + - trvá ??? vím asi hloupá otázka ale vubec nemám tušení předem moc děkuji :slight_smile:
22. únor 2013 v 05:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@japro ahoj, říkali nám 2-3 roky. Žádost jsme podávali 7/2011 a přesně před týdnem jsme si už dovezli domů 2 měsíční holčičku :wink:
22. únor 2013 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mirenkam juuuuu to je nádhera uplně mě to dojalo..... užívejte si to a gratuluji.... určitě to stálo za to :slight_smile:
22. únor 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@japro to víš, že stálo :wink:
22. únor 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se ted zajimame o adopci....sice cekame nase prvni, ale chteli b
ychom adoptovat
3. bře 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pročítám si vaše příspěvky a velmi mi to připomíná naši situaci. Mnoho neúspěchů a bolestných chvil s vlastním těhotenstvím, ale také naděje v adopci, kterou už jsme rozjeli. Pokud by to šlo, moc ráda bych se k vám přidala. Nemáme téměř nikoho, s kým se o tom můžeme pobavit..
9. bře 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mi podávali žádost o adopci začátkem roku 2011 a čím jsme vytouženému mimi blíže, tím více se nemůžu dočkat, ještě před pár měsíci jsem si ani takřka nevzpomněla, asi je to taky tím, že už i ty poslední kolegyně a kamarádky kolem mně těhotní o sto šest. Ráda bych se rovněž připojila do vaší skupiny, a tak si zpříjemnila to naše čekání :slight_smile:
14. bře 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenit taky mame zadost 9/2011 a snaad uz letos :slight_smile:
14. bře 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vaila taky jsem na zacatku hledala nekoho s podobnym pribehem, kdo rozumi i tomu co zazivame a ma nejake zusenosti, rady ohledne proces adopce
14. bře 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme žádost z června 2012, nedávno nám teprve dorazil dopis, že jsme schválení. Takže běh na dlouhou trať..ale jsme za tuhle naději moc vděční
14. bře 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vaila no vidis my mame zadost z 9/2011 a dopis dorazil minuly mesic, cekali jsme dlouho na pripravku, testy a schvaleni, nez nam ubehnou 3 roky od svatby, ale pocita se podani zadosti , takze neco uz odcekano mame, a jak dlouhy je cekaci cas u Vas? V jihomoravskem na zacatku rikali 2-3 roky prumer, ale cekaji i min, i dyl - tak uvidime
14. bře 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme Pardubický kraj, který má myslím jedny z nejdelších čekaček - až 5 let. Na přípravce ale říkali, že se snad situace trošku v poslední době zlepšila. Tak uvidíme:slight_smile: Myslím si, že u vás je velká šance už letos:slight_smile:
15. bře 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vaila aha já myslela,, že Zlínsko , tam prý i 7 let čekají :frowning2: hlavněže se tam budeme stěhovat, tak to se asi druhého nedočkáme...s tou jejich čekačkou , no ale prý se to zlepšuje všude - že je i míň žadatelů - asi úspěšnější pokusy IVF atd. , a mozna i vic deticek - tak ať se brzo dočkáme všichni :slight_smile:
15. bře 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme kraj Olomoucký, kde je čekačka také v průměru 2-3 roky. Loni bylo dětiček málo, až ke konci roku se více nadělovalo :slight_smile: .Mám obavy, že nyní se čekání prodlouží tou novelou. :frowning2:
15. bře 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to hodně individuální - požadavky na děťátko a tak. Nekoukáte občas na adopce.com? Tam jsou i diskuse z různých krajů..zajímavé počtení:slight_smile:
16. bře 2013 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych s někým pokecala a dozvěděla se nějaké informace ohledně adopce :slight_smile: . Teprve jsme podali žádost, která už by měla být odeslaná na kraji, takže nás čeká ještě hodně dlouhá cesta.
Vezmete mě do uzavřené diskuze? Díky.
19. bře 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky omlouvam se ze vam se tak vpadam ale nejak nemuzu najit co hledam, ja se spize zajimam o primou adopci s konkretni maminkou, jenze nijak nemuzu najit kde na netu treba maminky deti k adopci primo nabizi . Samozrejme by jsme to meli po vsech zakonnych strankach zlegalizovane, zajima me spize kde takove maminky najit a nebo pokud ma nekdo s primou adopci zkusenost ? dekuji
19. bře 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannyy zkus stranku fond ohrozenych deti - nebo nejaky klokanek - pokud se na ne zeny obraci o radu , vetsinou jim doporucuji primou adopci - s nejakym jiz schvalenym parem
jinak na netu pokud vetsinou nekdo pise, ze je v tizive situaci a uvazuje o adopci, byla bych opatrna - jakekoliv penize, darky, dary atd. jsou nelegalni - proste v tom nesmi byt - aby jste se vyhnuli problemum
my primou nechceme - tak se o to moc nezajimam
mozna treba adopce.com - jestli tam je nejake takove forum, ze prijmes dite do prime adopce zakonnou cestou, treba se nekdo ozve
19. bře 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confounded: :confounded: @cuddle dekuji, samozrejme bych nikomu za nic neplatila, ja jsem v tohle hodne kriticka, pokud je nejaka maninka v tizive situaci - mela si to mom.tehu rozmyslet a ne ted zadonit na netu jen aby vymamila z lidi co jsou treba uz opravdu psych.vycerpani a dali by za mimi jakoukoliv cenu penize :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: ale kazdy nazor me potesi :slight_smile: rady a tipy :slight_smile:
19. bře 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannyy ja prave jsem v tomtoho hooodne skepticka - aby vedela kdo jsme, kde bydlime, jak se jmenujeme a za 2 mesice jsem ji mela u dveri, ze nema to tamto, nebo nekoho z rodiny, nebo mi ve 3 letech cekala nekde u piskoviste a ditku vykladala, ze ona je jeho maminka, kdyz se ji to ulezi - proste se toho bojime a proto to nemame uvedene
ale samo znam holky co maji ditko z prime adopce a je to prave vykopeno tim, ze si odnesli domu miminko, ale toto tam hrozi - mozna ne hned, nekdy casem, mozna vubec - to uz si musi kazdy zvazit sam
jinak prave mi prijde, ze bohuzel na tech servrech a infech ohledne prime adopce jsou jen vychytralenky co natom chteji rejzovat a nehledi na dite - a nebo si to rozmysli po porodu a ty jsi zklamana a jede se cele znovu
tak preju at se to podari pokud je toto cesta, kterou jste vybrali a je pro Vas prijatelna a nejvhodnejsi :slight_smile:
co vim, tak holky co znam, tak to vetsinou byl nekdo z okruhu lidi co znaji - v okoli nekdo otehotnel, vedelo se ze uvazuje o adopci nebo se nekomu zminil a ten zase tem o kterych vedel, ze chteji adoptovat nebo jsou v procesu, spojili se a dohodli - pokud je to pro obe strany prijatelne :slight_smile:
19. bře 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hannyy my uz jsme schvalni , zadost 9/2011 a mame dost velkou sanci, ze uz se letos dockame - 2 roky od zadosti je u nas ted bezny termin na bile, zdrave mimco do 1 roku
kdyz jsme podavali zadost rikali 2-3 - spise 3 a ted se to vylepsilo, deti bylo minuly rok dost, tak snad to bude i letos
19. bře 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek