Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

filija
13. srp 2016

@romanar ahoj, chces si popovidat? loni jsme si prebirali holcicku od pestounu, bylo to fajn s pestounkou, i když jsme tez jezdili 70 km 6 tydnu od zac. cervna a loni byly fakt vedra, ozvi se budu rada. jaký jste kraj?

filija
13. srp 2016

chci zeptat, existuje tu soukromá skupina o adopci? mohu být zařazena? díky

wrtulka
16. srp 2016

@romanar ahoj na fcb pokud tam chodíš je skupina kde najdeš ado maminky. Kdybys měla o přidání zájem napiš mi 🙂

wrtulka
16. srp 2016

ještě mě napadlo kdo byste si chtěl z nově příchozích žadatelek nebo ado maminek počíst že dám odkaz na blog i sem 🙂
http://adopce-donaha.infoblog.cz/

evik333
22. srp 2016

Dobrý den najde se tu někdo ze západních čech,kdo má zkušenost s adopcí,mám několik otázek týkajících se psychotestů.Budu vděčná když se někdo ozve děkuji 🙂

1lenuska1
22. srp 2016

@evik333 ahoj, plzensky kraj, priprava je za nami, klidne napis do SZ co Te zajima 🙂

zdenicka123
4. zář 2016

Ahojky, my jsme poprvé zašli na sociálku v prosinci 2015, v lednu nás pozvali na testy, v únoru a březnu jsme měli přípravku, která byla naprosto seznační, moc nás bavila a pomohla nám ujasnit si, jaké dítě zvládneme, nemám co vytknout. Na konci července jsme byli schválení a teď budeme min. ještě 3 roky čekat na kouzelný telefon. Vše až na dlouhou čekací dobu bylo naprosto v pohodě, všude byli příjemní. Moc držím palce, abychom se všechny dočkaly vytoužených mimísků. Ale prý je dětí hodně málo a čekačky se prodlužují..... ach jo....

zdenicka123
4. zář 2016

@evik333 Ahoj Evíku, psychotesty naprosto v pohodě, jsou tam otázky na Tvou osobnost, jak řeších problémy, jaký máte vztah, zda jsi dominantní, jaký máš vztah se širší rodinou, zda nemáš někdy chuť k sebevraždě, je tam pár otázek i na intimní oblast. Testy mají 3 fáze - nejdřív vyplňuješ 570 otázek na PC, potom dostaneš papír, ať doplníš rozepsanou větu typu: "Moje nejšťastnější období v životě bylo....." a potom nakreslíš strom... to je vše.... ale je to na dlouho, vem si svačinu a dobrou náladu. 😀

zdenicka123
4. zář 2016

Ahojky, my jsme poprvé zašli na sociálku v prosinci 2015, v lednu nás pozvali na testy, v únoru a březnu jsme měli přípravku, která byla naprosto seznační, moc nás bavila a pomohla nám ujasnit si, jaké dítě zvládneme, nemám co vytknout. Na konci července jsme byli schválení a teď budeme min. ještě 3 roky čekat na kouzelný telefon. Vše až na dlouhou čekací dobu bylo naprosto v pohodě, všude byli příjemní. Moc držím palce, abychom se všechny dočkaly vytoužených mimísků. Ale prý je dětí hodně málo a čekačky se prodlužují..... ach jo....

missuttka
21. lis 2016

Ahojky,co jste holky psali do kolonky Predstavy o prijatem diteti? Jako jake chceme ditko? 🙂 Ted tu lezim v papirech a pomalu se tim prohryzavam 😀 jeste ty potvrzeni a v lednu to tam neseme

slalucka
25. pro 2016

ahoj, chci se zeptat, víte o někom, kdo neprošel psychotesty? Nebo psychotesty vyloučí jen případné psychické vady, ale nezaměřují se na zkoumání toho, jestli budete superrodič?

1lenuska1
25. pro 2016

@slalucka Presne tak. Navic -kdo je superrodic??? A kdo ma kompetenci k tomu to rozhodnout? Psychotesty jsou hlavne a predevsim k tomu, aby co nejvice poznali vase osobnostni charakteristiky,temperament, zpusob uvazovani, mysleni,priority atd atd aby snaz odhadli, jake detatko bude potrebovat prave takove rodice. A musim rict, ze ta baterie psychotestu je tak rozsahla a objemna a podrobna,ze fakt cloveka odhali uplne a do detailu. U nas to tak bylo 🙂

slalucka
26. pro 2016

@1lenuska1 Děkuji moc! Ptám se proto, že manžel z nich má obavy... a je to jedna z věcí, které ho odrazují. A já na něj nechci tlačit. Tohle nižší sebevědomí je jeden z důvodů, proč má obavy. Snažím se ho podporovat, tak uvidím... jen tedy nevím, v momentě, kdy bychom si dali jako podmínku max věk např. 9 měsíců, má to opravdu smysl?

1lenuska1
27. pro 2016

@slalucka rozumim. Zkuste mu vysvetlit, ze toto neni zadny konkurz na nejlepsiho rodice. A k tomu veku - je to na vas. My meli na zacatku hranici 10 mesicu a jsme ted na 14 mesicich. A i to je asi malo... ale cekame kratce. Zase jsme mladi (tedy ja jsem mlada a socialka bere v uvahu co nejmensi vekovy rozdil, tzn. spis dostane miminko mlada maminka. Ale je jich holt malo, tech miminek...

radule89
11. led 2017

@wrtulka prosím jak se jmenuje skupinka na fb

wrtulka
11. led 2017

@radule89 píšu IP

monikaadela
22. bře 2017

@zdenicka123
Ahojky ja teda nevim,ale na Morave kamaradky kolem me maji miminka brzy"cekacka max 1 az 1,5

lussy666
30. dub 2018

Ahojky, tak my mame zaciatok zdarne za sebou, odovzdali sme vsetky formulare, dnes tu bola pani z ospod na navsteve. Mne sa inak tie tlaciva nezdali take strasne, za par dni sme mali vsetko. Co sa chcem ale spytat - to fakt ta priprava trva aj rok? Tak nam hovorila pani, no mne sa to zda dlho...;)

jr1985
30. dub 2018

@lussy666 ve většině krajů ano, nejrychlejší je Praha, ale tam se prý docela dlouho čeká na mimi... Víc se dozvíš o krajích aspoň trochu tady http://bit.ly/analyza-posuzovani-zadatelu

lussy666
2. čer 2018

@jr1985 dakujem a chcem sa este spytat...priblizne ako dlho sa caka, kym sa ozvu z kraje, a kYm nas zavolaju ns psychotesty a pripravu? Uz je to 6 tyzdnov a stale nic...dakujem za odpoved;)

kotty
2. čer 2018

@lussy666 třeba u nás v kraji jede jarní a podzimní kurz. My začali maraton vloni na podzim a na kraj šla naše žádost od okresního ospodu v lednu 2018.. To že žádost přijali dali vědět obratem s tím, že v roce 2018 na kurzy pravděpodobně nastoupí e. Na můj dotaz o 2m později napsali že jarní přípravky jsou již plně a že jdeme na podzim, naštěstí se uvolnilo místo a jezdíme se připravovat teď s tím že budeme čekat tak 2 roky od schválení

kotty
2. čer 2018

@lussy666 psychotesty pisemne jsme absolvovali zkraje přípravky a ústní testy budou po skončení celé připravy

lussy666
2. čer 2018

@kotty aha, ok a ake mate "poziadavky"? my mame celkom volne, tak nam pani na ospode povedala, ze by sme nemali dlho cakat po zaradeni do zoznamu ziadatelov...dakujem 🙂

kotty
3. čer 2018

@lussy666 majoritní etnikum do jednoho roku, běžně lecitelne nemoci, takže to ty dva roky dá no..

lussy666
3. čer 2018

@kotty my mame tiez do jedneho roka, aj dvojcata a na etniku nezalezi...tak snad mozeme dufat kratsiu dobu..

kotty
3. čer 2018

@lussy666 to myslím že jo 🙂 nejvíc je poptávka po náhradních rodičích, kteří vezmou sourozeneckou dvojici, třeba dvouletaka a malinký, to nám říkali 🙂