Vzdaly byste se dítěte, aby mělo šťastný život?

sijane
8. říj 2017

Už to bylo trochu nakousnu to, ale vzdaly byste se svého dítěte z důvodu, aby mělo šťastný život? Respektive:

„Tak pořád tu byla možnost adopce, aby to dítě mělo úplnou rodinu, která po něm touží a miluje ho.“

Dokázaly byste se vzdát dítěte, kterému je několik měsíců, milujete ho, staráte se s láskou o něj, jen proto, že jste mu údajně zničily život, protože jste bez chlapa nebo vaše životní situace není jaksi růžová?

Co by vás donutilo se opravdu vzdát dítěte, se kterým jste si již vytvořily vztah?

annasmyckova
8. říj 2017

@journals taky by mi to přišlo jako první a nejlepší řešení...jen by musela zakladatelka udělat ten rozhodný krok a neříkat, proč to nejde..😎

sijane
autor
8. říj 2017

@journals Nevím, jakého si vybrat. A taky, můžu k němu chodit i s dítětem nebo bude lepší dát na chvíli malou někomu pohlídat?

journals
8. říj 2017

@sijane zkus googlit 😉

annasmyckova
8. říj 2017

http://www.komunitanoe.cz/noe/zatoka ....tam bys mohla být i s malou, udělat si krátké prázdniny...jinak některé psychoterapeuty hradí pojišťovna, tak se poptej

ivular
8. říj 2017

@sijane Co je to za šílenou myšlenku? Jakože v cizí rodině bude dítěti líp než u vlastní mámy? Asi jsem to špatně pochopila, protože v opačném případě se snad svět definitivně zbláznil..

sijane
autor
8. říj 2017

@journals neboj používat Google umím. Ale spíše nevím, který by byl ten pravý. A taky, nesebere mi socialka malou, když k němu půjdu? Já ji nemám nemám momentálně ani svěřenou do péče.

blahova_andrea
9. říj 2017

@sijane máš vlastní rozum? asi ano. tak ho používej. nenech se takto deptat a vtloukat si do hlavy, že jsi špatná matka jen proto, že k ní nemáš tatínka. takových matek po světě běhá a nejedna je lepší máma, než kdy bude jiná, která má chlapa za zády. věř mi 😉

blahova_andrea
9. říj 2017

@sijane prosím tě a čím se zabýváš, že ti přijde, že jsi tím tak odloučena ze společnosti, že to nikdo nepochopí a nebudeš si mít s nikým co říct? je spousta lidí, kteří se rádi dozví něco nového, nechají se obohatit. já se třeba s dětmi stěhovala. jsem rok snad už v konečné adrese a prostě se snažím s nimi zabydlet. najít sobě i jim kamarády. a mě přijde naprosto úžasné poznávat nové lidi, každý má jiný vkus, jiný životní styl, každý umí něco jiného, ví něco jiného. vždyť je to super! je pořád o čem si povídat, pořád co nového zjišťovat. to, že má někdo jiný názor než já, přece není překážka toho se stýkat. prostě si řekneme každý svůj pohled, rozšíříme obzory a hotovo. vztahy jsou o komunikaci a toleranci. nejde o to si najít někoho, kdo bude jako ty a se vším souhlasit. to by byla nuda, no ne? a to, že sama nejsem sportovně zdatná? no a kdo mi brání se něco naučit nebo aspoň zkusit? už kvůli dětem? a víš jak je super, když potkáš lidi, kteří něco umí a nabídnou ti, že to ukážou tvému dítěti, když ty je k tomu vést nedokážeš a dítě o to má zájem? nebo že to můžeš zkusit taky? prostě neuzavírej se tolik do sebe. nedělej kolem sebe neproniknutelnou bublinu. nepomůžeš tím sobě ani do budoucna dceři. buď otevřená novým lidem, možnostem, názorům, zkušenostem, dovednostem...o tom je život 🙂 já poslední rok v podstatě jen přežívám, ale rozhodla jsem se prostě zvednout a zabojovat, aby ten další rok veselejší. zkus to taky. skupinky na FB ti raději nebudu, sama ho nevedu. ono to jde i bez toho. jen chtít 😉

blahova_andrea
9. říj 2017

@sijane to přece není o tom někam dojít a zvolat: kdo si se mnou půjde povídat? 😀 to mě fakt pobavilo 😀

blahova_andrea
9. říj 2017

@sijane jak nemáš svěřenou do péče? jsi její matka, její zákonný zástupce. proč by ti ji někdo bral jen proto, že si potřebuješ popovídat? psycholog není ústavní psychiatrická péče, to je dost velký rozdíl. ono když matka své problémy řeší, tak si zaslouží podporu, poplácat po rameni, povzbudit...ne sebrat dítě. naopak, když neřeší, v problémech se hrabe a postupně víc a víc utápí...tam bych se pak o odebrání bála víc. a i tak to není tak snadné, jak s tím mnozí rádi vyhrožují. prostě bojuj. za sebe a své dítě. nikdo to za tebe neudělá

galatea_a
9. říj 2017

Já tomu nějak nerozumím. Je to tvoje vlastní dítě, ty ji nemáš svěřenou do péče? 😲 A vůbec nechápu, jak ses jenom na vteřinu mohla zabývat myšlenkou dát svoje dítě pryč k adopci 😲

sijane
autor
9. říj 2017

@blahova_andrea @galatea_a To víte soudy. Nejdříve se zkoumalo, jestli se ex uráčí přiznat otcovství nebo ne. Taková věc jako svěření do péče se bude dělat až následující měsíce.

@blahova_andrea To máš tak, já jsem vždycky "sportování" bytostně nesnášela. Radši bych se nechala dobrovolně zmrzačit než se mu věnovat. Až tak ho nesnáším. Zřejmě je to následek špatných zkušeností. Víš, třeba v minulé práci jsem kvůli svoji ne zrovna manuální zručnosti byla brána za blbou. Lékaři mi diagnostikovali určitý neurologický problém. Ovšem lidem nevysvětlím to, že neumím praštit do míče není tím, že bych byla tak pitomá, ale proto, že mi to díky onemocnění nejde. A já tak nabyla strachu z nadávek a ponižování, že nezvládnu to co ostatní lidé. Nicméně, proti pohybu jako je běhání po louce, lezení po stromech a tak, nic nemám.

Ano tolerance, což je něco co lidem v mém okolí nějak jaksi značně chybí. Lidi se dělí na ty, co se mě snaží přesvědčit a na ty, kteří se mi smějí. Asi bych měla změnit kraj, pač co jsem byla v Praze tak s tím vůbec nikdo neměl problém. Tady jo.

A víš, jsem otaku a fansuber a bronies. A je to něco, kdy mladší věkové kategorie tomu sice rozumí, ale nerozumí péči o dítě. A starší to má zas naopak. Podstatě, lidi okolo mně jsou značně proti, aby se dospělá ženská věnovala "dětským" věcem. Vždyť je to známka nedospělosti, pokud se o něco takového zajímá a zná jména všech holek Winx Clubu. Takové věci přece žena sleduje jenom víceméně z donucení. A dodávám, že lidem vadí už jenom ta myšlenka, že si dospělá ženská dovoluje nosit na hlavě kytky a koukat na kreslené japonské seriály. No a od dívání jsem přišla k amatérskému překládání. Moje specializace je scifi s vojenskou tématikou. Podstatě mám ráda scifi, vesmír, robotiku a tak. Takže mám za sebou plno negativních zážitků a lidem moc nevěřím.

kafr
9. říj 2017

Takze si to zkratime: jsi chudinka, ktere nikdo nerozumi, nikdo nepomuze a vsechno je problem. Vynechala jsem neco? Jo, nejsi schopna obhajit si svoje dite. Gratuluju, vyborna kombinace!

Proste prestan fnukat a zacni jednat. Rekni si: tady jsem, jsem hrda na to kdo jsem, jsem uzasna matka a sve dite miluji a nikdo se mnou nebude mavat!
Ty amatersky prekladas japonske serialy?! To snad je vyhra. Tak toho vyuzij a nauc se to poradne. To je neco, co se da delat po internetu i z lesa.
Proste zacni neco delat a prestan tady bulet.

blahova_andrea
10. říj 2017

@sijane no tak ji nemáš zatím svěřenou do výhradní péče, ale v péči ji máš. jsi její matka a zákonný zástupce 😉
jestli tě to uklidní, tak jsem taky pohybový blb a nic diagnostikováno nemám 😉 a rozhodně nemám pocit, že bych se kvůli tomu měla vylučovat ze společnosti, že se mi někdo bude smát. no tak všichni okolo jezdí lyžovat a já to neumím, no.
musím se přiznat, že už nepatřím do mladší věkové kategorie, protože ani jeden z těch tří výrazů, kterými ses označila mi absolutně nic neříká 😅 ale říct mi to někdo, tak se prostě zajímám o to co je, jak to zasahuje do života, jak co ten daný člověk vnímá třeba jinak než já...prostě klasická zvědavost a hned je téma k rozhovoru 😅
náhodou, budeš pro svou dceru super máma, protože budeš víc rozumět jejímu světu, budete si moct o tom povídat a prožívat to spolu. ke mě nedávno doletěli skrz nevlastního synka youtubeři a chytání pokemonů a najednou jsem zjistila, jak moc jsem stará 😀 vždyť je krásné být duší mladá a přitom se umět postarat o novou generaci. všichni nemusíme chodit v černé, co je špatného na kytce ve vlasech? ano, vzbudí to pozornost, ale proč smích, to nechápu.
sci-fi ti rozhodně schvaluju. k moc filmům se nedostaneme, ale když už něco koukneme, tak chci-fi. ne teda fantasy, to mě nebere, ale spíš právě ten vesmír a robotiku. vždyť je to super pohled do budoucnosti, protože se to fakt postupně děje, ač to lidé v té době nevidí a nechápou. a vždy je tam nějaký podtext právě co se týká ekologie a vůbec existence lidstva...prostě kašli na lidi, co tě nechápou. mě taky někteří nechápu a já některé taky nechápu, ale to není důvod se spolu nebavit a nepootevřít si vzájemně ty světy. dokážu si přiznat, že co nechápu dnes, nemusí znamenat, že za pár let nebude můj denní chléb. lidé jsou často jen omezení a uzavření. i já potřebuji často klid a čas, abych některé věci zpracovala...dozrála k nim.

blahova_andrea
10. říj 2017

@kafr souhlasím. potenciál tam je, jen ho rozvinou a místo pláče nad nepochopením, zužitkovat svoji výjimečnou a originalitu 🙂

sijane
autor
10. říj 2017

@blahova_andrea Mě se to smání dělo v Daikinu, kde jsem dělala. Šla jsem na jinou linku a ženské tam měly poněkud peprné kecy na moji ehm šikovnost. Nebo zásobovači si dělali s prominutím prdel z toho, co mám na hlavě. Co si budem povídat, ten podnik je hroznej sám o sobě.
Jen tak pro zajímavost, z jakého seš kraje?
Já i scifi čtu a šéfka naší překladatelské skupiny dokonce dělá v knihkupectví.

Poslední dobou mě hrozně psychicky deptá moje máma. Je to takový ten typ člověka, který ti podá pomocnou ruku, aby mohla zároveň křičet, že seš zlodějka, co jí tu ruku ukradla. Pomalu přemýšlím, jestli fakt nemám jít radši někam do azyláku nebo tak, abych se z ní psychicky totálně nezhroutila. A malou by dostal pak do péče otec, který ani neví, co je to mateřská. Jen nevím, jak bych ho finančně utáhla. A taky pro matku bych byla ta největší svině pod slunce, co si dovolila jít do azyláku, po té co se z její péče zhroutila. Vždyť ona se mi tak strašně obětovala.

blahova_andrea
10. říj 2017

@sijane já zakotvila kousek od brna.
no asi by to chtělo si najít práci, kterou budeš zvládat bez toho, aby ničila zbytky sebevědomí. na lidi se vykašli. vždycky se najde někdo, kdo na tobě nenechá nit suchou.
já věřím tomu, že mé modní kreace se kamarádkám taky líbit nemusí, stejně tak bych si já na sebe nevzala vše, co ony. no a? to nám nebrání se dál kamarádit. svět rozmanitý a je to fajn. přece nemusíme nosit všichni bílé oblečky jako ve filmu Ostrov, ne? 😉
maminku ber taky s rezervou. já s tou svojí taky nemám ideální vztah a je pro mě hodně náročné vstřebat její dobře míněné rady, postřehy a názory. holt jsme každý individualita a ani krev nezajistí vždy pochopení a stejné smýšlení. pokud máš pocit, že ti bude v azyláku lépe než u mámy, tak si pozjišťuj fakta. jak to tam chodí, kolik to stojí, zda jsou vůbec v okolí volná místa, většinou se na místo pár měsíců i čeká, ale možná ne všude a co jsem tak počítala...já osobně bych raději šla do ošklivé pidi garsonky než platit azyláku vlastně skoro to samé a ještě mít daná pravidla. ale třeba jsem jen své zjišťování špatně pobrala. zkušenost zatím nemám ani nikdo v okolí koho bych se poptala. ale taky už jsem tyto myšlenky měla, tak jsem na pár stránek mrkla.
no a když jsi to teda nakousla...jak to máš s financema? jsi aspoň trošku soběstačná nebo plně závislá na mámě?

sijane
autor
10. říj 2017

@blahova_andrea Jako první řeknu, že mám trvalý pobyt napsán u rodičů. A beru pouze mateřskou, nic víc. I kdybych si našla něco do 5 000,-. Zbude cca 2500 na živobytí, nákupy plen, jídlo a tak. A to počítám byt podobného rázu jako má ex, kdy to má vše dohromady i s energiemi.
Jo ty pravidla mi na tom moc nesedí, hned po osazenstvu.
Kdyby šlo o ty dobře míněné, leč otravné rady. Ona má třeba pokleslou dělohu, a tím pádem i močák. Na operaci odmítá jít vyloženě z toho důvodu, že by si nemohla ženským postěžovat, jak je to hrozné. A že se přitom musí starat o dítě. To si tam přidává nově. Ten močák má už roky. Jenže to člověku furt předhazuje.
Dneska jsem byla na trhání zubu napůl zaživa. Takže lahůdka. Volám mámě, jestli je vše v pořádku, ona že jo. Přijedu domu s bolavou hubou, k tomu jsem dostala teplotu a máma na mě začne ječet a stěžovat si, jak ji ničím život a jak ji hrozně zdržuji.

blahova_andrea
10. říj 2017

@sijane no byty jsou drahý, vím o tom svoje. byla doba, když jsem vydělávala 8500 a z toho platila 6500 nájem 😝 ale to jsem byla sama, ne s dětmi. pravidla mi ani tak nevadí, ale cenu jsem teda čekala rozhodně lidovější, když to máš fakt jen za pokojík, má to být nějak dotované, zvýhodněné (bych čekala), jídlo si musíš zajistit zvlášť, za každé vyprání další nemalé peníze a že je toho praní s dětmi dost...no okamžitě mě ty myšlenky přesly 😀
proboha proč na půl zaživa? 😲

klaraslavickova
10. říj 2017

jabych dala svou dcerku a nejen ji ale i toho drobečka co ted nosím v bříšku jen kdyby nikdo z rodiny nebyl a ja byla nevylečitelne nemocná a vedela bych že se o ne nepostaram.. žadny jiný duvod nevidim vše se pro ty děti da zvladnout.. víš ta představa dětskeho domova je šilena to prazdno pro to díte.. přece jen rodiče mu dají více času než nějake tety v domove.. pro me je to představa až k plači osaměle díte nebo miminko co někde plače a není nikdo kdo by ho utešil protože tam tech detí mají proste moc

tery77
10. říj 2017

Tohle číst fakt nemůžu... Bože, holka, dej se dohromady!!! Tvá holčička potřebuje, aby jsi fungovala!!!
Víš ,kolik párů se snaží o mimi a nemůže...toto je už opravdu na pokec u psychologa...
Držím palce, ať to ukočíruješ 😉

mili_ilim_ilmi
10. říj 2017

@sijane Proč by ji měl dostat do péče otec? Jít do azyláku nerovná se přijít o dítě. Však existují i azylové domy pro matky s dětmi. Ale bacha, jak už bylo řečeno, často se dlouho čeká. A jsou tam daná určitá pravidla a osazenstvo bude spíš drnější. Na druhou stranu, když čtu tvé příspěvky, tak na mě působíš jako člověk, který zatím nebyl moc zvyklý stát na vlastních nohou, takže by ti třeba i vyhovovalo, že v tom azyláku máš nastavená určitá pravidla, že na tebe někdo trochu dohlíží, že si máš ke komu přijít pro radu, pro pomoc. Jinak pokud bys šla do bytu, tak si můžeš zkusit vyjednat příspěvek na bydlení, aby ti zbývaly peníze.

sijane
autor
11. říj 2017

@mili_ilim_ilmi Ten příspěvek můžeš, až tam budeš mít trvalé bydliště. Jinak se s tebou nikdo bavit nebude. Nebo máš když tak jiné informace? No, prý kdybych se nemohla starat, tak by ji dostal on. A pravidla, určité by mě nevyhovovala nějaká buzerace typu nedokonalé utřena podlaha. Já bych hlavně potřebovala, pocit jistoty, že ať se rozhodnu, jak chci, nikdo mi kvůli tomu nebude dělat scény.

@blahova_andrea Kde jsou tak levné nájmy? Mě doma říkali, že nedám vlastní bydlení i s větším obnosem peněz. Myslíš, že jde o způsob rodičů, jak si mě k sobě připoutat?

sijane
autor
11. říj 2017

@annasmyckova Máš nějakou zkušenost, že by to pronajmuli i matce s "uřvaným" dítětem? Musím přiznat, že na dlouhodobé bydlení bych uvítala bydlení s vanou. Já fakt nesnáším sprchy, představují pro mě bolest a zimu. A taky, že jsem se spolubydlení vždycky bála kvůli šikaně, kvůli tomu o co se zajímám.

nikinnna
11. říj 2017

Nemyslím to rozhodně zle, ale holka jdi a najdi si psychologa. Tobě podle mě nic jiného momentálně nepomůže. Seber se sakra. Ta malá tě potřebuje a jestli se nedáš dohromady, tak jí nemůžeš dopřát ani šťastné dětství. Jestli je jak píšeš v posledním komentu uřvaná, tak to taky může být z toho, že cítí nepohodu z tebe.
Tady už jsem všechny komentáře ani nečetla, stačila mi ta minulá diskuze. Je mi líto, že ti to tak musím napsat, ale ty prostě máš největší problém sama se sebou, ale hledáš je všude jinde.

mili_ilim_ilmi
11. říj 2017

@sijane Myslím, že ta podmínka trvalého pobytu tam je. Ale trvalý pobyt lze snadno zařídit. Otec by dceru do péče dostal pouze v případě, že by ji chtěl do péče a že by se o ní mohl postarat. Rozhodl by o tom soud. Bydlení v azylaku nevidím jako sám k sobě důvod k odebrání dítěte. Nemyslím si, že by tě někdo v azylaku buzerovat kvůli špatně utřené podlaze. Určitě tam jsou pravidla a určitě by jim vadil nějaký mega bordel, ale ty pracovnice tam určitě nejsou od toho, aby řešily, jak dokonale jsi utrela podlahu. Spíš tam jsou od toho, aby ti pomohly. Na začátku se tě zeptají, jaké máš možnosti, s čím potřebuješ pomoci, čeho chceš dosáhnout a vytvoříte spolu plán, jak toho dosáhnout​.

blahova_andrea
11. říj 2017

@sijane no ten levný nájem byl před deseti lety a ještě přes protekci, takže o současných cenách si bohužel iluze fakt nedělej.
každopádně scény ohledně tvého rozhodování tě neminou. ty jsou i úplných rodinách. jednou je to s prarodiči, jindy přímo mezi rodiči a nebo dělá scény dítě 😀 nesmíš to brát tak osobně, ale jako součást života. je potřeba se naučit řešit krizové situace a konflikty 😉

blahova_andrea
11. říj 2017

@mili_ilim_ilmi trvalý pobyt si zařídí jakmile dostane nájemní smlouvu, to problém fakt není. problém je sehnat majitele bytu, který tě ubytuje s dítětem a za rozumné peníze. no a co se týká toho příspěvku, tak ten se vyplácí zpětně a dokládá se celé čtvrtletí. takže min. na tři měsíce musí mít na pokrytí veškerých výdajů, protože pak musí doložit, že vše zaplatila, nikde nedluží, doloží komplet příjmy a výdaje a poté jí vypočítají příspěvek. další problém tu vidím v nedořešené situaci ohledně dítěte. obvykle je totiž potřeba min. nějaká dohoda o péči o dítě a výši alimentů, protože ty se také do příjmů započítávají.

mili_ilim_ilmi
11. říj 2017

Jj, to je pravda. Ale když bude chtít, tak ta situace vyřešit jde.