1. IUI na podzim 2011. S hormony nebo bez?

andromeda82
25. zář 2011

Ahoj, už přes rok se s manželem neúspěšně snažíme o mimi, a tak uvažujeme v brzké době nad IUI. Je na tom někdo podobně? Pojďte popovídat! Také uvítám rady od těch, které již IUI absolvovaly. Braly jste před 1. IUI Clostilbegyt nebo jiné hormony, ačkoliv jste dle testů měly ovulaci v pořádku? A jaký byl výsledek? Díky za informace.

chilli009
9. lis 2011

@holanci Femibion beru taky jen obden 😉 , myslím si, že stačí 🙂

holanci
9. lis 2011

@chilli009 Tak už ho mám taky koupený a začnu zobat 😉

puckal
9. lis 2011

Ahojky, tak manža byl na kontrolním spermiu a má tam víc kluků než minule a jsou A. Tak snad v pátek bude vajucho a příští týden se potkají 😉 Já beru spektrum , železo a listovku, potom clostík na ovu a utrogestan po ovu. Manža jen spektrum.

chilli009
9. lis 2011

Holky, tak dnes to přišlo, takže zítra volám do Sanusu a uvidíme jakpak si s námi poradí 🙂 . Je na tom někdo podobně?

tumamka
9. lis 2011

@mariiianka Fíha,tak to už jste si tenkrát pěkně užili.My měli dcerku úplně přirozeně a ještě navíc doslova na první pokus.O druhý jsme se začali snažit pro jistotu o 3 měsíce dřív než jsem chtěla otěhotnět,kdyby to náhodou hned nevyšlo 😀 😀 😀 .Ale jak na to vůbec nemyslet,na to jsem taky ještě nepřišla 😒 .U doktora jsem ještě nebyla,ještě mám trošku mrchu a tenhle týden už to nestihnu,tak půjdu příští tak kolem 11DC,ať mě rovnou řekne,jak jsou na tom folíci ať víme,kdy se máme zkusit zasnažit doma 😉 .
@chilli009 Já myslím,že by to ještě pořád vyjít mohlo.Prvních 4-5 měsíců v těhu můžeš mít slabou MS 😉.A ovulku máš docela pozdě,tak že na testu to ještě nemusí být vidět 😉.Tak držím palce,ať se to nerozjede 🙂
@chilli009 Já beru jen kyselinu listovou,mají se jíst grapefruity a prý není od věci dvojka červeného vínka 🙂 .Taťka bere Selen,Zinek a E.Ten Femibion jsem brala při prvním těhu a nevím jak teď,ale tenkrát byl dost drahej.Podle mě stačí ta samotná listovka,ale jestli chceš vitamíny pro snažilky,tak si myslím že se dají sehnat i levnější,já tenkrát brala Calibrum Baby plan 😉
@.danda. Tak ať to klapne 🙂

tumamka
9. lis 2011

@chilli009 Ježiš,koukám že jsem asi nějak zaspala 😅 .To mě mrzí ☹ .

chilli009
9. lis 2011

@tumamka To neva, ale jinak moc děkuji 😉 . Ono to výjde příště 😉

holanci
10. lis 2011

@chilli009 Vyjde, musí 🙂

mariiianka
10. lis 2011

@tumamka jo,a užíváme stále.Ale docházejí síli.Teď jsme se snažili doma,a kdyby to''náhodou'' nevyšlo,tak zkusíme 5.IUI a pak se uvidí co dál.

.danda.
10. lis 2011

Děkuji jste zlaté! IUI už mám za sebou, zítra začínám brát duphaston. 😉
My jsme měli první také téměř hned (po 5ti měsících) o druhé se pokoušíme bez mála 2 roky 😒
KOlik je hrazených pokusů na IUI?

mariiianka
10. lis 2011

@.danda. tak ať se tentokrát zadaří.Je to milé se tady navzájem podporovat.Myslím,že mi říkali že asi 6 pokusů

tumamka
10. lis 2011

@mariiianka Jj to věřim ☹ .Já to teď mám jak na houpačce,pár týdnů si na mimčo ani nevzpomenu, a pak potkám ženskou se 3 dětma,je mi do breku a depka je tady 😖
@.danda. ZP hradí IUI 6x do roka 😉 ,ale já vždycky stejně doplácím ještě 1000Kč,vůbec nechápu proč,chystám se to vyzjistit 🙂 Někde se nedoplácí vůbec,někde víc a někde míň,myslím si že ZP hradí do určité výše a co je přes,doplácíme sami,tak že ta výše doplatku závisí na tom,kolik si v CARu za ten výkon účtují...jinak mi to hlava nebere 😅

mariiianka
10. lis 2011

@tumamka tak to jsme na tom stejně.Nejhorší je,když přijede kamarádka,ta má půlročního klučinu a to je konečná.Ale na druhou stranu,zase si říkám,že to vše co pro to děláme za to stojí 😉 .No a pak příjde pro změnu období,kdy se smiřuju stím,že hold budu mít jedináčka.Asi ze všeho už blázním 😀 .Taky doplácím 1000 Kč a pak ještě za injekci ovitrele 30 Kč.No ono to pěkně naskakuje,když to vše spočítám.Ale už asi začnu šetřit na ivf,když takhle cesty nikam nevedou,ach jo,proč jen se nám nedaří.

.danda.
10. lis 2011

@tumamka
@mariiianka Asi záleží na pojišťovně, já platím jen 250,- za kanylu. 😉 JInak mi to ZP hradí celé
Přeji vám hodně štěstí, znám ten pocit 😔

chilli009
10. lis 2011

@.danda. ahoj, mohu se optat co máš za pojišťovnu?

chilli009
10. lis 2011

Holky, dnes jsem 2DC a tak jsem volala do Sanusu a máme přijít 21.11. - vmáčkla jsem se tam, jelikož bych ráda tento měsíc už šla na IUI, snad nás vemou.
@mariiianka Druhé příjde jistě brzy neboj.

.danda.
10. lis 2011

@chilli009 ZPMV 😉
Držím palečky, ať to v sanusu výjde 🙂

chilli009
10. lis 2011

@.danda. Děkuji 🙂 . ZPMV mám taky, ale nevím zda v Sanusu na to nějak slyší nebo zda se platí standartně 1000,- + injekce . Doufám, že nám pomohou k vytouženému miminku.

.danda.
10. lis 2011

@chilli009 jdeš do sanusu v pce nebo v hk? Pomohou, cesta bývá trnitá, ale na konci nás čekají jen růže 😵

chilli009
10. lis 2011

@.danda. do Pce, taky chodíš do Sanusu?

.danda.
10. lis 2011

@chilli009 ne já jezdím do KOstelce, do Arlety 😉

chilli009
10. lis 2011

@.danda. a jací tam jsou? Odkud jsi?

.danda.
10. lis 2011

@chilli009 IP 😉

mariiianka
11. lis 2011

@chilli009 díky,kéž kdyby jsi měla pravdu

puckal
11. lis 2011

Ahojky, jak je to s placením nevím, ale 1000,- to stojí bez pojištovny, co jsem koukala na netu, nebo se doplácí, pokud jde někdo vícekrát na UTZ, protože ten hradí pojištovna 4x za kvartál nebo 7x do roka 😉 Také záleží zda dají pregnyl či Ovitralle-ten se doplácí 😉

chilli009
11. lis 2011

@puckal Ahoj, nechápu... jak bez pojišťovny? vždyť když je člověk pojištěný, tak pojišťovna přispívá normálně né? Byl někdo na IUI a je u ZPMV? platili jste něco?

holanci
12. lis 2011

@chilli009 Já jsem u ZPMV a neplatila jsem naštěstí ani korunu. To je zvláštní, jak někde se doplácí, někde ne a takové rozdílné částky. Je teda pravda, že já na iui byla normálně v nemocnici, v žádném soukromém centru.

puckal
12. lis 2011

@chilli009 záleží, zda tvé centrum má smlouvu s tvou pojištovnou

chilli009
12. lis 2011

@puckal To se dovím asi až tam, že?

puckal
14. lis 2011

@chilli009 nebo jukni na jejich stránky, většinou tam mají uvedeno ceny a pojištovny.