1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
20. dub 2012

@rory_g ta hlava mě taky pobolívá, ale mám zánět pod zubem, takže mě průběžně bolí ten zub, a zub pod můstkem...takže ta hlava - to bolení může bejt i z tohohle...anebo jak říkáš z toho prednisonu...

nemorosis
20. dub 2012

Ahoj holky, tak se hlásím z UTZ v 7+6, srdíčko už bylo krásně vyvinuté, hurááá. Ale neuvěříte mi, až vám povím, že opět fotku nemám. ☹ ☹ Požádala jsem o ní doktora a ten mi sdělil, že jsem mu měla říct hned ve dveřích, že něco takového chci, že s ní nepočíítal. A ještě mi řekl, že si mám počkat na prvotrimestrální screening ve 13tt. ☹ Já vím, že mám být nadšená a šťastná, jen mě to bude chvíli mrzet, že se ani manželovi nemám čím pochlubit a že o tom miminku vím reálně jen já, když ho na UTZ vidím. Co se dá dělat, holt jsem si špatně vybrala celý CAR a hodlám jim taky napsat příslušnou recenzi. 😀
Jak se tu všechny máte? Ty stránky tady přibývají rychlostí blesku. 😀

marmina
20. dub 2012

@nemorosis ahoj nemo, teda, ti doktoři si z tebe dělají snad pr....!!!! to není ani možné, takhle tě trápit bez fotečky, moc mě to mrzí i za tebe! to by se člověk fakt někdy z toho všeho jednání picnul 😒 Ale důležité je, že je mimčo v pořádku a že jsi ho mohla aspoň chvilku vidět! Tu recenzi jim pěkně opepři 😉

rory_g
autor
20. dub 2012

@nemorosis ahojky, vyprdni se na fotečku...nebo co kdyby ses nahlásila ke svému obvodnímu gyndr a budeš fotečku mít, abys měla památku? Chápu, že Tě to mrzí, také bych jí moc chtěla, ale to, že je prďolka tam, kde má, a že se krásně vyvíjí, je důležitější 😵 Takže gratuluju k úspěšné kontrole!!!

marmina
20. dub 2012

@zelvik tyjo, mě se vůbec nikdo neptal, jestli je chci zamrazit dohromady nebo zvlášť, ale předpokládám, že to udělali 2 + 1 (snad ne všechny tři dohromady!!!)

nemorosis
20. dub 2012

@marmina @rory_g Moc děkuju za podporu. 🙂 Jak říkám, ono to za chvíli přejde. A až začne piškot kopat, ještě mě bude mrzet, že o něm víc tak často. 😀 😀

@marmina A tobě pořád ještě neřekli, po kolika ti embrya zamrazili? Určitě 2+1, neboj. Mně říkali, že je zamražují po 2 pokud není zdravotně vyloučené vícečetné těhotenství, a nebo po 1 když to nejde jinak. 2+1 mi zní potom logicky. 🙂

marmina
20. dub 2012

@nemorosis no, já jsem tam od té doby nebyla a takže jsem se jich neptala. Až dostanu MS, budu se objednávat na UZV, tak se jich na to pozeptám, ale taky si myslím, že by nedali 3 k sobě!

verry
20. dub 2012

@ruzich ahoj, vítam tě tu! super zprávy, jen tak dál, at nas je víc! neboj já taky špinila asi 2dny, a fakt už jsem myslela že to dostanu, bolest břicha jak na mrchu. A tak jsem si radši lehla a snažila se fakt ležet...a ono to odeznělo.

verry
20. dub 2012

@marmina to je teda mrcha zakeřná, že nejde a nejde! 😠 ja nevím,co bych ti jeste poradila.

verry
20. dub 2012

@nemorosis juu, gratuluju k srdíčku 😉 máš nějaký příznaky už??

mia75
20. dub 2012

@nemerosis - jeeej, srdicko 🙂 chod este k inemu lekarovi, nech mate tu fotecku.
@ruzich - gratulace k //. Hovoria, ze bolesti aj spinenie su dobra sprava, tak drzime palce (nielen) do testu 🙂
Keby to bolo podla mojich nulovych symptomov, tak neviem. Ziadne spinenie, ziadne bolesti, citim sa az podozrivo dobre 3.den po transferi.. Ani utros na mna neposobi utlmujuco, v praci kmitam ostosest

ruzich
20. dub 2012

@mia75 ahojky děkuji mě to začalo asi až 4 den ale dnes už je mi lépe.Určitě držím palečky a uplně všechny.Tak potom hnedka napiš jak si dopadla.

alinah
20. dub 2012

ahoj holky, vy jste toho zase napovidaly..

ja se hlasim z krve - 247 Hcg - 12ty den po ET

my jsme se dneska pustili do prestavovani pokojicku naseho mladyho - tak jsme chteli vymalovat a vycistit koberce. malovani se zvrhlo nejdriv ve skrabani. a stale neni hotovo ☹ i kdyz jsem jen tak 'pricmrndavala' tak jsem uplne vyrizena... tohle nam byl cert dluznej.. 🙄

zelvik
20. dub 2012

@nemorosis Nejdřív gratulace ke zdárnému vývoji, ale teda s tím tvým CARem sis užila...Lakomci, ani fotku nedají. Ale hlavně že je všechno jak má být...
@alinah Jůůů, tak taky paráda. A žádný přicmrndávání, hezky se na to zpovzdálí dívej🙂

marmina
20. dub 2012

@alinah prima zprávy, hele mamino, koukej se opravdu šetřit!

marmina
20. dub 2012

je mi divné, že se ti ještě neukázala vall? nemáte nějaké info?

zelvik
20. dub 2012

@marmina Info nemám, ale jsem detektiv🙂 Pamatuju si, že ze začátku někdy psala, že manžel by měl jet na Slovensko na otočku na nějaký pohovor, a protože se válím doma a mám houby co na práci 😀 , tak jsem šla v naší diskuzi zpátky a na to Slovensko měl jet 20.4.. Tak třeba jela vall taky, uvažovala tehdy o tom. A jestli má do KETu čas...tak třeba tak. A nebo je to úplně jinak, ale ona nám to pak vall poví🙂

marmina
20. dub 2012

@zelvik jj, máš pravdu, že psala toho 20., tak se nám snad brzy ozve 😉

zelvik
20. dub 2012

Holky, mně hrábne - přes den jsem několikrát kýchala, leze na mě asi alergie. A jak při tom kýchnutí zatnu břišní svaly, jsem pak vyděšená z toho, co to může vevnitř znamenat pro to embryjko... To bude peklo tyhle dny....

marmina
20. dub 2012

@zelvik neboj, šampión se určitě pevně drží!

marmina
20. dub 2012

Miminko si moc přejí:
@rory_g 12.4. začala stimulovat na 1. IVF, OPU 21.4. (ET plánován na 24.4.) – zítra na tebe budeme moc myslet! Brzy nám napiš 🙂

@zelvik OPU 16.4. - 6 vajíček a z toho 4 E, 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena – ať se drží šampión!
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. stimulace před KET, UZV 19.4.
@saraha2 ET 3.4. (2 E), mrazáčky nemá, 13.4. přišla MS, tento cyklus IUI bez stimulace
@mia75 ET 17.4. (2.IVF - 2 embrya), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4.
@lucka2601 začátkem května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo k transferu), 2.IVF začátkem května
@marmina březen 1.IVF (neúspěšný ET 2 embryí), 15.5. výsledky imuna, KET červen (?)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací 🙂
@nemorosis 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt je vidět srdíčko!
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt propuštěna z CAR
@verry 4.4. ET (1 E), 5 E zamraženo, 13.4. našla na testu //, krev 18.4. - oficiální potvrzení těhu – brzy se uzdrav!
@alinah 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu, moc gratulujeme! A koukej se šetřit mamčo 😉

ruzich
20. dub 2012

@alinah ahojky prosimtě to hcg se pozná jen z krve že?jen že jsemčetla někde jak nějaká mamina psala jak vysoké má hcg 2 dny po ET tak já tomu nerozumím.Děkuji za odpověd

mia75
21. dub 2012

@ruzich Ahoj, len z krvi. Veď tých cca 12 dní po transfere je HCG len niekde okolo 150, resp. Pár stoviek. 2 dni po počatí je to okolo max 5. Tu je to celkom dobre vysvetlené http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...

rory_g
autor
21. dub 2012

Ahoj holky, tak jsem doma...vzali mě až za dvě hodiny, dr našla jeden folikl a v něm jedno vajíčko 😔 Zítra nám budou volat, jestli se oplodnilo

pawlla
21. dub 2012

Ahoj holky tak bohuzel dnes rano jsem vstala z postele a z niceho noc vodopady krve takze ted jsem v nemocnici a cekam na revizi takze bohuzel jsem o miminko prisla

rory_g
autor
21. dub 2012

@pawlla moc mě to mrzí...drž se 😔

pawlla
21. dub 2012

@rory_g dekuji citim se moc blbe ale urcite pujdem na KET jen tak s vevzdame

lenka290
21. dub 2012

Ahojte baby, som po neuspešnom IUI, este jeden pokus skúsime a potom už rozmyšlam nad IVF. Chcem sa spýtať ako dlho trvá príprava na IVF. Vraj sa robia aj genetické a imulogické testy? Neviete ako dlho to trvá? IVF robia až po výsledkoch týchto testov? Vedel mi by niekto povedať, že vlastne ako to všetko prebieha, aby som všedela čo ma čaká a neminie. Ako to je s hormónami? Ja chodím do GIN FIV. A cena? Ďakujem pekne

mia75
21. dub 2012

@pawlla To ma mrzí ☹ drž sa, nech určite vyjde KET

rory_g
autor
21. dub 2012

@pawlla určitě si měsíc dva odpočiň, vyplač se a KET vyjde, věřím tomu!! Jsi ještě mlaďoučká 🙂
@lenka290 ahojky, s cenou Ti na Slovensku bohužel neporadím...a s těmi testy záleží na CARu, jaké má zvyklosti, na věku a době, jak dlouho se snažíte. Většina CARů bere první pokus IVF jako "zkušební", tedy pokud není nějaký vážný důvod, genetika a imuno se nedělají. A s hormony - ty Ti určí dr, podle toho, kde je u vás problém, všeobecně jsou rozdělené na dražší v peru, které jsou synteticky vyráběné a potom levnější, které si sama doma před aplikací smícháš a ty jsou vyráběny z moči žen v přechodu. Podle dr jsou účinností srovnatelné, ale zase platí, že jak která žena bude reagovat...vše tedy nakonec záleží na tom, co Tobě konkrétně doporučí 😉