1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
7. kvě 2012

@vall83 ajaajaaj další napínací šnura začínáááá 😀

vall83
7. kvě 2012

@verry ahojcek tak to som moooc rada...uz o chvilu budes napinat ty nas 🙂 🙂 🙂 🙂 no dneska sme to poctivo rano tu krv hned zanesli na postu, cim skorej tym lepsie tak dufam ze tam zajtra tie vysledky uz budu...
😉 😉

mia75
7. kvě 2012

@vall83 Němci mají smysl pro dramatično 🙂 dúfam, že pošta funguje lepšie ako u nás 🙂

vall83
7. kvě 2012

@mia75 nestresuj a bud stastna budes mat pohodove tehotenstvo...baby ja se musim priznat....ja se nesetrila...i periny prevlekala i v zoo sme bili, i varim uz aj pecu....a dneska idu zehlit...proste sem t nevydrzala....ale ako na sebe citim to telo si to posledne dva dni vyziadalo samo... 😖 😖

mia75
7. kvě 2012

@verry Dva broučky, supeer 🙂 takze čakáme test 23. 🙂

ivex
7. kvě 2012

@vall83 Problém byl u mě, já mám polycystické vaječníky, byla jsem i iui, ale nedopadlo to dobře, manžel měl nějak špatný spermiogram, tak mu dal doktor nějaké vitamíny, znovu stimula na iui, ale pro změnu jsem zareagovala až moc, tak nám radši doporučil ivf, no a při odběru vajíček dával v ten den manža i spermíky a po těch vitamínech se dali dohromady a měl je víc než dobré, takže sme rádi, už jen aby se potvůrky chytly 🙂

saraha2
7. kvě 2012

no hurá,hurá!!!to je fofr najednou,že? 😉 za chvíli budou zase nervíky s testováním 😀

saraha2
7. kvě 2012

@vall83 já si myslím,že pokud posloucháš své tělo,tak určitě nic nepokazíš!!!!!!!!!!ta,co byla se mnou normálně fungovala..vysávala atd..takže já po příštím pokusu budu fungovat taky normálně,protože já měla nervy z toho,že nemám naklizeno jako obvykle..vím,že tpo zní asi blbě,myslet na takové věci,ale já jsem uklízecí úchyl a s tímto jsem měla problém po ET ☹

vall83
7. kvě 2012

@mia75 no to stou postou je to tu uplne inaksie....tady sa nemusim nic bat poslat ....ale odtialto na slovensko to uz hej...stalo sa ze na slovenskej poste vidia ze to je z nemecka a balik sa v tom momente strati....no co ti povim....tuna to nehrozi....ale som z toho slovenska dost poznacena...velmi sa bojim ze sa to strati...ale mangel ma uklidnuje...ze to su len slovenske pozostatky... 😀 😀 😀

vall83
7. kvě 2012

@ivex i ja mam polycisticke vajecniky...a prve tehu som mala prirodzene....neboj to dopadne dobre.... 😉

vall83
7. kvě 2012

@saraha2 i ja su uchylacka na uklid...ale ze zacatku mne otupovali lieky ale teraz se to da...tak proc ne kdyz se do obeda citim vitalne....horsi je to okolo tej 16:00...ale to zaspim a pak je zasa dobre....

alinah
7. kvě 2012

ahoj holky, po par dnech se hlasim.. vy jste toho zas napovidaly! vitam nove prichozi, @mia75 - gratuluju k pekne krvi, @vall83, rozumim tomu dobre ze nejake hcg tam bylo uz taky? ja vas asi nezvladnu docist...

ja jsem se taky po ET nesetrila. normalne jsem fungovala, jen nic tezkyho netahala a ten prvni tyden nezehlila a neluxovala. ale jinak uplna normalka. ono se to ani asi jinak neda, kdyz clovek ma doma maly dite a manzela co je v praci od rana do noci.. tezko rict co funguje.. asi to neni nikdy 100%.

me je porad stejne, poboliva bruch z ty stimulace a musim casto jist jinak mi je mdlo. jinak jako bych ani tehotna nebyla. strasne se tesim na stredu na kontrolu, doufam ze neco bude videt. to cekani je desny..

vall83
7. kvě 2012

@alinah ahojcek...no dlho si nebola, mas co docitava.... 😀 😀 😀 😀
jo cekani a stale len cekani...hroza 😠 😠 😠
takze v sredu ked bude nieco vidiet bude mozno aj foto? ak ano uz sa moc tesim... 🙂 🙂 🙂 🙂

marmina
7. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), 5.5. výsledky krve – hCG 14, 8.5. další výsledky krve – to je napííínááák! 😀
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET – dva sněhuláčci hurá k mamce do teplíčka!!! 😉

@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 9.5. UZV
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 10.5. výsledky imuna, 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. konzultace a UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI, 14.5. krev
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), koncem května konzultace před 2.IVF
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna - ???
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, další kontrola 9.5.
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhu, 3.5. kontrolní test krve – hCG vysoké!, 10.5. UZV – a velké těšení na srdíčko 🙂
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi! 😉

alinah
7. kvě 2012

@vall83 ja doufam ze foto bude. pokud neco bude 🙂

Holky vyrazili jsme s manzelem do Rakouska na romanticky vylet (dostal to ode me k narozeninam). a vite jak dopadly nase 'vasnive' noci? chodili jsme spat v 8 a vstavali v 5, pac nam tam pod oknem rvaly v rybnicku zaby! holt jsme snobi, jezdime se vyspat do Rakouska do zamku 🙂

gamarka
7. kvě 2012

@mia75 veď to 3 testy doma na mňa kukajú z poličky ..no bude to ťažké :D Tebe v ktorom týždni začali nevoľnosti ?

mia75
7. kvě 2012

@gamarka Uf, tomu mojmu priebehu sa vyhni. Par dni po ET spinenie, potom krvacanie, ale 12.den som videla //, nasledne to potvrdil krvny test a krvacanie prestalo po injekciach. Teraz je klud, klop klop. Ja som mala bolesti v podstate furt, kvoli hyperstimulaku, ktory sa po otehotneni nezlepsuje. Takze ked mi je teraz dobre, som v soku, lebo neviem, ci je dobre dobre 😉 hlavne sa netreba bat, fakt kazda reagujeme inak. Ale asi najspolahlivejsi symptom vyzera byt mierne spinenie - uhniezdovanie a taky zvlastny pocit v podbrusku, ako by sa ti rozrastala sliznica 🙂

marmina
7. kvě 2012

Holky pomoc, před necelým týdnem se mi rozjel gyn. problém 😒 Mám doma vag. čípky Betadine (kdysi jsem ten stejný problém s nimi řešila - napsal mi je můj gyndr.) Už beru třetí den, zlepšení moc nevidím, přikoupila jsem si dneska rosalgin, ten docela ulevil. Ale co je blbý? Zjistila jsem, že ten Betadine (jódový přípravek) se nemůže brát při onemocnění štítné žlázy!!! Našla jsem na netu že jód může vyprovokovat autoimunitní zánět šž a ten mám právě já!!! ☹ achjo! nevím s kým se poradit, když je zítra svátek. Mám velké obavy, aby mi to nezhatilo ten KET. Nějak se mi lepí smůla na paty... ☹ dneska už jsem si ten čípek raději nevzala, nemáte někdo zkušenost s tím rosalginem, že by to přešlo jen po něm (výtok, pálení)?

nemorosis
7. kvě 2012

@marmina Marmi, buď v klidu, betadine máš jen jako lokální antisepsi/dezinfekci, ten jód je v betadince stejně vázaný jako jodpovidon. KET ti to rozhodně nezhatí a ničeho se neboj!! Rosalgin je taky jen antiseptikum a v podstatě klasickou mykózu nevyléčí. Buď si zítra v lékárně kup Candibene vag. tbl. nebo Clotrimazol AL vag.tbl., to samé je i Canesten, ale stojí asi tak 3x tolik jen kvůli reklamě. V těhotenství se pak tohle všechno nemůže a na recept pak dostaneš Pimafucin. Tak držím palce, ať ti to rychle odezní. 😉

saraha2
8. kvě 2012

@marmina dobré ráno!!čtu to až teď,na netu jsem našla takovou poradnu,napíšeš dotaz a hned ti odpoví,tak to vyzkoušej,najdu odkaz a hned ti to pošlu,ju? 😉 a neboj,to není smůla!!jdu pohledat ten odkaz,ale tuším,že to byla poradna ISCARE.já tam psala,jak jsem měla ty teploty po ET a hned mě přišla odpověď..

saraha2
8. kvě 2012

všem přeji krásný sváteční den,užívejte sluníčka a pohádek!!nevím,jak se sem dostanu,budeme opět grilovat oběd,takže mám lehárko s vařením 😉 teď se jdu vrhnout na žehlení,ať pak můžu vegetit na sluníčku!!později nakuknu!dala jsem na tyto stránky kontakt jedné,co se chystá na ET,známe se z jiných,ale tam to tak "nefrčí",jak tady,tak doufám,že se brzy přidá do naší super "rodinky" a tabulky 😉

vall83
8. kvě 2012

@marmina ahojcek mamrmina....ja mam hasimoto, tiez zapal stitnej zlazi...a jod mam uple v akejkolvek forme zakazany.... neviem ale ja by som to vysadila...moze ti to zhorsit vysledky zapalu stitnej zlazy....na oplodnenie zvycajne kontroluju TH3 TH4 to su tie hormony ktore stitna zlaza ma produkovat a potom vysledky THS to je ten zapal celkovy....no ja vdaka tomu ze sa jodu vyhybam mam THS uz pekne, i ked hodnoty TH3 a TH4 troska kolisu ale na oplodnenie to stacilo....ja viem ze su lokalne iba , ale sami tam pisali ze niesu v hodne pre tych co su chory na stitnu zlazu, a to samozrejme kvoli jodu.....velmi vela liekov ludia so zlou funkciou stitnej zlazy nemozu....treba to stale DR. ked predpisuje lieky stale hadzat pred oci a vzdy mu to opakovat a aj v lekarni poprosit pani lekarnicku nech ti zisti ci to ludia so zlou funkcou stitnej zlazy mozu....oni by to mali vydiet aj v PC.....

marmina
8. kvě 2012

Ahoj holky, moc díky za vaše rady!
@nemorosis ségra mi říkala o canestenu, zkusím teda mrknout i na ty alternativy. Tři dávky jodových čípků asi neublížily, ale dál je brát nebudu - když to na nich píšou (což jsem si teda měla přečíst nejdřív, teda se stydím ☹ ...i jak radí @vall83 raději nic s jodem. Možná kdybych nešla na KET tak bych to tolik moc neřešila, ale teď nechci nic pokazit...
@saraha2 díky za odkaz! Dneska jedeme na výlet do ZOO, tak se stavím v lékárně, myslím, že tam by mi také mohli poradit. Jsi hodná 😵

nemorosis
8. kvě 2012

@marmina No jasně, ani jsem nepsala, abys je brala dál, to ani náhodou. Jen aby sis s tím nedělala hlavu, ty 3 čípky ti to nemůžou rozhodit. 😉 Hmm, do ZOO bych taky jela hned, budete mít krásně. Hezky si to užijte a krásný den. 🙂

ivex
8. kvě 2012

@vall83 taky už jedno dítko máme, až na pár hormonů tuším, že to bylo po clostillbegitu, ale je to 4 roky zpátky, teda plus 9 měsíců těhu, takže skoro pět let a to už se i tělo mění a zdravotní stav taky a můj je o 8 let starší, takže i u něho je pár změn, ale doufejme 😉

kiwisek
8. kvě 2012

@vall83 tak drzime palecky, aby to hladina hezky rostla 🙂

kiwisek
8. kvě 2012

díky @vall83
@rory_g
@zelvik
@marmina za milé přivítání a zařazení do tabulky čekatelek na štěstíčko 🙂 po 3 dnech co jsem tady nebyla jsem si hezky početla a myslím na vás... U mě byla po 4 letech konečně na 3 denní návštěvě máma (vzádelmost Kežmarok - Praha!!) tak sme si to hezky užili 🙂

kiwisek
8. kvě 2012

@vall83 ahojky, podla toho co si napisala tak ste na tom boli pri 1 IVF velmi podobne ako my - mm mal 3 spermio - prvy si nemapeta presne cislo, druhy 0,38, treti 0,1 a s takymito vysledkami nas "nahnali" do 1 IVF s tym, ze sa tam urcite nieco najde, ved staci jedina spermia... (to mi nepride zrovna ako profi pristup), ale verili sme tomu. mm bol fakt vystresovany a cely tyzden pred OPU som pocuvala.. co ked tam nenajdu ani jednu jedinu... tak om ho chlacholila a snazila sa za nas oboch zachovat pozitivny pristup. 😕 No ako pises ty tak v den OPU po odbere tam nebola ani jedina!!!! (sex. abystinencia zachovana podla doporucenia), tak ho poslali po OPU o 11 tej do komorky este raz (si viem predstavit aky bol z toho vystresovany, chudatko )... No poobede okolo 14 tej som mala volat ako to vyzera so spermijami - tak udajne v 2.vzorku bolo par ks pouzitelnych, takze pouziju ISCI na oplodnenie 🤐 a druhy den poobede som volala kolko mame E - s kludom mi oznamili ze ani jedine a potom mleli nieco o tom, ze sa to obcas stava..... ale too uz som moc nevnimala, oci zaliate slzami a nevydala som zo seba ani hlasok ☹ som si porevala fajne potom

kiwisek
8. kvě 2012

@vall83 ked sme sa popasovali so smutkom, riesili sme co dalej - na konzult. nam navrhli, ze pred 2 IVF odporucaju kontrolne spermiogramy a ak tam nieco bude - zamrazit aspon 2 davky (rezerva), aby bolo z coho vziat keby sa situacia opakovala. Tak sme sa dost nahnevali - preco nam to nenavrhli uz pred 1 IVF?? Ved to bolo take jednoduche?! Tu som nadobudla neprijemny pocit, ze ide o biznis (ved z kazdeho IVF maju slusne prijimy) a samozrejme nas napadlo aj to, ci tie jednotlive ks v den OPU boli aspon trochu dobre, alebo ani nie, ale aby sa nepovedalo tak sa pokusi o ISCI, aj ked vedeli podla "kvality", ze sanca na uspech nie je... aby od nas dostali 7 tis 😠 mozno to znie hnusne a nevdacne, ale takto som to citila... na naslednej konzult. ked sa na spermio 2x potvrdila nula nas Dr. skoro presviedcala aby sme zvazili DARCU!.. mm to bolo viac nez neprijemne. Pytali sme sa na dalsie moznosti? doporucili na TESA/MESE.. po konzlt. s urologom. Tak som sa Dr. spytala, ze aka je sanca, ze tam pri odbere spermije budu... a ci sa da aspon pravdepodobnost zistit dopredu, aby taky zakrok mm nepodstupoval zbytocne... Tak povedala, ze neda, ze je to 50:50 😒