1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
30. bře 2012

@rory_g no prave to si myslim, lebo oni ich rozmrazia 4 dni pred vlozenim... 😉

crime
30. bře 2012

@marmina musím říct, že i to mě dost děsí 🙂

vall83
30. bře 2012

@jujulinka ahojcek tak si cakatelka? a kolky den si po zavedeni? 🙂

marmina
30. bře 2012

@vall83 ano, pochopila jsi to správně. V našem centru doporučují po neúspěšném IVF pauzu dva měsíce před dalším transferem (KET) ale někde to dělají hned. Osobně si myslím, že je lepší si tu pauzu dát a neuspěchat to. Kdyby se stalo, že vám to třeba nevyjde (i když tuto možnost ti vůbec nepřeji!) nemohla bys ty embrya nechat převézt s sebou?? Před KET už ani nemusíš stimulovat, pokud ti správně funguje příprava děložní sliznice. Takže by byla škoda tu šanci zahodit. Máte supr zásobu, z toho budete mít dvojčátek habaděj 🙂

a jestli ti rozmrazí embrya 4 dny předem, tak to opravdu vypadá na prodlouženou kultivaci

rory_g
autor
30. bře 2012

@vall83 ano, taky si to myslím, že udělají PK po rozmražení 🙂
@marmina tabulka je dobrý nápad, ale to ji bude někdo vkládat pokaždé na novou stránku?
@crime ničeho se neboj, teda nás to také teprve čeká, ale píchnout si do špeku 😀 zvládnu 🙂 Kdyžtak si lehneš, nebudeš se dívat a píchne Ti mm nebo kamarádka 🙂

vall83
30. bře 2012

@marmina mne se to libi ta tabulka, ale kde si to videla? daj link kuknu na to...

vall83
30. bře 2012

@marmina no nam stacia jeden par dvojiciek....viacej by sme ani neuzivili...no mozno by sa to dalo nejako previest, ale ani nechcem vediet co by to stalo penazi.... ☹ ☹ tak uvidime, ale ja verim tomu ze nam sa podari na prvy raz a ostatek podarujeme a spravyme stastnymi aj druhych 🙂 🙂

alinah
30. bře 2012

@crime picha se to do kozni rasy, lidove do speku 🙂 neboj se toho, fakt to nic neni. Ja jsem poprve sbirala odvahu asi 10min to do sebe pichnout, ale ted uz je to fik fik a hotovo. bojim se te do zadku pred odberem pac manzel rekl rovnou ze to nepichne.. tak to budu muset vymyslet.
Jinak ty folikuly (a v nich vajicka) dozravaji na obou vajecnicich (diky ty stimulaci).

marmina
30. bře 2012

@vall83 určitě se to podaří!
zrovna nemůžu takovou tabulku najít, přitom párkrát jsem na to narazila....vypadá to asi takto

např.:
@vall83 29.3. OPU - 46 vajíček z toho xx embyí, KET v dubnu (chce dvojčátka)
@rory_g v dubnu 1. IVF plus ještě třeba nějaké info...
@marmina březen 1. IVF neúspěšné (2 embrya), 3 mrazáčci, v květnu KET
atd atd.

crime
30. bře 2012

Holčiny a necháváte si zavést 2 embrya? Přemýšlím totiž o tom, že pokud budeme podstupovat IVF, chtěla bych zavést asi jen jedno. Trochu se děsím dvojčátek. Chtěla bych si to těhotenství a mateřskou užít, což nevěřím, že v případě dvojčátek jde. 🙂

alinah
30. bře 2012

@vall83 ja jsem taky premyslela jestli bych je darovala a napadlo me to same - co kdyby se pak potkali? takze jsem tak napul rozhodnuta ze jestli nam to vyjde a jestli se to povede a neco nam zbyde tak ze je dam na vedecke ucely. ze tim vlastne pomuzu jeste vic lidem.. no uvidime. mozna budu rada ze budem mit co zavest..

vall83
30. bře 2012

babulky nemate po tom OPU , alebo nemali ste problem s mocenim, teda s curanim 😀

crime
30. bře 2012

@alinah Do zadku by to myslím přítel zvládl nebo bych s tím zajela někam na pohotovost.
Dozrává to na obou vaječnících, takže pak vlastně dělají dva v pichy do dělohy, aby to mohli z každého vaječníku odsát, viď? ach jo, hrůza 🙂

marmina
30. bře 2012

@crime my jsme si nechali zavést dvě, příště půjdeme už po jednom (dvojčata jsou určitě dost náročná i finančně, ale zvládnout se to asi dá, když už to tolik lidí zvládlo 😉

vall83
30. bře 2012

@marmina no to vyzira dobre...a to sa na kazdu stranku novu aktualizuje? a to normalne vlozime ako text?

marmina
30. bře 2012

@vall83 to asi bude tou delší narkozou u tebe, to někdy bývá

no já přesně nevím, jak s tou tabulkou v praxi zacházet, jestli prostě třeba jednou za týden dát novou, nebo po každé změně, fakt nevím...

crime
30. bře 2012

@marmina Teď jsi mě s těma 3 mrazáčkama opravdu pobavila. 😀 Moc pěkný název. 🙂

vall83
30. bře 2012

@alinah no i to je dobry napad na vedecke ucely....no opytame sa dr. co sa stym da robit, ked to budem vediet budem informovat....urcite ked vedia ze ich mame tolko a chceme to iba raz podstupit, tak nam urcite nieci ponuknu... 😉

crime
30. bře 2012

@marmina zvládnout se to určitě dá, ale to jedno mímo mi přijde lepší... navíc bych pak časem chtěla druhé... takhle, když bychom měli dvojčátka tak vím, že už další nebude, protože už bychom to asi finančně nezvládli 🙂

marmina
30. bře 2012

@crime no, to není můj nápad, používá se to tady na koníkovi často, pak ještě "sněhuláčci nebo zmrzlinky" 🙂

crime
30. bře 2012

@marmina to je super 😀

marmina
30. bře 2012

@crime doktoři z tebe budou mít jen radost, většinou preferují jen jedno (je to menší riziko pro matku, dítě a levnější pro stát)

vall83
30. bře 2012

@crime mi si nechavame dve, lebo to podstupujeme iba raz, mame uz 7 rocnu dceru, a ona bola a je uzasne dite....tak sa dvojcatek nebojim, budeme na nich traja...a zasa aspon sa spolu vyhraju, takze o starost menej....

marmina
30. bře 2012

holky já se loučím, tu tabulku musíme ještě promyslet 😉

veverka.terka
30. bře 2012

ahojky holky, ráda bych se připojila k vaší diskuzi.sem právě čerstvě po 1. neúspěšném IVF v Brně v Heliosu, embryjko se mi sice uchytilo, ale nechtělo se dál vyvíjet a odešlo pak s měsíčkama.ještě naštěstí máme jedno v mrazáčku, takže za 2 měsíce, pokud bude všechno OK, půjdeme na další transfer.ste tady někdo, kdo prožívá podobné období? jak to psychicky zvládáte? jaké máte celkově zkušenosti s IVF?
já sem začala už 7.den po transferu špinit, pak krvácet i přes injekce Agolutinu a už sem tušila, že je něco špatně. pořád mě uklidňovali, že to bude dobré, protože hcg bylo, sice nízké, ale bylo, testy pořád pozitivní a pak sem pořád krvácela víc a víc a pak hodnota klesla úplně na nulu.v jednu chvíli to vypadalo, že to bude mimoděložní těhotenství, podle hodnot hcg, to se naštěstí nepotvrdilo.a tedka sem ve fázi po samovolném potratu a 11.den krvácím a čekám, kdy se to ustálí.

jujulinka
30. bře 2012

@vall83 ano, som cakatelka 🙂 Teraz som 8.den po ET, tak som zvedava na vysledok. Este som netestovala, asi zajtra skusim 🙂

marmina
30. bře 2012

ahoj @veverka.terka tak ještě než odběhnu 🙂 já jsem taky po neúspěšném 1. IVF, měla jsem zavedená dvě embrya a ani jedno se nechytilo, takže já neměla ani naději, testy jsem měla negativní pořád. Už mám po MS, ale byla to moje nejdelší v životě (pokud nepočítám 6nedělí).Už jsem psychicky na tom lépe, ale bylo mi hodně smutno 😢 Na KET půjdu pravděpodobně v květnu, předtím jsem se ale rozhodla jít ještě na imunologické vyšetření, abych neztratila další pokusy jen tak. Máme zamražená 3 embrya. Určitě nám to oběma rychle uteče!

marmina
30. bře 2012

teď už se opravdu loučím! 🙂

veverka.terka
30. bře 2012

@marmina ahojky, já sem měla zaváděný pouze jedno, bylo mi to tak doporučeno, že šance se nezvyšuje počket vložených embyíí, ale počtem transferů.mělas negativní testy hnedka od začátku, vůbec ani žádnej dušík? ale, jak vidím, na profil fotečce, tak aspoň 1 mimi už máte, to je fajn 🙂 to já čekám na 1., snad se brzo dočkám....já sem na imunologii byla, máme za sebou snad všechna vyšetření, která jsou potřeba.to máte pěknou zásobičku embryíí 😉 a 1.miminko taky máte po IVF?

vall83
30. bře 2012

@jujulinka skus a daj vediet...urcite sa pekne drzia...