1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
31. bře 2012

@saraha2 moooooc dakujem.... 🙂

saraha2
31. bře 2012

@vall83 není zač!!!ale ve tvém stavu bych byla už dávno doma!!!!!!!!!!!myslím si,že ty tři týdny od začátku stimulace a další dva po transferu je ideál...

plumeria
31. bře 2012

@vall83 Ahoj, souhlasím s holkama, pokud se necítíš, určitě zůstaň doma. Důležité je dát se do kupy před KET, takže šup na PN. Myslím, že s doktorem žádný problém nebude, mně to v centru taky za celou dobu vůbec nenabídli, ale z netu od druhých vím, že stačí říct a kdykoliv od stimulace ti PN vypíšou. Určitě Ti taky nebudou dělat žádné problémy, neboj. A manžel? Snad vidí, že je ti špatně, ne? Krom toho mu kdyžtak připomeń to, co už bylo řečeno, že aby byl KET úspěšný, musíš být na něj OK. Držím pěsti, ať je Ti brzy líp.

saraha2
31. bře 2012

holky kdy jste si měly volat po OPU??my máme volat až v pondělí ☹ já to snad nevydržím!!!!

plumeria
31. bře 2012

@saraha2 Já jsem si volala druhý den, ale OPU bylo ve čtvrtek, takže jsem volala v pátek. Kdyby bylo OPU v pátek, tak nevím, jak by to bylo, protože u nás přes víkend jedou jen to vyloženě nejnutnější. A stejně jsem pak taky musela čekat. Řekli mi, kolik bylo zralých vajíček a kolik se jich tudíž oplodnilo a pak už jsem volat neměla. Taky jsem měla nervy napnuté jak špagáty a pořád na ně myslela. Kolik embryí zůstalo jsme se dozvěděli, až když jsme přišli na ET.

saraha2
31. bře 2012

@plumeria ahá!tak možná proto řekli,že až v pondělí..ale verry psala,že bude volat dnes..nás ale napínají.....mám volat v pondělí kolem 12-13hod,takže bude za minutu 12h a už budu žhavit drát 😉 děkuju!

plumeria
31. bře 2012

@saraha2 To čekání je hrozné, ale nakonec to uteče a za chvilku je budeš mít u sebe. Nezbývá než se těšit 😉

vall83
31. bře 2012

@saraha2
@plumeria
diky holky ste uplne uzasne 🙂 urcite se v pondeli necham vzpsat u obvodaka...
jinak sarah u nas ma kazdy vytvorenu svoji schranku na nete, kazdy sme dostali hesla a pouyivatelske jmena, aby nikdo cidzi druhy nemohli vjedet o koho se jedna a tam mam vsechny info, co nam kedy delali, co nas ceka, cely plan...atd, aby sme nemuseli volat....hodne se mi to libi,,...nohli by to i u nas na SR a CR zavest.... 😉 takto musis cekat a je to o nervy, clovek sam o sebe je zvedavy a co teprva mi zeny?mi sme najzvedavejsie 😀 😀 😀 😀 😀

saraha2
31. bře 2012

@vall83 je vidět,že to mají dobře promyšlený.. 😉 tak nakukuješ???

vall83
31. bře 2012

@saraha2 jojo 🙂

snazilka1983
31. bře 2012

och babenky ahojte. po 3 neuspesnych IUI ma caka IVF ktoreho sa celkom dost bojim. vobec neviem ako tie sumy poratat aby mi vysla suma ktoru celkovo mame nasetrit. a hlavne sa bojim ze to nevyjde nakolko my zistili endometrioznu cystu ktora sice nieje velka /16mm/ ale moze robit sarapatu. ☹ hlavne co ma desi su tie injekcie do brucha 😅

vall83
31. bře 2012

@snazilka1983 ahojcek...to mi je luto tolkych neuspechov...a endometriozna cysta, no neznie to nejako dobre, co to konkretne znamena? viem co je cysta...
sumu mi tiez stale nevieme presne, pre poistovnu nam dali sumu 1690 eur...ale mi uz 1000 eur nechali len za vsetky lieky, inj., a poplatky....pocitame tak zhruba ze sa zmestime do 2000 eur...ale toto je suma nemecka...mi to podstupujeme v mnichove....co sem citala tuna baby maju to o polovicu lacnejsie...
Inj. sa neboj...to zvladnes....ja sem se taky bala...a ku koncu som uz bola profik... 🙂

saraha2
31. bře 2012

@snazilka1983 ničeho se neboj!!včera byla se mnou jedna na odběru vajíček-a že má endiometriozu a měla 3vajíčka!!!!já to podstupuju v čr a řekli nám,at počítáme 20-30tis.není se čeho bát,já se taky odhodlávala několik let..a najednou to uteklo,tři týdny za mnou a čekám na transfer! 😉 takže podle své zkušenosti radím neoddalovat a jít do toho!!podívej,kolik nás to tady zvládlo!!některé jsou dokonce až tak šikovné,že si injekce píchaly samotné!

snazilka1983
31. bře 2012

@vall83 nuz endometriozna cysta je vlastne endometrioza akurad ja ju mam len vo forme cysty ktora je naplnena sedou tekutinou cize menstruacnou krvou ktora odteka ale cast z nej sa uklada v ejto cyste a nazyva sa tiez ako cokoladova cysta. koli tomuto sa bojim ze my ivf nevyjde a zbytocne vyhodim tolko penazi to by ma asi porazilo nakolko obraciame kazdu korunu 😖

@saraha2 ako mne ta cysta nic vazne nesposobuje zeby som nemala ovulaciu abo tak to mam v pohode aj viac vajicok pocas normal cyklu akurad ze to moze byt dovod toho ze sa nam nedari. a tu som aj citala niekde na zaciatku ze babam co maju tuto endo takim ani IVf nevyslo ☹

saraha2
31. bře 2012

@snazilka1983 já si myslím,že zbytečné to není nikdy!!!!!ale záleží na vás...včera ta,co byla se mnou,tak jí před OPU řekli,jestli to nechce ukončit,že to vypadá,že jestli tam bude vůbec jedno vajíčko,že to bude zázrak..a neukončili to,roskli to a měli vajíčka 3..takže dobře,že to nevzdali!

snazilka1983
31. bře 2012

@saraha2 no ved toto. ja to idem risknut co z toho bude. hadam dake babenko urcite 🙂

jujulinka
1. dub 2012

@plumeria Ahoj, dakujem, tak si dalej drzme palce 🙂 Na krv idem zajtra, ale vcera som skusila testovat a boli // 🙂 tak snad to bude pozitivne pokracovat ...

verry
1. dub 2012

Ahojte kočenky moje! 😉
tak včera jsem si volala do CARu a z těch 9 prý vybrali 6 pořádných vajíček a oplodnilo se všech 6 😵 😵 dnes tam budu volat,jak se vyvíjí. Tak uvidíme.
Ty joo, holky,já měla za to,že když máme ICSI-tak se musí oplodnit všechny... A ten embriolog prej, že má užásnou zprávu, že z těch 6 se fakt 6 oplodnilo.... 😀 😀 vidíte, a já to brala jako samozřejmost 😅

verry
1. dub 2012

@saraha2 jak ti je?? mě docela dobrý, včera jsem to v praci skoro celé prospala 😀 a břuch teda trochu booo,hlavně při močení a když jdu na velkou, tak mi v tom řeže

verry
1. dub 2012

@vall83 ty seš blázen! koukej odpočívat a jen lež! přeci nemužeš jít v tomhle do prace, když ti neni dobře, neblázni.

saraha2
1. dub 2012

@verry ahoj!!já jsem včera podbřišek ještě cítila,ale dnes dobrý!a hlavně za celou dobu ani kapka krve,tak super!volala jsi,jak to vypadá?,já budu až zítra volat.já byla na wc až dnes..v den OPu nic-já jak si ráno nedám kávu,tak nejdu..včera nic a dnes už o.k.,tak hned se cítím líp,už jsem byla nafouknutá až fuj..chci se tě zeotat,jak to uděláš s utrogestanem v den OPU?já jak zavádím třikrát za den po dvou,tak víš jak..teče to z nác a zůstává to tam..kdesi jsem četla,že den v ET se má polknout..jak to uděláš ty??ať se můžu opičit??přece jen do nás budou vrtat,tak at to tam není..ne?nebo co ty na to?jak vy ostatní holky jste to řešily?jinak přeji dobré ráno všem,tady je zima,ale svítí sluníčko,vařím a mám zaděláno na táč..takže se nahlásím až budu mít hotovo..
a vall83!!ty se mě ani nehlas zítra,pokud nebudeš mít PN 😉 jasný?néé,samozřejmě napiš,ale tím chci jen říct,že bez toho od doktora neodcházej!!jedna,co měla 23vajíček..tak je ted po ET a leží v nemocnici na kapačkách,protože se u ní projevil až ted ten hypert.syndrom,takže opravdu zůstaň doma!!to je rozkaz od nás všech tady!!!!!!!!

vall83
1. dub 2012

@saraha2
@verry
ahojcek holky,
verry gratulu k 6 kuskum pidizviku 🙂 a saraha uz se tesim na zajtra na tve spravy...urcite budou len dobre...s tymi tabl. na zavadeni vobec nic neviem, tak nemozem poradit, ja nic take nedostala...
a holky vcera mi volali z prace ze mna cely tyzden potrebuju...tak manzel se nasral a povidal im ze nikam nejdu ze ostavam PN prozatim tyden a potom se uvidi, tusim to pochopil.... 😒 .... a muze mi dat i obvodak na toto PN-ku?
snad ano, lebo do mnichova kvoli tomu letiet, no neviem...mooooc vam dekuji za podporu holky, ste zlaticka... 😀 😀

@jujulinka gratulu k tvom carkam... 🙂

verry
1. dub 2012

@saraha2 budu volat za chvilku,dám pak hned vědět. Hele, jdu to přečíst a napíšu ti to. Já dostala papír,kde to je vše napsané. Takže mám tu: V den odběru vajíček začnete užívat Utroš (zkratim to,jo? 😀 ) aplikuje se hluboko do pochvy 3x denně 1 tablety. První vaginalní tabletu zavedete večer v den odsátní vajíček. Po každem zavedení je nutné 15 minut ležet.
A pak: V den zavedení embryí se můžete najíst, ráno Utroš spolkněte v poledne spolkněte 2 tablety a od večera opět zavádějte Utroš v dávce 2 tablety do pochvy.
A pak už musím zavadet furt dvě.

verry
1. dub 2012

tak holky
@saraha2
@vall83 ted jsem tam volala prý super! všech 6 se vyvíjí pěkně, narůstají. Takže zítra zas volat, ale až odpoledne a to mi přesně řeknou kdy bude už ET, říkal že to vypadá na středu 🙂

saraha2
1. dub 2012

@verry už to čtu!!já ti honem psala a nekukla jsem,že už jsi psala!!!!!!!!!!!!!gratuluju!!!!!!moc,moc,moc!!máme taky ICSI,tak jsem zvědavá!!!!!!!!!!!!!!máte úplné šampiony 😉

verry
1. dub 2012

@saraha2 díííííky, taky jsem štastná!! 😵 😵

saraha2
1. dub 2012

@verry ty se máš,že můžeš volat!!já až zítra ☹ mě řekli hned,že ET bud út,nebo st!!!!tý jo!nám to ještě vyjde na stejný den!!!!kolik chcete zavést??

saraha2
1. dub 2012

@vall83 kamošce to v caru nenapsali,tak jí to napsal obvoďák!!!!takže neboj,jen mu ráno cinkni,jestli ti to dá on,nebo v caru!!!!!hlavně odpočívej!!!!!!!!!!!

verry
1. dub 2012

@saraha2 to je klido možné, tak se zas sejdem na sále,jo??? 😀 😀
rozhodli jsme se pro jednoho broučínka 😵 a kdyby to náhodou nevyšlo,tak KET budeme dávat po dvou 🙂

saraha2
1. dub 2012

@verry já mám úplné mrazení z toho!!!!!!!!!! 😉