1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

briuska
11. srp 2012

@pawlla moc díky...snad to bude v pořádku 🙂

pawlla
11. srp 2012

@briuska jasne ze to bude v poradku proc by meleo byt carecky brzo a jeste takhle pekne 🙂 A kdy jdes na krev?

briuska
11. srp 2012

@pawlla jdu v pondělí jako samoplátce. Test jsem si měla udělat dle caru až 16 den po ET, ale to jsem nevydržela. Tak uvidím v pondělí podle HCG, ve čtvrtek zavolám pak co CARu. Dneska ráno jsem se hodně vyděsila, když jsem si dávala utroš, trochu jsem krvácela. Ale po zybtek dne už nic. Proto mám strach. Uplně ve mě všechno ztuhlo, když jsem to viděla. Ale MS se nerozjela, tak snad už nepřijde.

radina
12. srp 2012

@malinka_02 ja ti verim, aj ja mam toho uz plne zuby ! kolko mate mrazacikov? my len dvoch. nasa dofca bude vylet do prahy na imunologiu 🙂 ... chceli sme ist k moru, ale radsej si idem setrit dofcu a peniaze na dalsie ivf.

fionna
12. srp 2012

@briuska Koukám, že se to tady rozrůstá 😉 Mooooc gratuluji, myslím, že krev bude zbytečná.Testy jasně ukazují,že HCG roste 🙂 😉 .Ať se brouček pevně drží 😉
@pawlla Pavli, tak kdy tě to čeká? Nějak nestíhám pročítat dřívější příspěvky.
@radina Jasně,kašlat na dovču. určitě se povede. Dva mrazáčci jsou dvě mimča 😀 😉 . Kolik tě stálo první IVF? A měli jste tam i ICSI?
Holky pořád přemýšlíme, co si máme na papíry zaškrtnout, že to chceme.Kdyby výsledky z Imuna a genetiky byly v pořádku.Jediné na čem se shodnem je, ať máme mrazáčky, kdyby to na poprvé nevyšlo.Abych nemusela zas píchat a pod narkózu 😝 Co všechno jste tam měli vy? A proč? Je jasné, že když je špatné spermio, tak budeme potřebovat pomoct. Ale co když je v pořádku?

briuska
12. srp 2012

@fionna Fio děkuji...my jsme měli spermio v pořádku, ale přesto jsme si dali ICSI. Dle Dr. mám malé vaječníky, málo vajíček a ještě nejspíš horší kvality (tvrdý obal, který spermie hůře zdolávají). 🙂 ...tak proto.
Stálo nás to 19 tis.:
ICSI 7,5 tis. (8 oocytů)
PK 2,5 tis. (5 dní)
Katetr 500 Kč - to jsme museli zaplatit
Kryo 6 tis. (jsou v tom i 2 roky úschovy)
Vitrifikace 2 tis.
léky jsem měla Menopur - bez doplatku

fionna
12. srp 2012

@briuska Co je Vitrifikace?

radina
12. srp 2012

@fionna prve ivf nas vyslo cca 500 za zakrok (PK, mrazenie, icsi), lieky tusim do 300 eur, a ked si este pripocitam tu praceneschopnost, ze som mala o 300 eur menej na vyplatnej paske ,tak cez 1000 eur. 😖 Tak ale so stratami sa rata, skoda , ze nielen s tymi financnymi. Prave preto chceme podstupit tu imunologiu a ked uz budeme v prahe, tak sa pokusime ist aj k andrologovi Kocimu. ... v mojom care napr. nerobia asistovany chemicky hatching, to je asi nejaka novinka, lebo som o tom moc necitala este. Ked som sa pytala AH, tak vraj mi pri icsi netreba, tak neviem 😒

briuska
12. srp 2012

@fionna to je šetrné zmrazení, které zajistí větší procento přeživších embryek. Rozhodla jsem se pro něj na poslední chvíli, když jsem si přečetla na Netu, že jsou s tím výborné výsledky

fionna
12. srp 2012

@radina Já mám zatím za sebou odběra krve na imuno. V pondělí jdu na ultrazvuk, kouknou jestli se dělají nějaké folíky. Na konci měsíce nám řeknou výsledky imuna a spermia a měli bychom dát vyplněné papíry. Tak řeším, co ano a co ne.A taky mně zarazila ta věta, že chlapečci z IVF po ICSI moho být neplodní.. A stále čekáme až nám dojde termín genetiky.Tak nevím jestli začneme stimulovat hned nebo počkají na genetiku.

briuska
12. srp 2012

@fionna fionko tady je odkaz, kdyby tě zajímalo to ICSI..

http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d...

briuska
12. srp 2012

@radina také jsem četla, že při ICSI není AH třeba, ale jinde jsem se dočetla, že vpich po ICSI nestačí a AH nemůže nahradit...tak nevím... 😕

článek úplně dole http://www.unica.cz/cs/metody-ovlivnujici-uspes...

pawlla
12. srp 2012

@fionna ahojky tak ja mam mit KET 19.8 takze uz se bojim 😖 jinak my jsme u ivf meli PK, AH, ICSI, no a pak zmrazeni

pawlla
12. srp 2012

@briuska ano a navic dr rikal e se ten icsi vpich zahoji a ze to nema s AH nic spolecneho ze pritom je nariznutej ten obal

briuska
12. srp 2012

@pawlla už 19.8.? to nějak uteklo...držím palce!!! MOC!!! 😉

pawlla
12. srp 2012

@briuska diky moc 🙂 melo to puvodne byt az 24.8 ale mrcha simdorazila drive tak se to posunulo

saraha2
12. srp 2012

@briuska krásná sbírka!! 😉

briuska
12. srp 2012

@pawlla 😉
Holky, nevíte prosím, po kolika dnech od ET se objednává na první UTZ? aby tam už byl vidět gestační váček...děkuji

briuska
12. srp 2012

@saraha2 díky 🙂....test zatím moc nesílí 😖 , ale asi je to nízkým hcg. Snad brzy vzroste.

saraha2
12. srp 2012

@fionna my máme spermio výborné a i tak jsme poprvé měli ICSI a PK...no nevyšlo to..na druhý pokus jsme dali i PICSI a AH...první pokus nás vyšel na 20tis a to jsem měla puregon,na druhý jsem měla menopur,ale dokupovala jsem fostimon,protože jsem měla velké dávky a to nás vyšlo na 34tis.

radina
12. srp 2012

@fionna coze? to pocujem prvy krat. .... nam robili genetiku hned ako prvu, bez toho by nam nespravili ivf.
Co vam zistuju na genetike? U nas v podstate to bolo zamerane na to, ci nie sme neplodni kvoli nejaky genetickym chorobam, alebo mm nie je prenasacom cystyckej fibrozy.

saraha2
12. srp 2012

@briuska já měla ducha ještě i 16tý den po Et!!!!!!!!!!!!!!!!!!pak jsem testla 20tý den a to už byla dálnice... 😉 a je teda fakt,že HCG rostlo pomalu ze začátku,ale nakonec to prcek dohnal 😉

saraha2
12. srp 2012

@briuska já měla gestační váček 21den po ET..

saraha2
12. srp 2012

@briuska hlavně je to o tom,jak vysoké máš HCG..mudr.říkala,že až nad 1000 je tam něco vidět,dřív ne..

pawlla
12. srp 2012

@briuska no ja byla po trech tydnech na utz a byl tam vacek ale neni kam spechat carku mas peknou a kdy mas jit do car na utz?

radina
12. srp 2012

@briuska presne aj ja som to citala, ze ten vpich je maly . tak ja ti uz neviem. clovek nevie, ci sa im to nechce robit, alebo mi fakt chcu usetrit peniaze za daco ,co nefuguje.

briuska
12. srp 2012

@saraha2 tak teď jsi mě trochu uklidnila....uf.. Bojím se tak moc, že si dělám test každý den, abych to porovnala 😖
@pawlla ve čtvrtek budu do CARu volat a oni mě teprve objednají 🙂 .Takže tam půjdu tam asi za 14 dní...já vím, jsem moc nedočkavá.

pawlla
12. srp 2012

@briuska no jo ja taky byla po porvich // pekne nedockava, hlavne klid a odpocivej dulezite je ze tam mimi je 🙂

evikj33
12. srp 2012

@briuska Já měla 19den od ET na UTZ už obě bublinky.DO car nás objednávali až kolem 21-25dne po ET a to už tukala i srdíčka,takže se s náma pan doktor rozloučil a předal nás do péče mého gyn.Et byl 19.5 a 12.6 už byla srdíčka 🙂

saraha2
12. srp 2012

@evikj33 to jsi měla brzy srdíčka!máš šampionky v bříšku!šikulky!!! 😉