1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
3. lis 2012

@pentagras ja mam 2 a stejne dam jen jedno 😉
@gyty no pokud bych mela embryek jeste vic tak byl dala taky 2 ale takle tam na nas v nejhorsi jeste jeden ceka a kdyby u 2ivf bylo vic embryek tak zas pujdem do 2,ale u me to zklamani kdyz nevysli 2 bylo mnohem vetsi,tak zkusime jen 1..
@chilinkaxxx 4opravdu cekat nebudes..

pentagras
3. lis 2012

@adriene jj, dík, už se nemužu dočkat toho uterý, člověk je jak na trní 🙂

daduliana
3. lis 2012

@chilinkaxxx no ved samozrejme!!! treba verit, a nevzdavat. Ja mam odber tiez nabuduci tyzden, mozno budeme mat nejak rovnako aj prenos🙂

gyty
3. lis 2012

@kaijko cauky, diky za podporu! ja vim ze se to da zvladnout. i u nas v rodine na obou stranach od mamky i od tatky jsou dvojcata. jen se zatim potykam s myslenkama jak to zvladnu ja! je to fakt neco. 6x nic a ted najednou 2! a to uz sme ty dve taky zkouseli driv a nic. asi se pudu kouknout na web o dvojcatkach!

gyty
3. lis 2012

@evikj33 wow! gratuluju tak to uz ste daleko! muzu se zeptat jak zatim tedy probiha tehotenstvi? u dvojcatek se planuje asi cisar , ze? A asi driv nez je normalni porod...ja od zacatku spinim. nekdy vic nekdy min ale porad. zatim je to necely 8 tt. porad se bojim aby tim spinenim se neco nepokazilo. pri prvnim tehu jsem to mela podobne a byla stale v nemocnici.

gyty
3. lis 2012

@malinka_02
ja mam emryjek jeste hodne mela jsem pri odberu vajicek prez 70...ale uz sme taky zkouseli nekolikrat zavadet dve a porad nic. 6x jsme to zkouseli a beznadejne. ted znova a z nejakeho duvodu to vyslo! rikali jsme si ze je opravdu vetsi sance kdyz jsou dve nez kdyz je jen jedno. no a ze dvou jsou nakonec dve!

zuzullik1001
3. lis 2012

Ahojte baby mozem sa vas opytat kedy vam davaju protokol lebo pondelok idem lekarovi a budem 2 dc a uz mam schvalenu ziadost a vybraty kratky protokol.. Myslite ze zacnem hned od pondelka ale nemm este lieky... A jake su vysetrrnia 2 dc???? Dakujem

zelvik
3. lis 2012

Ahojky kočky, tak co kde u vás nového?
Já jdu zase pro názor - už fakt blbnu a nevím, jak to do toho 15. vydržím. Ale dneska, při každodenní manželově oblíbené činnosti - kterou je kontrola velikosti prsou 😀 - dokonce si na to bere metr🙂 jsme zjistili zmenšení o 2 centimetry. Mně už to bylo podezřelé samotné na omak a taky citlivost se ztratila.
Je něco špatně? Vůbec se necítím těhotně, každý večer mi bylo šoufl a od včerejška nic.
Fakt se z toho už picnu.

Vám přeju KLIDNOU sobotu.

adriene
3. lis 2012

@zelvik Tak přeměřovat si prsa... no dobrý no 😀 Kdybys nebyla těhotná, či jsi potratila... tak se to rozhodně nepozná na citlivosti či zmenšení prsou. Hoď se do klidu, zbytečně se moc pozoruješ 😉

adriene
3. lis 2012

@zuzullik1001 My žádost u pojišťovny vůbec neřešili... mám pocit, že v Čechách tohle asi nebývá problém... nebo nevím. Každopádně po výsledcích genetiky nám doktor vydal recepty na léky pro stimulaci a protokol, jak stimulovat. Což bylo, dostaví-li se menstruace první den dopoledne, je to první den cyklu a tím i první injekce. Je-li to až po obědě, bude první injekce druhý den. Ale jistě to má každý CAR jinak... od jinud nemám zkušennosti 😉

zelvik
3. lis 2012

@adriene 🙂 já vím, že se moc sleduju, ale nemůžu si pomoct. I to, že jsem Rhmínus se bojím, aby nedělalo nějakou paseku už teď...Cvok, já vím:(

chilinkaxxx
3. lis 2012

@zuzullik1001 no ja som si začala na 2dc pichať už dve injekcie do brucha, ale keď ich nemáš, musíš si ich objednať v lekárni, lebo to nemajú len tak ako brufen na sklade 🙂 možno ti budú brať ešte krv, tak skôr od ďalšie cyklu začneš.

adriene
3. lis 2012

@zelvik S Rh faktorem si nedelej hlavu. Jaký faktor je otec? Pokud je rh negativní, tak se nic neděje. Je-li rh pozitivní, tak se děje, nicméně to nemívá vliv na první těhotenství. Problém by mohl nastat až v druhém těhotenství a tomu se předchází tím, že se matce přibližně v 28. týdnu těhotenství a potom v prvních 72 hodinách po porodu aplikuje injekce imunoglobulinu.
Kdy máš další kontrolu na UZ? abude ještě v CAR nebo už jdeš na velký UZ o patro výš? 😉

zuzullik1001
3. lis 2012

@chilinkaxxx to fakt?? Ja som z ba a vedla Iscare je lekaren spacialne na tieto lieky tak di myslim ze stym nebude problem.... Ti si ich kde objednavala???Bo chcem zacat uz od pondelka a pichas to rano a vecer???

zelvik
3. lis 2012

@adriene Právě že manžel je + (chodíme darovat oba krev a já říkám, že jsem přesně jeho polovička - on je AB+ a já A-) 🙂
Ale taky jsem četla, že i při prvním těhu se ty protilátky můžou tvořit a je průšvih.
Na kontrolu jdu až 15. ještě do CAR, na ten UTZ o patro výš jdu 3.prosince.

adriene
3. lis 2012

@zelvik Tvorit se muzou, ale je to vazne sporadicke. neboj... oni ti to vsechno ohlidaji 😉

malinka_02
3. lis 2012

@gyty a vam tedy vysel 6 ket? A mas pocit ze si udelala neco jinak?

evikj33
3. lis 2012

@gyty Tak já špinila cca od 7dne po ET asi 5dnu,pak už nic.Jinak krom docela velkých nevolnosí a hlavně ranního zvracení,nebyl žádný problém a zvracení už snad taky ustalo už je to 11dnu co neblinkám.Císař se zatím neplánuje-chtěla bych rodit v Porubě(je tam dětská neonatologie) a poloha miminek se ustaluje mezi 30-34tt pokud by to šlo rodila bych raděj přirozeně.Takže čekáme jak se prdelky usadí.Čipek stále drží od začátku těhu jsem zhubla cca 5kg a doted jsem nabrala asi 3 z těch 5.Už to asi začne pomalu stoupat.Já ale měla docela velkou startovací váhu(nejsem žádný drobek)Takže asi tak.Odted budu mít poradnu co 14dnu,doposud jsem chodila co 3-4týdny jak to dr.naplánoval.Tak držím pěsti at je vše v pořádku i utebe 😉

evikj33
3. lis 2012

@zuzullik1001 Je klidně možné že ti daj injekce přímo v Car už ten Den jak tam jdeš na kontrolu a rovnou ti to sestra píchne aby ti ukázala co a jak.Já injekce dostala v Car-nikde jsem nic neobjednávala a začala jsem píchat 2Den MC.Tak držím pěsti 😉

evikj33
3. lis 2012

@gyty Jo ještě jsem zapoměla pokud nejsou žádné velké komp.porod se indikuje kolem 38tt bud se vyvolává,nebo plánuje CŘ 😉

misha1104
3. lis 2012

baby som 3 den po transfere a boli ma podbrusko take pichy je to z liekov alebo a uz asi 6den nemozem poriadne na wc aj sa mi chce ale nejde a boli ma cely spodok .viete poradit dik

evikj33
3. lis 2012

@misha1104 Muže to být cokoliv,ale mně to připadá jako zánět asi bych skákla k dr,se vzorkem moči.Podbřišek mně po ET také občas píchal ale na čurání to vliv nemělo,chodila jsem normálně

evikj33
3. lis 2012

@zelvik Myslím že bys měla být v klidu,muže se ti ještě střídat období na MC a to se prsa nafouknou a pak zas spadnou,mně se snima začíná něco dít až dnes docela dost mně bolela v noci a ráno,zted je to zas lepší a jinak mně zatím nijak neporostla. 😉

misha1104
3. lis 2012

@evikj33 nie nie na cikanie na velku....a doslova ked sa snazim nieco vyprodukovat ze zatlacim tak ma boli cely spodok....ako si sa citila ty po transfer.

adriene
3. lis 2012

@misha1104 Být tebou, jsem v klidu. Toto jsem si také prožila... po transferu plynatost, nafoukle břicho, zácpa, bolesti v podbřišku, občas píchání a i silné, i u vaječníků. Kup si projímadlo, např. lactulosu, či Duphalac a dej si pár lžic. Uleví se 😉 Jinak je to normální a běžné 😎

kaijko
3. lis 2012

@gyty Vím jak to myslíš! Taky jsem si představovala jak bych to dala se dvěma prckama a jenom představa mě vyděsila a to je v bříšku nemám.. Hlavně, když jsem si vzpomněla co mi mamka vyprávěla 😀 Ale máš doma chlapa 😉 Jak staré máš 1. dítko? Že by malej pomocník? Tolik vajíček? Fíha.. Já jsem ráda za moje 3 zamražený embryjka 😀

zuzullik1001
3. lis 2012

@evikj33 Jeho to fakt a kam chodis?? A podarilo sa na prvy krat ivf??

misha1104
3. lis 2012

@adriene a podarilo sa vam na prvy krat? alebo ktore ivf mala si to pri kazdom ? trosku ma to stve....brucho nafuktune no necitim sa dako dobre.... 🙂

saraha2
3. lis 2012

@zelvik nezlob!!!já začla včera 5měsíc a pořád nosím stejnou prsenku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

adriene
3. lis 2012

@misha1104 Bylo to při prvním a také posledním IVF, při ET jsme dali jedno embryo a měla jsem tyto "potíže". IVF se povedl napoprvé.