1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
9. bře 2012

@nemorosis ano říkali,ale i tak že si máme vybrat,tak já stejně dám na radu lékařů..ale že vědí,že to podstupujeme poprvé a dají mě na výběr,tak to mě zarazilo..jinak pokud čtu správně,tak zítra máš odběr vajíček!!!!ať vše dopadne úplně nejlépe,budu na tebe moooc myslet!!!!!!musíš být už od půlnoci lačná a hladná?nebo se ráno můžeš ještě napít něčeho?

rory_g
autor
9. bře 2012

@evikj33 ahoj a klidně tu s námi piš, budeme rády 🙂 Já jsem zvědavá, jak budu na stimulaci reagovat, na Clostil jsem nereagovala vůbec, ani na zvýšené dávky, vždy jen jeden folík a ten mám i bez něj...
@majcam děkuju, nemůžu se dočkat, až se taky zapojím do úspěšných genneťaček 😎

evikj33
9. bře 2012

@rory_g Hlavně se nebojte ptát když se vám něco nezdá,nebo máte poch.Já zaváhala u 1ult.už tehdy dr říkala že nereaguju jak mysleli,ale dávku neupravila a pozvala nás za 2dny znovu,to už tam byl muj dr.a Foliky velke,tak už to nechal byt.Ta doktorka už nas připravila o jeden pokus IUI stimulovany clostilem,na ten jsem reagovala normálně 3.-7.DC 1-0-1 a mela jsem vždy jeden folik,jednou dokonce 2.Prostě ho při ultr.přehlédla.Mám PCO tak u mně začali s nižší dávkou,kvuli obavě z OHSS,že se dávka dle reakce v pruběhu upraví,ale to už nikdo neřešil.Měla jsem 150j Menopuru,po dobu 11dnu a to mi z hrazené dávky zustalo 8ampulí po 75j v lednioci.Pak jsem měla3dny orgalutan od 11 do 13 dne a ten 13 den ještě Pregnyl5000.Nakonec nám neučtovali ICSI na to 1vajo,tak jsme platili 3450kčza leky a protokol.Ale hodně jsem tomu věřila protože 1dítko máme přirozeně,hned na první pokus.Od porodu mám problem se štitkou(ta je v normě už 2roky,beru euthyrox)a anovulací.

zelvik
9. bře 2012

@evikj33 Ahoj, díky za postřehy - no já nevím, jak ostatní, ale já s tím mám trochu problém. Ne že bych neměla vyřídilku🙂, ale tisíce dotazů mě napadnou až za dveřma, nejlépe těma venkovníma.Prostě v ordinaci sedím jak zařezaná, kejvu hlavou jako že jo nebo ne...no jak ovce 😀 A pak jdu domů a vrtá mi toho spousta hlavou.

zelvik
9. bře 2012

@rory_g Ahojky, já už rýma dobrý, tak to asi byla migréna 😒 ALe doma mám teď maroda - mm holt taky chytil rýmičku. A to je 100x horší choroba než jsem měla já 😀 😀 😀 to je hnedle na umření.

rory_g
autor
9. bře 2012

@evikj33 takže Ty máš ještě v lednici zbylé léky? Já mám taky problém se štítkou, 4 roky beru Letrox, to by měl být stejný jako Euthyrox..potom Glukophage na cukr, jinak jsem zatím zdravá 😝
@zelvik hahaha, no tak to je jasný, že jeho rýmička je horší, než byla Tvoje 😀 MM jednou slyšel v tv, že muži hůře rýmičky prožívají a od té doby mi to pořád připomíná, abych se o něj dobře postarala 😀
A co Tvoje MS, zatím nic?

zelvik
10. bře 2012

@rory_g Ahojda, tak MS se dnes přihlásila. Takže musím hned v pondělí naklusat k Dr. na ten ultrazvuk, jako na potvoru to bude až ten nejzazší možný den, co říkala.

rory_g
autor
10. bře 2012

@zelvik ahojky, tak to je super zpráva (když už tedy padla teorie o těhu 😒 ). No a za to nemůžeš, určitě Ti nic neřeknou, přece neovlivníš, kdy MS doleze... Moje zatím nic, ale břicho už dost bolí, počítám s ní tak z 😒 ítra, nejpozději v pondělí. No a ve středu mám 4D utz, takže něco podobného, na co jdeš v pondělí, taky se moc těším 😝

nemorosis
10. bře 2012

Ahoj holky, tak se hlásím po odběru. Všechno bylo v pohodě, teď už mi nic není a snad ani nebude. Odsáli přes 40 folikulů, z toho 23 vajíček, ale ne všechna prý budou použitelná. V pondělí jdu zase na kontrolu, tak jsem zvědavá, kolik se jich oplodnilo. 🙂

plumeria
10. bře 2012

@nemorosis Ahoj, 23 vajíček, to je super! Budete mít z čeho vybírat a určitě vám zbyde dost embryek i na zamražení. Tak držím palce, ať se jich oplodní co nejvíce🙂
A jaké máš jinak z dneška pocity? Co narkóza?

rory_g
autor
10. bře 2012

@nemorosis krása, blahopřeju k úrodičce a ať vše dobře dopadne!! Kdy máš naplánovaný ET? Máš prodlouženou kultivaci?
@plumeria připojuju se s otázkama 😀

zelvik
10. bře 2012

@nemorosis Ahoj, téééda to je úroda! Tak gratuluju a držím palce dál!!!!

zelvik
10. bře 2012

@rory_g Ráno jsem tam volala a chtěla se na to pondělí objednat - ale ouha - změna oproti ostatním CARům - v Podolí se asi v sobotu na oddělení IVF nefunguje☹

rory_g
autor
10. bře 2012

@zelvik a to půjdeš zase k Řezáčové? Určitě Tě vezmou, když to potřebovali 😉

zelvik
10. bře 2012

@rory_g No asi jo, jestli tam nějak bude. Budu tam volat hned ráno a uvidím, na kdy si mě povolají.A budu doufat v Řezáčovou. Chlapa doktora bych asi při MS nevydejchala....

saraha2
11. bře 2012

nemorosis hurá!!jsi za půlkou!!ted ještě transfer a všichni ti tady budeme moooc držet palečky,ať se ti to tam pěkně uhnízdí!!!!!!!!!!!!!narkoza o.k.??nebylo ti pak špatně?já na tebe moc myslela a pořád nakukovala,kdy sem písneš..a jak jsi nepsala,tak jsem si říkala,že asi odpočíváš doma poctivě!šikovná,hurá!ted už jen čekat,jak se budou mimísci vyvýjet a honem je šupnout k mamince!!!že??budete mít prodlouženou kultivaci?někomu zavádí do 72hod a někomu až do 5ti dnů..

saraha2
11. bře 2012

@zelvik no to úplně chápu,mě taky není jasný,jak ta prohlídka bude vypadat,když mám jít druhý den MS..já totiž nemám žádné začáteční špinění,nebo tak něco..vstanu a hned niagáry,takže to bude opravdu zajímavé☹(

plumeria
11. bře 2012

@zelvik
@saraha2 Dobré ráno, chápu, že je to pro vás velmi nepříjemné, ale oni jsou tam na to zvyklí, vždyť tam tak jde většina pacientek. Já jsem se tomu vyhla, protože mi ms vycházela na víkend, tak si mě pozvali už na pátek. Tak jestli z toho máte fakt špatný pocit, zkuste se zeptat, jestli byste mohly na ultrazvuk těsně před začátkem ms a na krev až ms přijde. Záleží taky na tom, jak daleko to máte do CRM a jestli se vám tam chce dvakrát. Jinak u nás CRM přes víkend taky nefunguje, jenom asi v nějakých vyloženě důležitých případech, jinak si člověk musí všechno vyřídit v pátek nebo v pondělí.

plumeria
11. bře 2012

@zelvik Je, až teď mi docvaklo, že jsi psala, že ms už dorazila, tak nic.
Já osobně jsem původně ke gynekologovi-muži vůbec nechtěla, menstruace nemenstruace. Na obyčejné prohlídky záměrně chodím ke gynekoložce, k chlapovi by mě ani nenapadlo se přihlásit. No a teď? V našem CRM jsou téměř všichni lékaři muži, navíc mladí a šikovní. Vzhledem k tomu, že tam třeba nejsou každý den, tak už jsem prošla vyšetřením u všech z nich a když jsem byla v nemocnici na HSG, tak mi zákrok taky prováděl mladý, šikovný doktor. Řekla bych, že po uplynulém roce je mi už úplně jedno, kdo mě vyšetřuje, jestli muž nebo žena. Tak alespoň jedno pozitivum ta neplodnost má, zbavila jsem se studu před gynekology-muži🙂

rory_g
autor
11. bře 2012

@zelvik ahojky, já měla prvně doktora v nemocnici a pak v Podolí...ale ráda jsem se vrátila k ženě. Jedna moje kamarádka řekla doktorovi na otázku, proč k němu nechce: vy JÍ nemáte, tak nemůžete vědět 😀 No a nakonec je to pravda, i když zamlada jsem si nedovedla představit, že mi tam bude sahat žena, je to prostě dr a neměnila bych. A @plumeria má pravdu, taky jsem se styděla, ale ono jim denně projde tolik různých žen...
@saraha2 tak to já mám naštěstí špinění, i když jak se to vezme, Ty máš aspoň jasno, kdy máš 1.DC, já často přemýšlím, jestli ještě špiním, nebo už je to MS 😕

nemorosis
11. bře 2012

Ahojky, promiňte, hned z CARu jsme jeli i s dítětem k našim, abych si mohla řádně odpočinout. Děkuju vám za podporu, jsem tak ráda, že si tady s váma můžu popovídat. 🙂
Narkóza byla úplně v pohodě, sice měla trošku vtipný začátek, protože mi napíchli žílu a okamžitě jim vyjela kanyla, krve všude požehnaně, ale dr. to rychle zvládla. Pak mi jen řekla teď vpíchnu anestezii a víc nevím. Probrala jsem se asi 3 minuty po výkonu, vůbec nic mi nebylo, ani ospalá jsem nebyla. Jen ty erotické sny se nějak nedostavily. 😀 Všichni byli strašně milí a uteklo to dos rychle. Jak potom pomalu začalo břicho přicházet k sobě, nebylo to úplně příjemné a byla jsem ráda, že jsem vydržela cestu autem. Ale docela rychle se to srovnává, dneska už je mi dobře a zatím nepozoruju jeden jediný příznak OHSS.
Prodlouženou kultivaci máme, v pondělí dopoledne mám přijít na kontrolu a zároveň se domluvit s embryoložkou, kolik vajíček se oplodnilo a jak to vypadá dál. Nejdřívější termín transferu je prý úterý, nejpozdější čtvrtek. Už se tak těším na zítra! 🙂

nemorosis
11. bře 2012

A omlouvám se, že jsem neodpověděla konkrétně, jdu vás hned všechny dočíst. 😉

vall83
11. bře 2012

Ahojte , som tu plne nova, prave som docitala aspon tuto stratu .... Blahozelam nemorosis....tesim sa ked aj mi budeme az tak daleko...
Nas teprva caka odber vajicok asi na dalsi tyzden by som mala dostat menzes a na treti den mame prist na odber... bojim sa docela narkoze, este nikdy som nemala ziadny taky zakrok...
prosim vas co to je ta predlzena kultivacia?

plumeria
11. bře 2012

@vall83 Třetí den menstruace na odběr vajíček? Nechápu.
Prodloužená kultivace znamená, že se embrya nezavádí do dělohy za dva dny po odběru, jak je obvyklé, ale až třeba patý nebo šestý den. Zvyšuje to procento úspěšnosti. Zadej si kdyžtak do vyhledávače prodloužená kultivace a dozvíš se víc.

zelvik
11. bře 2012

@plumeria Ahoj, v poho, Dr. výslovně řekla, že tam musím přijít, když budu mít MS, takže by stejně žádná kalkulace, kdy tam jít, nepomohla 😉
@rory_g Já dřív měla gynekoložku - ženu, ale poté co mě operoval doktor, chtěla jsem přejít k němu a neměnila bych.Je odborník a on přišel na endometriozu. Jen lituju, že je jen gynekolog a ne porodník. NO ale to hodně předbíhám, tak daleko ještě nejsme 😔

zelvik
11. bře 2012

@nemorosis Tééééda, tak to je paráda, že je kus už za tebou. Držím palce a zase podej čerstvé info🙂

vall83
11. bře 2012

@plumeria a kedy sa na slovensku odoberaju vajicka? mi sme totizto v nemecku...s citania tuna som usudila, ze injekcie sa davaju pri tej kultivacii, ano? a ako dlho?

plumeria
11. bře 2012

@vall83 Předpokládám, že stejně jako v Česku a všude jinde 😀, tedy v polovině cyklu. Najdi si internetové stránky nějakého reprodukčího centra, tam mají vždy napsané, jak celý cyklus IVF probíhá 🙂

nemorosis
11. bře 2012

@zelvik Děkuju moc a informace podám. Taky držím palce na pondělí. Koukám, že Ti vyšla MS na sobotu stejně jako mně. Nic si z toho nedělej, taky jsem byla naštvaná, že půjdu na UTZ až 3DC a navíc až ve 4 odpoledne. Vlastně jsem začala krvácet už v pátek večer, takže jsem v pondělí byla skoro 4DC. Ale jak vidíš, vůbec to nevadilo. Buď v klidu 😉

vall83
11. bře 2012

@plumeria dakujem za radu, uz som si precitala....no ale co uz, aj tak sa asi budem riadit tym co mi povedali tady...mam na treti den menzesu prist na lacno, den predtym od polnoci uz ani nepit, pojdem do narkoze a budu mi brat vajicka...je to tuna tazke ja velmi dobre po nemecky neviem, vsetko dopodrobna mi manzel preklada...a som z toho na nervy ked niecomu tuna nerozumiem...aj vsetky borzurky a vsetky plany co nam dali po nemecky...no musm sa spoliehat na to ze vedia co robia...bohuzial...a co to stoji vsetko tak priblizne na slovenku?teda ak som spravne pochopila u teba v cesku?
prepac ak ta otravujem...napis...nebudem... ☹