1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
12. dub 2012

@verry ale to je fakt nějak brzy!!!já MS čekám v sobotu!!!!takže u tebe MS takhle brzy???a hajáš???já měla dnes navařeno,takže jsem opravdu ležela..ale spíš proto,že jsem neměla na nic náladu.. ☹ tak se dej honem do kupy,ať můžu doma říct dobré zrpávy aspoň o tobě!!!!!!!!!

verry
12. dub 2012

@saraha2 tak jsem si teda lehla k notasu 😀 ikdyž nevím jestli to je něco platný. ani už dnes nejsem tak unavena jako jindy. Byla jsem v praci, je fakt,ze jsem nedelala nic vic,co bylo potreba a celou dobu prosedela a pak dom.

saraha2
12. dub 2012

@verry tak zůstaň ležet a dej nožky hore!!!!jsem to dnes pročetla-no úplná mudr.už bych mohla být 😀 a když holky začly špinit,tak ležely..určitě tím nic nepokazíš!!!

saraha2
12. dub 2012

tak teplota stoupá,už mám 37,4....... ☹

verry
12. dub 2012

@saraha2 ale dokud není krev, nebudeme plašit,jasny? 😉

nemorosis
12. dub 2012

@verry Řekla bych, že to bude přesně tak, jak říká @marmina, že se to počítá spíš od OPU nebo ET a spádem hormonů to buď dostaneš nebo ne.

verry
12. dub 2012

@saraha2 jo, vlastně jsem si ted vzpomněla,že mi Dr. říkala, at prijedu 14 dní po ET na krev, a to at krvácím nebo ne. že to vůbec nemusí nic znamenat.... tak to jen taková utěcha... 🙂

zelvik
12. dub 2012

@saraha2 Jejda, co to je? Ty nám nemocníš? To snad ne. Tak odpočívej.

zelvik
12. dub 2012

AHoj holky, moc na vás všechny myslím, všem vám/nám držím palce, těhulky držte se!!! Dočítám vás vždycky tak s dvoudenním zpožděním, tak to mám jako seriál. Omlouvám se, že nereaguju na každou z vás extra ☹ , ale rozhodně o vás všech vím a sleduju. Jen nestíhám...
Já mám za sebou k Menopuru už druhou injekci Orgalutranu - nebo jak se tomu nadává, prostě jsem to přejmenovala na Orangutana🙂 a už to přestává být taková sranda, jaká byla na začátku. Už hledám místo, kam píchnout a ten Orangutan docela štípe a místo po vpichu trochu naběhne.Tak jsem zvědavá, co mě ještě čeká za lahůdky.

plumeria
12. dub 2012

@verry @saraha2 Holky, v žádném případě ještě neházejte flintu do žita, vždyť já to měla stejně jako vy!!! Začala jsem špinit 6. den po ET a špinila pět dní a nebyla to jen tmavá krev, ale i jasně červená. Doktor říkal, že se mi pravděpodobně otevřely ty ranky po OPU. A předevčírem jsem špinila zase, opět i jasně červenou, a říkal, že to také není neobvyklé, že prý jak se děloha roztahuje, lehce tam praskne nějaká žilka. Je to hrozný nápor na nervy, já vím, ale ještě není nic ztraceno!!! Jo a zvýšenou teplotu a bolest hlavy jsem měla taky, prý to může být jeden z prvních příznaků těhu. A bolesti břicha a zad jako před MS mám dodnes.

rory_g
autor
12. dub 2012

@zelvik ahojky, mě dneska čeká první dávka Menopuru...3 prášky a 2 vodičky 😝 zatím...

pawlla
12. dub 2012

@saraha2 no ja zase na spineni cekala a nic doktor mi rekl ze kdyz budu spinit tak je to dobre, navic bricho me porad boli i ted kdyz jsem 5+0tt a to jsem a to me normalne neboli ani pred MS, takze zitra mas 10 den po ET jo

zelvik
12. dub 2012

@rory_g AHojky, v kolik jdeš na to, v kolik na tebe mám myslet? Dej pak vědět, jak jsi to zvládla.

pawlla
12. dub 2012

@rory_g diky diky noo ja uvidim zitra tam zavolam a poresim to

evikj33
12. dub 2012

Ahoj holky,vás dočíst,docela fuška 😝 Jinak @verry @saraha2 Nestresujte a dejte bublinkám šanci,testovaly jste dnes některá?Nebo střílíte jen tak od pasu.Spousta holek špiní až do 12tt a mimi je v pořádku.Držím palce at jsou mimoušci na svém místě a z vás štastné těhulky 😉 @rory_g ja budu mit taky 225j Menopuru a taky mám v žádosti 6.Orangutanu 😀 ,ale ty jsem při 1IVF píchala jen 3 a to až 11.12.13.DC

zana21
12. dub 2012

@verry @saraha2 Holky, vážně se snažte být v klidu a myslet pozitivně 🙂 Hezky odpočívejte a zkuste na to nemyslet. Vím, že je to těžké. Podívejte kolik holek vám tady i z vlastní zkušenosti píše, že špinění ještě nic neznamená, naopak to může být dobrá zpráva. Držte se 🙂
@rory_g Manža se vrací na konci května. Dnes jsem začala špinit, přijde moje první MS bez léku - poprvé v životě 🙂 Bude to asi ještě tím, že v těle zůstaly po minulém cyklu nějaké hormony z IUI. No a na konci měsíce budu volat dr, že jsme se rozhodli v červnu jít do IVF. Prosím tě, kdy jsi šla k dr na kontrolní UTZ , aby bylo jisté, že IVF začne? A kdy jste se dohodly, jaký protokol je pro tebe nejnej? Držím palečky, ať to píchání zvládneš. Kam si nakonec pícháš, do břicha nebo do svalu?

saraha2
12. dub 2012

@verry no mě teda taky říkali,at v to pondělí přijdu na krev i kdybych krvácela..ale víš jak..ted mě volala kamoška-už měla potvrzené těhu a začla špinit až krvácet..tak zůstala doma a měla zakázaný i sex...
@zelvik já už mám ty teploty 5dní ☹
@pawlla jj,zítra desátý den po ET..

zelvik
12. dub 2012

@evikj33 Koukám, že můj Orangutan se ujal😀. Hm hm, já ho píchám už od 6. dne, to je zajímavé.

saraha2
12. dub 2012

@verry já mám pořád jaksi podvědomě scvaknutý nohy,jak kdyby to pomohlo 😀 achjooo..jo..a ta kamoška má dnes krásného Adámka 😉

rory_g
autor
12. dub 2012

@zelvik jdu na to v 8 😅 Už 😅 jsem si vyndala nádobíčko, aby mě to nestudilo 😀
@evikj33 já mám také 3 balení, Cetrotide, to je asi obdoba Orangutanu 😀 Ty máš takhle vysoké dávky proč? Já mám první IVF...
@zana21 šla jsem těsně před MS, teda vlezl do toho víkend a Velikonoce, takže jsem byla asi 5 dní před MS, dr se jen koukla, jestli někde nejsou cysty, které by stimulce vadily. Jinak to asi určila sama, ani jsme se nebavily, jestli krátký nebo dlouhý, prostě mám krátký...myslím, že jaký Ti dají spíš záleží na CARech, jak jsou tam zvyklí...
No a budu píchat do břicha, jsem ráda, do svalu by musel mm a nevím, jestli bych se nechala 😕

vall83
12. dub 2012

@rory_g Ahojcek prajem necitelny a bezbolestny pichanec....a hoodne odvahy.... 🙂

vall83
12. dub 2012

@saraha2 ahojcek saraha...proc tolika smutku? ved si pisala ze si mala jednu morulu a jedno uz neviem ako sa tomu hovori, tak je mozne, ze sa to teprva v tebe dozravalo a az teraz sa to uhnizduje....mala si to mozno troska posunutu....nemozes tvoje krasne dve male bobulky porovnavat uz s velkymi bobulkami blastocystami... 🙂 🙂 o.k.?tak klidecek kelisova 🙂 inak ozaj tie teploty mozu byt super....

@verry ahojcek verry druha stresmanka 😉 baby tak ste si doteraz krasne pisali, pozorovali a podporovali a hned pri prvom normalnom spineny to vzdavate......neser mne Blazeno 😀 😀 😀 ...klidecek nohy v teple....a ty si mala tu velku bobulku blastocystu, tak u tebe to je iste, uchytena a basta fidli... 😉

saraha2
12. dub 2012

@vall83 velebnosti vám se to mluví!!!!!!!!!!!!!!!!ty nervy hrooozně pracují!!!!!!!!!mě z toho látne a fertig..

vall83
12. dub 2012

@zelvik ahojcek ja som mala tiez orgalutran a prva stipala....lebo som ju dala do miesta kde bolo malo speku, potom som nad nim vyzrala, nasla miesto kde bolo statocne speku a uz nestipal...a tiez mi to okolo scervenalo a napuchlo, ale posledne som uz pichala velmi pomalucky , ze som do seba to vstriekovala pomaly a nenapuchlo....ja len tak kebyze chces radu....tak drzim palecky... 😉

marmina
12. dub 2012

@rory_g dnes 12.4. začíná stimulovat na 1. IVF!, UZV 16.4. - tak ať první včelka nebolí! 😉
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, dnes 12.4. začíná stimulovat na KET, UZV 19.4.
@zelvik 6.4. zač. stimulace na 1.IVF, UZV 11.4.-komplikace (vysoká sliznice), UZV 13.4. - snad bude vše o.k.!!!

Holky, držte se, ještě není nic ztraceno, všichni tady věříme v // teda vlastně ve // // 😉
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.

@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4.
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.-potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček z toho 3 embrya, 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E)
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo ke transferu), 2. IVF začátkem května
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

Pokud se chcete někdo další přidat do naší tabulky, napiště mi do IP!!!

kive76
12. dub 2012

@zelvik orangutan 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vall83
12. dub 2012

@saraha2 kez by sme si mohli dat aspon nejaky uklidnovak flasku vinecka, ale ani to nemuzeme, hruza....chapem ze nervy pracuju....este neviem ako budem stresovat ja.....ale po vsetkych skusenostiach co tuna citam, tak uz teraz viem ze nemam sancu na sebe sama zistit ci som alebo niesom tehotna....takze to necham az na jeden test, okolo 10 dna a hotovo, som tak rozhodla...ale ozaj, skus mysliet na nieco ine...ako by som ti len mohla poradit....skuste nieco zacat planovat s manzelom, nejaku dovcu, bavte sa o uplne inych veciach......skuste to....

evikj33
12. dub 2012

@rory_g u 1IVF jsem měla 150 j Menopuru,(mám PCO,tak se dr.bál OHSS)nakonec to dopadlo tak že na OPU byla jen 2vaja,pouze 1zralé a to se neoplodnilo ☹ Ted Dr.rozhodl že dá větší dávku ale předem mně upozornil že to musí ukočírovat,takže bude více kontrolních ultra.Jinak u PCO se nedá reakce odhanout a 1IVF je hodně testovací.Ja měla 2vaja i po clostilu 1-0-1 3-7.DC Ale musím říct že jse z obavama očekávala učet za nedokončený pokus a stálo nás to nakonec jen 3450kč(doplatky na léky)v protokolu jsme měli i ICSI(8000kč)tak jsem se obávala že to přiučtuji i za to 1vajo,ale mile mně překvapili.

marmina
12. dub 2012

ahoj @vall83, ty dneska začínáš stimulku vid? ty budeš píchat nebo něco polykáš?

zelvik
12. dub 2012

@vall83 To jsi zlatá, já to tak zítra zkusím pomaleji. I když si nemyslím, že bych to tam tlačila nějak zběsile rychle🙂 Spíš asi moc nepřemýšlím, kam to bodnout a tak beru co mi přijde pod ruku 😀
Jo a lahvinku vína bych si taky dala, aúúúúúúú. Dneska jsem nevydržela a dala si po 6 dnech kafe. No ale musím vydržet.