1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
13. dub 2012

@alinah ahojcek a kedy budes testovat?
🙂

saraha2
13. dub 2012

@vall83 no pokud nezačnou niagáry do rána,tak si udělám,at neřeknete,že šetřím 😀 švagrová za chvíli přijde,tak si dáme kávičku 😉 ňam,ňam..neboj se!!určitě jste nic nedomrvili!!!se mohla trošku pozastavit z těch léků a sexíkem se opět ukázat!!!!!neboj se nic!§ale krásně jsi to napsala,že jste po sobě pokukovali 😉 🙂

vall83
13. dub 2012

a baby ja mam take obavy ze ten progynova je sice super na sliznicu ale co ked sa mi zasa z toho vyvinie tolko vajuch a zasa ich budem mat velke a budu mat bolesti ☹ ☹ ☹ prave mi to manzel preklada....ze to je nejaky umelo vytvoreny hormon podobny estrogenu...a uzivaju to zeny v menopauzii.... 😕
aj vsetky tie inj. ktore pred OPU pichame su estrogen....ja uz nechci tolik vajuch to boli....

saraha2
13. dub 2012

@vall83 progynova?,to je co???

vall83
13. dub 2012

@saraha2 no asi nejaky dalsi dobry sajrajt....vedlajsi ucinky hroza....no ale v preklade to je umelo vytvoreny hormon podobny estrogenu... 😝

marmina
13. dub 2012

@vall83 no já myslím, že před KETem se bere jen něco na sliznici ale aby nenarostly folikuly, takže by ses neměla bát!

vall83
13. dub 2012

@marmina dakujem za uklidnenie....ja len preto lebo ma zacinaju boliet vajecniky ako pri tych inj.... 😢

zelvik
13. dub 2012

@vall83 Neboj se nic, určitě jste nic nepokazili... a už vůbec ne, pokud jste po sobě "jen pokukovali" 🙂 to jen tak na odlehčení situace. Ale né, neboj, určitě je to OK.

pawlla
13. dub 2012

@saraha2 jeej tak to je mi lito ale jeste pro jistotu udelej testik jo a uvidis

Jeste by me zajimalo ten utrogestan polykate ho nekdo nebo ho jen zavadite? Me je to docela neprijemne si to 3 krat denne cpat tam dolu 🙂

nemorosis
13. dub 2012

@marmina Mňam, řepa se zelím, to může být výborný! Taky teď dávám celou sklenici řepy každý den a nejvíc mě to chytá navečer. No jako blázen. 😀 Vidíš, za rozmražení jsem v ceníku nic neviděla, třeba mi ho za KET pro jistotu zatím neukazovali, abych jim ho nehodila na hlavu. 😉

@vall83 Ahojky, neboj, myslím, že jste tím vůbec nic nezkazili, jen se trochu uvolnili. 😀

@pawlla Je jedno, jestli ho zavádíš nebo polykáš. Doktoři tedy v těhotenství otrocky píšou zavádět, protože je to tak uvedeno v doporučení. Málokdo už se ale podívá o pár řádků níž stojí, že ho jde i polykat, když špiníš, krvácíš nebo tě jinak zavádění dráždí. Prostě jen musíš počítat s tím, že po spolknutí budeš dost ospalá, neměla bys pak řídit, atd. Já to střídám, jak mi to zrovna dítě umožní a jak se mi chce. Zjistila jsem, že i řídit se s tím dá. 😉

nemorosis
13. dub 2012

Holky, už se tak těším na úterní UTZ! Jdu k někomu novému, tak jsem zvědavá, jaký bude. Pořád se bojím, že co kdyby tam srdíčko nebylo, že přece jenom IVF není přirozená cesta. No zabte mě, už blázním!

vall83
13. dub 2012

@nemorosis ahojcek dakujem za uklidnenie 😀 ja si myslil ze bude vsetko v poriadku..... uz jedno dieta mas a to naznacuje ze mas vacsiu pravdepodobnost ze ked uz sa podari otehotniet tak bude vsetko o.k....tak k novemu dr. to vypada nadejne ze i obrazek bude 🙂 😀 😀 uz se tesim...

pawlla
13. dub 2012

@nemorosis no ja prave spim i kdyz si to zavadim dolu jsem potom tak neskutecne unavena ze to az neni mozne ale zkusim to polykat protoze je mi to prijemnejsi diky za odpoved

pawlla
13. dub 2012

@nemorosis a kdypak jdes na ten UZ ja jdu taky na prvni ale az 27.4 a tak sebojim aby tam bylo stdicko porad nad tim premyslim

saraha2
13. dub 2012

@pawlla mě říkal docent,že je jedno,jestli budu zavádět,nebo polykat!!že můžu i jednou tak a jednou tak..že záleží na každém!

pawlla
13. dub 2012

@saraha2 tak to je suepr tak to taky tak udelam no dneska jsem si to v oedne dala a az ted jsem vstala dees no 😀

nemorosis
13. dub 2012

@vall83 Taky doufám, že obrázek bude 🙂
@pawlla Jdu 17.4., už jsem na jednom UTZ byla, ale doktor tam miminko ani srdíčko nehledal. Teď to určitě bude lepší. 😉 Proč bylo u vás potřeba IVF, jestli se můžu ptát?
@saraha2 Kam chodíš do CARu? Tvůj doktor zní velice rozumně. 🙂 A jak Ti zatím je? Jak se v tomhle případě vůbec s utrogestanem postupuje dál? To se má brát i přes MS?

pawlla
13. dub 2012

@nemorosis tak to bylo asi moc brzo na srdicko ne ? Ja byla taky na jednou UZ u sveho doktora ale taky nebylo nic moc videt jsem teprve v 5 tydnu jdu tam zase 20.4 aby se videlo jak roste ale rikali ze to srdicko je videt po tom 7 tydnu coz je toho 27.4 a to jedu na UZ do CAR. Ja jsem mela pred 5 lety hodne tezky dlouhy a komplikovany porod od te doby se snazime 3 roky o mimi tak jsme se rozhodli pro IVF i kdyz u me domtor presnou fyziologickou pricinu nestanovil

zelvik
13. dub 2012

@rory_g Ahoj, tak šup, šup, druhá injekce, ať to sviští 😉 Já už jdu v pondělí na OPU. Ale asi mě nakonec předhoníš, protože sliznice mi mrcha zase narostla a když nebude dost embryí, tak mi nic nezavedou, aby s nima neplejtvali a bude se mrazit....

zelvik
13. dub 2012

@nemorosis Neboj, já taky pořád říkám, že děti se mají dělat v posteli nebo na seníku🙂 a ne pod mikroskopem.Ale teď, když už v tom procesu jsem, tak to docela rychle utíká a koukám na to už taky jinak...omylná je i příroda sama. Holt jsme ji obešlya věříme doktorům - kdyby neměli doktoři úspěch, nebylo by tu tolik CARů a tolik šťastných rodičů. Takže HUŠ, nemysli na to, že by něco nevyšlo. Už jsi došla tak daleko, že teď už to mimís nevzdá!!!!!

nemorosis
13. dub 2012

@zelvik @pawlla Děkuju, holky, snad to bude všechno v pořádku a v úterý se pochlubím fotkou. 🙂

@pawlla Jejda, to je mi líto. Jste dobří, že jste se vydrželi snažit 3 roky sami, my jen rok. 😉 Tentokrát už bude určitě porod snadnější a v pohodě. Přeji hodně úspěchů! 🙂

zelvik
13. dub 2012

@nemorosis My se snažili sami 5 let...

zelvik
13. dub 2012

@rory_g No prý to vadí taky uhnízdění. Nízká taky, vysoká taky...asi že není tak stabilní a je náchylnější k odloučení...

nemorosis
13. dub 2012

@zelvik Wow, opravdu máte můj obdiv. 🙂

pawlla
13. dub 2012

@nemorosis noo porodu se bojim jako cert ktize ani nevim jestli budu moct rodit pririzene
@zelvik teeda tak to vas obdivuju ze jse vydrzeli tak dlouho

rory_g
autor
13. dub 2012

@zelvik už je za mnou 🙂 Tak Ty jdeš už na OPU, já jdu teprve na první ultrazvuk. Z čeho se dělá ta vysoká sliznice? Doufám, že se umoudří a bude i ET 😵
@nemorosis já se otěhotnění nebráním 10 let...a snažíme se také 5 let..

alinah
13. dub 2012

@saraha2 @vall83 - holky testovat nechci driv nez ve stredu ale nevim nevim jak to vydrzim 🙂

alinah
13. dub 2012

@pawlla ja Utros pres den zavadim a vecer polykam. je mi po nem soufl pres den. zvlast ted jak mam 2-2-2

zelvik
13. dub 2012

@rory_g Hmmm, takže i dobu snažení máme stejnou. Koukám, že mně ten ET musí vyjít i kdyby nechtěl, protože tě mám za sebou v závěsu a nesmím zklamat...aby to pak mohlo vyjít i tobě 😉 Ale z čeho s etvoří - to fakt netuším. Možná, jak mám tu endometriozu, hůř se při MS odlučuje a tak tam zůstává. Netuším...

pawlla
13. dub 2012

@alinah ja mam stejnou davku beru ho teprve 2 den ale uz mi je po nem soufl a jsem desne unavena tak jsem nebyla unavena ani po tech injekcich uvidime jak to bude dal