1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
15. dub 2012

@verry noo my meli strach protoze pri zavedeni 1 je sance asi jen nejakejch 25% kdezto u dvou uz je to 52% a shodli jsme se na tom ze pripadna dvojcata nevadi, presne se to dozvim asi az toho 27 sice jdu jeste pristi tyden v patek na UTZ ke svemu doktorovi ale to je jeste prej brzo to je jen kontrola jestli to prej roste 🙂

verry
15. dub 2012

@pawlla tyjoo,tak to tě pěkně napínají co? 🙂 hmm, zajímavý, nam v CARu říkali že mají uspěšnost při zavedení jednoho 45% a při dvou 50%. ale že při dvou, že mají každé třetí těhotenství dvojčátka.
a u mě se embriolog přikláněl k jednomu, a hlavně můj přítel 😀

verry
15. dub 2012

@cuddle uvidím ve středu,co mi poví. nejradši bych tam zůstala celý těhotenství, musím se na to pozeptat. Protože tahle dr. mě sedí o 1000% než můj gyndař 😅

pawlla
15. dub 2012

@verry no mam zase rikali tyhle cisla ale to je vlastne jedno my jsme rikali ze dvojcaka nevadi 🙂 nooo pekne nas napinaji kdyz uz clovek vi ze tam neco je tak zase musi cekat jestli je to vse ok no nemuzu je uz dockat do CARu na UTZ

cuddle
15. dub 2012

@pawlla a vidis u nas je to jinak - statistika - 1 zavedene - 52% , při dvou - že se chytne 1 cca 42%, že obě 16%
ale šance, že otěhotníš - při kombinace ET a následně KET ( tedy ty 2 embrya co by se zavedly při ET společně ) je kolem 75% , dokonce je u nas KET vetsinou i uspesnejsi nez ET - myslim v prosinci meli 60% uspesnost u KET
ale pravda je, že tam kam chodim razi opravdu teorii zavadeni jen 1 embrya a eliminovani problemu vicesetnych tehotenstvi, no statisticky jim to vychazi velmi uspesne

verry
15. dub 2012

@pawlla to věřím,taky se těším na středu do CARu 🙂

cuddle
15. dub 2012

@verry co ja vim, tak u nas v caru je i klasicka gynekologie, ale zase to jsou jini doktori nez ti co maji na starosti IVF jako takove
Car si ponechava u sebe jen nejake rizikove pripady - ale i ty pak kdyz je to v poradku propusti do pece doporucujiciho lekare - samo si je nechteji rozhnevat pretahovanim pacientu 😀

verry
15. dub 2012

@cuddle no co já vím, tak tahle dr. děla jako taky klasicky gyndařku pro ostatní pacoše, takže rozhodně se zeptám... byla bych moc rada kdybych mohla zůstat prave tam

pawlla
15. dub 2012

@cuddle nooo me taky embryolog doporucil zavedeni jednoho ze je prej uz dost velke a silne zavadeli mi uz blastocysty ale my jsme meli strach a nechali jsme si zavest dve 😀

verry
15. dub 2012

@pawlla 😀 😀 já měla taky blastocystičku 🙂

cuddle
15. dub 2012

@pawlla u nas ani nic jineho nezavadi a nemrazi , jen blastocysty v ruznem stadiu - jen TOP kvalitu , pry

pawlla
15. dub 2012

@cuddle no tak to ma byt my mame jeste tri blastocisticky zmrazene, ale slysela jsem ze se zavadi i moruly nebo min bunecna embrya u nas v CAR taky zavadi jen ty nejsilnejsi

plumeria
15. dub 2012

Ahoj, tak vidím, že v každém CARU je to trochu jiné. Já jsem byla od ETU a zjištění těhu v CARU na krvi a UTZ už třikrát. Ale je to asi tím, že jsem dlouho špinila, jinak by to bylo asi jen dvakrát. Příští týden by měla být poslední, čtvrtá kontrola a pak šup k mojí gynekoložce. Teda už po druhém i třetím UTZ mi dr. nabízel, že mě můžou propustit k mojí, ale já bych u nich nejraději zůstala taky v průběhu celého těhotenství🙂 Trochu mě děsí, že u normální gynekoložky jsou kontroly jen jedenkrát měsíčně. Vím, že to stačí. Ale když člověk každý týden na UTZ vidí, že je vše v pořádku, cítí se mnohem klidněji. Alespoň já 🙂

djn
15. dub 2012

holky, která z vás je už tak daleko, že nastoupila na mateřskou? Potřebovala bych zjistit, jestli doktor vychází z data porodu dle poslední menstruace nebo podle data transferu při IVF. Dík.

saraha2
15. dub 2012

@mia75 ty už budeš zítra vědět,jak na tom jsou embryjka a kdy jdeš na ET,tak držím palečky!!!!!

saraha2
15. dub 2012

@djn co já vím,tak se to bere podle data poslední MS..dokonce v den ET jsi pro ně v caru ve 3tt..takže určitě podle data poslední MS

kway
15. dub 2012

Bere se to podle poslední MS aspon tak to bral muj doktor 🙂

djn
15. dub 2012

hm, v průkazce mám taky to datum dle MS, takže to znamená, že na mateřskou půjdu asi o 3 týdny dřív než bych šla dle opravdového data oplodnění

kway
15. dub 2012

Přesně tak 😉

mia75
15. dub 2012

@saraha2 Dakujem, nervy uz pracuju. Ak budu embryjka v poriadku, transfer by mal byt s najvacsou pravdepodobnostou v utorok. Drzim palce aj Tebe aj vsetkym snazilkam 🙂

evikj33
15. dub 2012

@mia75 Tak at jsou zítra jen ty nej zprávy a v ut.bublinka/ky u maminky v pelíšku. 😉 Budu držet pěsti.

kway
15. dub 2012

@mia75 Držím pěstičky at je všechno v pořadku 😉

mia75
15. dub 2012

@evikj33 a @kway : Dakujem holky

lucka2601
15. dub 2012

@marmina Ahojky nevím bolo to neaké divnééé,ve stredu jdu k dr.a ta mi prej řekne co dál-tak mi to řekla sestrička,ale pravdepodobne jsme to prošvihli protože jsem už HP mněla ale ne počas MS.tAK VE STREDU BUDU VEDET CO A JAK!!!

rory_g
autor
15. dub 2012

@zelvik tak na zítřek moooooc štěstí a dobrých zpráv, jak se Ti udělá dobře, tak nám sem písni novinky 🙂

marmina
15. dub 2012

@zelvik 6.4. zač. stimulace na 1.IVF, OPU bude 16.4. - myslíme na tebe!!!!
@saraha2 ET 3.4. (2 E), mrazáčky nemá, 13.4. bohužel přišla MS, kontrola krev 16.4.
@rory_g 12.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 16.4. - ať bublinky pěkně rostou 😉

@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4. - těšíme se na fotku!
@verry ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, 13.4. našla na testu //, na krev 18.4.
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.-potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@lucka2601 vyběhává vyšetření před 1. IVF (květen), 13.4. hormonální profil, další postup se dozví 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. začala stimulovat na KET, UZV 19.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček - 3 embrya, z toho 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E), testovat bude nejdříve 19.4.
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo ke transferu), 2. IVF začátkem května
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

vall83
15. dub 2012

@zelvik hoooodne stastia... 🙂

mackaso
16. dub 2012

@marmina,

ahojky, prosím ťa, ako si to všetko znášala, mňa to čaká zajtra a mám z toho obrovský strach, čo sa bude diať, nikdy som v narkóze nebola.

marmina
16. dub 2012

ahoj @mackaso, opravdu se nemáš čeho bát! Ta narkóza je jen na pár minut, většinou už po zákroku jsi napůl probuzená. To víš, po úplném probuzení budeš cítit vaječníky, ale budeš odpočívat a všechno se brzy spraví! Domů musíš mít doprovod. Všechny jsme to tady zvládly a ty to určitě taky zvládneš! Já byla před OPU také vystresovaná, ale fakt zbytečně. Držím palce, napiš nám pak jakou jsi měla úrodičku 😉

mackaso
16. dub 2012

@marmina

určite napíšem, som strašne vystresovaná, už ani túto noc som nemohla spať, dávala si si po zákroku doma aj nejaké lieky od bolesti? Poraď mi prosím, čo si mám so sebou všetko zobrať a na čo si mám dať pozor? Pustili k tebe po zákroku aj partnera?