1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

adriene
29. led 2013

@kive76 jéé... tak to jsem měla já 🙂 ale holky už otěhotněly i s nižší sliznicí, je to fakt individuální 🙂

baarbora29
29. led 2013

@kive76 juuj,tak bodaj by to tak bolo.dakujem za info 🙂

kive76
29. led 2013

@baarbora29 a tady zas pro změnu v jednom článku píšou...Otěhotnění není vyloučené i s nižší děložní sliznicí.takže uvidíš bude to o.k..

malinka_02
29. led 2013

@baarbora29 ja mam na utz 10 dc 8 mm a jdu 14 dc na ket ale taky to nikdy nevyslo..

zdalu
29. led 2013

ahoj holky,chci se jen zeptat.byla jsem na ET 6.12. ale bohuzel to nevyslo minuly pondeli jsem byla na revizi 😢 zatim si chci dat pauzu,ale chci se zeptat ja k je to po tom s tim KET,za jak dlouho se muze jit,jestli se taky pichaji nejaky injekce,cena atd.muzu vas poprosit o nejaké informace k tomu?děkuju

irennn
29. led 2013

@adriene Právěže obvodní gyndařka...ona je hodně dobrá, ale absolutně jí chybí nějaká empatie,...no nějak to přežiju kvůli miminku. Nechce se mi ted moc přecházet k někomu jinému, uvidíme,jak se to vyvrbí.

adriene
29. led 2013

@irennn Tak to chápu... no já ke svému gyndaři naštěstí vůbec nemusela. Do 12.tt jsem chodila do CAR a tam mi napsali vždy všechny léky dle potřeby. Pak už jsem rovnou přešla do rizikové poradny. Hold to budeš muset nějak překonat... asi měla dr. blbou náladu :(

emee
29. led 2013

ahoj dievcata, vedeli by ste mi poradit? som v strede stimulky, picham si gonal, a strasne ma boli hlava. mozem si zobrat nieco proti bolesti podla vas?

irennn
29. led 2013

@emee určitě můžeš....těhotná ještě nejsi, to vůbec nevadí,tak zbytečně netrp....

emee
29. led 2013

dakujem! 🙂 super, len som nevedela ci sa to moze spolu s tymi hormonmi.

adriene
29. led 2013

@emee Jasný, klidně si vem cokoliv, co bereš normálně na bolest hlavy... vůbec se zatím nemusíš omezovat 😉

saraha2
29. led 2013

@pechlinka moje mudr.naopak říkala,že hodně tekutin to může spustit..tak si vyber 😀

pechlinka
29. led 2013

@saraha2 Ahoj...co moze spustit?..teraz neviem mam piť...alebo nie.. 🙂 dnes som vypila..tak 3litre...staci to asi.. 🙂

malinka_02
29. led 2013

@zdalu za jak dlouho se muze po revizi to netusim.. Injekce je jen pregnyl pred ketem, jinak se dava nekde estrimax od 1dc, nekde ho nedavaji.. Pak se bere utrogestan od 2 dne pred ketem..a nekde prednison to uz podle toho jak si na tom..

lucmora
29. led 2013

@baarbora29 a mě při 7 mm dělali ket a samozřejmě nevyšel ☹ už si nenechámm při 7 mm udělat ket 😢 jenže mě ta sliznice taky neroste a přitom dostávám Merional.-no děs a hrůza

lucmora
29. led 2013

jednou jsem měla 14 den cyklu ten poslední den před ketem asi 8 mm a kdyby bylo embrijko dobré tak jsem otěhotněla.ale to jsem měla dominantní folikul. a ostatní kety malinkatý folikuli, před ketem agoolutin a sliznice jednou 7 mm a podruhé 10 mm a ani jednou jsem neotěhotněla

saraha2
29. led 2013

@pechlinka budou si tě hlídat a pravidelně brát krev..takže se neboj,kdyby něco hned tě upozorní...jak jsem psla,co dr.,to jiný názor..bohužel ☹

lucmora
29. led 2013

@malinka_02 já tě chápu ☹ to jsou řeči furt myslet pozitvně věř že to jednoou výjde atd,, a přitom já už na zázraky nevěřím,páč jsem 3x věřila že to výjde. Nějak si i myslím, že ten KET prostě u mě nejde... nejradši bych šla na ET kdybych neměla ty OHHS.Koukám,že tu jsou samé těhule, je to děs,ale dost mě to ubíjí 😔

baarbora29
29. led 2013

@lucmora ja som dnes 15 den cyklu a mam 7mm,tak tomu moc nadej uz nedavam ☹

malinka_02
29. led 2013

@lucmora no ja mam za sebou et a tohle je uz 3. Ket vzdycky super blastocysty a nikdy nic..podle me nizka sliznice ale nikdo me neposloucha pry 8mm staci.. No potom co se tady holky posunuli do tehu diskuse co si zalozili sem se pridala do diskuse ivf leden unor a uz tam sou holky taky tehotne 😀

kive76
29. led 2013

@lucmora ahojky, já taky nejsem těhule.... jsem po ET....krev negativní..takže ted měsíc dávám pauzu....a pak se uvidí....no my si nechali vložit 2 embryjka, doufala jsem, že když né dvě, aspon ,že jedno se uchytí...a nic...takže ted jsem z toho docela dost rozhozená....tohle je 2. IVF...při prvním bylo jen jedno vajíčko, ale neoplodnilo se....to mě zas tolik netrápilo...ale tohle ....ted pořád nad tím přemejšlím...jestli to takhle má bejt...že to mimčo prostě mít asi nebudem, anebo jestli máme zkusit ještě jedno to I VFko..a pak to holt necháme na náhodě...a pořád si říkám bude mi 37 let...asi to třetí ještě zkusíme...snad se konečně zadaří..

lucmora
29. led 2013

@kive76 taky jsem stejně stará ☹ všude tady čtu jak se daří a mě to pak trápí,že já nic, tak si říkám,že to tu omezím a pak se tu objevím stejně. No inu já zatím budu stimulovat někdy vpůlce března, tak se bojím co mě čeká..kolik bude odpadu ach jo... taky jsi tak otrávená jako já? ☹

lucmora
29. led 2013

@baarbora29 no jo, já si furt myslím a jsem přesvědčená že to nejde. Ikdyž doktoři furt tvrdí, že se to někomu podaří i při 7 mm a komu se to chce riskovat že? mě dr. říkal že jeho pacientka otěhotněla i u 4 mm sliznice. což je dost hodně nepravděpodobné, to byla asi vyjímka. Já si myslím, co tu mám tak prostudováno tak 8 mm minimálně. Údajně nemůže být zase moc přezralá tak prý mezi 8 max. 10 mm ideál.Já bych do toho nešla, pokud nemáš moc možností ke ketu

lucmora
29. led 2013

@malinka_02 no tak to je pak pro nás ještě horší co? samý těhule po pokusech a já už rok tohle podstupuji a nic..vím, je tu někdo kdo daleko déle..ale já osobně jsem už vyštavená. Jak jsem psala já jsem po 8 mm skoro otěhotněla nebýt špatného embrya které bylo vyšetřené a stejně to nedopadlo, blastocysta ala krasné embryjko a já nevím co ještě a prdlajs jsem těhotná. kde je chyba??? prý embryjkem.. ( a to byla všechna vyšetřena) asi to by to byla blbá náhoda že i po v yšetření jsou blbá. Prostě si myslím,že mě na to prostě dostatečně nepřipravěj před ketem. podařilo se mi to jedenkrát a to jenom díky tomu dominantnímu folikulu,tak nechápu..prý to má být jedno. dr. otěhotnět nechce tak tomu je to jedno ale mě není

lucmora
29. led 2013

@malinka_02 ty jsi z těch ketu taky nějaká nesvá viď?

malinka_02
29. led 2013

@lucmora jo tak to mam taky.. Uz treti diskuse kam sem presla a vzdycky vsichni otehotni jen ja zustanu..a taky to vzdy chci omezit ale nakonec tu zas skoncim..
Ja prosim uz 2 pokusy at mi daji estrimax abych to zkusila i se sliz ici vyssi nez 8 a nedoprosila sem se..

kive76
29. led 2013

@lucmora , jsme na tom tak nějak podobně....no to já budu stimulovat tak nějak asi v tom dubnu, nebo možná též v půlce toho března...uvidím jak to bude...držím ti palečky...uvidíš....taky se nám zadaří....já si tady ráda čtu všechny různý ty komentáře ...u holek co jsou těhule, nebo u takovejch co stimulujou, či ještě ne....je to tu fajn, že se můžem podporovat, a debatit o tom, jak to s každou vypadá...někdo na stránkách modrýho koníka psal, že rok 2013 je rok miminek...takto ještě máme čas stihnout 🙂 🙂 🙂

malinka_02
29. led 2013

@lucmora citim to stejne jako ty.. O imunologii sem se doprosovala dlouho, stejne mi nakonec reskli ze sice mam hranicni vysledky ale nebudem to resit.. Proste od zacatku to nebral vazne.. To same etsrimax.. Ja teda normalne ovuluju takze mi furt tvrdi ze bez leku v prirozenem ketu je vetsi sance.. Ale kdyz se 3x nepovedlo tak bych to radsi zkusila jednou s estrimaxem nez furt super vetsi sance ale 8mm sliznice a nic..

vidruska
30. led 2013

Ahojte, som 8. den po ET a spozorovala som jednu zmenu na sebe a to omnoho tvrdsie bradavky ako mavam normalne. Myslite ze to je pozitivny priznak, alebo iba dosledok liekov ?

martinazvo
30. led 2013

@vidruska ahoj, ja mam to iste... som 6. den po ET... ale to moze byt aj z utrogrestanu... musime len cakat...