1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

janulkaa23
13. únor 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@tera_78 držím pěstičky a posílám těhu bacily 🙂

martina_81
13. únor 2013

@jananyo No mě když na té imunologii dr. řekla, že výsledky budou za 10-12 týdnů, tak jsem se pak rozbrečela a dost jsem to ořvala, protože mi to v tu chvíli připadalo jako celá věčnost - počítala jsem tak měsíc, ale 3?!!! ☹
měla jsem ve 20ti zánět vejcovodů, takže 1 mi vzali už tenkrát a druhý byl nefunkční, protože se mi pak zánět ještě vrátil. Takže jsem věděla, že až budu jednou chtít dítě, IVF mě nemine. Ale stejně bysme na to asi museli, protože přítel měl dost špatný spermio a prý by to na přirozený otěhotnění nebylo. 😒 Takže jsme vloni v lednu zajeli do caru, aby jsme to začli řešit. Takže jsem musela na laparku (první termín byl v březnu), kde mi vzali i ten druhý vejcovod, aby pak neškodil embryjku, následovalo 8 týdnů klidu, aby se tělo srovnalo, v květnu jsme napsali žádost na pojišťovnu a v červnu jsem šla už na stimulku. Takže nebýt té laparky, tak bysme třeba mohli už v březnu stimulovat. 😉

martina_81
13. únor 2013

@tera_78 koukám, že máš taky po transféru, tak též držím palečky. 😉

martina_81
13. únor 2013

@tera_78 to čekání je nejhorší, co? Ale já teda tentokrát byla naprosto v pohodě a taky jsem je nějak nešetřila, jen ty první dny, samozřejmě. 😉

tera_78
13. únor 2013

@janulkaa23 děkuju 🙂

tera_78
13. únor 2013

@martina_81 jo jo, včera proběhl transfer 😉 já si říkám, že se budu chovat normálně, že kdybych byla těhotná přirozeně, tak se taky chovám, protože nic nevím, ale pak si zase říkám, že bych měla být v klidu, i když doktorka říkala, že ležení je kontraproduktivní

tera_78
13. únor 2013

@martina_81 díky díky, je to zvláštní - čekáš a doufáš, ovlivnit to člověk moc nemůže, střídá se optimismus, kdy si říkám, že musím věřit a pak si zas říkám, že radši budu počítat, že to nevyjde, ať nejsem tolik zklamaná

janulkaa23
13. únor 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@tera_78 Já ležela první 2 dny a pak se začala fungovat normálně a testovala 10tý den, když nepřišla MS a byla tam slabá druhá čárka, která sílila a pak sem jásala až z krve 🙂

tera_78
13. únor 2013

@janulkaa23 podle MUDr by se mělo prý zavrtávat ve čtvrtek nebo pátek, pokud se rozhodne zavrtat, tak já nevím. Ale v klidu jsem, doma, akorát úplně neležím

janulkaa23
13. únor 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@tera_78 já měla transfer v pátek a v pondělí jsme normálně doma fungovala a vyšlo to 🙂

tera_78
13. únor 2013

@janulkaa23 tak to je super 🙂

martina_81
13. únor 2013

@tera_78 já měla transfér taky v pátek, jako @janulkaa23 , a pak jsem se snažila taky normálně fungovat, ležela jsem jen přes ten víkend. Protože jsem měla pocit, že to vychází spíš těm akčnějším typům. Po prvním transféru jsem polehávala celých 14 dní (taky jsem neměla žádný vycházky, takže pohyb žádnej), bála jsem se skoro zvednout, abych to nějak nepokazila a celkově jsme z toho s přítelem byli vyšaškovaní. 😉 Pak při KEtu už jsem měla vycházky, tak to bylo lepší a oni se chytly - jen prostě nevydržely. 😒 Takže tentokrát jsem volila podobnou strategii. 😉 3 dny v klidu na gauči, a pak menší procházky. Je teda fakt, že uklízet nebo prát se pořád nějak bojím, tak to zatím neřeším. Ale vaření a nádobí se nebojím. Jen mi je asi od 6. dne docela špatně, tak dlouho nevydržím. 😒

tera_78
13. únor 2013

takže 2-3 ležet 🙂 já už se v pondělí chystám i do práce, ale sedím v kanclu, tak si říkám, že to je v klidu

mishka27
13. únor 2013

Ahojte ja som bola na embyotransfery presne 2.novembra2012.dnes som uz v 17tt.a hrozne sa tesime.

martina_81
13. únor 2013

@tera_78 joo, tak to máš dobrý, aspoň Ti to bude líp utíkat a nebudeš na to pořád myslet. 😉

darazv
13. únor 2013

@martina_81 tfuj tfuj tfuj potichučky gratulujem a prajem ti z celeho srdca vytužene miminko v náručí 😉

melisska
13. únor 2013

ahojte babulky, dlho som tu nebola a vidim, ze tu mame uz aj cerstve mamicky a cerstve tehulky 🙂))) 😀 tesim sa spolu s vami 🙂)) a pozdravujem Vas, púosielam kazdej dve pusinky 🙂 aj pre babo 😉

martina_81
13. únor 2013

@darazv díky moc. 😉

jananyo
13. únor 2013

@tera_78 Tak velmi drzim palce 🙂 🙂 🙂 Urcite to teraz uz budu //

tera_78
13. únor 2013

@jananyo dík 🙂 snad jo...

oriesocek
13. únor 2013

@adriene ahoj, aj mne urobili vklad a vyvinulo sa OHSS. Este stale ma sleduju v nemocnici, HCG mi robia kazdy druhy den a stupa, teraz je 1398, akurat mi davali infuzky, fraxiparin.

adriene
13. únor 2013

@oriesocek Děkuji za info a gratuluji ke krásné hodnotě hcg 🙂 Kamarádce též dávají infuze a clexane už píchala před tím, tak pokračuje... nezbývá, než držet palce 😉

hhani
13. únor 2013

Krásný den všem 🙂 Chtěla bych poprosit o podělení se se zkušenostmi a celkovým dojmem z CAR u Apolináře( doktoři,sestry..atd.).Jdeme za měsíc tak bychom byli rádi trošičku připravení.. ..a jěště zda má někdo stejný problém neprůchodné vejcovody ,dobrý spermiogram a vše ostatní taky dobré.Podle všeho co jsem se zatim dočetla máme před sebou IVF tak budu moc ráda za jakoukoli radu..Moc děkuji 🙂

martina_81
13. únor 2013

@malinka_02 teď jsem si vzpomněla, že jsem Ti ani neodpověděla. 😒 Jak to, že se jim na hypotéku nelíbí Tvůj zaměstnavatel? Jinak na krev jdu v pátek. 😉

saraha2
13. únor 2013

@adriene se máš zeptat mě!!!já jak byla s tím polypem,tak tam ležela se mnou jedna s OHSS!!byla snad týden na aru..no a taky už měla po ET a krev pozitivní 😉 právě nám v caru říkali,že většinou uhnízdění to rozjede...

saraha2
13. únor 2013

@martina_81 nejásám..neboj!!!!!!!!ale ........víš jak....potichu posílám bacílky a ať vše dopadne úplně nej!!!!!!!!!!!!a víš,že jsem si myslela,že testíš,ale tajíš to?,babo jedna 😀

adriene
13. únor 2013

@saraha2 Vedet, ze to vis, tak se tu neptam 😀 Nojo... jenze ona mela vklad v pondeli a uz v utery se ji rozbehl... takze uhnizdeni nevim, ale moc bych ji to prala... je to uz jeji 5. ivf a o poctu nativu snad ani nemluvim... 😒 Jinak co jsem se tak docetla, tak uhnizdeni pry OHSS zhorsuje... tak uvidime...

saraha2
13. únor 2013

@martina_81 já vysávala,země umývala,v bazénu se koupala,postele převlíkla,prala,prádlo venku věšela,s konvou lítala a kvítka zalívala...a podívej 😉 dle mého je spíš důležitější se něčím zabavit a nezbláznit se z čekání na //...

saraha2
13. únor 2013

@adriene nám to řekli naopak,že je to dobré znamení...držím jí moc palečky a doufám,že budou ty nej zprávičky!!!!!!!!!!!

malinka_02
13. únor 2013

@martina_81 To je super!! A takhle to tajit.. Moc ti to preju! Jen si fakt rikam ze uz mi nikde nikdo nezbyl..