• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

6. března 2012 
@cuddle Děkuji moc, hned jsem chytřejší :slight_smile: Tak alespoň už vím, že budu mít krátký protokol :slight_smile: Koukám na ty ceny co píšete, nám řekl dr. tak 20 tisíc.
6. lis 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpetula jak jsem psala zalezi co budete mit, u nas hodne udela ICSI - nyni PISCI pac kdyz oplodnujes u nas vic nez 8 vajicek platis pak uz za kazde dalsi 1000 a samo i ty leky a PK neco stoji
6. lis 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky k tem lekum - ja si to predtim docela zjistovala jaky je rozdil:
Gonal a Puregon - vyrabene synteticky, trochu vyssi ucinek, trochu mensi riziko vedlejsich ucinku (napr. OHSS) a nebolestiva aplikace - tim padem vyrazne drazsi
Merional a Fostimon - vyrabeze z moči žen po klimakteriu (to me trochu odradilo) a trochu bolestivejsi a ne tak snadna aplikace
6. lis 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annie29 ahojky ja jsme mela merional a klasicke injekce avubecc to nebolelo
6. lis 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. lis 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annie29 toto je ale jen propagovany marketingovy tah - prodejcu vyrobcu leciv, kteri chteji prodat to drazsi - ptala jsem se nekolika odborniku a i v caru u nas nezastiraji, ze ucinej je uplne stejny - kazdy muze o neco lepe reagovat na jednotlivy typ leku, ale je to invididualni - doktor mi primo rekl, ze oni nechteji zdimat penize z pacientek na podporu farmaceutickych firem, a ze konference a kongresy v zahranici na jachte nema od nich jako darky zapotrebi...tim me uklidnil - nejsem lina si smichat ampulku a aplikace tech 10 dnu je v pohode - ono ten hormon ziskavanych z moci zen v klimakteriu ma svoje opodstatneni, drive v tech umelych pry tato slozka chybela a brzo zjistili, ze bez ni to nepujde, tak ji stejne museli dovivinout , to maj jako pregnyl to je zase hormon z moci tehulek....to mas jako pomeranc a vitamin C za 100,- z lekarny.....telo si z kazdeho vezme jen tolik co potrebuje :slight_smile:
ja myslim, ze jediny podstatny rozdil pro nas stimulujici je ta aplikace - nekdo holt chce komfort a radeji si priplati , ja bych se v pripade me spotreby leku nedoplatila, pac bych jen za leky dala cca 15-18 tis , coz by znamenalo IVF za 45 tis.... :frowning2:
6. lis 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vannilie kamaradku to bolelo ke konci, ale to se vydrzi, to je jasny. Ja spis resila ten komfort pera, mene caste nezadouci ucinky a psychologicky mi vadila ta moc ze ktery se to vyrabi :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon za hrubku, dovyvinout - :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. lis 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle to vis ze to bude hodne podobny, doktor mi nabizel a vysvetlil obe moznosti. S Gonalem uz se nam to jednou vyplatilo, tak jsem nemenila.. A taky jsem ho ted spotrebovala celkem dost 2x900 a 1x450. Vyrazne vic nez minule
6. lis 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle Ahoj,..no,vždyt už taky bylo na čase :wink:
6. lis 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě v CARu dr. taky říkala,že je účinek v podstatě stejný akorát,že u Gonalu se doplácí ,u Fostimonu ne. A mě injekce nevadí a pokud je účinek stejný,tak nebylo co řešit.Bude mi to píchat mamka (zdrav.sestra)..když jsem před rokem byla na IUI,tak mi píchala Menopur a v poho,..tohle je maličkost. :wink: Před chvílí mi psala akorát kamarádka,že se stala dnes v 18:02h maminkou dcery Lili :slight_smile: ,ale tam to bylo přirozeně .
6. lis 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle My také budem platit ICSI a to je myslím 8500 za osm vajíček jak píšeš. No ale to už je celkem jedno, když už do toho člověk jde a tohle všechno podstupuje, tak už si pak rád připlatí, hlavňe když je ta šence větší. Jinak jsem si vzala prášek ještě dnes ráno, protože už špinim docela dost a krev začíná být čerstvá, břicho už bolí taky docela dost :frowning2: tak doufám, že to zítra to nějak doklepu :unamused: Holky všechny vás obdivuji s těma injekcema. To je to, z čeho mám zatím něvětší strach. Bojuji s tím i normálně a ještě do sebe píchnout sama, to si nejsem jistá jestli dám. No když tak to bude na manželovi (to je saďour, ten to dá :grinning:) a nebo řeknu sousedce, to je zdrav. sestra, ale zase dělá na směny, tak by to bylo asi také složité. No to už je ale mličkost. Jsem z toho tak vyplesklá, že řeším kraviny :sweat_smile: :slight_smile:
7. lis 2011 v 05:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpetula tak přesně včera jsem píchala první injekci Merionalu. Přestože je to malá jehlička a mé 3.IVF tak jsem byla posr... až za ušima a nejdřív jsem se píchla do prstu, protože mi nešel sundat kryt jehly a pak jsem se 10 min nemohla odhodlat bodnout, úplně jsem se sesypala. a to jsem už na jaře píchala úplně sama i 3 injekce za večer a teď ani jednu. Tak jsem zavolala muže a ten že se bojí, pak že to zkusí a pak zase utek, že to nejde. Tak jsem musela nakonec sama, ale úplně jsem se klepala, no prostě divadlo :grinning: Tak nevím, zda dnes to zvládnu nebo půjdu za známou, která je zdr. sestra :wink: Přitom to vůbec nebolí, jehla tam zajede jak po másle, ale ta psychika je děs :unamused:
7. lis 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle je to klasické ivf..a přidat už mi nemohli, měla jsem 300 iui gonalu. taky si říkám, že ve finále jedno bojovný stačí :grinning:
7. lis 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešní vysledky - 8 embryjek má nad 7 bunek jak má 3 den PK mít ( některé prý i 10-12), 1 má 6 bunek ( mozna to dozene ) a 1 má jen 3 a to asi se zastaví, dnes udělali AH a uvidíme ve středu jak to dopadne po zlomovém 4tém dnu....
7. lis 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle aha, já myslela, že se AH dělá těsně před ET :fearful:
7. lis 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cuddle, to vypada na super urodu, snad to tak vydrzi!
7. lis 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky nam delali AH tesne pred ET..
7. lis 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle páni,tak to je krásný :dizzy_face: tak držim palce :wink:
7. lis 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
AH je preci uz naruseni obalu aby se mohlo co nejlip uhnizdit v deloze, proto se dela tesne pred transferem..
7. lis 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bruni
@annie29 ne v tomto případě ne . je to porušení obalu vajička laserem, aby se vytlacili ven bunky, které budou odebírat, proto je potřeba aby to bylo 2-3 dny před planovanym ET - nebo spise PGD aby se ty bunky vytlacili tim otvurkem castecne ven jiz venku a oni je mohli odebrat , proto se to dela 3ti den PK
7. lis 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle Aha, tak to jo kdyz mate PGD.. Mate nejaky geneticky riziko nebo si to nechavas jen tak pro vyssi uspech?
7. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annie29 kvuli tomu potratu co jsem mela po minulem IVF tak nato mame narok na pojistovnu, takze to chceme udelat
7. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, my sli kvuli tomu na kompletni genetiku, kde bylo vsechno ok a tohle geneticka uz nedoporucovala
7. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cuddle z toho vi vysledek hned? Asi musi vid?
7. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annie29 ano , oni je rano prohlidnout a kdyz je to jak ma byt a ty bunky co chteji se vydraly ven z blastocysty, tak je odeberou , otestuji a pak ET probiha kolem 13-14 , jinak treba v 11, proste je tam nejaka doba na to testovani
my mame genetiku taky ok - ale proste mas embryjka ktere se tvari jako ukazkove a jsou stejne spatne a nakonec se neudrzi a nebo skonci potratem, proto je nechavame testovat, aby byla jistota, ze to co testuji je dobre ....
7. lis 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přidejte se do tabulky, ať je přehled :wink:

bruni - 1x IUI 8/2010-neg.; 1.IVF ICSI 11/2010 - 1 embrio, neg.; 2.IVF bez ICSI 2/2011- žádné embrio, bez ET; 3.IVF PICSI - OPU asi kolem 20.11.

cuddle - 1x IUI - neg, 1.IVF ICSI, PK 7/2011 - 1 x ET negativní, 1 x KET pozitivní - SP v 6tt, 2.IVF PICSI, PK, PGD - OPU 4.11 17 vajicek ( 13 zralych na oplození ) , 1den PK - 10 oplozených embryjek

blanula85-1xIVF 9/08-neg. poté spont.tehot.-dcera Blanička(2 roky),11/2011-příprava na KET

Annie29 - 02/2008 1. IVF - pozitivni, potrat v 7tt, 09/2008 1. KET - pozitivni (Nicolka 2,5 roku), 11/2011 2. IVF - 2.11. OPU (17 vajíček), 10 ICSI oplodnění, ET 1 embrya 5.11., 3 zamražena, ostatní případně domražena po víkendu
7. lis 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes první injekce orgalutranu,ještě deset dni a ket(a pak dlouhy čekání)
7. lis 2011 ve 14:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annie29 divej toto je krasne prehledne, takto mi to vysvetlovali v CARU
http://www.sanatoriumhelios.cz/kultivace
7. lis 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jinak, byla dnes zalozena soukr. skupina, ktera se jmenuje IVF podzim 2011

najdete ji zde, nebo v tematech soukr. skupin

http://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skupina/ivf-podzim-2011-2/

staci napsat zakladatelce, ze se chcete pridat

nekteri lide na konikovi nemaji co delat a ziskane info z cizich temat ruzne radi vyuzivaji, at uz k pomlouvani nebo jinemu, tak mame moznost si v klidu prndat o svych vecech bez velkeho bratra za zady :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek