1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

lucie.hasmanova
5. lis 2011

@cuddle držím palečky at to vyjde. 😉

annie29
5. lis 2011

@lucie.hasmanova
No tak to každopádně bud doma!!

cuddle
5. lis 2011

@mpetula víš on ma kazdy jiny nazor, nekdo rika co nejvic prirozene, jiny car zase uz IVF bere jako rizikove tehu automaticky, zalezi taky na tvych pocitech, narocnosti prace, stresu atd.
ja to prvne zkusila, no ET nevyslo, po KET jsem potratila, takze holt ted se beru jako rizikovy pripad a chci byt doma v klidu a pohode , ne jeste premyslet o praci....ta mi neutece

cuddle
5. lis 2011

@lucie.hasmanova dekuji a jinak v tvem pripade bych neuvazovala o necom jinem, po stimulce jsi rozbolavela a po ET potrebujes tech 5 dnu kdy se zahnizduje klidovy rezim, nic tezkeho , takze pekne PN a doma nozky nahoru 😉

blanula85
5. lis 2011

cuddle-jo jo nechali jsme si zamrazit ještě 8 embrijek

luca77
6. lis 2011

Ahoj,já se také k Vám přidám 😉 Konečně jsem se dočkala,sice jsme měli jít už koncem října,ale opět se mi tam udělala cysta..tak jsem vyfasovala na 1měsíc antikoncepci..v pondělí jsem byla u svého OG na UTZ,aby se podíval,zda je mrcha pryč..byla 🙂 ...no a už jsem čekala jen na MS..ta se dostavila 4.den večer po dobrání prášků.Volala jsem do CARu,kdy mám přijet na Decapeptyl..dnes nebo vlastně už včera(sobota) 🙂 mi udělali UTZ a píchli D . Ted se 14dní nebude nic dít a 18.11. mám přijet na UTZ a dostala bych injekce domů.Mám dlouhý protokol a stimulovat budu Fostimonem. Tak to jen tak na začátek 😉

cuddle
6. lis 2011

@luca77 ahoj, tak konecne co - taky ses nacekala

annie29
6. lis 2011

@cuddle jak ti je po OPU? Já měla náběh na OHSS a ještě teď to není úplne ideál..

lera1
6. lis 2011

ahojky,tak jsem vás dočetla a už se pomalu začínám orientovat ve všech zkratkách 🙂 mě čeká krátkej protokol,pícháte si všechny klasický injekce,nebo tím perem?Je v tom velkej cenovej rozdíl? 😕

cuddle
6. lis 2011

@annie29 je to lepsi nez 1 IVF, sice porad vsechno poboliva kdyz sedam, leham - ale ja mela nabeh na OHSS minule a ted nastesti to dopadlo lepe , mozna diky te kratsi stimulce - takze jsem rada, ale stejne jsem rada, ze jsem doma a nemusim zitra do prace a v klidu se pripravim na ET 😉

cuddle
6. lis 2011

@lera1 ja mela klasiku injekce ten nejlevnejsi Merional - ucinost s pery stejna, jen cena je jina, samo pero je jednoduzsi na aplikaci , cena zalezi na tve spotrebe leku, jak budes reagovat, pokud ti bude stacit malo leku, muzes volit i pero, zakladni doplatek na 2x900 IU je kolem 5000,- - toto je rovna 26 ampulkam Merionalu, Fostimonu bez doplatku - pokud spotrebujes neco navic platis cele sama, krabicka Merionalu cca 280,- Fostimunu cca 350,- Menopur cca 450,- a ja mela treba 3 krabicky denne - no a kdyz potrebujes pero navic tak treba ten 900 IU stoji kolem 9500,- CZK pokud ti nedela problem injekcni aplikace, tak to vyjle samo levneji , ucinek stejny

vannilie
6. lis 2011

ja take mela klasicek injekce a merional plus jeste neco a ted envim co 😉

vannilie
6. lis 2011

😉

lera1
6. lis 2011

@cuddle no jsou to pálky,ale myslim,že klasic.injekce bych zvládla 😉 ptala jsem se doktora a říkal,že do těch 25tis bychom se vešli,mám v tom všem ještě zmatek 😅 ještě jsme chtěli s manželem na imunologii,ale to už do 1.IVF nestihnem,byli jsme na genetice a tam je vše ok 😉

lucie.hasmanova
6. lis 2011

Ahojky tak jsem dneska byla v pronatalu a u uterý jdu na odběr. Prej na ultrazvuku to vypadá na slušnou urodičku tak snad to tak bude i ve skutečnosti. Dneska si mám píchnout poslední injekci Orgulatran a dostala jsem ještě na dnešek Pregnyl 5OOO a dvě ampulky. Pak už jen budeme čekat 🙂

vannilie
6. lis 2011

@lucie.hasmanova ahojky ja jdu zitra na odber

lucie.hasmanova
6. lis 2011

@vannilie Tak to budu držet palečky at to dobře dopadne 😉 A kam chodíš do centra?

lera1
6. lis 2011

@vannilie
@lucie.hasmanova taky budu držet palečky 😉

vannilie
6. lis 2011

@lera1 dekujeme 😉

vannilie
6. lis 2011

@lucie.hasmanova chodom do zlina a ty

lucie.hasmanova
6. lis 2011

@vannilie Pronatal Praha

lucie.hasmanova
6. lis 2011

@lera1 Také děkuju 😉

vannilie
6. lis 2011

😀

mpetula
6. lis 2011

Ahoj holky, tak u mě se ms zatím stále drží na špinění. Prášek jsem vzala ještě ráno, vezmu si ho i večer a uvidím, možná i zítra ráno. Můžu se zeptata, vidím že se bavíte o OHSS... Tak jako tak trochu asi vím co to je, ale kdy se to může udělat a jak se to projevuje? Omlouvám se, asi mám blbé otázky, ale je to všchno pro mě neznámé 😅 A to samé je i s protokolem... jak dlouhý je dlouhý a jak krátký je krátky protokol? Děkuji 🙂

cuddle
6. lis 2011

@lucie.hasmanova tak super, dneska ukonceni stimulky a v utery uz odevzdas vajicka 😉

cuddle
6. lis 2011

@lera1 my to mame tedka asi na 30 tis, 1 IVF bylo 28 500,- zalezi na tom co vsechno budete mit a hlavne i ta spotreba leku odrazi ten zbytek...

cuddle
6. lis 2011

@mpetula nejdriv protokol - pokud mas dlouhy zacinas cyklus pred - tzn dostanes injekci nebo tabletky na ultumeni funkci vajecniku a pak od MS zacinas stimulovat klasicky dal
kratky protokol zacinas az od ms a stimulujes - klasicka stimulace probiha 9-12 dnu vetsinou, pak dostanes injekci na dozrani vajicek a za cca 36 hodin je OPU
OHSS je hyperstimulace - ktera muze vzniknout velkym pockem vajicek, nadmernou reakci na stimulaci - telo se s tim spatne vyporadava, zadrzuje vodu, nemuzes moc na wc, zvetsuje se ti objem bricha, spatne se ti dycha, je to velmi nebezpecne, vetsina lekhych pripadu se resi ambulantne injekcema a kontrolou, silne pripady nemocnicne a kapacky - statistika udava 1-2% pripadu

rehonka
autor
6. lis 2011

Děkuji za výklad 🙂 Přesně tyhle otázky mi šly hlavou....

lera1
6. lis 2011

@cuddle no taky si myslim,že se nakonec asi vyšplháme na tu třicítku 😉 moc bych si přála,aby jsme si všechny k Vánocům nadělily nejkrásnější dáreček 😵

vannilie
6. lis 2011

🙂