2 embrya, když jedno odejde, může odejít i to druhé?

renda12
29. čer 2015

Holky mám dotaz víte něco o tom když si dáte 2 embrya je možné že když jedno odejde může odejít i to druhé kvůli tomu diky

andrrriiik
29. čer 2015

Tak jasně,že může odejít jedno,obě nebo obě se uchytit 🙂

evcann
29. čer 2015

vsechny moznosti jsou mozne, ja treba mela vzdy dve a uchytilo se jedno a jedno odeslo

nikka7
29. čer 2015

Ahoj já prošla dvakrát IVF, píchala jsem menopur brala lutinus atd..., na vlastní žádost jsem měla zavedená dvě emryjka a obě se chytla. Radši jsem ani nepřemýšlela nad tím že by mohlo jedno odejít. 🙂

kvakuska
29. čer 2015

Pokud máš na mysli zavedená embrya, tak rozhodně druhé embryo neodejde jen proto, že odešlo to první (on i ten výraz "odejde" není přesný) ... pokud máš na myslí už plody uchycené v děloze, vždycky se může stát, že jedno odejde a strhne ssebou i to druhé, ale záleží to na mnoha okolnostech (jak jsou plody uložené, jak dlouho těhotenství trvá apod.) ... také se může stát., že jeden plod odejde a druhý se bez problému drží až do porodu ... ono v těhotenství je spousta rizik, to by se člověk musel pořád jenom bát, co všechno by se mohlo přihodit ... a určité věci se ovlivnit nedají 😠

nov777
30. čer 2015

Zavadeli jsme dve a jednomu prestalo tlouct srdicko nekdy v 8tt (kratce po potvrzeni, ze se obe chytly), z druheho je prvni syn, ale tehotenstvi nebylo nic moc - odber plodovky, krvaceni/spineni az do 20tt, v 14tt jsem byla v nemocnici s mega krvacenim. Je to strasne individualni. Svagrova cekala dvpjcata a jakmile se zastavilo ve vyvoji jedno, tak po delsim obdobi krvaceni prisla i o druhe.

bubinko1506
30. čer 2015

my sme davali dve. v 6tt som zacala krvacat, odislo prve embryo a o dva dni neskor odislo aj druhe. pri druhom IVF dame vlozit pre istotu iba jedno.

kytka12
30. čer 2015

Nechala jsem si před rokem vložit 2 embrya a nechytlo se ani jedno, naštěstí, je to velmi rizikové těhotenství pokud už se chytnou obě. No a v květnu jsem si nechala vložit jedno a to se chytlo a snad to vydrží až do porodu. Už bych šla jen do jednoho, dvě jsou zbytečné riziko - např. krvácení, trombóza, předčasný porod nedozrálých dětí s následnými celoživotními problémy, aj.

elana
30. čer 2015

tak bohužel tohle se stává, po IVF i bez něj, po přirozeném početí dvojčat. Riziko syndromu mizejícího dvojčete je vždy a ne malé, často se až na uzv třeba v 8.tt zjistí, že tam původně byly dvě. Naopak po tom IVF díky tomu, že žena většinou bere vysoké dávky Utrogestanu, tak se většinou nerozkrvácí, takže ta nejblbější možnost, že by spontánně potratila jedno a s krvácením odešlo z dělohy i druhé, je malá.