3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

coralin
13. črc 2012

@darazv Ahoj, já jsem po prednisonu taky hrozně přibrala. Po tom pendometru to není takž děsný , ale žádnej zázrak to také není

coralin
13. črc 2012

@darazv Ahoj, já jsem taky přibrala a děsně mě štve, jak mě ta léčba mění, ale nedovedu si představit život bez dítěte a myslím, že bych byla pak zatvrpklá a smutná žena. Stále to zkoušíme a i když si po každým pokusu říkám, že už do toho nikdy nejdu. Pak se zklidním, i když mi to dá hrozně práce, naberu sílu a zase do toho jdeme znovu. Hysteroskopii mám za sebou také, ale laparo mi nechtějí udělat, že prý jsem jí měla dělanou, ale nikdy ne v souvislosti s vaječníkama. Držím palce a kdy na to jdeš?

darazv
13. črc 2012

@coralin no je to des s tou vahou moje prsia sú jak po troch detoch 😠 kebyže mam schudnut potrebujem minimalne 10kg dole 😠 😠 8.8 idem na konzultaci povedia mi čo ma asi čaká a cca vraj 14 dní na to pojdem na zakrok a ak mi ani tam nič nezistia tak ja uz budem zufala,,, 😠

cilkaa
autor
13. črc 2012

@coralin děkuji moc za popis vedlejších účinků Prednisonu 🙂
Nasadí mi právě po ET 5mg denně a Anopyrin. NK buňky také nevím, co jsou, ale je to zvýšená buněčná imunita. Holky tady píší alergie na sperma nebo obal vajíčka, ale to já nevím na co to mám já. V papírech to není a doktorka mi řekla, že je vše OK a NK buňky na horní hranici... Ale myslí si, že v tom problém nebude. Ale já to chci zkusit - nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale já opravdu nebývám vůbec nemocná, žádné bolesti v krku, kašlání, žádné alergie, prostě jako řípa už x let. U doktora jsem nebyla (krom CARu a vyšetření ohl. mimi) asi 3 roky.
Tak jsem si říkala, zkusíme to trochu narušit, když se mimi nedrží a moje tělo všechny cizáky hubí (i když jak píši, hodnoty jsou v normě).

@darazv Já přibrala za stimulky 3-5 kg, ale jedla jsem a prostě jsem musela přestat cvičit a nějak jsem zatím nechytla režim. Ale chci se hlídat...

@leisa no tak to budu držet moc palečky Testni, až se budeš cítit. Já testuji 10. den většinou, to už je tutovka.

cilkaa
autor
13. črc 2012

@coralin jo a Reprofit je super. Byla jsem párkrát v Gennetu v Praze a tam to bylo méně osobní, tady mám s doktorem bezva vztah, přijde mi udělat utz, když je třeba na sále a když je na ultrazvuku, tak mi jde udělat odběr nebo ET, je zlatej a pokud mi má někdo pomoct k miminku, tak je to on 😵 . I když zase v Gennetu v Praze je lepší systém recepce - oddělené boxy. V Reprofitu se vše řeší u pultu, který je v čekárně a všichni slyší, pro jaké léky si jdu, jaké odběry a co se mě sestřička ptá atd...-ale na to prdím, důležitej je doktor.

leisa
15. črc 2012

Tak dneska 12.den po KET mám jen jednu čárku ☹ , takže to je pech. Zkusím ještě ve středu, ale beru spíš jako špatný výsledek. Protože jsem neměla MS, tak asi nemůžu jít na další KET hned v srpnu. Takže asi až v září. Máme tam ještě na další 2 pokusy. Papa

leisa
15. črc 2012

@coralin Čau, při druhé stimulaci mi dali jiné léky, které sice úspěšně zabraly, ale já byla psychicky na dně. Po odběru to už šlo, ale ta stimulace, to jsem byla fakt na psychiatra. Co si budem povídat, když do náš ládují megadávky hormonů. Ale my víme dobře proč to děláme, že to ve finále stojí a bude stát za to 😉 . Když se to nepovede dnes, tak se to povede příště 😵

cilkaa
autor
15. črc 2012

@leisa ahojky, tak to je mi moc líto. Minule jsem zažila to samé ☹ musíme bojovat..

Co jsi měla za stimulaci poprvé- co moc nezabrala a co tedy teďka?

micinka22
15. črc 2012

Ahoj holky je tu některá co měla nebo čeká na KET v Reprofitu, cena v jejich ceníku je uplná nebo se doplácí něco navíc?a jak dlouho od objednání se Ket uskutečnil?

cilkaa
autor
15. črc 2012

@micinka22 tak to se asi zeptej přímo na diskusi Reprofitu..

leisa
16. črc 2012

@cilkaa Díky. Léky při stimulacích už si napamatuji, je to přes 6let....Ale možná že šlo o jiný typ protokolu, vážně už nevím. Zítra ráno zkusím ještě testík, co kdyby náhodou....Ale nevím co MS, jestli mi to prostě tento měsíc úplně vynechá. Nemám s tím zkušenosti, vždy jsem to dřív dostala než testovala. Tedy kromě jednoho úspěšného jehož důkaz mi běhá po bytě 😉. Ale hned za ze začátku jsem začala krvácet, hnali mě do nemocnice, tam mě drželi než Dr. viděl jak bije "prďolkovi" srdíčko. A dobře to dopadlo!
Jinak hlavu vzhůru - platí pro všechny.... 😉

cilkaa
autor
16. črc 2012

@leisa jéé, tak třeba je ještě naděje, když jsi to ještě nedostala, já mám mrchu vždy na den přesně jako vždy, takže 14 dní po ET většinou. Testuji tak ten 9.-12. den. Tak na zítra držím palce. Dej vědět...

leisa
17. črc 2012

@cilkaa No ráno zas jedna čárka, tak nevím. Odpoledne asi zavolám a zeptám se co dál....

cilkaa
autor
17. črc 2012

@leisa aha ☹ Tak to mě mrzí..

Holky, tady snad nikdo na celém koníkovi nestimuluje?

mikula77
19. črc 2012

@coralin
@leisa
@cilkaa
Ahoj všechny,koukám pár stánek zpět a diskuze opět v plném proudu.Holky,můj stručný příběh je 8krát IVF a myslím 4krát Ket,při posledním pokusu ůspěch,ale samovolný potrat v 17tém týdnu,příčina nezjištěna z pitvy vůbec žádná,hrůza.
Z některých vašich příběhů je cítit velký smutek a zoufalství,tyto stránky sou super,já myslela že není nikdo kdoby IVF podstoupil minimálně tolikrát jako já,a vidím,že spusta holek jo.Takže to mi dodává sílu jít dál a věřit že to ještě pořád má smysl,zkuste to brát taky tak,i když máte třeba 4 neůspěchy za sebou.Naděje umírá poslední.Moc dobře vím jak těžký je být psychicky v pohodě,ale věřte mi,že mnohem menší smutek je když to "nevyjde",než když o mimi přijdete,to se prostě popsat nedá.
A k tomu prednisonu,je to asi pěkný svinstvo,ale kterej lék co musíme užívat není,že 😝 ?Takže když se u mě nezjistilo nic,coby zapříčinilo potrat,navrhl pro příště mudr též zkusit prednison,sice není nikde napsáno že to bude mít efekt,ale věřím tomu,a i když sem si o něm taky nepřečetla nic dobrého a kilogramy navíc nepotěší žádnou z nás,za ten ůspěch to stojí..........Holky nevěšte hlavu,prednison neprednison,jednou to vyjít musí,moc vám to všem i sobě přeju,každá z nás si zaslouží tuto bitvu vyhrát.......................

coralin
19. črc 2012

@darazv Ahojky, já bych potřebovala tak 10 kdy taky dolů, jenže půl roku chodím cvičit a pak začnu brát léky, injekce, nebo jdu do KETu nebo jsem po procesu a pak zase přestanu.takže je to dost složitý. zkoušela jsem i držet jídelníček od Havlíčka, ale nechápu jak to ty lidi stíhaj všechno jíst, protože já v práci nemám vůbec prostor a možnost. Držím palce, u nás záleží jak dopadnu výsledky a pak se rozhodne co bude dál. Už mi po tom pendomentru není ani tak blbě, ale stejně má vliv ......držím pěsti

coralin
19. črc 2012

@cilkaa Ahoj Cilko, oni mi o těch buňkách určitě na imuno říkali, jenže poprvé když mi v Podolí vysvětlovali co vůbec znamenají moje obranné látky tak jsem si ještě neuvědomovala jak je to vlastně závažnej problém a také jsme to zkoušeli i s prednisonem nebo bez, ale nikdy se nezabydleli. No a teď jsem si také myslela jak jsem v pohodě a bez problémů, v dubnu jsem se už těšila, že do toho půjdeme ( byla jsem skvěle připravená )a najednou úplně blbý výsledky. Víc mi vše vysvětlili a já z toho byla vyřízená.
Já si taky říkám, že není dobré to tělo zatěžovat tolik, a že by bylo lepší, kdybych žádné léky nebrala. Špatně to nesu a pak si tělo myslí, že je nemocný. Jenže po tolika pokusech bych už do toho bez léků nešla. Jsme v tom už za hodně peněz a šáhla jsem si vážně na dno a chci udělat maximum pro to, aby se to tentokrát povedlo. Jenže ještě je tu psychika a tu teda moc ovlivňovat neumím:( O reprofitu jsem uvažovala hodně, ale nemůžu si dovolit tak časté uvolňování a dojíždění do Brna.V práci už se šéf takhle divně dívá, že se často uvolňuju k doktorovi. Nejraději bych byla doma a užila si léto...Je super, že se Ti doktor takhle věnuje a je příjemnej, já zažila doktorku, která byla příjemná i nepříjemná a moc podpůrný to tedy nebylo. Jinak s prednisonem je to otázka, někdo ho ale snáší bez problémů a jak jsem již psala, imunologii bych už nepodceňovala. Takhle jak, ale píšeš vypadáš odhodlaně a v plné síle...tak uvidíš.přeji správné rozhodnutí s dobrým výsledkem 🙂

coralin
19. črc 2012

@leisa Ahoj, ta psýcha je fakt psycho...to znám, já měla taky hrozný stavy, vadilo mi střídání nálad, ale někdy jsem měla pocit, že už to nemůžu vydržet...( prednison ) to nikdo nepochopí..co si prožíváme....nevím jak to ty holky dělaj, že na to nemyslej a neřešej to a vyjde jim to. já to líp snáším po KETu to netrvá tak dlouho a neperu do sebe tolik věcí.
Teď tomu strašně věřím, že to vyjde musí to vyjít nám všem 🙂

darazv
19. črc 2012

Ahojky holčiny nebojte raz to musí vyjst či to bude dnes alebo o mesiac o rok proste jedneho dna budeme vytužene maminy o to vačšia radost bude ked budeme mat mimi v naručí pretože kto toto nezažil (ivf) nikdy nepochopí,,mna by v živote nenapadlo že ked mi budu tikat bilologicke hodiny budem mat problemy otehotnet a prekonavat dlhú trať,,po piatom neuspešnom trensfere ma vytočil moj dr - čo nám to robite? vy sa tomu vzdorujete,,,nemožte na to mysliet a bla bla tak to ma vytočil riadne sa ho pytam či si robí srandu?,,,poslednom čase sa stretavam dvomi vetami ktoré nenavidim prva- a čo ty kedy budeš tehotna?,,,druha- netreba na to mysliet!!! alebo ešte- ved ste mladá máte času ,,,ano mam 30 ale priatel má 36 ,,,holky z celeho srdca vam prajem uspešny a hlavne plodny rok 😉 budte silné inak to ani nejde,,,

cilkaa
autor
22. črc 2012

@coralin jéé, děkuji moc za info.

Já ve čtvrtek na utz měla 5 a 7 folíků, takže celkem 12 ks a v úterý odběr.
Akorát sliznice byla nízká 4mm, tak zobu Estrofem, snad se spraví 😒

lucido
22. črc 2012

Ahoj holky, mohu se přidat do diskuze? Jsem po 1. IVF, bohužel skončilo mimoděložním těhu. Nyní na srpen plánu 1. KET a zvažuji zda 1 nebo 2 embrya. Jaké máte zkušenosti?

mikula77
22. črc 2012

@lucido Ahoj,"vítej" 😀 Uvidíš co Ti doporučí mudr,ale dnes bych řekla,pokud jsou všechny emrya výborné kvality se doporučuje transferovat jen jedno.To že je jich více najednou nezvyšuje šanci na otěhotnění,jistě Ti doporučí to nejlepší taky vzhledem k minulému mimoděložnímu 😨

cilkaa
autor
22. črc 2012

@lucido ahoj, tak to máme podobnou zkušenost, také jsem měla jedno mimo... já nechávám vždy 2 embrya, protože dvojčata by mi nevadily a pokud by se jedno přestalo vyvíjet, tak alepoň to druhé by mohlo.
Já měla pak 2. IVF negativní (po tom mimoděložku). No a teď jsem v procesu na 3. IVF a tedy už doufám, že to klapne. Zase si nechám dát 2.

dashi
24. črc 2012

Ahoj holky, tak jsem byla včera na utz před KETem, ale jelikož jsem měla dlabat prednison, který mi naordinovali z imunologie (a já se na to vyflákla), takže postup asi takto - celý měsíc dlabat prednison a čekat na MS, pak přidat estrofem na růst sliznice a jdu si pro nanučky, máme 2 ukázkový pětidenní, takže srpen to jistí 😉 🙂
asi si nechám zavést taky jedn jedno, ale mám fakt dilema 😒
jooo a kontryhel zabírá, prý jsem měla ukázkovou sliznici 🙂 a to bez léků 😉

cilkaa
autor
25. črc 2012

@dashi jééé, tak ty jsi se vybodla na Prednison, jo? Já jej teď zkouším, jestli se to ujme..
Mně na sliznici nepomohlo nic, ani kontryhel ani mateří kašička a jiné věci... bohužel. A Estrofem jen trochu, také to není žádná sláva. Moje tělo je prostě svéhlavé 😠

lucido
25. črc 2012

@cilkaa Ahoj, tak moc drzim palecky, aby ti to tentokrat vyslo. Ja to v srpnu risknu se dvema, teda pokud se zadari po rozmrazeni. Meli jsme prodlouzenou kultivaci.

lucido
25. črc 2012

@mikula77 Ahoj, diky za info. Rikam si, ze kdyz rozmrazeni preziji obe, tak dam obe. Take jsem cetla vsechno mozne na netu, ze jedno je lepsi. Tak bych si prala, aby to vyslo. Ty jsi ket obsolvovala?

dashi
26. črc 2012

@cilkaa no vybodla 😉 , protože si připadám jak v kocourkově v CARu mi Dr. řekl, když jsem se objednávala na imuno, že mi beztak napíše prednison, no a taky, že mi ho napsal. Tak jsem si řekla, že proč se cpát zbytečně prednisonem, když mi ho pak předepíše při KETu. A taky, že jo když jsem byla na utz a viděl výsledky z imuna, tak prý jsem alergická na spermie a že jsem teda asi několikrát otěhotněla, ale tělo to prostě nechtělo 😢 . A když jsem mu to říkala, že to moje tělo prostě nechce nechápu proč mi honenasadil hned po 1. nepodařeném IVF 😒 .
A taky nechápu, proč na to ženský posílaj až při 2. neúspěšným IVF, to mi řekli na imunu, já šla po 1. IVF a 1. KET, který nedopadli.
Takže se KET odkládá na srpen s prednisonem a estrofenem 😉 Doufám, že se do třetice zadaří 😉

lucido
26. črc 2012

@dashi No to mám podobné, sice ne alergie na sperma, ale IgG a C.imunokomplexy zvýšeny + trofloblastu 110 %. Takže doporučení znělo brát 5m denně Prednisonu, ale v CARu mi nic na to neřekl...

dashi
26. črc 2012

@lucido no já ho beru teď , jako 2. variantu navrhnutou od DR. z CAr, 1. byla že se tím svinstvem budu cpát 2 až 3 měsíce pak kontrola v POdolí a pak možná Ket. 2. varianta se tím cpát teď 1 měsíc teda do další ms, i když si myslím že mě to čeka ještě celej 1. trimestr pokud se zadař 😉 í. A to si fakt nedovedu představit, jelikož se při tom přibírá a já už díky hormonům mám 8kg nahoře a drží se mě jak klíště 😝
Já myslím, že ti ten prednison dá až ti je zavedou nebo až půjdes na utz 😉