• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Antikoncepce před IVF. K čemu to je?

8. dubna 2011 
Ahoj v kvetnu mne čeka 2 ivf a včera muj doktor mne předepsal antikoncepce musim jih uřivat aš do stimulace,mate stim negdo skušenost, k čimu to je antikoncepce před ivf nehapu,
8. dub 2011 ve 12:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, zkušenost mám ze všech tří ivf+icsi, které jsme absolvovali. Důvodem nasazení antikoncepce je přesnější naplánování termínů a možnost regulovat hormonální hladiny tak, aby vše probíhalo ještě lépe :wink: Jinak jsem se dočetla, že antikoncepce může snížit hladinu FSH na lepší hodnotu u žen, které ji mají jinak zvýšenou, a také má prý dobrý vliv na to, aby po stimulaci dobře rostlo endometrium. V některých carech se předepisuje vždy (např. Unica Brno).
8. dub 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lili1989 ahoj. To se dává docela často co sem zaselchla. Je to ponejvíc proto že se "uspí" vaječníky a tím pádem se pak na nich nemůže udělat žádná cysta. Ta by pak hodně vadila při samotné stimulaci. Taky se říká, že když se uspí vaječníky a pak stimulací nastartují že je to dobré že jsou dobrá vajíčka a tak..Já to takhle při 3IVF taky měla..
8. dub 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@wrtulka Ano, taky jsem to slyšela, tj. že po té pauze způsobené antikoncepcí, mohou vaječníky o to bouřlivěji (tj. lépe) reagovat na stimulaci...
8. dub 2011 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni tak ona je to lehká obodoba dlouhého protokolu vlastně.. protože tam ti taky uspí tvoje hormony.. tady je to možná jen trošku mírnější formou..
8. dub 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Diky holky za odpovedi tet to začinam hapat,ja pri svem 1ivf 4 den stimulace na utz. Pan dr. Mi zistil ře mam cystu i hnet mne vzal na sal a byla otsata,mořna proto mi
8. dub 2011 ve 12:31  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@wrtulka měla jsem 1x dlouhý, 2x krátký antagonistický protokol. A bohužel u mě žádná bouřlivá reakce nenastala nikdy, dokonce u toho dlouhého protokolu to bylo vlastně nejhorší (300 IU a jen 1 vajíčko), u krátkého antagonisty to bylo trochu lepší (375 IU a 3 vajíčka). Je to prostě strašně individuální. Nicméně, i tak mám výsledek už 18. týden v bříšku :wink:
8. dub 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Diky holky za odpovedi tet to začinam hapat,ja pri svem 1ivf 4 den stimulace na utz. Pan dr. Mi zistil ře mam cystu i hnet mne vzal na sal a byla otsata,mořna proto mi umnele oplodneni nevyjšlo nevym,no a tet my dr. Predepsal antikoncepce tak jsem byla překvapena k čimu to je.
8. dub 2011 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@wrtulka jé, teď jsem koukla do tvého blogu, že jsi v čekárně na || :wink: Tak posílám jeden velký těhu plivanec pro štěstí :wink: (a k té sliznici - u mimoděložního těhotentství se embryo uchytí dokonce i v místě, kde žádné endometrium není, takže klid :wink: )
8. dub 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Wodni tak to jsem za tebe moc rada,a kolik jsy nehala zavest embrije?
8. dub 2011 ve 12:41  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni děkuju.. no uvidíme.. jstli jsem v čekráně na / nebo //to se pozná až na konci :wink:
já měla vždycky vajec jak na velikonoce - 150jednotek merionalu -24vajuch, ale nic z hoho teď jsm po miminální stimulaci 5vajuch a jednoho bojovníčka..
8. dub 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni no ale tak ta sliznice je důležitá ne? nebo vůcec? :pensive:
8. dub 2011 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@wrtulka jo je, jen jsem chtěla říct, že i přes nižší sliznici to nemusí být vůbec ztracené :wink: Moc ti s vodníčkem držíme všechny pěsti, ať tentokráte už konečně zasvítí čáry dvě :dizzy_face:
8. dub 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lili1989 vždycky jsem si nechala zavádět všechny, ale v mém případě to znamenalo jedno nebo dvě. Když jsem měla vajíčka 3, tak jsem byla rozhodnutá zavést taky všechny, ale k ET vydržely embrya jen dvě
8. dub 2011 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vodni mě jednou zaváděli 3 embirjka a já byla rozhodnutá si je všechny nechat kdyby se to povedlo :grinning:
8. dub 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek