ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

suvik
20. črc 2010

nevíte některá jak dlouhý proces je rozmražování emryí?

dashi
20. črc 2010

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit při obědové pauze. Nejlepší je nikomu nic neříc, pak se nikdo neptá a hlavně člověk neni ve stresu. 😎
Kinguse já jsem s časem taky na čtýru. Holky to je i pro vás, když jsem podstupovala iui, tak jsem se ten rok s pár holkama z Artu sešly a podrbaly, jaký kdo má problémy co už má za sebou atd..dost to pomohlo, člověk si uvědomí, že v tom není sám a tak vůbec 😉 Ale je mi jasný, že hodně z vás je z daleka ☹

suvik
20. črc 2010

dashi-např. já, nechci se vymlouvat, ale na pokec do ČB bych asi nejela

lenkacar
20. črc 2010

no holky já bych taky nepřijela ..mám to 60km,ale druhá věc je ,že chci zůstat anonymní

baronek
20. črc 2010

No já bych možná přijela 🙂 ale myslím, že bude horší shodnout se na termínu 😖 Jinak anonymitu chápu 😅

kinguse
20. črc 2010

ahoj,mě asi taky vyhovuje,že si tu pokecáme anonymně...dashi,ne že bych tě nechtěla poznat,to fakt neber osobně 😀 ,ale je to takhle pro mě lepší!
jinak dneska jsem byla na kontrole a vlastně se vůbec nic nezměnilo,takže HA nezabrala, FSH stále 33.7 (předtím jsem měla 35) a vaječníky stále bez folikulární struktury, sliznice téměř nulová,takže reaguju jen po prášcích. Musím říct,že to se mnou Michálek skvěle probral, možná už během srpna,max v září půjdem na to,jestli se sežene dárkyně. Snažíme se s manželem ušetřit peníze,abysme si nemuseli půjčovat od mamky a tím pádem bych nikomu nic neříkala,řekla bych,že se to zlepšilo a že zkusíme něco nastimulovat...a třeba by to vyšlo a nikdo by nevěděl,že je to z darovaných vajíček...je to tak nejlepší!!! Jsem radši,když se mě nidko neptá,i když většinou se ptají,tak říkám,že beru prášky a chodím na kontrolu,zda se to nezlepší.
jdu chrnět, zítra jedu až Humpolec a Jihlavu,tak ať se trochu vyspím. Prcka máme u mojí mamky,tak si užíváme klídku..i když je to takóvý smutný,jak tu není 😉 ..nějaký moc velký ticho 😀

dashi
21. črc 2010

Ahoj holky,jasně chápu 😉 , že chcete zůstat v anonymitě. Ostatně já taky píšu inkognito 🙂 No já jsem ted ve stádiu, kdy se strašně těším až budu mít po transferu,ale taky mám strach, že se to nepovede. Dotoho se stěhujeme až na Vysočinu, takže budu ráda jestli otěhotním. V práci toho taky mám dost, už potřebuju oraz.

baronek
21. črc 2010

@kinguse budu moc držet pěsti, aby to bylo co nejdřív 🙂 Ještě donedávna jsem si myslela, že se hodně doplácí, když je chyba na straně chlapa a jsem z té částky dost v šoku. My taky šetříme, abysme si nemuseli půjčovat.
Oraz bych taky potřebovala, někdy je toho na mě opravdu hodně a jsem protivná i sama sobě a to ještě neberu žádné hormony 😀

lenkacar
21. črc 2010

😵 čus holky 😎 tak tu máme zase vedra 😵 a polovinu týdne

kinguse
21. črc 2010

no hurá,už jen čt a pá, mají být tropy a víkend opět hnus...to je fakt klasika, v tejdnu bysme se upekli a o víkendu zima a déšť..to nesnáším,já mám ráda tropy...i když samozřejmě až po práci, v autě se trošku peču 😝
zítra se mnou jezdím šéf,tak to bude dost vopruz. Jinak dneska jsem navštívila mooooc sympatickýho doktora,tak se těším,až za ním zas pojedu 😀 😀 ..to není trestný,že ne?! 😀 😀 😀

lenkacar
21. črc 2010

king jasně že né,ale spíš se soustřed na ty genekology at se to hodí .. 😵

baronek
22. črc 2010

@kinguse myslím, že není trestný otočit se za hezkým chlapem 😀
A já jdu do práce ještě v sobotu dopoledne 😲 hrůza 😵 Zítra mi přijdou udělat skříň do ložnice, takže mám na celej zbytek víkendu práci, ale už se na to těším, až to všechno přeskládám 🙂

macinaz
22. črc 2010

Ahojky,jestli můžu tak bych se k vám ráda přidala.Do Artu jezdím od roku 2002.Na pátý pokus a po šesti letech snažení se nám narodil prcík.Byla jsem tam spokojená a letos si chceme dojet pro dalšího prcíka,tak doufám,že se nám to povede hned na poprvé,jelikož to budo už poslední pokus,finančně se tolik pokusů nedá utáhnout.

baronek
22. črc 2010

@macinaz vítám 😲 a držím pěsti. A co máte za problém?

macinaz
22. črc 2010

Děkuji,u mě je problému víc ani v artu nikdo nedoufal,že se nám miminko povede.Mám vrozenou vadu dělohy a alergii na manželovi potvůrky a i na embria,takže papám prášky aby se vše srovnalo. Na ty alergie přišli až před pátým pokusem,kdyby to nezjistili,tak se stále snažíme o první.Bohužel mi ani nikdy nezůstaly emria na zmražení,takže jsem stále všechno absolvovala znovu.A co vy tady máte za problémy,že se snažíte?

dashi
22. črc 2010

Ahoj holky, zdravím při čtvrtku 😉
Ty bláho macinaz to je teda síla 😲 A to, že jsi alergická ti zjistili v Artu, nebo jsi musela na imunologii? Já s prvním partnerem podstoupila 2x iui, a s druhým partnerem se snažíme a taky nic, tak zkusím rovnou ivf. Paradox je, že oba mají děti 😨 Tak nevím jestli bych neměla zkusit ještě tu imunologii?
Holky a tu dělaj jen v Praze?

macinaz
22. črc 2010

dashi:Byli jsme na imunologii v Praze Podolí,nevím jestli se imunologie dělá ještě někde jinde,možná že jo.No mě tedy ta imunolgie pomohla,protože to byla ta největší příčina a potom se to ihned povedlo,tak doufám,že se nám to na podzim znovu povede.

macinaz
22. črc 2010

Doufám,že se vám to všem povede letos a příští rok už bude mít doma prcíka.Vím co to je dlouhé čekání a nikomu bych nepřála to čím jsem musela projít já.

baronek
22. črc 2010

@macinaz my nemáme žádné spermie. Snažíme se již dva roky, na první spermiogram jsme šli ale až v červnu a teď čekáme na genetiku a pak budeme čekat na výsledky a doufám, že potom to půjde hodně rychle 😨

dashi
22. črc 2010

Macinaz dík za info, no my zkusíme ivf, jestli to půjde dobře tak bych měla začít stimulovat v září 😉 , tak uvidíme. Já mám genetiku, laparku a jiná vyšetření za sebou, jinak oba zdrávi a spermio dobrý. Pak bych se objednala na tu imunologii.

baronek
22. črc 2010

Myslíte, že mě taky pošlou na laparoskopii, když zatím našli chybu jenom u manžela?

dashi
22. črc 2010

baronek, mě na ní poslal můj gynekolog, když do mě rval hormony a nic nezabralo ani mojžíšovka. Jen, aby prý věděl jestli nemám srůsty, nebo něco podobnýho a pak se prý rychlejc otěhotní. Na genetiku jsem šla sama od sebe, doporučení jsem od doktora neměla. Protože, jestli máš srůsty nebo něco podobnýho tak by tě na tu laparku z Artu beztak poslali, aspoň mě to říkal doktor i v nemocnici.

macinaz
22. črc 2010

mě z artu poslali na laparoskopii,profuk vejcovodůa histeroskopii se dělal sám Špička,aby přesně věděli kam mají dát embrio.
baronek : třeba tě nepošlou když nic závažneho nenašli.Zrovna mám tady přátele,kteří se rozhodli jezdit do Brna,mají málo spermií,tak tam teď byli na odběrech a spermie zmrazí a až půjdou na jejich první pokus,tak dá znova sperma a spojí je dohromady,abych jich bylo co nejvíc.Určitě budou dělat metodu ICSI,tu jsme měli také.
dashi: také jsem cvičila metodu mojžíšové a musím říct,že mě pomohla zpevnit svali a donosit mimi,takže na škodu není. 😉

dashi
22. črc 2010

u mě už si nevěděl rady, proč to nejde ☹ tak mě na laparku poslala, aby byl moudřejší než mě pošle do Artu 😉 , a v nemocnici nám říkali, že pokud čekáme ovoluaci snáž otěhotníme - tím jak je to profouklý 😉 .
macinaz, já neříkám, že je mojžíšová špatná, určitě je to osvědčená metoda, ale já i před mojžíšovou pravidelně cvičila a posilovala a nic.....holt je pes zakopanej nikde jinde ☹
macinaz, jak dlouhá je objednací lhůta na tej imunologii?

macinaz
22. črc 2010

dashi:s tou mojžíšovou jsem to tak nemyslela,promiň,jestli to tak vyznělo.První objednání bylo až po půl roce,dřív neobjednávají pak kontrolní vyšetření je po třech měsících.Výsledky než je pošlou trvají měsíc,takže se to pěkně prodlužuje.Já se na poprvé léčila rok,než se všechno srovnalo.

baronek
22. črc 2010

@macinaz a kolik ti je, jestli se můžu zeptat?

macinaz
22. črc 2010

baronek : je mi 28

dashi
22. črc 2010

Ježiš macinaz, hlavně se neomlouvej 🙂 😉 No ty vado, po půl roce 😨 tak teď mi spadla čelist, to abych se preventivně objednala cooo?!
Pro mě je teď nejhorší to čekání, musím počkat na MS, abych se mohla objednat na kontrolu a pak se uvidí co a jak. Ke všemu se stěhujeme, rekonstrujeme baráček, takže zaháním myšlenky lítáním po úřadech k vyřízení potřebnej lejster a to je opravdu mňamka,a když člověk natrefí na úředního birokrata (sorry jestli jste některá státní úřednice) 😉

baronek
22. črc 2010

@dashi Já taky vyběhávám papíry a do toho jsem se nechala ukecat na kandidování do zastupitelstva obce a to jsou další papíry a už mě to vůbec nebaví 😝

dashi
22. črc 2010

baronek a od kud jsi? asi mi to uniklo?
Zrovna jsem říkala přítelovi, chceme si půjčit jen pár desítek tisícovek a je kolem toho sr....než kdyby jsme chtěli pár melonů 😝