ART Sanatorium České Budějovice, máte zkušenost?

rybana3
18. bře 2017

Ahoj holky,plánuju umělé oplodněni v ART Sanatoriu.Máte někdo skušennosti?

bubla000
18. bře 2017

Taky nad nima uvažuji, ale vadí mi, že na webu nemají ceník. Ostatní car ho mají veřejný.

rybana3
autor
18. bře 2017

...ahojky bubla,kromě ARTu,by jsi jela ještě kam?

bubla000
18. bře 2017

Nejspíš Praha. Cube, Gennet, Pronatal.

verunkanatalka
18. bře 2017

Jsem z Budějc a vím,že je ještě v ulici Fr.Šrámka (palačák)taky Pronatal.

rybana3
autor
18. bře 2017

@verunkanatalka ...znáš někoho,kdo tam byl?

verunkanatalka
18. bře 2017

To neznám,ale pracuje tam moje sestřenice.(jako překladatelka pro němce).

verunkanatalka
18. bře 2017

Jestli chceš nějakou informaci,můžu ti to zjistit.já o tom nevím nic,jen že to tam je.

rybana3
autor
18. bře 2017

@verunkanatalka ....děkuji,nechci Tě zatěžovat 😉 ....my skúsime nejdřiv ART,dáme konzultaci a pak uvidíme.....taky bydlím v Českých Budějovicích a kámoška z Tábora byla v ARTu ,spokojná dvojičky kluci🙂

frufrunka
18. bře 2017

@rybana3 Zkušenosti mám a nikdy víc... Jestli uvažuješ i léčbě neplodnosti nebo dokonce o IVF, tak tam nikdy více! Mě to málem stálo život a v nemocnici jsem se sešla s holčinou, která měla těžký zánět, břicho plné hnisu - po zavedení embryí. Mě odeslali rovnou na IVF, rovnou vypsali žádnost - bez bližšího zkoumání. Stejnou zkušenost mají dvě mé kamarádky. Vyplácaly zbytečně 2 pokusy, až pak šly jinam. Jedna měla masívní endometriózu (na to se přišlo v centru v Plzni, kde naopak jako první začali vyšetřovat příčinu neplodnosti místo okamžitému odeslání k IVF) a druhá měla jen sníženou funkci štítné žlázy. Na to nakonec přišla obvoďačka, dala jí prášky a kamarádka otěhotněla přirozeně. U mě zavedli embrya, podle hCG to vypadalo na dvojčata. Našli ale jen jedno mimčo, s druhým si nelámali hlavu. Druhé bylo nakonec v děložním hrdle. Já jsem se dožadovala vyšetření, že něco není v pořádku, řekli mi, že čas mají až za 5 dní. Já řekla, že ne, že chci vyšetřit okamžitě. Doktor hledal a hledal, já řekla, že neodejdu, dokud dítě nenajde. Našel ho v tom hrdle, 3x změnil barvu a odeslal mě do nemocnice. Tam šrumec, mimčo už mělo srdíčko a bylo téměř prokousané do děložní tepny, hrozilo vykrvácení a šlo o hodiny dělící mě od průšvihu. Takže kdybych se nechala odbýt a čekala pět dní, už tyhle řádky nepíšu. Nakonec revize proběhla, ale nedopadla. HCG pořád rostlo. Takže jsem šupajdila do Podolí na chemoterapie. Ty také nezabraly, hCG sice kleslo, ale musela jsem stejně na operaci - císařský řez a s ním zmenšená děloha, protože samotná placenta rostla dále v místě "vpichu" embrya do stěny čípku - prorůstala dovnitř i ven a masivně to krvácelo. Opět operace v hodině dvanácté, už jsem byla skoro bez tlaku. V Podolí i v ČB se shodli na tom, že embrylo muselo vyklouznout a nebo bylo přímo vpíchnuto do stěny hrdla (přechod hrdla/dělohy) a oni o tom museli vědět. Ptali se mě přesně na průběh zavádění embrya (ano, trvalo to poměrně dlouho a nad něčím tam dumali, něco se jim nedařilo). Přímé obvinění nikdo natvrdo neřekl, ale všichni to k tomu směřovali. Prostě špatný embryotransfér. Když už věděli o průšvihu, měli mě sledovat a ne doufat, že se tam to embryo neuchytí. Když jsem pak četla výroční zprávu Artu, samozřejmě tam měli počet komplikací 0. Přitom ve stejném termínu jako já byla v nemocnici i ta holčina se zánětem celého břicha.... Sestry o Artu také mluvily s despektem, prý bez problémů provedli IVF mamince, která byla krátce po císařském řezu a o miminko přišla. Minimální doba by měla být rok, u této maminky to bylo jen pár měsíců... Takže asi tak. Možná se tam za pár let trochu změnilo, ale jestli máš možnost jinam, tak upaluj jinam. Kamarádka s tou endometriózou si strašně chválila Plzeň. Přestože to má hodně z ruky, doporučuje to centrum všema deseti. Škoda, že zbytečně dva pokusy ztratila v těch Budějicích, první v Plzni také nevyšel (ale to už věděli, na co se zaměřit, zkrátka úplně jiný přístup a řešily se konkrétní věci). Druhý v Plzni už vyšel ukázkově a kamarádka má dneska krásnou holčičku. Budou se tam vracet pro sourozence.

rybana3
autor
18. bře 2017

@frufrunka ...až mám husinu😨 to si si vytrpěla.....ještě máme tady Pronatal,tak nevím😢 pak budu hledat a modlit se🙏....ja potřebuji IVF s darovanýma vajičkama,vím to od 18 let,kdy mi zjistili rakovinu vaječníkov.....ted jsem v pořádku a chci miminko😢

bubla000
18. bře 2017

Ahoj, taky mám endometriozu. Byla s ní na operaci nebo měla v Plzni ivf bez operace. A jak se jmenovalo to centrum?

frufrunka
18. bře 2017

@rybana3 Ajaj, tak toho máš za sebou taky dost... ☹ Kamarádka v tý Plzni právě už taky zvažovala darovaná vajíčka (problém byl nejen u ní, ale i u partnera, měli toho hodně najednou). Hrozně si chválila lidský přístup, čas, který jim věnovali a opravdový zájem. Zkus kdyžtak ještě reference na ten Pronatal, ale Art fakt nedoporučuju... Tam je člověk jen anonymní kus a potenciální stroj na peníze...

frufrunka
18. bře 2017

@bubla000 První dvě IVF měla bez operace, pak další už v té Plzni po operaci. Ani nevím, jestli měla operaci jednu nebo dvě... Druhá kamarádka otěhotněla přirozeně po operaci a následném vyvolání přechodu - po nastartování cyklu se zadařilo prakticky hned pak už s endometriózou problém neměla, těhotenstvím to zmizelo. Na jméno centra se zeptám, nevěděla jsem, že je jich tam víc...

rybana3
autor
18. bře 2017

@frufrunka ....🙂 tak jsem se dočetla na jinem foru,že do ARTu nikdy....přesně jak si psala....😕skusime nejdřiv Pronatal a uvidíme....utíka mi vlak,aby jsem ještě stihla vnoučata😀

frufrunka
18. bře 2017

@rybana3 Držím palce a moc přeju, ať to vyjde na první pokus! 😉