Jdete do Artu do Budějovic na první IVF?

jannahh
29. pro 2017

Ahoj holky, v lednu nas ceka prvni IVF? Bojim se, co nas ceka.Chodi nekdo z Vas take do Artu a je ve stejne situaci? Dekuji

8slunicko6
3. led 2018

Já tam chodila ale nedopadlo nám to tam... Pak jsem změnila jsem CAR a povedlo se... Rozhodně si nenechte namluvit že prodloužená kultivace je k ničemu-to nám tam tvrdil lékař a pak se z těch všech 3 denních embryí nechylo ani jedno, jen jsme pořád platili za KETy a nic... Jinak personál se choval přívětivě a cenově to tam také nebylo úplně špatné.

jannahh
autor
3. led 2018

@8slunicko6 Dobry vecer, dekuji za nazor. Jak to tam probiha? Uz mame genetiku. A nevim, jak to bude dal. Pristi tyden mame jit na ultazvuk. Kdy mam mit predoperacni vysetreni od obvodaka? V cem je lepsi delsi kultivace a kolik se za ni plati?Co to je Ket? Kolik budou stat celkove leky k ivf? Moc dekuji.Jsem hodne zvedava. Moc gratuluji, ze se Vam mimisek konecne vydaril!

8slunicko6
3. led 2018

@jannahh Měli jsme také genetiku a pak nám už v Artu udělali rozbory-manžel sperma, mě brali krev kvůli hormonům a také na mě doktor koukal ultrazvukem. Po výsledcích krve jsme tam jeli už domluvit stimulaci. To předoperační vyšetření jsem si dělala hned jak jsme se s doktorem domluvili, že v dalším cyklu do toho jdeme-vystavil mi žádost a pak jsem volala obvoďačce a ta mě taky brala krev a ještě mě poslal na EKG-pak jsem to hotové předoperační vyšetření dala doktorovi, když jsem tam jela na kontrolu už při stimulaci. Stimulavala jsem asi 9 dní a (mezitím jsem byla v ARTu na 2 kontrolách) a asi 11-12 den byl odběr vajíček. Za léky jsem platila nějak kolem 4000 ale to už si moc nepamatuju-je to 3 roky... Vím, že ta kultivace se připlácí-tehdy to bylo asi 2500 a znamená to, že po odběru a napíchnutí spermie do vajíčka se vyvijí embryjko mimo tělo 5 dní a až pak se vrací do dělohy. Běžně se kultivace dělá 3 dny. Ta 5tindenní je ale lepší- mezi 3. a 5. dnem se ještě další špatná embrya přestavájí vyvíjet tak je dobré transferovat až ten 5.den protože je mnohem větší pravděpodobnost že zůstanou ta zdravá a kvalitní a pak se embryjko lépe uchytí.- také při přirozeném početí se embryo dostane do dělohy až ten 5.den a ne už 3. KET je transfer, který se provádí se zmraženým embryjkem-zjednodušeně rečeno: po stimulaci a odběru vajíček vám pak dají zpět do těla nezmrazené embryjko-to je ET (embryotransfer) a ty ostatní zbylá se zamrazí a pokud by první ET nevyšel tak se pak může jedno nebo dvě rozmrazit a už bez stimulace, rovnou zavést v přirozeném cyklu-to je ten KET.
Za zmaržení se platí a platí se pak za každý ten transfer zmrazeného embrya-proto nemá cenu mít zamražená i ty nekvalitní (3.denní) jelikož se to pak může prodražit když se neuchytí...Tenkrát stál každý transfer rozmrazeného embrya 3500...
Držím Vám palce ať se brzy dočkáte ale opravdu zkuste tu prodlouženou kultivace. Já jí při prvním cyklu neměla a úplně to vše bylo k ničemu. Při druhém už jsem jí připlatila a zůstalo nám do 5.dne jedno jediné vhodné embryo a z něj máme dcerku....

jannahh
autor
4. led 2018

@8slunicko6 Dobry den, moc Vam dekuji za odpoved! Zapomnela jsem napsat, ze uz mame doma 2,5 leteho synka - prisel ma svet prirozene. Tu kultivaci nabizeji automaticky?

8slunicko6
4. led 2018

@jannahh Nenabízeli-nám dokonce doktor řekl něco ve stylu, že to je zbytečný... ale v jiném centru-tam kde se to povedlo-nám to výslovně doporučili... než s doktorem, poradte se po odběru vajíček s embryoložkou...pokud vám odeberou dost vajíček tak si jí nechte udělat... když odeberou třeba jen 2 tak se ta kultivace nedělá aby bylo co transferovat....

jannahh
autor
4. led 2018

@8slunicko6 O.K. Moc dekuji. Moc jste mi pomohla. Dam pak vedet, jak jsme dopadli. Zatim se mejte moc pekne a moc jeste jednou dekuji.

yvonne2
9. led 2018

Ahoj holky ja taky chodim co ARTu a 29.12. jsem byla na KETu tridenniho embrya. Tak jeste cekam do patku, predrim ET tridenniho nevysel

yvonne2
10. led 2018

@jannahh uz mate naplanovany odber vajicek?

rybana3
4. únor 2018

@8slunicko6 Dobrý večer, také mám skusenost s Artem a mám za sebou 1.IVF-nic,1.KET-nic, teď jsem po 2.KET(30.1.2018).... všechno 3 denní,s darovanými oocytmi, hodně peněz a čekání na výsledky.Jsem z Budějovic, prosím Vás,chci se zeptat,kam stě pak jeli do centra? Děkuji

yvonne2
5. únor 2018

Ahoj holky, ja byla taky v ARTu, uz paty a posledni pokus. Vzdy delali automaticky 3denni embrya. U posledniho pokusu jsem se ale vzeprela a nechala zmrazene embryo dokultivovat do 4. dne a 27.1. byl KET. Snad uz to vyjde, nebo uz nevim...

yvonne2
5. únor 2018

Jinak ten jejich novy cenik me dost nastval, kdyz chteli za KET 7.000, pred rokem 3.300

8slunicko6
5. únor 2018

@yvonne2 Tolik?To je masakr... jsem ráda že už tam nechodím...Mě to připadá, že schválně raději dávají jen tu 3.denní kultivaco aby jichvydrželo víc a pak se mohlo vesele zavádět a z toho jsou pěkný peníze..

8slunicko6
5. únor 2018

@yvonne2 Držím palce ať vám to dopadne dobře!

yvonne2
5. únor 2018

@8slunicko6 ja uz z toho mam stejny dojem, ze lidi hlavne jen odrbavaji, toto navyseni uz pro me byla posledni kapka, chteji penize v hotovosti a jaksi me doktor zapomnel upozornit na tuto sprostotu

yvonne2
5. únor 2018

@8slunicko6 jinak dekuju, snad ano

yvonne2
5. únor 2018

@rybana3 take jsem uvazovala nad darovanymi, ale price list me jaksi brzy vylecil

natysnovec
5. únor 2018

Ja jsem tam jezdila...

jannahh
autor
9. únor 2018

Me dnes ceka transport 5 denniho embrya.Meli jsme I geneticky rozbor.Je to dodt penez, ale jistota bez vad. Vsem drzim palecky.

8slunicko6
9. únor 2018

@jannahh Držím palce ať se mimi chytne a pěkně roste.

jannahh
autor
10. únor 2018

@8slunicko6 Dekuji moc!!!!! Jinak v Artu jsou uzasny! Nej klinika v jihoceskem kraji!

zdencca
21. bře 2018

@8slunicko6 kam jste přešla?Mám v Artu 2 nevydařene pokusy a do třetího tma fakt nechci.Ale vubec netusim kam přestoupit abych zas nenabehla.

8slunicko6
21. bře 2018

@zdencca Já jsem pak jezdila do Natalartu Plzeň-pro nás to bylo i blíž... Ale v ČB je myslím ještě jedno centrum, tam jezdila známá z práce a má dvojčata...

xaxanka
17. lis 2018

Tak za mě art ....vím že v něčem nejsou dokonalý ale určitě každé centrum má nějaký plus i minus