Bolesti po embryotransferu. Je to v pořádku?

kapunka
29. říj 2008

jsem třetí den po ET a bříško mě bolí jako před ms..je to v pořádku? 😢 díky 😔

nunca
31. říj 2008

Kapunko, já mám den D až ve středu příští týden (mám jet zrovna na krev, ve Zlíně se netestuje), ale stejně testnu o den dříve, poněvadž bych nerada v centru mezi lidmi dávala najevo, jak jsem zklamaná 😕

kapunka
autor
31. říj 2008

nu - neřekli ti kdy má přijít případná ms?? oni všude píšou že 8 a 9tý den jsou rozhodující... 😀 tajkže to znamená, že jis na dobré cestě 😀

nunca
31. říj 2008

Kapu, myslím, že je to opravdu jedno, který den ta embryjka zaváděla, počítá se to ode dne transferu, jenom se u Tebe rychleji zahnízdí 😉 .

kapunka
autor
31. říj 2008

nu kterej dr se o tebe ve zlíně staral? 🙂

nunca
31. říj 2008

Kapu, myslela jsem samozřejmě, že je jedno, jestli byla PK nebo ne, počítá se den transferu.
Jinak s tou ms nevím, jak to je, poněvadž jsem docela nadopovaná hormonama, takže si myslím, že ms dostanu až po vysazení těch hormonů, co beru (Utrog., Estrimax).

nunca
31. říj 2008

Kapu, dr. Chovanec. Je docela fajn 😉

kapunka
autor
31. říj 2008

nu - a mela jsi ty pocity na ms a bolesti už taky ten 4.5. den? 😒

nunca
31. říj 2008

Kapu, měla a docela docela dost velký až vlastně do toho 8. dne, tedˇ už jen občas pobolívá. Na netu zase (Arleta nebo Gest) odpovídá lékař na dotazy a prý zahnizdování není vůbec cítit, tak fakt už nevím (podle holek na koníkovi zase úplný opak 😒 ), potom se má někdo v tomhle vyznat.

kapunka
autor
31. říj 2008

no to je fakt...ted jsme někde četla že blastocysty - tedy embrya po PK se zhnizdují cca 3. den po ET...jenže co je to to cca...takže prd.. 😝 😀

nunca
31. říj 2008

No, ty naše byly v den transferu jedno 8-bun. a dvě 7-bun., takže nevím, jak to je s tím zahnizdováním 😝

jmisa
31. říj 2008

Zahnízďování je individuální, proběhne mezi 3 a 7 dnem po transferu. Cítit není. Po hnízdění může nastat špinění, když zárodek naruší nějakou cévku, ale taky žádné špinění být nemusí. Bolseti jako na mrchu být mohou a taky nemusí, navíc i špinění i bolesti nemusí znamenat //. A naopak holka bez příznaků může // najít.

nunca
31. říj 2008

Jmiso, díky za vysvětlení, bude to tak, v mém prvním těhu si pamatuju, že bolesti byly taky jako na ms, ale ta nepřišla a těhotenství bylo ukázkové, žádné špinění jsem neměla od začátku do konce 😉

kapunka
autor
31. říj 2008

no vidíte a pak se v tom vyznej...každej jsme prostě originál....tak proč teda to břicho bolí ted 4 dny od ET?? 😝

nunca
31. říj 2008

Kapu, mě to lékař vysvětloval při mém prvním těhu, že je to hlavně tím, že dochází k "překrvování" dělohy a vlastně si pamatuju, že to bříško s menšíma přestávkama bolelo celé těhu a prý je to normální, děloha se zvětšuje s tím, jak roste mimi a tím je to taky cítit 😉

kapunka
autor
31. říj 2008

no jo, ale není to 4dny po ET brzo??? 😒

jmisa
31. říj 2008

Je potřeba si uvědomit, že ET předchází stimulace, kdy dojde ke zvětšení vaječníků a po OPU jsou občasné bolesti normální. No a zatímco se většina holek, které otěhotní normálně po ovulaci nepozoruje, tak my ivfkářky máme tendenci se neustále pozorovat a přikládat kdejakému dloubnutí větší váhu než může ve skutečnosti mít.

Lepší je to nějak moc neřešit a nezkoumat a vyčkat, když už čekáme tak dlouho, tak těch pár dní do testu je proti tomu nic.

kapunka
autor
31. říj 2008

amen 😀

kapunka
autor
31. říj 2008

přesně tak...sílu a statečnost!!!! 🙂

lucen
31. říj 2008

Ahojky Holky chci vám jen napsat že já po ET měla bolesti jen malé a to tak 3-4 dni ale pokus byl neuspěšný pak jsem absolvovala KET

lucen
31. říj 2008

omylem jse mi to odeslalo takže pak jsem měla KET a celou dobu mě bolelo břicho jak před MC prsa byla citlivá a furt mě bolela hlava ale aji když to bylo jiné jak při ET tak jsem stejnak na testu oběvila tu prokletou / tedka jse chystám na další KET a už vím že žádné příznaky nic neznamenají jo a ani u jednoho pokusu jsem nedostala MC ani jsem nešpila vždy mě to držely léky až po vysazení se to rozjelo.všem tady přeji at na testíku pběvíte krásné // a jsou zvás těhulky

kapunka
autor
31. říj 2008

lucen a měla proč jsi šla na IVF? z jakého důvodu? 🙂

lucen
31. říj 2008

Kapulko my máme špatný spermi takže musíme mít i ICSI a já mám vysoký TST a FSH mám 10,5. ☹ no snad je jednou zadaří to zklamání bych už nechtěla zažít nejdřív říkaly že je hlavní duvod to spermio a u mě že bude málo vajíček ale nakonec vajíček bylo 12 takže i doktory to překvapilo ale uhnizdění jse zatím nezadařilo tedka 14.11 mám další KET pokud jse teda zlatička rozmrazí a přežijí už mám jen dvě a pokud né tak musím už na celé IVF znova ☹

kapunka
autor
31. říj 2008

držím ti moc palečky!!! 😵 😵 😵

nunca
1. lis 2008

No, holky, já jsem první mimi počala přirozeně, takže u mě nějaké to pozorování nepřipadalo v úvahu, ani jsem netušila, že to může tak brzy vyjít (ihned první měsíc snažení) a stejně jsem ty bolesti měla docela silné. Gyn. mi taky potvrdil, že většina těhulek v počátku opravdu pocituje nějaké bolesti, některá více a jiná méně. Stejně si myslím, že je důležité prostě najít ty dvě // a zdárně dovést těhu až k porodu samotného miminka 😉 😉 .
Před chvílí jsem si vzala Utroš, tak jsem zase jako sfet..... 😖 , ty vedlejší účinky jsou vážně síla, navíc trpím dlouho na dost nízký tlak, tak to se mnou řádně mává.
Přeju krásný víkend všem i vašim embrouškům v bříškách 😉 😉

nunca
1. lis 2008

Lucen, vím, že ten boj je velmi těžký, ale musíš věřit, že vše dobře dopadne 😉 , vždytˇ 12 vajíček je krásný počet a třeba i to rozmrazení Ti dva bojovníčci zvládnou (já měla 4, né moc dobré, takový ten střed, ale nakonec to zvládly všechny, medicína jde hodně dopředu a úspěšnost dost stoupá v každém CAR 😉 ).

lucen
1. lis 2008

Nunci moc děkuji snad to výjde tentokrát mynule jsem měla na rozmražení 3 bojovníčky a dva to přežily a to prý byly slabší jak tyto co mi zustaaly zmražené tyto dva mám ČB tak uvidíme snad budou bojovat

miska66
10. lis 2008

Ahoj holky ja jsem 10ty den po ET a bolesti jsem mela asi tak tri dny. tak jsem si udelala vcera test a nic ,vuuuuubec nic ani naznak. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kveta
10. lis 2008

Miska, to ešte nič neznamená. Vydrž ešte tých pár dní.

kapunka
autor
10. lis 2008

miska - dr mi říkala, že se má testovat až 14 den po ET - takže ještě nic není ztraceno - další test si udělej za tři dny...jestli chceš pojd za náma do IVF 28. října 😎

miska66
10. lis 2008

tak jo jdu se tam kuknut