CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

myskyva
9. říj 2008

tulipanekps...tvoje pikantní košilka je starší jak já 😀 (sem až 87ročník 😅 )
jas tak to vám to s len v pondělí bude pěkně ubíhat,jenom chudák len teda asi nebude mít moc z toho spánku na kterej se tolik těší 😝

rendulina
9. říj 2008

Ahoj holky,
tak vás jdu pozdravit.Zlobyl nás teď pár dní netík tak jsem vás až dnes dopřelouskala🙂.
Jinak v pondělí jsem si vyzvedla léky u MUDr.Koryntové a musí říct,že dobrý.Příjemná a zodpověděla v klidu vše co jsem potřebovala.Až na tu sestru.Taková vysoká( myslím-Vacková?)abych si jí nepletla?Kolem 40-ti,na krátko tmavší vlasy a brýle.Ta mě teda již déle pije krev svou přechytralostí a důležitostí.Div tam Koryntové nedala příkazem ať zavře při odchodu z ordinace okno.Ona se jen tak na to okno zadívala,pak na ni a s povzdechem ji ujistila,že nezapomene.No,děs!

Měla jsem s ní výstup již minulé IVF,kdy jsem chtěla jít neplánovaně pro radu k doktorovi a ona:že mi to zodpoví a pokud tak strašně toužím po konzultaci,tak mi MUDr řekne prý stejně to,co ona a musela bych si zapl.30kč.=no,to by mě asi tak nejvíce mrzelo-30 korun?!A k mudrovi jsem teda nešla.Ale když zjidstila,že se o to člověk trochu zajímá a nejsem zas až tak hloupá,vykrucovala se mých odpovědí,otočila se k PC a začala dělat,že má již moc práce.Dávala najevo,že ji již zdržuji a já ji teda milosrdně nechala a naštvaná jsem odešla.
Máte s ní někdo také podobnou skušenost?

len : nevím zda tvou zásluhou ale musím zhodnotit WC.Byly čisté voňavé,pravda bez toalet.papíru ale již to je úspěch!

Ode dneška začínám se stimulací 3 x Fostimon. 5 a 6 den + Orgalutran do kožní,břišní řasy a v pon.UZ
Jinak mám takový dotaz:malinko někdy nestíhám ty vaše skratky.Jako např.:PK (kde jsou napsané,či přeložené?)
Ještě jsem se s ní nesetkala.
A ten ET je opravdu jako IUI - tam si len nepospíš.Zavedou a frrrr domů,Utrogestan a vkládat a vkládat. Při OPU-punkci(ten popis sedí)jsem jen na té čekací chodbě měla teda ještě na sobě svůj župan,kterým tě při převozu na pokoj přikryjou.A mě teda nikdo nebudil,tak nějak to přišlo po chvíli samo.Na čůrání mě také nikdo nenutil brzo,nechtěj abys hned vstávala-ale jinak tě sestra jistí(abys sebou nešvihla).Jídlo až tak kolem 11 hod. a o kanylu jsme musely žebrat aby nám vyndaly.Punčochy -pohoda,neboj.Jen jsou jako by se ti strašně srazily v pračce(skrátka pěkně ale účelově škrtí).Vlóžu určo.svou.Kolem 12.45h.přesun jen pokud na tebe již čeká manžel a pak vyčkávání MUDra po obídku.Tak že třeba hoďku.Poví jak se zadařilo a 2 den v 10h.volat do laborky(super embryoložky)=moc hodné a vše vysvětlí.Vyřknou ortel kolik se zadařilo a přežilo a kdy na ET. A pak už jen tfuj tfuj tfuj(hodně štěstíčka)!!!!🙂

Myskyva : je mi líto že ti to nevyšlo ale nevěš hlavu.Máš výhodu že jste vůbec měli mrazáčky.To nám se nepoštěstilo zatím ani to.Vždy max 3 dobrá vaj.a po ET se pravděpod.přestala sami vyvýjet.a to zbylé taktéž.Tak že po 1/2 roce jedeme vždy pokažde to samé do kola=Stimulace,punkce,ET a pak se jen modlíme.
Tak že buďte šťastné,že máte tolik vajíček již teď!Nám pokud se tento cyklus nezadaří tak musíme již platiti(40-tis.kč).A to platíme pokaždé ICSI 5100 kč ☹ Ale musíme doufat!

Zdravím jinak všechny nové klábosilky.🙂 Čím více názorů,tím více informací a v našich případech,každá rada drahá

Jsem se nějak rozepsala-to byla ta netová abstinence 🙂

aliccia1
9. říj 2008

🙂 Ahoj vsem, ja tu dlouho take nebyla.K Apolinari chodim skoro 5 let.V roce 2005 uspesne otehotneni pomoci Inseminace. Nyni se snazime o druhe mimco- zatim bez uspechu, nepovedli se ani 3 inseminace, ani 2 Ivf!!! Ted jdu na 3 Ivf, ale byla tam jina doktorka, myslim Jarzembovska, nebo tak nejak, a chtela bych se Vas zeptat, jestli jste pri Et uzivaly nejake leky.Ja mela pri 1 a 2 Ivf Orgalutran a Estrofem, ale ted mi tato doktorka nedala nic, jen 4 dny pred Et si mam nechat pichnout Pregnyl.Nevim, jiny doktor, jiny nazor.Jake s tim mate zkusenosti?? Jinak doktorka byla docela fajn, ikdyz mela docela naspech...Cau a dik za odpoved.

aliccia1
9. říj 2008

😵 Omlouvam se , chtela jsem napsat ze nyni jdu na 3 Et- 14.10.08 😉 Snad to konecne vyjde!!!

tulipanekps
10. říj 2008

alicia, víra přináší růže, určitě to vyjde.

rychle čtu včerejší večer,

rendulino, to byl fakt absťák 🙂 taky držím palce.

mezi IVFkama musí být přestávka půl roku? mě teď čeká 1., tak nechci být pesimista, ale pro jistotu mě to zajímá.

myskyvo, já si to myslela. 😎 snad tu košilku o víkendu vyfotím a vložím do alba 😀

no nic, pěkný den, jdu se chystat do prácičky 😀

evulatko
10. říj 2008

Ahojky holky, neda mi to, abych taky nezareagovala.
Rendulino, ta sestricka neni Vackova, ale asi myslis Kollmanovou. Ja s ni tedy zadny problem nemela. Ale Vackova je ta nejuuuuzasnejsi sestricka, jakou jsem kdy videla, skutecne nejmilejsi clovek z celeho CAR, takove velikanske slunickou🙂 Ja uz to tam znam jako svoje boty, chodim tam uz skoro tri roky - z doktoru daleko nejdukladnejsi je urco Rezabek, Jarzembovska je strasne fajn (i kdyz kdyz jsme k ni sli uplne poprve, tak jsem si myslela, ze je to nejaka sestricka🙂)) Koryntova je taky fajn, Jirsova, Blahova, Fait, Masata ... taky. Jedina, kdo mi skutecne nesedla, je Jarosova. Zazila jsem ji jen parkrat a ted naposledy me tedy dorazila. ja vzdycky hodne moc blbe reaguju na stimulaci (vysoke davky hormonu a z toho malinko vajicek) a ted to taky nevypadalo a ona na me, jestli jsem se s Rezabkem bavila o moznosti darovanych embryi. Tak to jsem tedy vykulila oci a rikala, ze asi mysli darovana vajicka, ne ? A ona, ze ne. Proste ji nemam rada. Ted z tohoto posledniho /meho c tvrteho pokusu) mam na testu // , je jasny, ze to jeste nic neznamena (tuk, tuk, tuk), tak ji asi ten test pujdu ukazat, at priste vazi slova 🙂

evulatko
10. říj 2008

Aliccio, to nechapu, jdes na IVF nebo jen na zavedni zamrazenych embryi ? Pri IVF by sis musela pichat nejake hormony s FSH, pak Orgalutran a nakonec ten Pregnyl. Samotny pregnyl se mi nezda ???

evulatko
10. říj 2008

Tulipoanku, prestavka tam staci tak tri mesice, aspon myslim🙂

tulipanekps
10. říj 2008

evulatko, tak tfuj, tfuj, tfuj!!! ať se mimísku(m) dobře bydlí a dostatečně dlouho!

evulatko
10. říj 2008

dekuju, uvidime, byl to sok, vubec jsem s tim nepocitala

tulipanekps
10. říj 2008

včera mi to připadalo jako věčnost, nečinně čekat na 22 DC, tak jsem si sepsala, co všechno na sestřičku vyhrknu... dotazů je 24, tak ta, která mě vyfásne, fakt lituju, protože mi zbývá ještě 6 dní 😀 😎 😀 😎 jsem zvědavá, co ještě vymyslím.....

tulipanekps
10. říj 2008

to je super, ne? já když byla před 2 lety těhotná, tak jsem na ten test taky koukala jako tele zjara. bohužel jsem musela v 10tt jít na potrat, oni tomu říkají vyčištění nebo jak ohavně...
no tak super a držím palečky

evulatko
10. říj 2008

jak uz jsem napsala, zkus vzdycky chodit za Vackovou, je skutecne super🙂 je to takova tam nejmladsi, ale nejzkusenejsi🙂

evulatko
10. říj 2008

no super, ale stejne jsem pomala jako snek, pokud to vyjde, tak budu mit prvni dite ve 34 😀

tulipanekps
10. říj 2008

chodím ke Koryntový a jsem spokojená, jednou jem byla u nějaký mladý a neudělala na mne dojem... spíš když jsem byla na dalším vyšetření u Koryntový, tak jsem se jí ptala na to, co jsem se dozvěděla od mlady a Koryntová to z větší části dementovala resp. upravila. bylo mi to líto. tak např. manža měl pozitivní chlamídie a já negativní. no a ta mladá se nad tím tak podivovala, hmmm to je divný - on jo a vy ne? hmmm, tak jsem doma udělala pěkný bugr, jako kde a co... a pak jsem to říkala Koryntový a ta mě uklidňovala a vysvětlila mi fakt trpělivě všechno, páč jsem se jí tam rozbulila. byla neskutečně empatická a trpělivá. no nic. musím končit, jinak dneska do práce ani neodejdu 😎

tulipanekps
10. říj 2008

pomalá, jako že ti dlouho trvalo, než si se rozhoupala k mimí? nápodobně, mě taky letos přivítala kristiva léta

evulatko
10. říj 2008

no i pomala, nez jsem potkala toho spravnyho chlapa🙂))) To b yla urco ta Jarosova, dela tam zmatky🙂)) Tak pekny den🙂)))

rendulina
10. říj 2008

evulatko : díky za nápovědu (myslela jsem si,že jsem to jistě popletla)-je to Kollmanová ☹
Vacková?🙂To máš pravdu,to je ta nejsuprovější sestřička.Někdy nechápu a obdivuji ten její klidný a
každou moji návštěvu pozitivně naladěný kukuč.Je mladá i když občas by si z ní mohly i ty starší vzít
příklad!
Tak čus chvátám také do práce-ale hurááá,je pátek!

len
10. říj 2008

Ahoj, to je nových lidí a zpráv, super 🙂 Všem vám moc děkuju, už se skoro nebojím 😉

Jinak ta sestra (kratší tmavé vlasy, vysoká, brýle) na mě házela divný pohledy, když jsem si k ní přišla, aby mi bodla Puregon z pera. No, já vím, že jsem si připlatila, abych si to mohla bodat sama, ale jednak to doma dělá manžel (i z pera je to pro nás megaúkol) a druhak - když už tam jsem, injekci potřebuju bodnout hned a nemám s sebou dezinfekci, tak přeci nepůjdu na ten jejich prapodivnej záchod píchat si to tam na stojáka, ale zaklepu si u sester, ne?

Mám v sobě dneska poslední injekci, vyšlo to naprosto přesně... teda, vlastně tak nějakých cca 8 jednotek scházelo, ale když jsem toho do sebe za celou dobu napíchala 10x200, tak to snad nevadí, co? 😉 Břicho mám parádně nafouklý a vaječníky cítím na každým kroku - jeden by nevěřil, že mám jenom nějakých 8 folikulů... Nechci vědět, jak bych se cítila při 20 😒

myskyva
10. říj 2008

ahojte

Vacková?Od tý mám slíbeno že dostanu přes držku protože se prej moc nervuju 😀 😀 Teď po KETu se za ní byl manžel zeptat jestli je ještě nějaká šance když jsem měla tak nízký HCG,jeho vychvalovala až pomalu do nebe že bych takovýho starostlivýho manžela měla na rukou nosit a zato já bych prej zasloužila 😅 😀

len
10. říj 2008

Milá sestra 😀 Tuhle jsem s některou mluvila po telefonu (představila se, ale vypadlo mi to) a ona říkala, že si mě pamatuje, zato já, ostuda, jsem si k tomu jménu a hlasu nikoho nedokázala přiřadit 😔

Jo, další dotaz - chlap tam přijde se mnou na 7:30 a pak se pánové postupně vystřídají v kabince? Taky podle abecedy? A kdy ho tak pustí?

len
10. říj 2008

Jo, pro Jasminu dotaz - na jaké písmenko začíná tvé příjmení? 😀

myskyva
10. říj 2008

😀 😀 😀 len už sonduje v jakym půjde pořadí 😀

len
10. říj 2008

No jasně, to je důležitý 😀 Nemám ráda abecední diskriminaci 😀
A co ti chlapi, taky mi ho budou diskriminovat? 😉

myskyva
10. říj 2008

No tak s abecední diskriminací se potýkám už víc jak 2roky 😀
Třeba spermie půjdou na řadu podle hodnosti 😀 😀 s tim ti neporadim,ten můj se toho nezůčastnil 😅

len
10. říj 2008

Jako že kdo byl po celý rok nejhodnější, půjde první? 😀 No tak to bych byla opět na konci, na to taky nehraju 😀 Za jediné spravedlivé považuji los 😀

evulatko
10. říj 2008

Len, muj chlap si minule sednul co nejbliz kabinky a tim padem sel prvni. Takze pokud ten Tvuj chce jit taky prvni, doporucuju stejnou taktiku🙂

len
10. říj 2008

Výborně, děkuju za doporučení, vyřídím 🙂

len
10. říj 2008

Odpověď z hygieny:

Na váš podnět ze dne 29.9.08 sděluji :
samozřejmě, že existují hygienické předpisy, které řeší vybavení sociálních zařízení, vámi popisované vybavení toalet ve VFN na oddělení asistované reprodukce zcela zásadně těmto předpisům neodpovídá. Dle sdělení náměstka pro Léčebnou péči VFN je však toto WC vyřazeno z použití a má být uzamčeno, právě proto, že v minulosti bylo častým cílem nežádoucích návštěvníků z řad bezdomovců a narkomanů. Dle sdělení personálu údajně téměř pravidelně a opakovaně dochází k násilnému odstranění zámků a tím i zpřístupnění WC. Klinika není schopna obratem zajistit opětovné uzavření těchto toalet, které nemají být pacienty používány a nejsou pro ně určeny. Pro veřejnost jsou ve vzdálenosti cca 6 m toalety řádně vybavené, kde je pravidelně zajišťován úklid i desinfekce. Jsem přesvědčena, že tomu tak bude i při vaší příští návštěvě tohoto zařízení.

Podpis.

myskyva
10. říj 2008

zajímavý.....pravidelně jsou tyto toalety uzamykaný,přitom mě se za víc jak rok ještě nestalo že by na dveřích visel nějakej zámek 😖 asi chodim pokaždý ve špatnou dobu 😀 no takže nezbejvá než hledat ty udržovanější záchody 😒