Porodu u Apolináře. Co si vzít s sebou?

bohunka2772
17. kvě 2020

Dobrý den a ahoj všem maminkám 🙋🏻‍♀️
Moc ráda bych dostala rady, co vše si vzít sebou k porodu do porodnice u Apolináře? Vím, že na stránkách stručný seznam mají ale spíš by mě zajímalo, jak je to ve skutečnosti? Co jste využili a nebylo to na seznamu a co Vám třeba chybělo?
A pak by mě ještě zajímalo, jaké tam je oddělení šestinedělí? Vyplatí se investovat do nadstandardu?
Děkuji moc 🌺

anetka9
17. kvě 2020

Jednoznačně vyplatí:D🙂

kiitaa
17. kvě 2020

Ja doporucuju:
- vlastni pribor (a omylem jim ho neodevzdat😀), casto jsem potaji neco dojidala na pokoji
- papirovy uterky (otirala jsem s nimi siti, lepsi nez rucnik)
- dvoje pantofle - do sprchy a mimo sprchu
- pro mimco rukavicky, pripadne malinky pyzama (clovek se nemusi stresovat oblekanim pres hlavu hned od zacatku)
- purelan na bradavky
- vlastni piti, caj byl za me hnusnej
- mela jsem cerny tehotensky saty na navstevy, protoze ty erarni kosile jsou obri a lip jsem se citila potom ve vlastnim

Vic me asi nenapada, rodila jsem 9/2018, bylo tehdy teplo. Oddeleni uz nevim, byly jsme na pokoji 3, sprcha spolecna s vedlejsim pokojem, ale nikdy jsem tam nikoho nepotkala. Zachod naproti pokoji na chodbe. S nadstandardem neporadim, podle me je to spis o personalu a samozrejme ostatnich maminkach na pokoji, na ktere narazis 🙂

anetka9
17. kvě 2020

@kiitaa tak ja rodila 5/2019 a nebyt na nadstandartu, tak bych asi umrela:D tam jsem byla s malym normalne asi 4 nebo 5 dni, jenze dals den jsem se musela vracet s malym na sviceni, a nadstandart nemel misto, tak jsem sla jako doprovod na normalni pokoj...tepla voda tekla asi po 20 minutach (a to fakt nekecam)...holky nechavaly pustenou vodu fakt hrozne dlouho, aby mohly vykoupat vubec malyho.. o tom, ze se chce sprchovat mama po cisari nekolikrat denne ani nemluvim..predstava, ze tam stojim 30 minut, nez to bude teple a nez se umyju... ja byla tak rada, ze jsem predtim byla na tom nadstandartu..a samozrejme sestricky si nevyberes no..ale za me taky lepsi vsechny na tom nadstandartu...na tom klasickym jsem se fakt necitila dobre a to jsem mela “volnost”, protoze jsem byla jen doprovod a tak se na me zadny pravidla v podstate nevztahovala

kiitaa
18. kvě 2020

@anetka9 Tak s vodou na pokoji si problem nepamatuju, ve sprse to chvili trvalo - ale zrovna me popravde bylo celkem prijemny si to poraneni oplachnout chladnejsi 😀 Ale chapu, ze pokud mas to porovnani, tak normalni pokoj asi nic moc.

jitkaem
18. kvě 2020

Nevim, jak u Apolinare, ale me v porodnici chybela propiska! 😅😅😅

bohunka2772
autor
18. kvě 2020

@kiitaa moc dekuju 🌺

bohunka2772
autor
18. kvě 2020

@anetka9 dekuju moc 😌 Já rodila už jednou na Bulovce a tam je to na šestinedělí asi dost obdobné jako u Apolináře (co píšete Vy a spousta dalších 😌) U prvního jsem nakonec nadstandard i po zažádání odmítla - byl volný až druhy den a to už se mi nechtělo se přesouvat 😄 Tak jsem si řekla...když je to už asi naposledy... že bych si trochu dopřála většího pohodlí 😌 No tak uvidím s tím nadstandardem 😌

anetka9
18. kvě 2020

@bohunka2772 doporucuju primo oddeleni nadstandartu, takze P3🙂

bohunka2772
autor
18. kvě 2020

@anetka9 Děkuju, snad bude volný 😌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru